s2000 - kas WRC tulevik?

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Vasta
valmacher
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 4404
Liitunud: 04 Okt 2005, 16:31

Postitus Postitas valmacher »

"Maailmas on ainult kolm spordiala: härjavõitlus, alpinism ja mootorisport, ülejäänud on vaid mängud!" [E.Hemingway]
rally
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1427
Liitunud: 24 Nov 2008, 16:27
Has thanked: 1

Postitus Postitas rally »

Jah,mina pooldaks kah seda,et s2000 autod tulek,sest siis ju tootjaid rohkem ning sõitjaid ja konkurents oleks ju üprisgi tihe. :)
Rallime Mönuga !
RudiTurbo
F1 ekspert
Postitusi: 1352
Liitunud: 09 Mai 2003, 23:42
Asukoht: Paldiski

Postitus Postitas RudiTurbo »

Pealtvaataja aspekti mõtlesin rohkem selle võistlustulemuste jälgimispoolt. Et enamus pealtvaatamine toimub siin ju meil splittide jälgimise ning hiljem televiisorist ülekannete vaatamisega :D

Vb mõni meist siin käib korra ka kohapeal vaatamas, no Soomes arvatavasti rohkem kui mõni. Kuid ei usu, et midagi kohapeal nii väga ära kaob, mäletan kui kunagi kuskil Lõuna Eestis rallil käisin , siis polnud autodel suurt vahet küll, aga mida mäletan oli see, kuidas Märtin tuli teistest nii palju võimsamalt Fordiga(sõidustiili poolest). Ning mäletan, kui tee ääres olid rohukõrred , mis ulatusid veic tee kohale ning alles siis kui Markko sealt läbi sõitis, oli tee ääres nagu niidetud muru, sest ainult maailmaklassi sõitjad oskavad kogu tee laiust ära kasutada :)
Ja kui mulle Markko auto alt väike kivi ka näkku lendas, siis ma olin rõõmus :D
<Gener_AL> what was the name of that rally driver early nineties juhan kankernaun ... he was an awsome driver ...
www.liveforspeed.net
kajakas1
Hooaja Rallivõlur
Hooaja Rallivõlur
Postitusi: 1034
Liitunud: 10 Juun 2004, 10:53
Asukoht: Tallinn-Rakvere

Postitus Postitas kajakas1 »

Mina arvan, et S2000 ei paranda selle sarja olukorda paremuse suunas mingilgi moel. Ma tahan põhimõtteliselt tippsarjas näha tipptehnikat. On selge, et S2000 ei ole pealtvaatajate jaoks nii atraktiivne ega kiire kui WRC. 2010 panevad praegused tipud nagu Loeb ja Citroen pillid kotti. Fordist on kuulda väga ebaselgeid arvamusi. Kas ka mitte Subaru ei ähvardanud siis sarjast lahkuda? Ma ei ole seda S2000 teemat jälginud, aga mille poolest siis üldse hakkab erinema praegune PWRC ja S2000.
Kas sellist WRC'd me tahtsimegi?
tuks
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1051
Liitunud: 14 Juul 2008, 20:56

Postitus Postitas tuks »

Minu arust Loeb kuskil intervjuus ütles, et kui pannakse peale suurem tiib ja turbo, siis ta võib sellega sõita küll. Aga no Loeb on juba suhteliselt vana ka juba. :)
kajakas1
Hooaja Rallivõlur
Hooaja Rallivõlur
Postitusi: 1034
Liitunud: 10 Juun 2004, 10:53
Asukoht: Tallinn-Rakvere

Postitus Postitas kajakas1 »

On ülimalt tõenäoline, et nii Citroen kui Loeb lõpetavad mõlemad 2010. Ei kujuta üht ilma teiseta ettegi ja vaevalt neil motivatsiooni on jätkamiseks.
Kas sellist WRC'd me tahtsimegi?
Kiiver
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1009
Liitunud: 15 Juul 2003, 07:21
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kiiver »

kajakas1 kirjutas:Mina arvan, et S2000 ei paranda selle sarja olukorda paremuse suunas mingilgi moel. Ma tahan põhimõtteliselt tippsarjas näha tipptehnikat. On selge, et S2000 ei ole pealtvaatajate jaoks nii atraktiivne ega kiire kui WRC. 2010 panevad praegused tipud nagu Loeb ja Citroen pillid kotti. Fordist on kuulda väga ebaselgeid arvamusi. Kas ka mitte Subaru ei ähvardanud siis sarjast lahkuda? Ma ei ole seda S2000 teemat jälginud, aga mille poolest siis üldse hakkab erinema praegune PWRC ja S2000.
Ega ei hakkagi, FIA sõnul jätkavad nii S2000 kui n-rühm PWRC's
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas jens »

Mis puudutab vaidlust, kas S2000 on ikka "õige" WRC-auto või mitte, siis vastaks nii, et on selge, et midagi on vaja WRC-s teha olukorra muutmiseks, tundugu need radikaalsed ideed alguses kui ebapopulaarsed tahes. Praeguses seisus lõputult jätkata ei saa.

Aga tõsi ta on, et S2000 ei pruugi parandada olukorda selle tõttu, et majandusseisu hüppavad tootjad ka seal alt ära. Üle aasta on veel aega ju selle va 2010ni - palju jõuab veel juhtuda, väga palju... Suht hiljuti spekuleeriti veel selle üle, et äkki näeme 6-7 tootjat 2010, mis oleks igati priima, aga noh enam sellesse kindlasti ei usu.
rally
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1427
Liitunud: 24 Nov 2008, 16:27
Has thanked: 1

Postitus Postitas rally »

Autod näevad küll pisikesemad välja aga hobuseid pidi neil ikka ka 300 kanti olema.
Neid autosid ju arendatakse kah aastatega ja ma arvan,et kiirus jääb ikka sama ja muu siuke ka enam vähem , ma vähemalt loodan.
Aga kui nüüd s2000 asendatakse A8 klassiga siis olgem ausad,tootjaid ju oleks tuugalt ja odavam peaks ka siis see lõbu olema.
Rallime Mönuga !
ivar80
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 978
Liitunud: 30 Mai 2007, 10:36
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas ivar80 »

rally kirjutas:Autod näevad küll pisikesemad välja aga hobuseid pidi neil ikka ka 300 kanti olema.
Neid autosid ju arendatakse kah aastatega ja ma arvan,et kiirus jääb ikka sama ja muu siuke ka enam vähem , ma vähemalt loodan.
Sinu jutust jääb mulje, et kui tuunid oma auto 300 "hobuse" kanti siis on sul sama kiire auto kui S2000+ :lol: :lol:
Kiiver
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1009
Liitunud: 15 Juul 2003, 07:21
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kiiver »

Škoda tuleb Montes IRC esimesel etapil starti, sõitjateks Jan Kopecky ja Juho Hänninen.
http://www.rallybuzz.com/skoda-s2000-debut-monte-carlo/
SLy
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1376
Liitunud: 14 Mär 2005, 14:39

Postitus Postitas SLy »

Kiiver kirjutas:Škoda tuleb Montes IRC esimesel etapil starti, sõitjateks Jan Kopecky ja Juho Hänninen.
http://www.rallybuzz.com/skoda-s2000-debut-monte-carlo/
Hänninenil leping kaheks aastaks ja paistab,et 2010 võistleb ta Škodaga MM-sarjas.
http://www.mtv3.fi/urheilu/ralli/uutise ... /12/766998
valmacher
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 4404
Liitunud: 04 Okt 2005, 16:31

Postitus Postitas valmacher »

PG teeb Monte kaasa Proton S2000ga?
http://www.nwt.se/sport/article444450.ece
"Maailmas on ainult kolm spordiala: härjavõitlus, alpinism ja mootorisport, ülejäänud on vaid mängud!" [E.Hemingway]
Suurkala
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 513
Liitunud: 07 Aug 2008, 15:40

Postitus Postitas Suurkala »

Solku on ikka õige mees. Vahet pole kui rasked ajad parasjagu on, ikka pea püsti ja proovib, proovib ja proovib. Ni mõnigi mees oleks subarust lahkunud pärast sellist pikka võitude mõõna, aga Peter ajab ikka oma põhjamaist jonni ja ei anna alla. Hoian talle kindlasti pöialt, et ta ka järgmine aasta sõidaks. Fantast isiksus ikkagi.
Reikoh
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 914
Liitunud: 27 Okt 2006, 21:20
Asukoht: Vastseliina

Postitus Postitas Reikoh »

mulle meeldib, et IRC saab tuure sisse. uued masinad, tasemel sõitjad. loodaks mõnda eestlast ka näha seal järgmine aasta osalemas.:)
Gustav
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1883
Liitunud: 30 Okt 2008, 18:09
Asukoht: Tallinn
Meeldimisi saanud: 2

Postitus Postitas Gustav »

Jaan Mölder proovis ju tegelikult eelmine aasta Punto S2000..Huvitav kas ei meeldinud või mis viga...? :roll: Mäletan et Saaremaa Rally 2007 oli ta sellega kohal.
tuks
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1051
Liitunud: 14 Juul 2008, 20:56

Postitus Postitas tuks »

Aga ta ei oskanud sõita sellega. Endal oli kõige võimsam auto aga sõitis mingi 6-da koha aegasi. Ja siis kui hakkas natukenegi kiiremini sõitma, suutis selle auto ikka päris korralikult puruks sõita. :D
rally
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1427
Liitunud: 24 Nov 2008, 16:27
Has thanked: 1

Postitus Postitas rally »

ivar80 kirjutas:
rally kirjutas:Autod näevad küll pisikesemad välja aga hobuseid pidi neil ikka ka 300 kanti olema.
Neid autosid ju arendatakse kah aastatega ja ma arvan,et kiirus jääb ikka sama ja muu siuke ka enam vähem , ma vähemalt loodan.
Sinu jutust jääb mulje, et kui tuunid oma auto 300 "hobuse" kanti siis on sul sama kiire auto kui S2000+ :lol: :lol:
haha :D vale mulje siis :)
Rallime Mönuga !
rally
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1427
Liitunud: 24 Nov 2008, 16:27
Has thanked: 1

Postitus Postitas rally »

Mulle see s2000 mõte meeldib ,sest vaata kui palju autosid oleks siis ju võtta ja juba tehasemeeskondi oleks mitu.
Aga üks asi ikkagi vaevab mind,mis saab siis A8 klassist edasi.
ja üleüldse , kas B-gruppi veel kuskil sõidetakse laias maailmas?
Viimati muutis rally, 20 Dets 2008, 14:34, muudetud 1 kord kokku.
Rallime Mönuga !
Suurkala
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 513
Liitunud: 07 Aug 2008, 15:40

Postitus Postitas Suurkala »

Tegelikult kui sellele S2000 masinale lisatakse turbo ja tegeletakse aerodünaamika kallal, siis usun, et ka selle masinaklassiga suudetakse kiirelt ja vaatemänguliselt sõita. Mõnes mõttes on tänapäeva elektroonika vidinad ära kaodanud ralli vaatamise ilu. Ilma elektrooniliste abimeesteta hakkaksid masinad kurvides liikuma rohkem külg ees. nii muutuks ka sõidu kõrvalt jälgimine põnevamaks ja tuleks esile ka sõitjate tõelised võimekused auto taltsutamisel ja seadistuse valimisel.
Põhiline aga asjajuures on see, et on suur lootus meelitada juurde uusi meeskondasid ja sõitjaid.
Vasta