Rallye Monte-Carlo IV päev

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Vasta
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: Rallye Monte-Carlo IV päev

Postitus Postitas jens »

Novikovi võib kaitsta küll. Ta on alles 22aastane ning eelmine hooaeg oli tal üsna korralik. Igal juhul lõpuni jõudis rohkem kui katkestas, mu mälu järgi.

Latvala on küll enigmaatiline. Sellise ebastabiilsusega maailmameistriks ei tule, ent ta on siiski piisavat tasemel sõitja, et igal hooajal WRC etapivõite korjata. Väita, et ta peaks rallitamisest loobuma, tundub liigne. Iseasi, kas tipptasemel tehasetiim peaks riskima tema palkamisega - aga eks tänavune hooaeg anna vastuse. Ja kui midagi väga nihu läheb, on neil varust võtta Mikkelsen või keegi teine, kes siis vajadusel edutada. Aga hooaeg alles noor.:)
Eero
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 193
Liitunud: 18 Okt 2012, 14:01

Re: Rallye Monte-Carlo IV päev

Postitus Postitas Eero »

C'mon, mees on eelmise hooaja kokkuvõttes 3., võttis kaks võitu pluss veel mitmed poodiumid. Seega väga väärtuslik liige meeskonnas. See, et mõned matsud meelde jäävad, ei tee tast koha halba sõitjat.
Kui monte koha pealt rääkida, siis nendes tingimustes oleks võinud ju kellega iganes juhtuda - kõik sõitsid ju sisuliselt piiri peal, lootes, et seinad puutumata jääksid. OK, Loeb on mingi tulnukas, kes cruiseides ka teistest kiirem on.

Aga uus hooaeg tõotab tulla üpris põnev. Esialgu ei oleks uskunud VW nii head esitust, Fordi duo tundub, et on testidega juba esimesel päeval konkurentsis. Citroen oodatult ka väga hea. Konkurents on tihe :)
cali
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 725
Liitunud: 20 Mai 2003, 12:40
Asukoht: Tallinn

Re: Rallye Monte-Carlo IV päev

Postitus Postitas cali »

Pajussaar kirjutas:
Divine kirjutas:Ei noh, ma ei saa aru kuidas Latvalal ja Novikovil juhtub, aga teistel mitte, see on naljakas juba. Pole mõistust, pole mõtet ka sõita, mul sõbergi sõitis oma tutika bemmi sodiks nädal aega tagasi, kuna polnud mõistust, otsustas seal gaasi lisada, kus oli väga libe ja nagu me teame, siis bemmi tagavedu teeb igasuguseid "imesid". Latvala/Novikov väga teistsugusedki ju pole, hea küll, oskavad natuke rooli väänata kurvilistel teedel ja gaasi anda, aga üldmõte jääb samaks, rullnokad, kes ei oska situatsioone hinnata õigel ajal, tuleks liiklusest eemaldada, rallisõitjate puhul siis oma unistusest loobuda.

Kui ikka pole antud aju, siis pole, midagi teha ei ole.
kelle vend see on????? minu sõbra tutikas bemm vs latvala ja novikovi crash.... makes sense....
Korralik "huumor" :D
rallikas54
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 397
Liitunud: 30 Mai 2009, 10:52

Re: Rallye Monte-Carlo IV päev

Postitus Postitas rallikas54 »

Divine kirjutas:
jaani8 kirjutas:Latvala crash. Päris mannetu.

https://fbstatic-a.akamaihd.net/rsrc.ph ... 07401&ev=0
Selle mehe peaks küll rooli tagant ära võtma, Pmst sirge peal oskab sõita vastu seina, tule taevas appi.
Selle mehe peaks küll parklasse tagasi viima, mine kasva oma bemmiga koos suureks ja siis tule rallifoorumisse. Kujutan ette, milline sa päriselus oled, käis jääradasid vaatamas, aga ei osale. Siis pärast lased parklas ralli ja oled äge mees :)
ra1ner
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 247
Liitunud: 23 Dets 2012, 23:12
Asukoht: Rapla

Re: Rallye Monte-Carlo IV päev

Postitus Postitas ra1ner »

Huvitav miks siis kuldar kaardilugejate arvestuses punkte kirja ei saanud, pole isegi nime seal :/
http://www.wrc.com/wrc-2/results/2013/c ... o-drivers/
Jaan555
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 102
Liitunud: 03 Aug 2010, 14:12
Asukoht: Tartu

Re: Rallye Monte-Carlo IV päev

Postitus Postitas Jaan555 »

ra1ner kirjutas:Huvitav miks siis kuldar kaardilugejate arvestuses punkte kirja ei saanud, pole isegi nime seal :/
http://www.wrc.com/wrc-2/results/2013/c ... o-drivers/
Tundub lihtsalt, et nimed vahetusse läinud. Kolmanda koha punktid antud Protasovi eelmisele kaardilugejale Kyrylo Nesvit`ile.
Trw
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 313
Liitunud: 21 Nov 2008, 17:22
Asukoht: Tartumaa.

Re: Rallye Monte-Carlo IV päev

Postitus Postitas Trw »

Divine kirjutas:Ei noh, ma ei saa aru kuidas Latvalal ja Novikovil juhtub, aga teistel mitte, see on naljakas juba. Pole mõistust, pole mõtet ka sõita, mul sõbergi sõitis oma tutika bemmi sodiks nädal aega tagasi, kuna polnud mõistust, otsustas seal gaasi lisada, kus oli väga libe ja nagu me teame, siis bemmi tagavedu teeb igasuguseid "imesid". Latvala/Novikov väga teistsugusedki ju pole, hea küll, oskavad natuke rooli väänata kurvilistel teedel ja gaasi anda, aga üldmõte jääb samaks, rullnokad, kes ei oska situatsioone hinnata õigel ajal, tuleks liiklusest eemaldada, rallisõitjate puhul siis oma unistusest loobuda.

Kui ikka pole antud aju, siis pole, midagi teha ei ole.

Nii teemat läbustada ei ole ilus nagu ma praegu teen, aga no johhaidii, sellist postitust pole ikka ammu näinud :D . Tuua sõbra BMW võrdluseks ja rääkida MAAILMATASEMEL rallisõitjate kohta sellis juttu.
Põhimõtteliselt võiks ju Tänaku eelmise hooaja soorituste kohta siis sinu arvamus samasugune olla?.
marko1509
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 965
Liitunud: 02 Juun 2006, 09:26
Asukoht: Tartu
Meeldimisi saanud: 1

Re: Rallye Monte-Carlo IV päev

Postitus Postitas marko1509 »

Trw kirjutas:
Divine kirjutas:Ei noh, ma ei saa aru kuidas Latvalal ja Novikovil juhtub, aga teistel mitte, see on naljakas juba. Pole mõistust, pole mõtet ka sõita, mul sõbergi sõitis oma tutika bemmi sodiks nädal aega tagasi, kuna polnud mõistust, otsustas seal gaasi lisada, kus oli väga libe ja nagu me teame, siis bemmi tagavedu teeb igasuguseid "imesid". Latvala/Novikov väga teistsugusedki ju pole, hea küll, oskavad natuke rooli väänata kurvilistel teedel ja gaasi anda, aga üldmõte jääb samaks, rullnokad, kes ei oska situatsioone hinnata õigel ajal, tuleks liiklusest eemaldada, rallisõitjate puhul siis oma unistusest loobuda.

Kui ikka pole antud aju, siis pole, midagi teha ei ole.

Nii teemat läbustada ei ole ilus nagu ma praegu teen, aga no johhaidii, sellist postitust pole ikka ammu näinud :D . Tuua sõbra BMW võrdluseks ja rääkida MAAILMATASEMEL rallisõitjate kohta sellis juttu.
Põhimõtteliselt võiks ju Tänaku eelmise hooaja soorituste kohta siis sinu arvamus samasugune olla?.
Onu Heino ütleks sellise postituse peale tõesti johhaidii :D
maailmameister
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1282
Liitunud: 03 Apr 2009, 16:21
Asukoht: Raasiku

Re: Rallye Monte-Carlo IV päev

Postitus Postitas maailmameister »

marko1509 kirjutas:
Trw kirjutas:
Divine kirjutas:Ei noh, ma ei saa aru kuidas Latvalal ja Novikovil juhtub, aga teistel mitte, see on naljakas juba. Pole mõistust, pole mõtet ka sõita, mul sõbergi sõitis oma tutika bemmi sodiks nädal aega tagasi, kuna polnud mõistust, otsustas seal gaasi lisada, kus oli väga libe ja nagu me teame, siis bemmi tagavedu teeb igasuguseid "imesid". Latvala/Novikov väga teistsugusedki ju pole, hea küll, oskavad natuke rooli väänata kurvilistel teedel ja gaasi anda, aga üldmõte jääb samaks, rullnokad, kes ei oska situatsioone hinnata õigel ajal, tuleks liiklusest eemaldada, rallisõitjate puhul siis oma unistusest loobuda.

Kui ikka pole antud aju, siis pole, midagi teha ei ole.

Nii teemat läbustada ei ole ilus nagu ma praegu teen, aga no johhaidii, sellist postitust pole ikka ammu näinud :D . Tuua sõbra BMW võrdluseks ja rääkida MAAILMATASEMEL rallisõitjate kohta sellis juttu.
Põhimõtteliselt võiks ju Tänaku eelmise hooaja soorituste kohta siis sinu arvamus samasugune olla?.
Onu Heino ütleks sellise postituse peale tõesti johhaidii :D
Viimasel ajal on siia foorumisse tulnud ikka igasuguseid "spetsialiste" juurde. Suht masendav on lugeda selliseid postitusi. Sõbra BMW :mrgreen:
"If you're in a hurry there's no time to lift." Ott Tänak, Rally Poland 2016
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 17
Kontakt:

Re: Rallye Monte-Carlo IV päev

Postitus Postitas Kolin »

Mis sa Divine uhkustad, et su sõbral on BMW.

Aga mul on külg-korviga Jawa :D
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
aigarm
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 114
Liitunud: 14 Sept 2012, 10:21
Asukoht: Pärnu

Re: Rallye Monte-Carlo IV päev

Postitus Postitas aigarm »

Protosov/sikk kah pildile jäänud (3:46)
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... VVLn34anSg#!
mäkrei
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 83
Liitunud: 26 Juul 2012, 14:18

Re: Rallye Monte-Carlo IV päev

Postitus Postitas mäkrei »

Andke nüüd poisile (Divine) aega areneda.Millegipärast arvan,et ta on veel teismeline.Aga siin foorumis on kombeks kohe jalaga selga lajatada!Rohkem sallivust seltsimehed!!! Soovitati Mullegi siin korra Wismarit külastada. 2päeva sain olla,siis pidin soovitajale koha vabastama.:-))))
randos
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 389
Liitunud: 29 Mär 2012, 18:08

Re: Rallye Monte-Carlo IV päev

Postitus Postitas randos »

Ilmselt on meil kõigil sõpru, kes mõne auto puruks on sõitnud, kuid see ei tee neid sama headeks võidusõitjateks kui eelpool nimetatud. Võiksin ka ennast Novikoviga ühele pulgale panna, kuid näed, tema sõidab MM`i aga mina rahvarallit, kuigi mina olen vähem autosid puruks ajanud ;)
Divine
Rallijumal
Postitusi: 1950
Liitunud: 10 Nov 2012, 11:15

Re: Rallye Monte-Carlo IV päev

Postitus Postitas Divine »

No maidea mis asjad teil seal ülaotsas on, ma tõin VÕRDLUSE, et kui inimene EI OSKA hinnata teeolusid, ehk siis nii Latvala, Novikov, kui ka mu sõber, siis peaks nagu hakkama mõtlema, kuhu ma sellise sõitmisega jõudnud olen.
A noh, mis siin ikka rääkida, keskmise eestlase ajud ei peagi mu mõtteid välja võtma. Kisume ikka tüli ja teeme maha üksteist. Ei oleks tee nii sinisilmsed, saaksite minust aru.
Ott on samasugune kollanokk, kuid tal oli alles esimene hooaeg WRC masinaga. Vaadake mitmes hooaeg Latvalal on ja ikka ei mingit arengut. Novikovil on hakanud natu välja juba tulema.
Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Re: Rallye Monte-Carlo IV päev

Postitus Postitas Frank »

Divine, soovitan sul see teema arendus hetkel jätta.

Tipptasemel võidusõit ja tavalise autojuhi lõbuhetked ei ole kahjuks mitte mingitki moodi võrreldavad, isegi kui mõlema puhul võib olla lõpptulemus sama.
"Come on, you can see more than that"
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: Rallye Monte-Carlo IV päev

Postitus Postitas jens »

Divine kirjutas:No maidea mis asjad teil seal ülaotsas on, ma tõin VÕRDLUSE, et kui inimene EI OSKA hinnata teeolusid, ehk siis nii Latvala, Novikov, kui ka mu sõber, siis peaks nagu hakkama mõtlema, kuhu ma sellise sõitmisega jõudnud olen.
Siin on oluline silmas pidada kahte asjaolu. Esiteks ei pannud Novikov ja Latvala kohe esimesel kiiruskatsel matsu, vaid läbisid kaks päeva puhtalt, mis olid ka väga rasketes ilmastikuoludes. Seega viga oli erandlik ja tõesti väga rasketes oludes, millega ka teised tippsõitjad hädas olid. See ei näita, et meestel põhimõtteliselt midagi olude hindamisega valesti on. Igasugustel mootorispordialadel teevad ka tipud mõnikord vigu. Piiri peal laveerides juhtub.

Rallivõistluse ja sinu sõbra etteastete kõige olulisem erinevus on aga see, et ralli on võistlus ning seal on eesmärgiks võimalikult kiiresti lõpuni jõuda, seda veel võimsa ja hästiarendatud tehnika roolis, mis oma kiiruse tõttu teeb ülesande veel keerukamaks. Tänaval liiklevad rullnokad - isegi, kui nad liikluseeskirju eiravad - aga vaevalt masinast järjepidevalt 100% piiril välja võtavad (õigupoolest on nad sellest väga kaugel), isegi oma vigade hetkel.
kais
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 207
Liitunud: 25 Mär 2003, 20:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Rallye Monte-Carlo IV päev

Postitus Postitas kais »

Kuulge vennad! Aitab! Kui siriseda tahate, siis andke privas nii, et suled lendavad :) Teised foorumlased ei pea teie jama lugema. Vaadake parem head kokkuvõtet, kus lõpp kisub rallikrossiks (sry, kui link kusagilt enne läbi käis): http://www.youtube.com/watch?v=tV5DB5Dv ... ture=share
mcwax

Re: Rallye Monte-Carlo IV päev

Postitus Postitas mcwax »

Vaadates neid olusid seal, siis oli paratamatu, et keegi lõpuks eksib. Eks see muidugi ikkagi näitab üht-teist, et eksisid justnimelt need mehed, kes sellega ka minevikus on kippunud hiilgama, aga ilmselt oli siin kindlasti oma roll ka sellel, et neil meestel oli millegi nimel pingutada - ehk ei saanud päris lonkida nagu Seb'id ees.

Aga kui võrrelda nüüd Latvalat/Novikovi näiteks Prokopiga, siis kui palju Prokop oma olematul kiirusel vaikselt kulgemisel telepilti sai (korra-paar, kui eksis)? Ehk DMACi esindajana mina paneks küll oma kleepsud parem auto külge, mis on vähemalt paar kiiruskatset võitnud. Statistiliselt võib ju olla ilus, et ralli lõpus 7. koht DMACi rehviga tuli aga kas potentsiaalne klient on valmis ka rehvi ostma, kui selle tase vähemalt näiliselt nii kehva on.

Ja Östbergi siunajatele... Mees oma esimesel Montel esines WRC masinal umbes täpselt samal tasemel nagu Tänak oma esimesel Montel (või toorelt kiiruselt isegi paremini). Tõsi - auto tunnetus muidugi võiks olla kordi parem, kuivõrd WRC kogemus palju suurem selleks hetkeks. Aga küll me teda veel palju paremini kulgemas näeme hooaja jooksul.
Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Re: Rallye Monte-Carlo IV päev

Postitus Postitas Frank »

Kas see DMACi ja Prokopi suhe ei või olla seotud suuresti just DMACi rehvide arendusega - info kogumine WRC rallidelt, otsene võrdlus Micheliniga jne?
"Come on, you can see more than that"
Füürer
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 549
Liitunud: 19 Aug 2011, 13:31
Asukoht: L-E

Re: Rallye Monte-Carlo IV päev

Postitus Postitas Füürer »

http://vimeo.com/57940210

Ilus video toreda mänguasjaga
Fan of MM-Motorsport & Fair Recce
Vasta