Meediakriitikat

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Vasta
Märtinfänn
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1864
Liitunud: 02 Jaan 2005, 16:32
Asukoht: Elva

Postitus Postitas Märtinfänn »

FOTOGRAAF, 14:43 19.12.2005 Vasta
mida muud ongi ühelt autopedelt oodata,kes sõbra surnuks sõidab ja siis külma kõhuga tema kirstu matustel kannab.ptüi !


Vot sellisel komenteerijal on küll eluisu otsas vist :@
Saaks ainult teada nime, siis pigem emigreerugu aafrikasse. Rahva vaenlane.
arouser
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 96
Liitunud: 22 Jaan 2004, 13:42
Asukoht: tartu - võrumaa

Postitus Postitas arouser »

Loen ja imestan, mis karme järeldusi/üldsitusi siin tehakse. Olaf Suuder on Eestis ainuke ajakirjanik, kes rallist midagi teab ning suusatajad ja kergejõustiklased suhtlevad meediaga vaid sponsorite hoidmiseks?...come on...ma saan aru, et emotsioonid on üleval, aga katsugem ikka mõistlikud olla.
Viimati muutis arouser, 20 Dets 2005, 12:44, muudetud 1 kord kokku.
Akzel
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 130
Liitunud: 20 Jaan 2005, 20:31
Asukoht: Põlvamaa

Postitus Postitas Akzel »

Ma arvan, et nagu paljude asjade puhul, on ka siin tõde kusagil vahepeal. Ma ei usu, et suusatajad puhtalt sponsorite pärast intervjuusid annavad. Palju eeskujuks toodud Mart Poomil ma ei tea Eestis sponsoreid olevat, aga tegemistest on alati info olemas, samas mingi Kroonika staar ta ka ei ole. Küsimus on lihtsalt oskuses ajakirjandusega suhelda, ära ütelda saab ka nii, et "hundid söönud ja lambad terved".
Intsel
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 12
Liitunud: 04 Okt 2005, 19:34
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Intsel »

arouser kirjutas:Olaf Suuder on Eestis ainuke ajakirjanik, kes rallist midagi teab..
Eks neid ole ikka teisigi, praegu meenub kohe Rein Luik.
Märtinfänn
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1864
Liitunud: 02 Jaan 2005, 16:32
Asukoht: Elva

Postitus Postitas Märtinfänn »

Jaa ega Kiivergi alla ei jää, hea huumoriga mees :D
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 14
Kontakt:

Postitus Postitas Kolin »

Arouser ma toon sulle ühe näite. Üks edukas eesti suusataja tuli ühelt võistluselt kus tal ei läinud just kõige paremini ning lennujaamas ootasid teda ajakirjanikud. Suusataja aga läks nendega suhtlematta minema jättes ajakirjanikud ja fännid lennujaama ootama. Sellest tuli aga jama ning sponsorid olid natuke tigedad sellise suhtumise peale. Ning, et viga parandada korraldas suusataja pressikonveretsi ja vabandas sponsorite ja ajakirjanike ees. Seega peavad nad ikka suhtlema pressiga, et sponsoritele meelejärgi olla.
Läks küll teemast välja. Aga tõin oma arvamuse ära.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
mona
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 27
Liitunud: 03 Okt 2005, 15:01
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas mona »

väga arukas lähenemine mmargusel, las ikka igaüks otsustab ise millest ajakirjanikule räägib ja millest mitte. kui me ka tahaksime kõike teada markko kohta, siis oleme rahul sellega, mis ta ISE otsustab meile rääkida, sest tal on ikka oma elu ja meie ei peaks ju suskima tema eraelus, kui ta seda ei soovi. see et ta on veidi kinnisem, kui mõi teine kuulsus, ei tee veel temast ülbikut. minu jaoks on ta iidol ja selle info, mis temast kuskilt korjan on mulle piisan.
mcwax

Postitus Postitas mcwax »

Eks neil Eesti ajakirjanikel kipub veidi see paha komme olevat, et kui nagu ühtegi asjalikku küsimust pole, siis minnakse selle tüüp-küsimuse juurde alati: mis tunne on? , või mis emotsioonid sul praegu on? Seda siis peale võitu, ebaõnnestumist, sõbra surma... No mis sa tarka selle peale kostad? Ükski vastus pole ju tegelikult pädev. Nii tekib paratamatult küsija suhtes kohe kerge vastumeelsus. Ja jumal hoidku kui küsimus tuleb stiilis, et kas naised on su ebaõnnestumise/õnnestumise põhjuseks... samas tuleb ka ajakirjanikke mõista, eks iga üks neist küsib vastavalt oma intelligentsi või väljaande rikutuse tasemele.
Lollidele küsimustele võiks laksida vastu veel lollima vastusega, äkki siis ükskord loobutakse nende lollide küsimuste küsimisest, samas ei jääks inimesest pressivaenlase mulje. Eks saab ka ajakirjanikke korrale kutsuda muud moodi kui pahandades.
Endale tuleb meelede üks väga hea Lembitu Kuuse intervjuu Jaak Salumetsaga peale Kalevi kaotust. kui mitu küsimust järjest läks auku, et kas ikka on treeningus mingeid vigu olnud, või pole mehed motiveeritud, või on muid probleeme, jne. Siis lõpuks loomulikult Salumetsal viskas kopa ette ning küsis Kuuselt otse: "Mis ussi sa otsid?". Peale seda oli intervjuu toon hoopis teine ning mindi taas asjalikkude küsimuste juurde. Krt. või oli intervjueeria hoopis legendaarne Toomas Uba? vahet pole tegelikult - loo moraal jääb samaks.

Samas pole minu koht kritiseerida kedagi. Inimesed on nagu nad on. Solberg vadistab kõigile kõigest pikalt ja laialt. Grönholm ütleb konkreetselt nii nagu asjad on (olgu siis hästi või halvasti). Loeb ütleb niipalju kui ingliskeele oskus lubab - aga kunagi ei kritiseeri ning lobisema ei kipu. Märtin on kidakeelne, ütleb harva - aga siis nii, nagu asjad on. McRae räägib palju ja asjalikult, aga keegi aru ei saa :D
Erki
Kiddo soon 5000!
Postitusi: 5497
Liitunud: 19 Jaan 2003, 13:58
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Erki »

mcwax kirjutas:McRae räägib palju ja asjalikult, aga keegi aru ei saa :D
Tegelt midagi saab küll, rohkem kui Duvalist. Tegelt see Colini šoti aktsent on ikka mega hea 8)

'e 'rõud 'os 'eri aissi
gaas on endiselt laiffi
Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Frank »

Unustasid legendaarse Vatanen'i, puhas filoloog 8)
"Come on, you can see more than that"
schalke
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1134
Liitunud: 27 Juul 2005, 10:35
Asukoht: Tallinn- Ida Virumaa

Postitus Postitas schalke »

Kas nüüd on mingi üldine rünnak Märtini vastu ? Ka Õhtuleht pidas vajalikuks mainida, et Märtini korterid on tondilossid. Tea kas loodavad, et nüüd jäävad korteid müümata/üürimata. Lollikari krt!
KuriUss
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1484
Liitunud: 07 Mär 2003, 18:29
Asukoht: Sibulaküla
Kontakt:

Postitus Postitas KuriUss »

schalke kirjutas:Kas nüüd on mingi üldine rünnak Märtini vastu ? Ka Õhtuleht pidas vajalikuks mainida, et Märtini korterid on tondilossid. Tea kas loodavad, et nüüd jäävad korteid müümata/üürimata. Lollikari krt!
Ei maksa nüüd paranoiliseks ka mutuda. Märtin ostis lihtsalt korterid lihtsalt majja, mis vajab renoveerimist. Aga ega sellest korterioksjonist ilma Märtinita poleks vast kirjutatud.
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Postitus Postitas KidrA »

Õhulehest olen ennegi lugenud jutte nn mittemillestki, ilge teema küll et esilehele panna, ja siis mingi tont räägib seal et ta nägi kunagi seal mingit kummitust hahaha, nad oleks siis võinud kirjutada juba neist kümnetest korteritest mis tal vanalinnas on, oleks saand ikka rahva kadedaks ajada, ma ei tea kellele see oli esikaane uudis et märtin on investeerind majasse mis nats remonti vajab, minu jaoks oli see puhas jura lihtsalt oli vaja midagi kirjutada ja sellest EPL artiklist ma ei hakka rääkimagi see olinii tuulest tõmmatud kui veel olla saab, kui see Berendson markkoga näst näkku kohtuks ja kui Markko teaks mida see sindrinahk kirjutas kostitaks Markko teda päris heade sõnadega, jumal tänatud et Markko eesti ajalehti eriti ei loe, sellist rämpsu on seal et piinlik hakkab juba endal
Sport
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 231
Liitunud: 10 Veebr 2003, 14:53
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Sport »

KidrA kirjutas:.... et piinlik hakkab juba endal
Kui seda kirjavahemärkideta grammatikavaest käkki lugeda, siis see viimane lause iseloomustab hästi minu kui lugeja arvamust. Paar minutit/tundi rohkem kirjutamisele ja korrektuurile ning tulemus on kindlasti parem!
crazywheelz
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 63
Liitunud: 16 Okt 2003, 15:20
Asukoht: roolitaga

Postitus Postitas crazywheelz »

Postimees kirjutab kah Märtinist ning tunnustab teda "Aasta Pressipõlguri" tiitliga:

Aasta pressipõlgur – Markko Märtin
Kui Märtinil jääbki autoralli maailmameistri kuld saavutamata, siis pressi vältimise oskustelt väärib ta tšempionitiitlit kindlasti. Pärast tehasetiimi jõudmist kõik telefoninumbrid salastanud Märtini jutule võib pääseda vaid avalikel üritustel, ent isegi Michael Parki matustel varjus ralliäss Eesti fotograafide eest vihmavarju taha. Niisuguse peitusemängu kõrgpilotaažiga pole varem hakkama saanud ükski Maarjamaa sportlane.
...tastes like burning
Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Frank »

Ükski Maarjamaa sportlane pole nii tuntuks kah saanud.
"Come on, you can see more than that"
Optik
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1148
Liitunud: 21 Veebr 2003, 21:40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Optik »

mcwax kirjutas:McRae räägib palju ja asjalikult, aga keegi aru ei saa :D
:thumbup:
nopea kun norsu
nimh
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1195
Liitunud: 12 Mär 2003, 11:58
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas nimh »

Ma arvan, et enamik reportereid ei ole asjas nii sees, et MM-ile pidevalt asjatundlikke ja talle endale sisukana tunduvaid küsimusi esitada. Ta võiks seda ka arvestada, ning külma närvi säilitada.
Veelgi: kas ebaviisakas käitumine on tõesti lubatud isegi juhul kui teise poole visatud küsimused sulle endale tüütud ja mõttetud tunduvad? Olen pea kindel, et reporter halba sellega ei mõtle.
Aastal kaks tuhat kuuskümmend
saab teoks see, millest puudust tunti,
piloodid nr. 1 ja 2 taevastel radadel
viimaks üksteiselt mõõtu võtavad,
ja käia lasevad sellisel võitlusvaimul,
mida pole aegadest saati nähtud
kajakas1
Hooaja Rallivõlur
Hooaja Rallivõlur
Postitusi: 1034
Liitunud: 10 Juun 2004, 10:53
Asukoht: Tallinn-Rakvere

Postitus Postitas kajakas1 »

Jah, tõepoolest on tõde kuskil vahepeal nagu keegi ennem mainis. Ei must ega valge aga kuskil vahepeal.
Kas sellist WRC'd me tahtsimegi?
umm
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 673
Liitunud: 16 Veebr 2003, 13:31
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas umm »

Kuni selle suveni olin pigem arvamusel, et va ajakirjanikud Märtini vastu pahad, lollid jne. Kuni EOS rallini, õigemini selle stardini. Märtin oli Raekoja platsil inimpaleeride vahel stardiootel, väljus autost. Rahvast muidugi meeletult, ja aplodeerisid temale. Ei kiljunud keegi ega hõisanud skandeerida joogise peaga, lihtsalt puhtal kujul siiras (kodu)publiku austusavaldus. Loogiline (minu jaoks) oleks olnud tervitada rahvast vastu, kuid selle asemel sammus kodanik kiirelt minekule, ega vaadanud ei paremale ega vasakule, ja kadus tagapool seisvate autode vahele ehk rahvas sai vastuseks lihtsalt mühaklikkust tunda. Siit ka minu mõttemuutus, palju polnud vaja. Kui aga ajakirjanik sarnase suhtumise otsa mitmeid kordi põrkab, siis siintoodud foorumiteema ajakirjanike poolse hinnanguga pole ka raske tulema. Nii, et see "armastus" a'la koer&kass on ilmselt ikkagi kahepoolne, pole kumbki pool puhas.
Vasta