Hooaeg 2009

maailma populaarseim mootorispordiala

Moderaatorid: Jaanus, Erki, Frank, RudiTurbo, mrali, nimh

Vasta
mrali
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5214
Liitunud: 21 Aug 2003, 11:41
Asukoht: Tallinn, Lääne-Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas mrali »

-huviline2- kirjutas:http://sport.postimees.ee/?id=95383


Et siis jah.Võites 60% etappidest ei peagi enam rohkem võistlema.Eccelstonei idee sõitjaid rohkem pingutama panna on väga huvitav.
Tegu on debiilsusega ei tea kui mitmesajandas astmes. Vana seniilsus ja onu maks (kelle autospordi vastane tegevus on kasvõi WRC näitel automaatselt teada) tundukse mingile salaleppele jõudnud olevat. Julmem juba see, et FOTA idee punktisüsteemi muutmisest trambiti porri...
rally
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1427
Liitunud: 24 Nov 2008, 16:27
Has thanked: 1

Postitus Postitas rally »

Renaultile valus laks : http://sport.postimees.ee/?id=95945
Rallime Mönuga !
Eraisik
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 340
Liitunud: 18 Veebr 2003, 13:32

Postitus Postitas Eraisik »

Kolin kirjutas:
Eraisik kirjutas:
valmacher kirjutas: . Eesti televaatajale uue võimalusena hakatakse otse üle kandma ka treening- ja kvalifikatsioonisõite, mida saab näha sel aastal tegevust alustanud uues spordikanalis Viasat Sport Baltic.

"Treening-ja kvalifikatsioonisõitude lisandumisega saab meie vaataja jälgida vormel 1 sarja lähemalt kui kunagi varem.

.
Tõlge:

See lähemalt kui kunagi varem tähendab siis seda, et F1 kvalifikatsiooni vaatamisest võib suu puhtaks pühkida kui just MTV3max kaarti ei viitsi osta... et sina neeger vali - kas ostad meie sat vastuvõtu komplekti või pühi suu puhtaks.
Tegelikult puudub põhjus eriliselt vihastamiseks - mul antenn üleval ja küll ma kaardi ära uuendan. Klaari ja Vabamäe kommentaarid andsid selleks omal ajal piisava põhjuse, et TV3 pealt vaadata vaid siis kui sommid reklaamipausil.
Kusagil ei ole öeldud, et TV3 kvalli ei näita. Sama pole ka öeldud, et näitab. Sellele saab vastuse kui aeg käes on.
Nii kurb kui see ka pole siis mulle tundub, et mul on õigus:

siin pole ühtki F1 seotud pealkirja:
http://www.tv3.ee/index.php?option=com_ ... Itemid=328

F1 põhisõit@8:45::
http://www.tv3.ee/index.php?option=com_ ... Itemid=328

Viasat sport baltic täna veel pole saadaval kuid ca nädala pärast peaks see link olema õige ning töötama:
http://www.viasat.ee/index.php?channel= ... &tim=08:00

Nii et mulle tundub küll, et pärismaalastele tehti korralikult ära...
Nii räiget sigadust ikka annab välja mõelda.
Kiiver - äkki koputad mõnele südametunnistusega kolleegile kirjutavas pressis...
valmacher
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 4404
Liitunud: 04 Okt 2005, 16:31

Postitus Postitas valmacher »

Nojahh! :evil:
"Maailmas on ainult kolm spordiala: härjavõitlus, alpinism ja mootorisport, ülejäänud on vaid mängud!" [E.Hemingway]
Kiiver
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1009
Liitunud: 15 Juul 2003, 07:21
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kiiver »

Minu jaoks on samuti natuke arusaamatu Viasat Spordi levitamine. Teades sutsu tausta, arvan, et kohalikelt operaatoritelt tahetakse saada suurt raha, et Viasat Sport sisse lükata. Usun teadvat ka põhjust, miks TV 3 ei näita ja ei hakkagi näitama trenne ja vabatreeninguid, lihtsalt madal reiting ja mingi pisaratekiskuja mängufilm, või üks lugematutest van damme või seagali filmidest toob palju rohkem vaatajaid. Suurte telekanalite jaoks on sport siiski kõrvaline ja Viasat käitub põhimõttel kui juba hirmsasti vaadata tahad köhi pappi. Ja muidugi ajab see närvi, sest seni oleme oma vähese mootorispordi väga odavalt kätte saanud. Kuid siiski oleks normaalne, et igas digi ja kaablipakkuja võrgus oleks olemas võimalus sedagi kanalit näha. Kahjuks seda minu hinnangul niipea ei juhtu.
Teemaväliselt niipalju, et Kalev Sport või mis iganes selle kanali nimeks saab, hakkab alates 29. märts näitama motokrossi mm'i MX 1 sõite livena.
Viasati kliendid seda ei näe, olgu kasvõi teemantkaart...
Eraisik
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 340
Liitunud: 18 Veebr 2003, 13:32

Postitus Postitas Eraisik »

Ma oleks ViaSatile (teatud foorumites tuntud kui ViaS¤#%%&) KOHE nõus korraliku füüri laskma tingimusel, et see F1 tuleb mulle tuppa täisterava (tuntud ka kui Full HD) kvaliteediga, ilma reklaamideta. Praeguse kvaliteedi eest aga ei ole ma nõus mitte sentigi maksma.
Praegune ViaSat edastuskvaliteet ei kannata mitte mingit kriitikat. Ma ei ole nüüd tükk aega võrrelnud kuid mulle tundub jätkuvalt, et saan detsemeeterlainega üle mere DVB-T peal leviva MTV3 parema pildiga kätte.
rally
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1427
Liitunud: 24 Nov 2008, 16:27
Has thanked: 1

Postitus Postitas rally »

Kas ma pean vabatreeningute ja trennide jaoks vaatama Viasat Sporti ja kvalikvitatsiooni ja sõitu TV3-st ?
Rallime Mönuga !
Kiiver
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1009
Liitunud: 15 Juul 2003, 07:21
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kiiver »

rally kirjutas:Kas ma pean vabatreeningute ja trennide jaoks vaatama Viasat Sporti ja kvalikvitatsiooni ja sõitu TV3-st ?
Mu noor sõber te saate suurepäraselt asjadest aru. Ja kui kommnetaatorid ei meeldi siis võid ise ka kommenteerida :D
valmacher
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 4404
Liitunud: 04 Okt 2005, 16:31

Postitus Postitas valmacher »

rally kirjutas:Kas ma pean vabatreeningute ja trennide jaoks vaatama Viasat Sporti ja kvalikvitatsiooni ja sõitu TV3-st ?
Ilmameister rallyl on ilmselt koolivaheaeg ja eks nii mõnigi spec juba hinge all? :roll:
Mida mõtled vabatreeningute ja treeningute puhul? Kui Sa kallis sõber arvad, et hakatakse üle kandma ka GP nädalavahetuste väliseid testisõite siis oh jummal küll :lol:
Ja nüüd ütle 3x kiiresti kvalifikatsioon-kvalifikatsioon-kvalifikatsioon.
Aga eks me kõik õpi ja arene. Noor poiss, huvi on, miks ka mitte...
"Maailmas on ainult kolm spordiala: härjavõitlus, alpinism ja mootorisport, ülejäänud on vaid mängud!" [E.Hemingway]
rally
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1427
Liitunud: 24 Nov 2008, 16:27
Has thanked: 1

Postitus Postitas rally »

:D ära kohe siis mõnitama hakka. Eiei ma mõtlesin, et vabatreeninguid, mis toimuvad reedeti enne sõitu, et kas neid hakatakse Viasat Sportist näitama ja kvalifikatsiooni ning sõitu hakkame TV3 nägema ?
Rallime Mönuga !
valmacher
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 4404
Liitunud: 04 Okt 2005, 16:31

Postitus Postitas valmacher »

Ei mõnitagi, võtame asja naljaga.
Just, vabatreeningud ja kvalifikatsioon: tasuline ViaSat sport, ning sõit TV3.

Eelmise hooaja lõpul jälgisin sõitu livena neti vahendusel ITV kaudu (noh pildikvaliteet ei kannata kriitikat, kuid aru sai kes on kes, aga seevastu kommentaatorid olid 5+ tasemel)
Eks abiks ka sakslaste RTL jne.
"Maailmas on ainult kolm spordiala: härjavõitlus, alpinism ja mootorisport, ülejäänud on vaid mängud!" [E.Hemingway]
rally
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1427
Liitunud: 24 Nov 2008, 16:27
Has thanked: 1

Postitus Postitas rally »

Ahsoo nüüd sain aru. :) Viasat näitab reedel kahte esimest vabatreeningut ning laupäeval kolmandat vabatreeningut ja kvalifikatsiooni. Pühapäeval kordab enne sõitu kvalifikatsiooni ja siis tuleb õige sõit. Ja TV3 näitab ainult sõitu pühapäeval, mis algab kell 8.45 ning Viasat Spordist tuleb sõit oluliselt hiljem 13.15 . Kas siis Viasat Sport näitab TV3 kordust või neil on seal omad komentaatorid?
Rallime Mönuga !
rally
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1427
Liitunud: 24 Nov 2008, 16:27
Has thanked: 1

Postitus Postitas rally »

Vormel 1 tehnikadelegaadi juht tunnistas, et sellised meeskonnad nagu Brawn GP, Toyota ja Williams leidsid tehnikareeglites difuusori ehitamisel augu ning kasutasid võimalust.

Paljudel konkurentidel tekkisid kahtlused eelnimetatud meeskondade osas ning FIAl paluti üle vaadata, kas nende autod vastavad reeglitele. Nii käiski Barcelona ühistestimisel võistkondade garaažides tehnikadelegatsiooni juht Charlie Whiting, kelle sõnul oli kõik reeglitepärane.

„Nad kasutasid auku (reeglites), mis oli kogu aeg olemas,” lausus Whiting. „Sellele lisaks oleme aru saanud, et teised meeskonnad näevad asja teisiti.”

Siiski on endiselt tõenäoline, et pärast Austraalia etapi lõppu esitatakse kellegi vastu ametlik protest.

„Võin garanteerida, et kes iganes võidab Melbourne’is – teda süüdistatakse pettuses ning pole vahet, kes selleks on,” lausus Bernie Ecclestone.

Williamsi tehnikadirektor Sam Michael on imestanud, et teised meeskonnad eelistavad viriseda ning ei tegele sarnase lahenduse kopeerimisega.

„Üsna lihtne oleks see lahendus kopeerida,” ütles Michael. „See on üllatav, et rohkem meeskondi pole sarnast asja siiani kasutusele võtnud.”

Sponest.ee
Rallime Mönuga !
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 17
Kontakt:

Postitus Postitas Kolin »

Sellel aastal on Vormel 1 sõpradel võimalus kaasa elada vormeli nädalavahetusele täies mahus.
Alustame igal etapil juba reedeste vabatreeningutega ning jätkame
laupäeval vabatreeningu ja kvalifikatsiooniga.
Kõik need maiused on nähtavad Viasat Sport Baltic kanalis.
TV3 lülitub vormelilainele alates pühapäevast, kui on kavas GP etapp.
Kommentaatorid on ka sellel aastal Kalev Kruus ja Märt Elbre.

Kalev Kruus
VSB toimetaja

EDIT: Nüüd peaks siis härra rallyle selge olema. Tehtud puust ja punaseks ette.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
valmacher
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 4404
Liitunud: 04 Okt 2005, 16:31

Postitus Postitas valmacher »

-huviline2- kirjutas:http://sport.postimees.ee/?id=95383


Et siis jah.Võites 60% etappidest ei peagi enam rohkem võistlema.Eccelstonei idee sõitjaid rohkem pingutama panna on väga huvitav.
Tänu FOTA-le võidakse see hull idee lükata aastavõrra edasi:
http://www.autosport.com/news/report.php/id/73810
"Maailmas on ainult kolm spordiala: härjavõitlus, alpinism ja mootorisport, ülejäänud on vaid mängud!" [E.Hemingway]
valmacher
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 4404
Liitunud: 04 Okt 2005, 16:31

Postitus Postitas valmacher »

"Maailmas on ainult kolm spordiala: härjavõitlus, alpinism ja mootorisport, ülejäänud on vaid mängud!" [E.Hemingway]
mrali
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5214
Liitunud: 21 Aug 2003, 11:41
Asukoht: Tallinn, Lääne-Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas mrali »

Jumalale tänu, et FOTA-l ehk niipaljugi mõju on. Aga jah, maksu vaimses tervises olen kahelnud juba aastast 1994, kui FIA iga hinna eest Hilli tiitlile üritada upitas. Tundub, et see sadomasoafäär on talt viimasegi aruraasukese kupli alt viinud (tõmblemine WRC reeglitega ka). Seniil on muidugi paras paariline talle - näiliselt kaklevad, aga viimase debiilsusega näikse enam kui ühel nõul olevat (tuletame meelde, et seniil oli ainuke, kes medalisüsteemi nimelist pulli****a pushis).
valmacher
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 4404
Liitunud: 04 Okt 2005, 16:31

Postitus Postitas valmacher »

FIA kinnitas 2009 pilootide nimekirja

1 Lewis HAMILTON (GB) VODAFONE McLAREN MERCEDES McLAREN MERCEDES
2 Heikki KOVALAINEN (FIN) VODAFONE McLAREN MERCEDES McLAREN MERCEDES

3 Felipe MASSA (BRA) * SCUDERIA FERRARI MARLBORO FERRARI
4 Kimi RÄIKKÖNEN (FIN) * SCUDERIA FERRARI MARLBORO FERRARI

5 Robert KUBICA (PL) BMW SAUBER F1 TEAM BMW SAUBER
6 Nick HEIDFELD (D) BMW SAUBER F1 TEAM BMW SAUBER

7 Fernando ALONSO (E) ING RENAULT F1 TEAM RENAULT
8 Nelson PIQUET (BR) ING RENAULT F1 TEAM RENAULT

9 Jarno TRULLI (I) PANASONIC TOYOTA RACING TOYOTA
10 Timo GLOCK (D) PANASONIC TOYOTA RACING TOYOTA

11 Sébastien BOURDAIS (F) * SCUDERIA TORO ROSSO STR FERRARI
12 Sébastien BUEMI (CH) * SCUDERIA TORO ROSSO STR FERRARI

14 Mark WEBBER (AUS) RED BULL RACING RBR RENAULT
15 Sebastian VETTEL (D) RED BULL RACING RBR RENAULT

16 Nico ROSBERG (D) AT&T WILLIAMS WILLIAMS TOYOTA
17 Kazuki NAKAJIMA (J) AT&T WILLIAMS WILLIAMS TOYOTA

18 Adrian SUTIL (D) FORCE INDIA F1 TEAM FORCE INDIA MERCEDES
19 Giancarlo FISICHELLA (I) FORCE INDIA F1 TEAM FORCE INDIA MERCEDES

20 Jenson BUTTON (GB) BRAWN GP FORMULA ONE TEAM BRAWN MERCEDES
21 Rubens BARRICHELLO (BR) BRAWN GP FORMULA ONE TEAM BRAWN MERCEDES

* Driver number change requested by the team and approved by the FIA.
"Maailmas on ainult kolm spordiala: härjavõitlus, alpinism ja mootorisport, ülejäänud on vaid mängud!" [E.Hemingway]
rally
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1427
Liitunud: 24 Nov 2008, 16:27
Has thanked: 1

Postitus Postitas rally »

No nägid sa, Massa tõsteti Ferrari esisõitjaks. :)
Rallime Mönuga !
johunn
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1537
Liitunud: 27 Mär 2003, 21:26
Meeldimisi saanud: 1

Postitus Postitas johunn »

No Massa sai eelmine hooaeg k6rgema koha kui Kimi.
Naljakama kylje pealt, et ei tohiks v2hemalt Toro Rosso tiimi tegelastel nimedega raske olla. Olgugi, et Sebastian lahkus, tuli Sebastien asemele, nii et juba teist aastat j2rjest on m6lemad s6itjad sama nimega. Saavad keskenduda t66le, mitte nimede 6ppimisele ja 2kki yllatavad veel m6ne v6iduga ;)
Vasta