WRC hooaeg 2019

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Vasta
ElvisP
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1503
Liitunud: 19 Mai 2018, 13:50

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas ElvisP »

KidrA kirjutas:Selles oled sa valesti aru saanud, kui arvad, et ma ootan palehigis su postitusi, et siis nendele just vastupidine arvamus omapoolt anda. Ma ütlen välja mida ma arvan ja seni on pea kõik tõesti vastupidine sinu arvamusele olnud ja ma olen üritanud selgitada miks. Aga siin tulebki nüüd sinu ja minu vahe sisse. Ma üritan näiteid tuua ja selgitada aga vastu tuleb midagi muud. Mis mulle su postituste juures ei meeldi on kohe teiste labeldamine, kohe pannakse paika, et kui ei ole sama meelt, oled rumal, vinguja ja nolk, kes ei tea rallist midagi. Kui sa sellest negatiivsusest lahti saad siis saab sinust juba asja ja ära ürita näha iga mu postituse taga rünnakut, sest ma postitan samamoodi edasi nagu seni teinud olen, et ku ima sinu arvamusega ei ole nõus siis ma ütlen, et miks see nii on, sa võid selle vestlusega siis minna edasi või mitte aga kohe rumalaks ja lolliks labeldama pole mõtet hakata, siis tuleb minu poolt samuti vürtsikaid sõnu :D

Tõesti? Millisel viisil sa oma selles "musta huumori" postituses sisuliselt minu arvamusele vastu vaidlesid või oma arvamuse erinevust põhjendasid? Heal juhul oli tegu haleda katsega demonstreerida oma kõrgelt arenenud huumorisoont, halvemal juhul oli tegu sooviga minu arvamust lihtsalt ilma argumente omamata naeruvääristada.

Ehk, et sa võid üritada endast maalida pilti kui jube vingest argumenteerijast, kes alati oma seisukohti põhjendab aga faktid räägivad teist keelt. Iseasi kas sa oled valmis seda tunnistama.
Mati
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 651
Liitunud: 17 Nov 2016, 08:37

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas Mati »

Kuulge noormehed. Ma olen abielumees ja me ei nääkle ka naisega nii palju kui teie. Tehke nüüd üks mehine käepigistus, 2 musi ja võtke tuba.
maailmameister
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1282
Liitunud: 03 Apr 2009, 16:21
Asukoht: Raasiku

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas maailmameister »

Juba eelnevalt soovitati delfinaariumisse kolida. ***** kõik ei pea siin teemas lugema lehekülgede kaupa teie vaidlusi. Äkki lõpetaks ära juba.
"If you're in a hurry there's no time to lift." Ott Tänak, Rally Poland 2016
Esireket
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 546
Liitunud: 31 Juul 2014, 19:50

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas Esireket »

maailmameister kirjutas:Juba eelnevalt soovitati delfinaariumisse kolida. ***** kõik ei pea siin teemas lugema lehekülgede kaupa teie vaidlusi. Äkki lõpetaks ära juba.

100% Nõus!!!!!!
Julm on kedrata lehekülgi ja lugeda seda vingumist :(
snakeplissken
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 7044
Liitunud: 18 Juul 2013, 13:04
Asukoht: Tartu/Lõuna - Eesti
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 2

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas snakeplissken »

KidrA kirjutas:
Aga muidu täitsa okei, juba oled õppinud argumenteerima, mitte esimese asjana ei ürita teisi maha teha, et nad on rumalad, vingujad ja noored, kes pole üle kahe ralli näinud. See on positiivne! :)
Seda teed sa pigem ise. Loe kas või enda eelnevaid postitusi.
viplala
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11801
Liitunud: 10 Dets 2011, 18:38
Asukoht: Haabneeme
Meeldimisi saanud: 3

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas viplala »

Pilt
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas KidrA »

snakeplissken kirjutas:
KidrA kirjutas:
Aga muidu täitsa okei, juba oled õppinud argumenteerima, mitte esimese asjana ei ürita teisi maha teha, et nad on rumalad, vingujad ja noored, kes pole üle kahe ralli näinud. See on positiivne! :)
Seda teed sa pigem ise. Loe kas või enda eelnevaid postitusi.
Kusjuures ei tee. Sellistest postitustest ei saagi midagi head tulla, kui tuuakse omapoolne argument ja kohe järgi, et kes nõus pole on vinguja või tatikas, kes pole üle 2 ralli näinud. Ja need väited ei käinud üldse minu kohta, vaid lihtsalt oli selline tekst ühe isiku postitustes, kes temaga samal meelel ei ole ja seda ma üritangi siin muuta, et inimesed tooks välja oma arvamused, ilma mingi negatiivse jama juurde lisamiseta. Vaadake kasvõi Antti postitusi, ta postitas sellist jama aga kes negatiivseks seal muutusid - eestlased. Ja selles ongi point, võib ka täiesti jama kirjutada aga ei tohi viisakust ja lugupidamist kaotada. :wink:
elchukakabra
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 824
Liitunud: 11 Nov 2011, 11:13
Asukoht: Tallinn

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas elchukakabra »

Minu arust on püsivate numbrite idee väga hea. Olen rallit jälginud 20+ aastat, aga *** mäletan, mis Kankkuneni või Aurioli numbrid olid erinevatel hooaegadel, pole isegi Markko kõikide hooaegade numbrid meeles. Või oskab keegi neid nagu reaalselt peast kohe öelda? Selles mõttes jumet asjal on - mõtled 46 ja meelde tuleb Rossi ja vice versa, Hamilton 44, Bottas 77, Jeff Gordon 24 jne.
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas KidrA »

elchukakabra kirjutas:Minu arust on püsivate numbrite idee väga hea. Olen rallit jälginud 20+ aastat, aga *** mäletan, mis Kankkuneni või Aurioli numbrid olid erinevatel hooaegadel, pole isegi Markko kõikide hooaegade numbrid meeles. Või oskab keegi neid nagu reaalselt peast kohe öelda? Selles mõttes jumet asjal on - mõtled 46 ja meelde tuleb Rossi ja vice versa, Hamilton 44, Bottas 77, Jeff Gordon 24 jne.
Asi pole selles, et mäletada 10 aasta taguseid numbreid, vaid antud hooaja numbreid mida jälgid. Kas sul on kergem meeles pidada kui Fordide numbrid oleks 49, 27 ja 83 või 1, 2, 3 ?

Sest mina esimese asjana vaatan Toyotadel numbreid, kui youtubes videosid vaatan. Kohe näha, 7 Latvala, 8 Tänak, 9 Lappi või teistel tiimidel Ford 1-3, Hyundai 4-6 jne. Aga kui tuleks Ford 49, 27, 83, Hyundai 66, 72, 99. Siis oleks vaja juba tõesti hakata meelde jätma numbreid, kui praegu jäävad juba enne hooaga meelde.
MadMax
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 739
Liitunud: 04 Juul 2015, 07:23

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas MadMax »

KidrA kirjutas:
elchukakabra kirjutas:Minu arust on püsivate numbrite idee väga hea. Olen rallit jälginud 20+ aastat, aga *** mäletan, mis Kankkuneni või Aurioli numbrid olid erinevatel hooaegadel, pole isegi Markko kõikide hooaegade numbrid meeles. Või oskab keegi neid nagu reaalselt peast kohe öelda? Selles mõttes jumet asjal on - mõtled 46 ja meelde tuleb Rossi ja vice versa, Hamilton 44, Bottas 77, Jeff Gordon 24 jne.
Asi pole selles, et mäletada 10 aasta taguseid numbreid, vaid antud hooaja numbreid mida jälgid. Kas sul on kergem meeles pidada kui Fordide numbrid oleks 49, 27 ja 83 või 1, 2, 3 ?

Sest mina esimese asjana vaatan Toyotadel numbreid, kui youtubes videosid vaatan. Kohe näha, 7 Latvala, 8 Tänak, 9 Lappi või teistel tiimidel Ford 1-3, Hyundai 4-6 jne. Aga kui tuleks Ford 49, 27, 83, Hyundai 66, 72, 99. Siis oleks vaja juba tõesti hakata meelde jätma numbreid, kui praegu jäävad juba enne hooaga meelde.
Jah, ühe aasta õpid ära ja ongi kõik. Järgmine aasta on Ogieril loodetavasti uus number (Tänakul nr 1 ;) ) ja pead õppima seda meelde jätma. Tulevikus näed ühe korra vaeva ja tead, et näiteks Ogieril on nr 33, Latvalal 69 või mis iganes. Tunned teda iga auto ja meeskonnaga ära.

Ma ise olen ka selle poolt, et numbrid oleks pidevad. Sõitja kes ei ole lemmik, selle number ei jää nagunii meelde. Aga just Valentino Rossi 46, Antonio Cairoli 222, Hamilton 44, Michael Jordan 23, Kobe Bryant 24. Kõik on OMA numbriga.
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas KidrA »

Aga kui oleks nii nagu praegu siis ei peakski midagi "õppima" ega meelde jätma, et jätkuvalt ei saa aru, kuidas 89, 13, 27 on loogilisem kui 1,2,3 või kuidas 63,92,7 on loogilisem kui 4,5,6. Kas te väidate, et teil pole need praegused 1,2,3'd meelde jäänud?
ElvisP
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1503
Liitunud: 19 Mai 2018, 13:50

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas ElvisP »

KidrA kirjutas:Aga kui oleks nii nagu praegu siis ei peakski midagi "õppima" ega meelde jätma, et jätkuvalt ei saa aru, kuidas 89, 13, 27 on loogilisem kui 1,2,3 või kuidas 63,92,7 on loogilisem kui 4,5,6. Kas te väidate, et teil pole need praegused 1,2,3'd meelde jäänud?
A sa muidu sellest saad aru, et selleks, et jooksva hooaja numbreid teada peab teadma eelmise hooaja järjestust? Ja ka sellest ei piisa veel, sest millisel mehel on 5 või 6 pole selge (kumb on meeskonnas 2 ja 3 sõitja).
aix
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 4810
Liitunud: 10 Veebr 2003, 22:47
Asukoht: Tallinn
Meeldimisi saanud: 1
Kontakt:

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas aix »

Mind need numbrid auto peal näiteks üldse ei huvita...:) Minu pärast olgu Ottil 1...8...33 või 69...jummala savi (noh nr. 1 oleks kõige edevam...:D) sellest numbrist lõpuks ju kiirust juurde ei tule. Pigem ikkagi nimi auto küljel on oluline ja olgem ausad...kui paljud teist seda numbrit üldse meeles peavad. Ei ole ju kuskil artiklites kirjas (vähemalt mina pole tähele pannud), et näiteks Ott Tänak numbri all 8 võitis Türgi ralli. Minu jaoks on see numbri teema üldse pseudoprobleem. Usun et FIA-l oleks põletavamaid asju mida muuta...
MadMax
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 739
Liitunud: 04 Juul 2015, 07:23

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas MadMax »

Ja lisaks kui sa nüüd 10 aasta pärast vaataks 2019 hooaja videosid, siis kas sa mäletad, kes sõidab autoga number 5? Mõne aastaga jäävad sul numbrid ilusti meelde ja näed juba kaugelt, et numbriga 24 tuleb Lappi.

Näiteks mina ei tea, mis numbriga sõitis hooaegadel 1998-2012 Petter Solberg (v.a 2004 kui ta kandis nr 1). Aga nüüd... tüüp tuleb Kataloonias rajale ja kannaks oma vana hea "33" numbrit. Lisaks saaks ilusti aru, et kas see VW R5 on Solbergi või Camilli oma.
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas KidrA »

ElvisP kirjutas:
KidrA kirjutas:Aga kui oleks nii nagu praegu siis ei peakski midagi "õppima" ega meelde jätma, et jätkuvalt ei saa aru, kuidas 89, 13, 27 on loogilisem kui 1,2,3 või kuidas 63,92,7 on loogilisem kui 4,5,6. Kas te väidate, et teil pole need praegused 1,2,3'd meelde jäänud?
A sa muidu sellest saad aru, et selleks, et jooksva hooaja numbreid teada peab teadma eelmise hooaja järjestust? Ja ka sellest ei piisa veel, sest millisel mehel on 5 või 6 pole selge (kumb on meeskonnas 2 ja 3 sõitja).
Miks sa eelmisest hooajast midagi teadma peaks? Ford, 1,2,3 Hyundai 4,5,6 Toyota 7,8,9 Citroen 10,11,12 on ju 10 sekundiga meeles. Need numbrid on juba enne hooaja algust meeles, kui saad teada kes kus sõidab või kui autode esitus on. Mis eelmise hooaja teadmisest sa räägid, täiesti seosetu ju.
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas KidrA »

MadMax kirjutas:Ja lisaks kui sa nüüd 10 aasta pärast vaataks 2019 hooaja videosid, siis kas sa mäletad, kes sõidab autoga number 5? Mõne aastaga jäävad sul numbrid ilusti meelde ja näed juba kaugelt, et numbriga 24 tuleb Lappi.
Siin on see probleem, et eelmiste hooaegade videosid ma ei vaata ja vaevalt neid ka palju on, kes vaatavad.
ElvisP
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1503
Liitunud: 19 Mai 2018, 13:50

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas ElvisP »

KidrA kirjutas:
ElvisP kirjutas:
KidrA kirjutas:Aga kui oleks nii nagu praegu siis ei peakski midagi "õppima" ega meelde jätma, et jätkuvalt ei saa aru, kuidas 89, 13, 27 on loogilisem kui 1,2,3 või kuidas 63,92,7 on loogilisem kui 4,5,6. Kas te väidate, et teil pole need praegused 1,2,3'd meelde jäänud?
A sa muidu sellest saad aru, et selleks, et jooksva hooaja numbreid teada peab teadma eelmise hooaja järjestust? Ja ka sellest ei piisa veel, sest millisel mehel on 5 või 6 pole selge (kumb on meeskonnas 2 ja 3 sõitja).
Miks sa eelmisest hooajast midagi teadma peaks? Ford, 1,2,3 Hyundai 4,5,6 Toyota 7,8,9 Citroen 10,11,12 on ju 10 sekundiga meeles. Need numbrid on juba enne hooaja algust meeles, kui saad teada kes kus sõidab või kui autode esitus on. Mis eelmise hooaja teadmisest sa räägid, täiesti seosetu ju.
Hyundai sai sellepärast 4 5 6, et nad olid tootjate arvestuses teised. Oleks Toyota olnud teine siis oleks neil numbrid 4 5 6. Tõesti nagu lapsele räägi ...

Ma arvan, et pole väga palju neid, kes peast suudavad öelda, kes oli aastal 2003 tootjate arvestuse kolmas näiteks. Isegi nende hulgas, kes ennast rallifännideks peavad.
CTR
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5084
Liitunud: 21 Jaan 2015, 19:26
Has thanked: 5
Meeldimisi saanud: 13

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas CTR »

Et jumala eest see mitme lk pikkune nri teema ei vaibuks, siis lisaksin uue keerulise faktori tundmisse/mittetundmisse.. Mis saaks veel siis, kui igaüks saaks oma kujunduse ja disainiga nri valida. Andke kuuma
snakeplissken
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 7044
Liitunud: 18 Juul 2013, 13:04
Asukoht: Tartu/Lõuna - Eesti
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 2

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas snakeplissken »

Kuidas saab ühest asjast nii palju poleemikat tulla :lol:

Pannakse permanentsed numbrid kõigile ja jätad meelde ära. Palju lihtsam kui iga aasta uusi numbreid õppida.
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas KidrA »

ElvisP kirjutas:Hyundai sai sellepärast 4 5 6, et nad olid tootjate arvestuses teised. Oleks Toyota olnud teine siis oleks neil numbrid 4 5 6. Tõesti nagu lapsele räägi ...
Kõik me teame, miks Hyundail on need numbrid ja miks Toyotal nende omad.

Küsimus on siin, miks sa seda siia üldse postitad? Terve rallifoorum teab seda, muidu see poleks rallifoorum, vaid kudumisfoorum.

Ja jälle see negatiivne märkus..."tõesti nagu lapsele räägi". Jälle see tatikaks ja lapseks sõimamise teema. Kui sellest lahti saad, siis on võimalik sinuga ka normaalselt rääkida.
Vasta