WRC aastal 2014

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Vasta
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: WRC aastal 2014

Postitus Postitas jens »

Kolin kirjutas:Nasser loodab Hirvneni fordi tagasi tuua kui Neuville otsustab Korealastega punti heita. Ning pakkuda noortele talentidele tuge Fordi meeskonnas Nagu näite Evans ja Paddon.

Citroen valib viie sõitja vahel nendeks on Hirvonen, Sordo, Kubica, Östberg, Meek.

Nendest viiest siis valitakse välja üks sõitja nagu aru saan. Ning teine koht läheb uuele tulijale.
tundub sama strateegija nagu Fordil.
Mõlemad tahavad tuua areenile uusi talente.
Tahtsin veel ühte asja kommenteerida. Ootamatu on Kubicat näha koos teistega ühes nimekirjas. Ta oleks just see n-ö uus tulija ehk teine sõitja, kelle kõrval võiks olla n-ö kogenud sõitja. Või arvestatakse juba tema vanusega, mistõttu poolakas pole enam päris 20aastane tuulepea?

Kui Neuville Hyundaisse siirdub, siis ei Fordil ega Citroenil väga head varianti tõesti võtta pole. Citroen võib samahästi siis ühte kahest (Hirvoneni või Sordot) hoida ning tema kõrvale võtta noorsõitja. Ei usu, et nt Meeke Hirvosest või Sordost paremini esineks, eriti veel punktikogumises terve hooaja peale. Östberg tundub ka hetkeseisuga kahtlusi äratav.

Fordil/M-Sport võib hoida Novikovi ja loota, et ehk venelane ennast natukene leiaks. Nagu nad pikki aastaid Latvalasse uskusid.

Evans Fordi roolis on täiesti reaalne. Paddonit oleksin ise pakkunud Hyundaisse, aga ta võib kusiganes omale korralikuma WRC programmi 2014. aastaks leida. Üheks WRC uksest sissemurdjaks võib pidada ka Tidemandi. Pakun, et ta on üks noorsõitjaist, kes pretendeerib Citroeni. Soomlastest on hetkeseisuga ehk üheks suuremaks tulevikulootuseks Esapekka Lappi, aga ei tea, kas teda veel WRC-auto roolis nägema hakkab.
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC aastal 2014

Postitus Postitas soca »

http://www.autosport.com/news/report.php/id/110917

sõidab esimesed kaks päeva täiesti sitasti ja siis need ei loegi? Kolmandal päeval näitab natuke kiirust ja sellest ühes päevast siis loeb kõik ? :roll:
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
Gustav
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1883
Liitunud: 30 Okt 2008, 18:09
Asukoht: Tallinn
Meeldimisi saanud: 2

Re: WRC aastal 2014

Postitus Postitas Gustav »

soca kirjutas:http://www.autosport.com/news/report.php/id/110917

sõidab esimesed kaks päeva täiesti sitasti ja siis need ei loegi? Kolmandal päeval näitab natuke kiirust ja sellest ühes päevast siis loeb kõik ? :roll:
Nüüd kõik meeskonnad kukuvad Östbergi palkama, sest Hispaania viimane võistluspäev varjutas kogu tema ebaõnnestunud hooaja. Naerma ajab. :D
Burns
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1968
Liitunud: 31 Okt 2004, 12:29
Asukoht: Tartu

Re: WRC aastal 2014

Postitus Postitas Burns »

Naeru koht jah :D
Diagnoos- Rallisõltlane
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC aastal 2014

Postitus Postitas soca »

Minu arust on veel naljakam see, et ka Wilson nõustub sellega. Umbes et: "Jah, meestel on küll olnud kehv hooaeg ja pole nad eriti kiired AGA kui täna täiega panevad siis on nad ikka selle koha tiimis ära teeninud."
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
Füürer
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 549
Liitunud: 19 Aug 2011, 13:31
Asukoht: L-E

Re: WRC aastal 2014

Postitus Postitas Füürer »

Kahjuks ei jõudnud rallit jälgida, aga kas Ostberg tegi siis midagi silmapaistvat viimasel päeval? Katseaegadest ma küll midagi ei näe...
Fan of MM-Motorsport & Fair Recce
Lärri
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1084
Liitunud: 11 Jaan 2012, 20:00

Re: WRC aastal 2014

Postitus Postitas Lärri »

"I think Mads is right. I just said to his engineer, this is an important day for him - he really needs to get back on it," said Wilson.

Tõlgendamise küsimus. Mulle kõlas see umbes nii, et "kuule vaata, et selle norra jorsi auto enam vähem liiguks. Ta tahab ju järgmiseks hooajaks ka ksuagile sõitma saada."
skahar
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2325
Liitunud: 21 Veebr 2003, 21:05
Asukoht: Mägi-Eesti
Meeldimisi saanud: 3

Re: WRC aastal 2014

Postitus Postitas skahar »

Lärri kirjutas:"I think Mads is right. I just said to his engineer, this is an important day for him - he really needs to get back on it," said Wilson.

Tõlgendamise küsimus. Mulle kõlas see umbes nii, et "kuule vaata, et selle norra jorsi auto enam vähem liiguks. Ta tahab ju järgmiseks hooajaks ka ksuagile sõitma saada."

:) Mind pole kunagi see papa W sümpatiseerinud, räägib alati nagu tuuled puhuvad.
AutoralliSuurSõber
Lärri
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1084
Liitunud: 11 Jaan 2012, 20:00

Re: WRC aastal 2014

Postitus Postitas Lärri »

skahar kirjutas:
:) Mind pole kunagi see papa W sümpatiseerinud, räägib alati nagu tuuled puhuvad.
Ma ei oska talle antud juhul küll midagi ette heita. Norrakas ei ole ilmselt sel aastal ise peale maksnud ja sellisel juhul on tal olnud selge kohustus teha tulemust. Kui seda pole, siis jutt lühike. Äri on äri. Nii on see alati olnud.
MKD
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1659
Liitunud: 08 Veebr 2008, 19:28
Asukoht: Tallinn

Re: WRC aastal 2014

Postitus Postitas MKD »

Papa W on peaaegu koguaeg "äri" tegemise peal väljas olnud ning ilmselt seetõttu on ka tiitlid tulemata jäänud, kui just auto vastupidavuse probleemid Märtini ajal välja jätta. Hirvonen ja Grönholm olid ka üsna lähedal aga siiski, alati on midagi puudu jäänud tiitlist. Citroen seevastu on keskendunud meeskonna ja auto arendusele, privaat sidruneid on küll vähem, kuid see eest on pea kümnend järjest valitsetud rallimaailma. Ja nüüd võttis VW asja neilt üle, jättes Fordi endiselt pealtvaatajaks..
Rallijutud ralliblogis.. http://www.rallinaut.ee/ |
skahar
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2325
Liitunud: 21 Veebr 2003, 21:05
Asukoht: Mägi-Eesti
Meeldimisi saanud: 3

Re: WRC aastal 2014

Postitus Postitas skahar »

jah, ega ma konkreetset juhtumit nö. taustaks ei võtnud, vaid seoses papa W suhtumise ja lepingute sõlmimistega on ta mulle sellise mulje jätnud, alates 98a. juba...
viimane piisk karikasse oli kui nad Märtini ja Parki raha vastu vahetasid (usun et siis 2005 oleks neil veel mingigi võimalus olnud MM tiitlile)

Sellepärast ma loodan, et Fordiga meie mehed end väga seoks tulevikus, vähemalt mitte niikaua kui seal W pukis on.
AutoralliSuurSõber
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC aastal 2014

Postitus Postitas soca »

Ausalt öeldes võiks jah keegi selle Wilsoni sealt minema lüüa või isegi terve selle meeskonna juhtkonna uue teha.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
allar9944
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2443
Liitunud: 19 Jaan 2010, 22:02
Asukoht: Saaremaa

Re: WRC aastal 2014

Postitus Postitas allar9944 »

Koos Wilsoniga läheks ka tiim. Kellele sellest kasu oleks kui üks tootja jälle vähem oleks.
Gustav
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1883
Liitunud: 30 Okt 2008, 18:09
Asukoht: Tallinn
Meeldimisi saanud: 2

Re: WRC aastal 2014

Postitus Postitas Gustav »

allar9944 kirjutas:Koos Wilsoniga läheks ka tiim. Kellele sellest kasu oleks kui üks tootja jälle vähem oleks.
Just. Fordi tehasetuge ju enam pole. Ning M-Sport ilma Malcolmita ei eksisteeri. Kui just Matthew üle ei võta. :D
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: WRC aastal 2014

Postitus Postitas jens »

skahar kirjutas:jah, ega ma konkreetset juhtumit nö. taustaks ei võtnud, vaid seoses papa W suhtumise ja lepingute sõlmimistega on ta mulle sellise mulje jätnud, alates 98a. juba...
viimane piisk karikasse oli kui nad Märtini ja Parki raha vastu vahetasid (usun et siis 2005 oleks neil veel mingigi võimalus olnud MM tiitlile)
Minu mälu järgi ei olnud Gardemeister ja Kresta rahakotiga sõitjad. Pigem oli asi selles, et Ford viivitas tohutult WRC-s osalemise kinnitusega ning kui nad selle lõpuks tegid, polnud sõitjateturul sõitjaid võtta. Selles protsessis polnud isegi Wilsonil eriti n-ö süüd, pigem Detroiti asjapulkadel.
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC aastal 2014

Postitus Postitas soca »

ahh, andke andeks. Ajab lihtsalt närvi see olukord WRC-s ja F1-s aga läheb see veel hullemaks, varsti pannakse mõlemas sarjas rooli miljonärid kes pole autot näinudki.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
Olts
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1082
Liitunud: 25 Mär 2003, 13:20
Asukoht: seal kus parimad ralliteed

Re: WRC aastal 2014

Postitus Postitas Olts »

Wilson pole mingi autotehas. See ta äriprojekt ja elatumisallikas. Samasugused tiimid on põhimõtteliselt ka Märtinil ja ka Tänakul ja Mäkinenil ja.......
Miks ilkuda Wilsoni kallal? Oma asi tal mis oma rahaga teeb ja kellele sponsorlust müüb.
rattaga on kah hea sõita
skahar
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2325
Liitunud: 21 Veebr 2003, 21:05
Asukoht: Mägi-Eesti
Meeldimisi saanud: 3

Re: WRC aastal 2014

Postitus Postitas skahar »

Ei mina vähemalt ei ilgu, lihtsalt ei tule head tulemust kui sellele ei pühenduta ja seda on ajalugu ju näidanud, fakt.
Kui aluseks on äri...no olgu, rallimaailmas on enamus asju äri, kuid siiski on ju meeskonnavaim ja mehed masinas lõpuks need kes asja äravormistavad. Kui kui sa oled autos teadmisega, et ega sust väga ei hoolitagi ja et kõik on aind puhas kurgid sulle raha mulle - siis millest me räägime?

Kui ma vaatan kuidas Peugeot ja Citika meeskonnad rõõmustavad ja muretsevad, siis...paraku tundub, et seal võetakse asju teise kaliibriga.

Ma ei ole mingi teadjamees, lihtsalt kõrvalt on jäänud selline mulje papa W-st või siis M-spordist, vahet pole. No offence!
AutoralliSuurSõber
MKD
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1659
Liitunud: 08 Veebr 2008, 19:28
Asukoht: Tallinn

Re: WRC aastal 2014

Postitus Postitas MKD »

Olts kirjutas:Wilson pole mingi autotehas. See ta äriprojekt ja elatumisallikas. Samasugused tiimid on põhimõtteliselt ka Märtinil ja ka Tänakul ja Mäkinenil ja.......
Miks ilkuda Wilsoni kallal? Oma asi tal mis oma rahaga teeb ja kellele sponsorlust müüb.
Mis ajast ilkumine ja foorumis arutlemine (igatpidi põhjendatud arutlus muideks) sünonüümid on? Papa Wilsonil, Fordil ning M-spordil tervikuna pole see aasta väga hästi läinud, erilist edu ei olnud ka eelmistel aastatel ning täiesti loomulik on, et rallifännid arutavad rallifoorumis nende põhjuste üle. Minul ja mõnel kodanikul on ühesugune arusaam asjadest, sinul ja teistel teistsugune aga foorum ju selleks ongi, et arutleda selliste asjade üle ;)
Rallijutud ralliblogis.. http://www.rallinaut.ee/ |
Olts
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1082
Liitunud: 25 Mär 2003, 13:20
Asukoht: seal kus parimad ralliteed

Re: WRC aastal 2014

Postitus Postitas Olts »

skahar kirjutas:.......Kui ma vaatan kuidas Peugeot ja Citika meeskonnad rõõmustavad ja muretsevad, siis...paraku tundub, et seal võetakse asju teise kaliibriga.

Ma ei ole mingi teadjamees, lihtsalt kõrvalt on jäänud selline mulje papa W-st või siis M-spordist, vahet pole. No offence!
Ei saa ju võrrelda suurt autotehast ja eratiimi.
Eratiimidel tulevad rahad puhtast reklaamist ja/või sõitjate omafinantseeringust (näiteks Novikovi rahad venemaalt). See et nad justnagu tiimis sõidavad ei tähenda seda et nad palka saaks. Võibolla sõidabki Östberg ilma rahata ehk ei pea peale maksma aga oma palga saab näiteks oma sponsoritelt. Mina seda ei tea ja ei spekuleeri samuti.
Tehasel on ju toodang ja eelarvest eraldatud summad reklaamiks või meeskonna ülalpidamiseks koos sõitjate palkadega jne.

Wilson peab lihtsalt pisemate võimalustega läbi ajama. Kui Wilsonit poleks oleks ju sisuliselt üks tiim vähem.
rattaga on kah hea sõita
Vasta