Albert Park 2007 (Autraalia)

maailma populaarseim mootorispordiala

Moderaatorid: Jaanus, Erki, Frank, RudiTurbo, mrali, nimh

Siim
"till kartulis" expert
Postitusi: 1735
Liitunud: 29 Veebr 2004, 17:35
Asukoht: EST
Kontakt:

Postitus Postitas Siim »

Reikoh kirjutas:Ma ei saa aru mida te stressate selle sõna Neeger pärast. Eesti keeles on see sõna täiesti lubatud. Mina ja ma usun ka , et kommentaatorid ei mõtle sellega midagi mõnitavat või alandavat. Miks 1 neeger või teist mustanahalist kutsuda neegriks ja valge mitte ? Kõik on ju võrdsed siin ilmas?
ennast häiris ka sõna neeger, just selle rõhutamine.
M.Raud kirjutas hästi, miks seda sõna ei sobiks kasutada.

Artikkel: http://www.epl.ee/artikkel/377641 (jutu teises pooles)


sõidu koha pealt veidi ka. Ferrari paistab teistest selgelt kiirem olevat. Massa võinuks vähe rohkem riskida ning kiiremini aeglasematest mööduda. Renualt jättis täitsa halva mulje. McLaren kasutas ilmselt meeskonnataktikat...
Mask
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 563
Liitunud: 19 Sept 2005, 20:02

Postitus Postitas Mask »

Ma olen küll rahul kommentaatoritega.
Nende apsakad ja teravad ütlused lisavad igavale sõidulegi vürtsi.
Pilt
alanz
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 451
Liitunud: 16 Dets 2005, 11:16
Kontakt:

Postitus Postitas alanz »

Nad üritavad kogu aeg nalja visata :D aga vahel ei tule see kõige paremini välja
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 17
Kontakt:

Postitus Postitas Kolin »

See oli hea ütelus. Honda on sellepärast aeglane, et peab kogu maakera kaasas vedama. Ning selline koorem on muidugi väga raske.
Sõit ise ole nii enam vähem. Natuke rohkem oleks võinud actionit olla. Aga muidu võib rahule jääda. On palju igavamaid sõite olnud. Selles sõidus oli päris palju möödasõite. Mitte nagu mõnes sõidus eelnevatel hooaegadel on olnud. Kus möödasõidud on olnud ainult ringiga mahajääjatest
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
Beef
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1021
Liitunud: 31 Mai 2004, 20:49
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Beef »

alanz kirjutas:Nad üritavad kogu aeg nalja visata :D aga vahel ei tule see kõige paremini välja
Peaaegu üldse ei tule välja
kiilakass
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1902
Liitunud: 02 Okt 2005, 08:26
Asukoht: Good Morning
Kontakt:

Postitus Postitas kiilakass »

Mis te arvate?Kas pärast Coulthardi ja Wurzi kokkupõrget oleks pidanud turvaauto rajale tooma?
Loeb is God, Ogier His Right Hand but Tänak is His Right Foot.
Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Frank »

Siim kirjutas:
Reikoh kirjutas:Ma ei saa aru mida te stressate selle sõna Neeger pärast. Eesti keeles on see sõna täiesti lubatud. Mina ja ma usun ka , et kommentaatorid ei mõtle sellega midagi mõnitavat või alandavat. Miks 1 neeger või teist mustanahalist kutsuda neegriks ja valge mitte ? Kõik on ju võrdsed siin ilmas?
ennast häiris ka sõna neeger, just selle rõhutamine.
M.Raud kirjutas hästi, miks seda sõna ei sobiks kasutada.

Artikkel: http://www.epl.ee/artikkel/377641 (jutu teises pooles)
Ma ei saa aru, mis selle sõna "neeger" juures nii ebameeldivat on. See sõna on täpne termin millega vihjatakse teatud inimgruppile, kellel on teistest tumedam nahk ja punkt. Kui Eestis solvub mõni neeger või tumeda nahaline inimene (valige endale sobiv), kui talle öeldakse "neeger", siis ta ei saa teid süüdistada sõimus. Kui minul tekkib tahtmine solvata mõnda negriidi, siis ma kasutan teisi sõnu, mitte "neeger". Või me peaksime kasutama sõna "negriidi rassi esindaja"?

Raua arvamusloo kohta nii palju, et see põhineb rohkem ameerikalikkul arusaamisel kui sellel, mis meil siin on. See, et USAs on "nigger" ropp sõna ei tähenda, et see meil ka niimoodi on.
"Come on, you can see more than that"
kiilakass
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1902
Liitunud: 02 Okt 2005, 08:26
Asukoht: Good Morning
Kontakt:

Postitus Postitas kiilakass »

minu arust ei ole neeger ropp vaid nigre on ropp kuigi tähendavad üht ja sama.
Loeb is God, Ogier His Right Hand but Tänak is His Right Foot.
WaltS
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 418
Liitunud: 04 Mär 2003, 13:22
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas WaltS »

...ja varesele ka enam keegi ei ütle vares, vaid HALL!
SELGE?!!
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas jens »

"Neeger" ei ole ropp sõna, vähemalt ametlikult on see kuulutatud neutraalseks. Mis Klaari jutus võib-olla häiris, oli see, et ta seda kogu aeg epiteedina kasutas - "neegersportlane Hamilton". See oleks sama hea kui pidevalt öelda, et nt hispaanlasest europiid Alonso teeb seda ja toda. Ei ole vaja pidevalt korrata, et televaataja saaks aru, mis sorti inimesega tegu on.:)
Inka
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 465
Liitunud: 18 Jaan 2004, 14:42

Postitus Postitas Inka »

........
Viimati muutis Inka, 11 Mär 2019, 16:58, muudetud 1 kord kokku.
Erki
Kiddo soon 5000!
Postitusi: 5497
Liitunud: 19 Jaan 2003, 13:58
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Erki »

Kas see Wurzi ja Coulthardi kokkupuude kuskil juutuubis või kuskil ka on?
gaas on endiselt laiffi
Siim
"till kartulis" expert
Postitusi: 1735
Liitunud: 29 Veebr 2004, 17:35
Asukoht: EST
Kontakt:

Postitus Postitas Siim »

Erki kirjutas:Kas see Wurzi ja Coulthardi kokkupuude kuskil juutuubis või kuskil ka on?
aga palun:
http://www.youtube.com/watch?v=ioLD_ZZDpqg

teinekord on abiks otsingu nupp seal :wink:
piisas vaid "wurz coulthard" otsima panekust
alanz
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 451
Liitunud: 16 Dets 2005, 11:16
Kontakt:

Postitus Postitas alanz »

Erki kirjutas:Kas see Wurzi ja Coulthardi kokkupuude kuskil juutuubis või kuskil ka on?
http://www.youtube.com/watch?v=mbc5YrLZ_t4 siin on kogu etappi parimad hetked... Wurzi ja Coulthardi kokkupuude on olemas
Erki
Kiddo soon 5000!
Postitusi: 5497
Liitunud: 19 Jaan 2003, 13:58
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Erki »

Ma ennem otsisin küll aga ei leidnud. Ma ei tea, Wurzelpetter vist ei olnud parim sõna mida otsida? :? :P

Päris vinge põrge oli. Meenutas natuke Tracy vs Bourdais kokkupuudet eelmise aasta Clevelandi ChampCari etapilt.
gaas on endiselt laiffi
Siim
"till kartulis" expert
Postitusi: 1735
Liitunud: 29 Veebr 2004, 17:35
Asukoht: EST
Kontakt:

Postitus Postitas Siim »

palju ei puudunud sellest, et Coulthard oleks Wurzile pea pihta sõitnud... siis oleks väga jama vist olnud...
RudiTurbo
F1 ekspert
Postitusi: 1352
Liitunud: 09 Mai 2003, 23:42
Asukoht: Paldiski

Postitus Postitas RudiTurbo »

Coulthard olex pidanud gaasi põhja vajutama ja Wurzi nina eest läbi sõitma ja siis murule minema, sel hetkel kui avastas , et asi läheb jamaks :)

Kaugelt tuli küll, Wurzile mina küll mingit süüd ei paneks.
<Gener_AL> what was the name of that rally driver early nineties juhan kankernaun ... he was an awsome driver ...
www.liveforspeed.net
Mask
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 563
Liitunud: 19 Sept 2005, 20:02

Postitus Postitas Mask »

Erki kirjutas:
Päris vinge põrge oli. Meenutas natuke Tracy vs Bourdais kokkupuudet eelmise aasta Clevelandi ChampCari etapilt.
Red Bull annab tiivad :wink:
Pilt
Erki
Kiddo soon 5000!
Postitusi: 5497
Liitunud: 19 Jaan 2003, 13:58
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Erki »

Siim kirjutas:palju ei puudunud sellest, et Coulthard oleks Wurzile pea pihta sõitnud... siis oleks väga jama vist olnud...
Kas see oli vist 2005 või? Kui Malaisias Webber/Fisichella midagi sarnast korraldasid, jäi samuti natukene vaid kiivrist puudu.

Muideks sellest Champ Cari avariis Tracy sõitiski mõnda aega Bourdais' kiivri peal.. Ja CC auto on vist raskem ka. ;)
gaas on endiselt laiffi
Siim
"till kartulis" expert
Postitusi: 1735
Liitunud: 29 Veebr 2004, 17:35
Asukoht: EST
Kontakt:

Postitus Postitas Siim »

The Ferrari F2007 Is Illegal
By Dale Calkins - March 19 2007

With the new season, comes new allegations of the Ferrari racecar being outside the rules from other teams. This time there are claims, possibly from McLaren, that the floor of the F2007 is a moveable aerodynamic device.

With the new season, comes new allegations of the Ferrari racecar being outside the rules from other teams. This time there are claims the floor of the F2007 is a moveable aerodynamic device. Apparently the floor of the Ferrari has been designed to drop down, bringing the car closer to the racing surface and thus reducing the air moving underneath the car. This would in turn increase the speed of the car in a straight line. Further to this, less wing would be required on the rest of the car, while still maintaining a high level of speed.

Of course this floor would be illegal, as it classifies as a moveable aerodynamic device. There has been no formal declaration of speculation from the FIA with regards to this issue. However, FIA stewards were seen at the Australian Grand Prix to be paying special attention to the floors of cars and specifically to the Ferrari's.

Speculation of the Ferrari being illegal may have come from McLaren's Ron Dennis as he was rather vocal about many cars being illegal when he spoke to American television network SPEED:"We will see how things are in two or three races. There is a whole range of things that come to light in the first race and you go and you say what is legal, and what is not legal. Most teams are given that current race to enjoy the benefit of the doubt. I think there will be a rationalization of some aspects of some cars that would close the gap if no one did anything.
Vasta