WRC-sari aastal 2013

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Vasta
w0w
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1254
Liitunud: 27 Apr 2012, 21:43

Re: WRC-sari aastal 2013

Postitus Postitas w0w »

KidrA kirjutas:
Silwer kirjutas:Eestis peaks iga vähegi haritud inimene oskama lisaks eesti keelele inglise, vene ja soome keelt. Kes ei oska, on lihtsalt laisk olnud.
Luba pöörduda, sina kõikvõimas haritud eesti inimene, kes sa oled omandanud lausa kolm võõrkeelt. Las ma räägin nende rumalate ja laiskade inimeste eest, kes ei ole nii haritud kui sina.

Kas pole kitsarinnaline arvata, et kõik kes pole õppinud ära neid keeli mis sina oled, on rumalad ja laisad? Mina lisaks sinna võõrkeelte hulka veel hiina keele ja ütlen, et kõik kes neid ei oska on rumalad ja laisad. Kas juba hiina keel suus või sa polegi haritud?

Mis su teise lausesse puutub "Kes ei oska, on lihtsalt laisk olnud.". Minu arust just laiskusena ma soome keele omandasingi, lapsena diivanil lösutades Yle2 ja MTV3 vaadates. Seda ei mäleta, kas õhtuks koju jõudsin aga MacGyveri ajaks olin alati sekundi pealt kohal! :lol:
Väga hästi öeldud! :lol:
Synt3r
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 402
Liitunud: 13 Jaan 2011, 13:55

Re: WRC-sari aastal 2013

Postitus Postitas Synt3r »

OT jätkub (ei saanud postimata jätta)
Silwer kirjutas:Eestis peaks iga vähegi haritud inimene oskama lisaks eesti keelele inglise, vene ja soome keelt. Kes ei oska, on lihtsalt laisk olnud.
Pilt
Divine
Rallijumal
Postitusi: 1950
Liitunud: 10 Nov 2012, 11:15

Re: WRC-sari aastal 2013

Postitus Postitas Divine »

hull kirjutas:
Divine kirjutas:
Silwer kirjutas:Eestis peaks iga vähegi haritud inimene oskama lisaks eesti keelele inglise, vene ja soome keelt. Kes ei oska, on lihtsalt laisk olnud.
Njaa, pole olnud veel võimalust soome või vene keelt õppida, küll aga oskan prantsuse ja saksa keelt, tibake hispaania keelt ka.
Pole olnud võimalust vene keelt õppida!! Koolis oled siis üldse käinud? Minu teada on vene keel siiamaani koolides õppeainena sees. Nii et selle taha ei maksa küll pugeda et pole õppinud. Siis see su enda viga.
Ma käin praegugi koolis, 6. klassis suruti kooli poolt saksa keel peale, kuna vene keelt ei tahtnud paljud õppida välja arvatud siis mina ja mõned teised, ei hakatud tegema vene keele gruppi. Kuna ma sain gümnaasiumis keele klassi sisse, siis anti jällegi ainult üks keel meile "valida" - prantsuse keel, nii mul siis see praegu ongi, vene keeles tean ainult mõningaid fraase, mis ma olen ise ära õppinud huvi korras, nii samuti ka hispaania keeles. Te ei saa väita, et see minu enda viga, mina olen selleks kõik teinud, et saada vene keeles tunde.
enn tarka
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1387
Liitunud: 02 Veebr 2009, 13:14
Asukoht: vastseliina
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 1

Re: WRC-sari aastal 2013

Postitus Postitas enn tarka »

kuulge,kolige oma ajuvaba jutuga delfinaariumisse....iga päev kui avan foorumi ja näen,et selle teema all on uus postitius siis loodan,et midagi head tänaku kohta,aga ei,hoopis mingi lällutamine.teema lõpp
TÄNAK MAAILMAMEISTRIKS
skahar
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2325
Liitunud: 21 Veebr 2003, 21:05
Asukoht: Mägi-Eesti
Meeldimisi saanud: 3

Re: WRC-sari aastal 2013

Postitus Postitas skahar »

Kui liigne pada (teemast mööda) ära kustutada, siis jääb siia vist 1-2 lehekülge järgi
Ja oleks elu palju lihtsam...
Seda ka muudes teemades.
AutoralliSuurSõber
chilu
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 317
Liitunud: 18 Jaan 2007, 16:55
Asukoht: tartu

Re: WRC-sari aastal 2013

Postitus Postitas chilu »

enn tarka kirjutas:kuulge,kolige oma ajuvaba jutuga delfinaariumisse....iga päev kui avan foorumi ja näen,et selle teema all on uus postitius siis loodan,et midagi head tänaku kohta,aga ei,hoopis mingi lällutamine.teema lõpp
Mõistlik juba hakkab väga hulluks minema see plädin
Füürer
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 549
Liitunud: 19 Aug 2011, 13:31
Asukoht: L-E

Re: WRC-sari aastal 2013

Postitus Postitas Füürer »

skahar kirjutas:Kui liigne pada (teemast mööda) ära kustutada, siis jääb siia vist 1-2 lehekülge järgi
Ja oleks elu palju lihtsam...
Seda ka muudes teemades.
Ma ei usu, et keegi Teid siin käima käseks. Kui kuulujutte lugeda ei taha, siis võib ju ametlike teadaandeid usaldusväärsetest uudiseväljaannetest lugeda.

Endale käib ka see soome-vene-poola-prantsuse-misiganes keelsete uudiste postitamine pinda. Pole väga raske mistahes keelsest uudisest 2-3 lauseline kokkuvõte kirjutada, mitte lihtsalt linki või veel rohkem tekstikeha siia kopeerida.
Fan of MM-Motorsport & Fair Recce
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: WRC-sari aastal 2013

Postitus Postitas jens »

Füürer kirjutas: Endale käib ka see soome-vene-poola-prantsuse-misiganes keelsete uudiste postitamine pinda. Pole väga raske mistahes keelsest uudisest 2-3 lauseline kokkuvõte kirjutada, mitte lihtsalt linki või veel rohkem tekstikeha siia kopeerida.
Ma arvan, et see on mõistlik soovitus tuua "tundmatus" (enamike jaoks vähemalt) keeles kirjutatud artiklist välja see põhiiva, mille pärast link pandigi. Muidu ei vaevu süvenemagi seda klikkides, millest jutt, kui tekst arusaamatu.

Ma arvan, et enam-vähem ok-lt oskavad kõik inglise keelt. Muude võõrkeelte puhul aga ei teeks paha lisada endapoolne kommentaar. Filosofeerida teemal, kui palju keeli peab oskama, pole mõtet. Oleme need, kes me siin kõik oleme (mistahes põhjustel sellisteks kujunenud) ja arvestame üksteisega.:)

Offtopic küll, aga mis teha - tuleb välja, et vahetevahel tuleb ka teatud foorumiprotseduurid omavahel läbi arutada, et siin harmoonilisemalt koos eksisteerida.
Silwer
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 181
Liitunud: 09 Veebr 2008, 15:22
Asukoht: TLN

Re: WRC-sari aastal 2013

Postitus Postitas Silwer »

No kui teha sisu kohta kokkuvõtte tegemine kohustuslikuks, siis tuleks seda teha kõikide võõrkeelsete allikate kohta. Ei mõista, miks peaks Eestis eelistama inglise keelt vene või soome keelele.
öökull
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 138
Liitunud: 19 Jaan 2012, 08:45
Asukoht: Tallinn

Re: WRC-sari aastal 2013

Postitus Postitas öökull »

Silwer kirjutas:No kui teha sisu kohta kokkuvõtte tegemine kohustuslikuks, siis tuleks seda teha kõikide võõrkeelsete allikate kohta. Ei mõista, miks peaks Eestis eelistama inglise keelt vene või soome keelele.
sellepärast, et inglisekeelest saavad kõik aru kes v'hegi eluga kokku puutuvad, soome ja vene keelt oskavad ainult mõned inimesed kes arvavad, et juhul kui nemad seda oskavad peavad kõik oskama. üldiselt mul suht ükskõik aga eelistaks ka ise lühidat tõlget, kuigi minu jaoks pole probleemiks ka googlet kasutada kui mind uudise sisu huvitab... üldsegi ma ei saa aru miks sellinne teema kohe nii üles kisutakse ja jahuma hakatakse, mitu korda juba oleks võinud selle jahumise ära lõpetada aga ei.. räägiks parem teemakohast juttu!
Go Latvala!
Silwer
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 181
Liitunud: 09 Veebr 2008, 15:22
Asukoht: TLN

Re: WRC-sari aastal 2013

Postitus Postitas Silwer »

Ma ei saa aru, mis mõnedest keeleoskajatest sa räägid. Siin siis eestimaalaste keeleoskuse kohta statistikat:

Inglise keelt oskab: 567 t. inimest
Vene keelt oskab võõrkeelena: 566 t. inimest (aga siia võid veel juurde lisada need 212 t. Eesti elanikku, kes räägivad vene keelt emakeelena)
Soome keelt oskab: 186 t. inimest
Saksa keelt oskab: 155 t. inimest

*Andmed siis 2011 aasta seisuga ja lehelt www.stat.ee
Kiiver
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1009
Liitunud: 15 Juul 2003, 07:21
Asukoht: Tallinn

Re: WRC-sari aastal 2013

Postitus Postitas Kiiver »

Kuulge ärapanija põlvkond, võtke ennast kokku ja keskenduge rallile. Nagu eided raisk! Kas järgmisena tulevad teemaks naised ja miks ühele blondid ja teisele brünetid meeldivad. Türi ma ei või!
laika
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Aug 2003, 09:35
Asukoht: Eesti

Re: WRC-sari aastal 2013

Postitus Postitas laika »

Aga paistab et eesti keelt ei oska vist keegi,kui ei saada aru et kolige delfinaariumi ja lõpetage ära see teemaväline jutt!
maailmameister
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1282
Liitunud: 03 Apr 2009, 16:21
Asukoht: Raasiku

Re: WRC-sari aastal 2013

Postitus Postitas maailmameister »

Kiiver kirjutas:Kuulge ärapanija põlvkond, võtke ennast kokku ja keskenduge rallile. Nagu eided raisk! Kas järgmisena tulevad teemaks naised ja miks ühele blondid ja teisele brünetid meeldivad. Türi ma ei või!
Õige jutt!
"If you're in a hurry there's no time to lift." Ott Tänak, Rally Poland 2016
evelinilves
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 62
Liitunud: 20 Okt 2011, 22:03

Re: WRC-sari aastal 2013

Postitus Postitas evelinilves »

Keeleteemale sobivaks jätkuks ütlen,et Yuri Protasovi kaardilugeja Monte Carlos on Kuldar Sikk!
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 17
Kontakt:

Re: WRC-sari aastal 2013

Postitus Postitas Kolin »

evelinilves kirjutas:Keeleteemale sobivaks jätkuks ütlen,et Yuri Protasovi kaardilugeja Monte Carlos on Kuldar Sikk!
Mis asja? Ongi nii või?
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
WRC Fann
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 460
Liitunud: 03 Jaan 2008, 11:55
Asukoht: Tallinn

Re: WRC-sari aastal 2013

Postitus Postitas WRC Fann »

Kolin kirjutas:
evelinilves kirjutas:Keeleteemale sobivaks jätkuks ütlen,et Yuri Protasovi kaardilugeja Monte Carlos on Kuldar Sikk!
Mis asja? Ongi nii või?
Ma väga kahtlen selles, aga kõik on võimalik. Igal juhul küsin ukraaina kolleegi käest, kas see on tõsi või mitte.
Soulbender
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 108
Liitunud: 26 Jaan 2012, 23:59
Asukoht: Tartu

Re: WRC-sari aastal 2013

Postitus Postitas Soulbender »

evelinilves kirjutas:Keeleteemale sobivaks jätkuks ütlen,et Yuri Protasovi kaardilugeja Monte Carlos on Kuldar Sikk!
`tea mis keeles ta ka kaarti lugema hakkab?
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC-sari aastal 2013

Postitus Postitas soca »

Soulbender kirjutas:
evelinilves kirjutas:Keeleteemale sobivaks jätkuks ütlen,et Yuri Protasovi kaardilugeja Monte Carlos on Kuldar Sikk!
`tea mis keeles ta ka kaarti lugema hakkab?

eesti, iga vähegi haritud välismaalane peaks eesti keelt oskama.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
WRC Fann
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 460
Liitunud: 03 Jaan 2008, 11:55
Asukoht: Tallinn

Re: WRC-sari aastal 2013

Postitus Postitas WRC Fann »

Soulbender kirjutas:
evelinilves kirjutas:Keeleteemale sobivaks jätkuks ütlen,et Yuri Protasovi kaardilugeja Monte Carlos on Kuldar Sikk!
`tea mis keeles ta ka kaarti lugema hakkab?
Siin on kaks varianti - inglise või vene keeles
Vasta