Murakas

räägi eesti autorallist

Moderaatorid: Jaanus, KAIKUL, Sparco

Vasta
mcwax

Murakas

Postitus Postitas mcwax »

Tere tarkpead!

Mul tekkis, vaadates Muraka suhteliselt head kiirust erinevatel rallidel, selline küsimus, et miks ta kunagi ühelgi WRC etapil ei osale erasõitjana? Kas asi on puhtalt rahas, või on seal mingid muud piirangud? Ise-enesest ei oleks ju Soome rallile sõit eriti keeruline, ega ka väga kulukas?

Hirmsalt tahaks näha kuidas ta kulgeks teiste erasõitjatega võrreldes.
Ma lihtsalt mõtlen hetkel puhast matemaatikat võrrelduna EOS ralliga, kus Murakas kaotas Märtinile vist umbes 3 min. (oli nii?). Laias laastus peaks WRC ralli olema umbes 3-3,5 korda pikem, seega puht matemaatiliselt oleks kaotus olnud umbes 12-14 min. siia liita veel kogenematus, ja saab tulemuseks 15-17 min kaotust. Sellega oleks olnud nt. Soome rallil lõpuks top 15 seas. Tean, et matemaatika autospordis ei loe midagi, aga siiski...

Ega ta äkki juhtumisi kunagi juba mõnel WRC rallil osalenud ole?

Oskab ehk keegi midagi asjalikku rääkida sel teemal?

mc
Kristo
---
---
Postitusi: 3475
Liitunud: 15 Jaan 2003, 12:16
Asukoht: Everywhere
Kontakt:

Postitus Postitas Kristo »

Margus on sõitnud Jyväskyläs 4 korda minu arust. Praegu peast ei oska öelda, kas Rootsis ka. Seega MM-kogemus on olemas küll.
Kasuta ikka turvavööd ka!
mcwax

Postitus Postitas mcwax »

ohoh... Ega tulemuste kohta ei oska kommenteerida?
Jaanus
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5671
Liitunud: 15 Jaan 2003, 11:54
Asukoht: seal kus ralli
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus »

Muraka tulemused MM rallidelt:

http://weasel.student.utwente.nl/~rally ... verid=2133

Neli korda on ta Soomes sõitnud ja kaks korda lõpetanud. Mõlemal korral sai ta absoluudi 30. koha. 1999. saavutas ta N-rühmas 10. koha mis on ta parim tulemus.

Tõsi kiirust mehel on piisavalt, et WRC autoga top 15 hulka sõita, kuid selline tulemus ei maksa iseenesest midagi, pealegi pole Murakas enam esimeses nooruses ning tehasetiimi pääsemine on välistatud. Raha on siin võtmesõna, või õigemini selle puudumine. Nagu ma aru saan on tal raskusi isegi Eestis võistlemisega, rääkimata siis veel WRC etapist, mis läheks sama palju maksma kui terve hooaeg Eestis. Raha lihtsalt pole piisavalt, muud põhjust nagu polegi.

Niipalju ka veel, et MM-etapil on tõesti sõitjate arv piiratud 80. sõitjale. Kui sa soovid sõita WRC autoga, siis on sul siiski suhtelist suur tõenäosus, et sind starti lubatakse. Aga näiteks mõne väikese N rühma Civicuga on osalemine Soome MM-etapil väga keeruline.
alex

Postitus Postitas alex »

Mõtlesin just mõni päev tagasi, et kuhu Murakas oma sõiduga jõuaks, kui talle istumise alla anda "Eesti" normaalsel tasemel liikuv N rühma auto.
Karl
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 348
Liitunud: 05 Veebr 2003, 11:47
Asukoht: Tallinn

Karl

Postitus Postitas Karl »

N-klass tal juba ju ammu läbitud etapp! Kuid miks mitte sinna klassi tagasi pöörduda! Konkurents on põnev selles klassis!
Karl
alex

Postitus Postitas alex »

Kunagi ütles Eesti Autoliidu ISA Pallo mulle ühel rallil, et Murakas olla Eestis sõitjatest üks lahtisema käega mehi, olen temaga nõus.
Tährik
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 47
Liitunud: 30 Okt 2003, 18:34
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Tährik »

Murakas võiks N-ga sõita küll. A rühmas tal see aasta ei läinud kõige paremini pidi lepima vaid teise kohaga, pidi tunnistama Popovi paremust...
Sparco
Hooaja Kaval Ants
Hooaja Kaval Ants
Postitusi: 1232
Liitunud: 28 Veebr 2003, 14:23
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Sparco »

Tährik kirjutas:Murakas võiks N-ga sõita küll. A rühmas tal see aasta ei läinud kõige paremini pidi lepima vaid teise kohaga, pidi tunnistama Popovi paremust...
3. kohaga ikka sest läks ju Saluri ka viimase etapiga temast mööda :wink: 1.Popov 2.Saluri 3. Murakas
VWman
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 238
Liitunud: 22 Veebr 2003, 01:02

Postitus Postitas VWman »

alex kirjutas:Kunagi ütles Eesti Autoliidu ISA Pallo mulle ühel rallil, et Murakas olla Eestis sõitjatest üks lahtisema käega mehi, olen temaga nõus.
Ma olen ka seda kuulnud ..aga ma ei tea :roll: .. minu meelest, kui Murakas veel N-i sõitis oli alati temast kiiremaid .. :roll:
Mind huvitab hoopis selline asi.. kui kiiresti võiks Ojaperv WRC autol liikuda ..
ja mis tulemuse saaks Ojaperv näiteks JWRC autol Soomes sõites ...
Vasta