Ott Tänaku diskussioon

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Vasta
Sulekubu
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 143
Liitunud: 11 Mai 2015, 10:29
Asukoht: Tallinn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Sulekubu »

Laseme fantaasial lennata:
Kas on võimalik, et Östberg läks M-Sporti just sellel põhjusel, et Sidrun teeb vaheaasta? Sellisel juhul Sidruni tulekul 2017 uue autoga, võib Östberg sinna tagasi tormata. Ja kui Ott on 2017 aastaks kah lepingu näiteks Toyotaga taskusse pistnud, siis ongi dreamteam Evans-Prada M-Spordis 2017.
vaana
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 562
Liitunud: 17 Nov 2012, 13:21

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas vaana »

Ei usu mina, et Ott Toyotaga sõitma hakkab. T. Mäkinen tahab seal oma unistuste Soome meeskonna kokku panna.
mainsail
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 110
Liitunud: 28 Mai 2012, 16:58
Asukoht: Tallinn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas mainsail »

Millise jutu põhjal Otti Toyotaga seostatakse?Kui nad hakkavad osalema 2017 wrc,s siis on sinna ju ainult üks aasta.Juhul kui nad tunneks Oti vastu huvi siis oleks kindlasti seda juba teinud.Ma isklikult loodan et homme tuleb Dmacki uudis meeskonna väljapanemise kohta,kus üks sõitjatest on Ott.Rohkem võimalusi ma järgmiseks aastaks ei näe.
Muddy like hell in there!Ott Wales 2016
raulito
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 843
Liitunud: 06 Jaan 2009, 23:49

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas raulito »

Üldiselt näen nelja varianti ja realistlikkuse järjekorras oleks need
1. DMACK tiimis
2. M-Sport kui Ostberg jätkab oma tiimiga ja MSport 3 autoga
3. WRC2 DMACK
4. Sponsorite abil(Gross) erasõitjana 3-4 etappi Rootsi, Poola, Soome
Viies varinat on ka aga see meile ei meeldi ilmselt.
Sulekubu
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 143
Liitunud: 11 Mai 2015, 10:29
Asukoht: Tallinn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Sulekubu »

Oma fantaasialennul märkisin siiski : näiteks Toyotaga. Võib ka Sidrun olla. Ei tasu kõike nii tõsiselt ja sõna sõnalt võtta. :lol:
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas jens »

Kui rääkida Toyota seisukohast, siis tõenäoliselt esimeses järjekorras üritavad nad endale mõne juba end üles töötanud staari krabada. Isiklikult arvan, et nt Latvala Toyotas pole üldsegi võimatu variant. Mees ehk tüdineb ära lõputult Ogieri varjus istumisest ja Tommi Mäkineni tiimi minek oleks mehele justkui n-ö kojuminek.

Tänak ehk võiks Toyota võistkonnas heal juhul n-ö teise sõitja koha saada, aga sellisest asjast on veel ilmselgelt väga vara rääkida - peame 2016 suve/sügiseni ootama.:) Ja palju sõltub, mis juhtub 2016, sest noori sõitjaid, kes end tõestada üritavad, on küllaga.
CTR
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5084
Liitunud: 21 Jaan 2015, 19:26
Has thanked: 5
Meeldimisi saanud: 13

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas CTR »

Ma ei piirduks ainult nii lühikese perioodiga.. Ma arvan, et kui 2016 hooajal tuleb dmackiga top 6 sisse, siis 2017 toyotaga hooaja lõpuks teine ning 2018 on vw esipiloot ja MM.
see pole muidugi ametlik asi, aga väike spekulatsioon....
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas jens »

maailmameister kirjutas:Miks see ei võiks olla Wilsonil meelega plaanitud nii? Östberg tuleb see aasta sõitma, toob hulka raha kaasa. Ott saab sõita Dmackiga ja samas Wilson jälgib teda tähelepanelikult. Kui Ott teeb hea hooaja, on Wilson esimene mees kes teda jälle 2017 aasta Fordis näha tahab.
Minu arust ei ole sel Tänaku väntsutamisel üles-alla erilist mõtet. Wilson saatis ta juba 2012. aasta järel minema. Palju räägitakse sellest, et Tänak on nii roheline ja kogenematu, aga tuleb esitada õigustatud küsimus - millal hakatakse teda pidama juba kogenuks? Saata 2012.a järel minema ja siis veel 2016. aastal loota/jälgida, et noh ehk Ott järgmisel aastal paugutab, ja ehk siis palkame põhivõistkonda?

Samas Wilson muidugi panustas Latvalasse ka terve hulga aastaid olenemata sellest, palju ta avariisid tegi...

Igal juhul. Minu point on lihtne. Millega iganes Tänak ka 2016. aastal sõidab, 2016 peab olema tegude aasta. Enam ei saa peituda "kogemuste omandamise" kilbi taha. Ainuke asi on sportlik-tehniline ebaõnn, mille eest keegi ei ole kaitstud.

Seega - kui Wilson usub, et Tänakust saab tegija, peaks ta 2016 olema M-Sporti põhivõistkonnas. Sest juba järgmine aasta peaks olema tegude aasta, ja veel kauem oodata, et "ehk järgmine aasta", ei ole enam veenev.
Viimati muutis jens, 26 Nov 2015, 17:48, muudetud 1 kord kokku.
snakeplissken
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 7044
Liitunud: 18 Juul 2013, 13:04
Asukoht: Tartu/Lõuna - Eesti
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 2

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas snakeplissken »

CTR kirjutas:Ma ei piirduks ainult nii lühikese perioodiga.. Ma arvan, et kui 2016 hooajal tuleb dmackiga top 6 sisse, siis 2017 toyotaga hooaja lõpuks teine ning 2018 on vw esipiloot ja MM.
see pole muidugi ametlik asi, aga väike spekulatsioon....
:lol:
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas jens »

raig0 kirjutas:Tänaku ja Evansi vahe on selles, et Tänak suudab poodiumi eest võistelda. Evans kulgeb ja ootab, kuni eest keegi ära kukub. Niimoodi maailmameistriks ei saada.
Vaatake kogu hooaeg läbi katsetulemuste kontekstis.
Sportlased on erineva "(sõidu)stiiliga". Üks stiil ei ole halvem ega parem kui teine. Loeb lõpptulemus. Edukas võib igasuguse stiiliga olla - vt näiteks Senna vs Prost. Või C.McRae vs Sainz. Loeb "üldine tase".

Lõppkokkuvõttes Evansi ja Tänaku "üldine tase" on suhteliselt sarnane, olenemata sellest, kuidas nad lõpptulemuseni jõuavad. Samuti on Östbergi ja Meeke'i üldine tase üsna sarnane - hoolimata väga erinevatest stiilidest.

Stiil on aga sportlasele ja inimesele üldse väga isiklik omadus, ning sunniviisiliselt selle muutmine tooks tõenäoliselt kaasa kehvemaid tulemusi.
Lärri
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1084
Liitunud: 11 Jaan 2012, 20:00

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Lärri »

jens kirjutas:
Sportlased on erineva "(sõidu)stiiliga". Üks stiil ei ole halvem ega parem kui teine. Loeb lõpptulemus. Edukas võib igasuguse stiiliga olla - vt näiteks Senna vs Prost. Või C.McRae vs Sainz. Loeb "üldine tase".
See on üpris võhiklik avaldus. Vabandust otsekohesuse pärast.
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas jens »

Lärri kirjutas:
jens kirjutas:
Sportlased on erineva "(sõidu)stiiliga". Üks stiil ei ole halvem ega parem kui teine. Loeb lõpptulemus. Edukas võib igasuguse stiiliga olla - vt näiteks Senna vs Prost. Või C.McRae vs Sainz. Loeb "üldine tase".
See on üpris võhiklik avaldus. Vabandust otsekohesuse pärast.
Võid oma poindi lahti seletada, kui soovid.:) Sest ma ei saa aru, mida sa silmas pead. Muidugi võib mu sõnastus puudulik olla.
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas jens »

Täpsustus. Muidugi fännidele meeldivad "atraktiivse" käsi kullas/***** mullas sõidustiiliga sõitjad rohkem. Aga kui objektiivselt hinnata, siis kaks korda teisena lõpetada ja kaks korda crashida ei anna paremat skoori kui neli korda neljas olla. Stabiilsus on väga oluline, midagi ei ole teha.
Lärri
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1084
Liitunud: 11 Jaan 2012, 20:00

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Lärri »

jens kirjutas:
Lärri kirjutas:
jens kirjutas:
Sportlased on erineva "(sõidu)stiiliga". Üks stiil ei ole halvem ega parem kui teine. Loeb lõpptulemus. Edukas võib igasuguse stiiliga olla - vt näiteks Senna vs Prost. Või C.McRae vs Sainz. Loeb "üldine tase".
See on üpris võhiklik avaldus. Vabandust otsekohesuse pärast.
Võid oma poindi lahti seletada, kui soovid.:) Sest ma ei saa aru, mida sa silmas pead. Muidugi võib mu sõnastus puudulik olla.
Ma pidasin silmas, et prantslased (Loeb, Ogier) armastavad täpset sõitu, hoiavad auto otse ja ei pendelda ühest pervest teise. Reeglina ei kaeba ka auto seadistuse üle. Ja on seejuures - üllatus-üllatus! - äärmiselt edukad.

Mõned teised on alailma autoga hädas, pakuvad publikule vaatemängulist driftimist ja nii enda kui fännide suureks pettumuseks just nii edukad ei ole.

Ongi erinevad stiilid ja ma küll ütleks, et üks on õigem kui teine. Drastiliselt tuleb see erinevus muidugi asfaltkattel välja, kus liigne lohisemine on andestamatu.
Lärri
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1084
Liitunud: 11 Jaan 2012, 20:00

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Lärri »

jens kirjutas:Täpsustus. Muidugi fännidele meeldivad "atraktiivse" käsi kullas/***** mullas sõidustiiliga sõitjad rohkem. Aga kui objektiivselt hinnata, siis kaks korda teisena lõpetada ja kaks korda crashida ei anna paremat skoori kui neli korda neljas olla. Stabiilsus on väga oluline, midagi ei ole teha.
OK, rääkisime erinevatest asjadest kui sõna "(sõidu)stiil" silmas pidasime. See, mida mina silmas pidasin, on ilmselt õpitav.
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas soca »

rahu rahu, oodake ära see paar päeva. :)
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
calderon
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3364
Liitunud: 05 Juun 2010, 19:30
Asukoht: Kuppelmaastik

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas calderon »

raulito kirjutas:Üldiselt näen nelja varianti ja realistlikkuse järjekorras oleks need
1. DMACK tiimis
2. M-Sport kui Ostberg jätkab oma tiimiga ja MSport 3 autoga
3. WRC2 DMACK
4. Sponsorite abil(Gross) erasõitjana 3-4 etappi Rootsi, Poola, Soome
Viies varinat on ka aga see meile ei meeldi ilmselt.
5. Ei sõida WRC vaid ERC M_Sport´i Fiesta R5 masinaga
6. EMV
7 Pillid kotti ja koju
Pints
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Juun 2010, 19:41
Asukoht: Harju

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Pints »

soca kirjutas:rahu rahu, oodake ära see paar päeva. :)
Mees teab mis mees räägib vist?
Epik
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 727
Liitunud: 06 Mär 2011, 12:58
Asukoht: Harjumaa
Has thanked: 1
Meeldimisi saanud: 2

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Epik »

calderon kirjutas:
raulito kirjutas:Üldiselt näen nelja varianti ja realistlikkuse järjekorras oleks need
1. DMACK tiimis
2. M-Sport kui Ostberg jätkab oma tiimiga ja MSport 3 autoga
3. WRC2 DMACK
4. Sponsorite abil(Gross) erasõitjana 3-4 etappi Rootsi, Poola, Soome
Viies varinat on ka aga see meile ei meeldi ilmselt.
5. Ei sõida WRC vaid ERC M_Sport´i Fiesta R5 masinaga
6. EMV
7 Pillid kotti ja koju
Mina paigutaks kuskile sinna numbrite vahele ennem veel siirdumise rallikrossi mis ei oleks minu arust sugugi halb mõte kui mees saaks tipptasemele sõitma. Potensiaali oleks kõvasti. Oli ka eestis mingi aeg rallikrossiga seotud, täpselt ei mäleta mismoodi aga kogu see jutt on juba hoopis teine teema :D
calderon
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3364
Liitunud: 05 Juun 2010, 19:30
Asukoht: Kuppelmaastik

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas calderon »

raulito kirjutas:Mina paigutaks kuskile sinna numbrite vahele ennem veel siirdumise rallikrossi mis ei oleks minu arust sugugi halb mõte kui mees saaks tipptasemele sõitma. Potensiaali oleks kõvasti. Oli ka eestis mingi aeg rallikrossiga seotud, täpselt ei mäleta mismoodi aga kogu see jutt on juba hoopis teine teema :D
Ta peaks olema siiani Kehala keskusega. Oli neil plaan sinna isegi rallikrossi em Eestisse tuua
Vasta