Mälestuskivi Park`le

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

kajakas1
Hooaja Rallivõlur
Hooaja Rallivõlur
Postitusi: 1034
Liitunud: 10 Juun 2004, 10:53
Asukoht: Tallinn-Rakvere

Postitus Postitas kajakas1 »

Pooldan ka seisukohta, et asukoht oleks L-Eesti. Kui satuks sinna kord aastas oleks hästi, kui mitte mälestaks oma kodus ja hinges. Samas oleks see koht erilisem ja tekitaks palju rohkem emotsioone, vaadates neid teid ja seda maastikku, kus Park ja Märtin kihutanud. Või kui tihti need Pirita pooldajad plaanivad seda skulptuuri külastada? Kord kuus või?

Ja võiks olla pigem mälestuskivi kui skulptuur
Kas sellist WRC'd me tahtsimegi?
studiose
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 50
Liitunud: 04 Mai 2004, 19:18

Postitus Postitas studiose »

kajakas1 kirjutas:Pooldan ka seisukohta, et asukoht oleks L-Eesti. Kui satuks sinna kord aastas oleks hästi, kui mitte mälestaks oma kodus ja hinges. Samas oleks see koht erilisem ja tekitaks palju rohkem emotsioone, vaadates neid teid ja seda maastikku, kus Park ja Märtin kihutanud. Või kui tihti need Pirita pooldajad plaanivad seda skulptuuri külastada? Kord kuus või?
Tegelikult on küsimus selles, et kui mälestusmärk panna kusagile põõsa vahele, siis on ta olemas ainult rallirahva jaoks. Kui see aga panna mõnda prominentsesse kohta pealinnas, siis jäädvustub Michael terve rahva kultuuriloosse pikaks ajaks.
Jaanus
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5671
Liitunud: 15 Jaan 2003, 11:54
Asukoht: seal kus ralli
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus »

Mina arvan, et mälestusmärk peaks olema ikkagi linnas ja käidavas kohas. Väga hästi sobiks näiteks Tartu, aga ka Tallinn. Mälestusmärgi eesmärk on ju meenutada ja austada inimese eluajal saavutatut ja selleks peab ta olema nähtaval kohal.
Siim
"till kartulis" expert
Postitusi: 1735
Liitunud: 29 Veebr 2004, 17:35
Asukoht: EST
Kontakt:

Postitus Postitas Siim »

Tartusse sobiks minu meelest paremini
Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Frank »

Saage aru, et me ei saa panna seda ühte kohta, mis ühtede arvates sobib paremini ja teiste arvates soibib jällegi teise kohta. Las mehed seal EALis otsustavad.
"Come on, you can see more than that"
Krusa
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3057
Liitunud: 19 Juul 2005, 21:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Krusa »

Nagu naised, käsi ei ole vä ? :D
Mõte, korjaks kõik mõtted(L-Eesti, Tartu, Pirita jne) kokku ja saadaks EALi. Nendel ka kergem kui kaasa mõeldakse. Küll EAL parima välja valib.
KuriUss
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1484
Liitunud: 07 Mär 2003, 18:29
Asukoht: Sibulaküla
Kontakt:

Postitus Postitas KuriUss »

EAL valib ilmselgelt mugavaima, mitte parima lahenduse. Skulptorivalik on selles osas hea näide.
Krusa
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3057
Liitunud: 19 Juul 2005, 21:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Krusa »

KuriUss kirjutas:EAL valib ilmselgelt mugavaima mitte parima lahenduse. Skulptorivalik on selles osas hea näide.
Kas Sul on mõni parem idee ?
KuriUss
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1484
Liitunud: 07 Mär 2003, 18:29
Asukoht: Sibulaküla
Kontakt:

Postitus Postitas KuriUss »

Krusa kirjutas:
KuriUss kirjutas:EAL valib ilmselgelt mugavaima mitte parima lahenduse. Skulptorivalik on selles osas hea näide.
Kas Sul on mõni parem idee ?
Asukoha või skulptori? Skulptoritest olen siin juba kirjutanud, aga asukoha osas eelistaksin mõnda, mis oleks reaalselt seotud lõunaeestimaise ralliga. Ralli on ju traditsioon ja selles järjepidevas tsüklis võiks Parki mälestusobjektil oma roll olla.

Nii oleks vähemalt kord aastas selle koha ümber saginat ja tähelepanu. Teadvustuks ja väärtustuks paremini.
Krusa
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3057
Liitunud: 19 Juul 2005, 21:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Krusa »

KuriUss, mõtlesin seda teemat üldse, et mitte niisama tuult liigutada vaid asju ?
KuriUss
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1484
Liitunud: 07 Mär 2003, 18:29
Asukoht: Sibulaküla
Kontakt:

Postitus Postitas KuriUss »

Krusa kirjutas:KuriUss, mõtlesin seda teemat üldse, et mitte niisama tuult liigutada vaid asju ?
Vabanda, aga ma ei saa sust ilmselt aru.
Beef
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1021
Liitunud: 31 Mai 2004, 20:49
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Beef »

KuriUss kirjutas: Sügavalt põnev teema on muidugi, et mitut mälestusmärki keegi siinsetest kodanikest käib vaatamas seetõttu, et nad Tallinnas on. Kuidas teil Tammsaarega on? Kas vahel jääte seisma ja mõtlete, et kes ta oli ja kuidas ta kulges? Või teete te seda pigem tema kodutalu külastades?
Mul on suvila lähedal ühe hukkunud rallisõitja mälestuskivi. Iga kord, kui sealt mööda sõidan mõtlen rallile ja sellel ala ohtudele (ka enne Parki surma juba). Niiet ei usu, et see seisaks tühjalt pirital ja kellegil sellest sooja ega külma oleks.
GC
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1058
Liitunud: 16 Nov 2004, 14:17
Asukoht: keskel

Postitus Postitas GC »

Püüan selgitada, miks minu arvates peaks Park`i mälestuskivi olema
L.-Eestis.
Teadupärast sõitis sealkandis Park oma esimesed sõidud Märtiniga.
Minuteada ei ole Park osalenud ühelgi muul rallil Eestis kui L.-Eesti rallidel.
L.-Eesti oli, on ja jääb üheks keskseks rallide läbiviimise kohaks Eestis ja sellega seoses leiab rallisõber vähemalt kord aastas koha, kus mälestada Park´i.
Pirita võib küll olla rahva seas populaarne koht, kuid paljud, kes sinna satuvad, ei teagi arvatavasti, kes oli Michael Park!
Kui püstitada see kivi kuskile väiksemasse (vaiksemasse) kohta, aga juhatada selle juurde viidaga, siis ta vähemalt domineerib, mitte ei kao kuskile halli, kiirustavasse linna virr-varri.
Apollo
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 84
Liitunud: 22 Sept 2005, 21:49
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Apollo »

GC kirjutas:Püüan selgitada, miks minu arvates peaks Park`i mälestuskivi olema
L.-Eestis.
Teadupärast sõitis sealkandis Park oma esimesed sõidud Märtiniga.
Minuteada ei ole Park osalenud ühelgi muul rallil Eestis kui L.-Eesti rallidel.
L.-Eesti oli, on ja jääb üheks keskseks rallide läbiviimise kohaks Eestis ja sellega seoses leiab rallisõber vähemalt kord aastas koha, kus mälestada Park´i.
Pirita võib küll olla rahva seas populaarne koht, kuid paljud, kes sinna satuvad, ei teagi arvatavasti, kes oli Michael Park!
Kui püstitada see kivi kuskile väiksemasse (vaiksemasse) kohta, aga juhatada selle juurde viidaga, siis ta vähemalt domineerib, mitte ei kao kuskile halli, kiirustavasse linna virr-varri.

Õige jutt!
Eriti viimane lõik
Elus armastatakse sind kaks korda-sündides ja surres.
KuriUss
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1484
Liitunud: 07 Mär 2003, 18:29
Asukoht: Sibulaküla
Kontakt:

Postitus Postitas KuriUss »

Nõus GC-ga. Pirita tee on puhas formalism.

Leroux' mälestusele pühendatud monument seisab vähemalt piirkonnas, kus too uljaspea hukkus.

Selle kõrvale rajada mälestusmärk Parkile? Milline on siin seos. Soov teha veel üks memoriaal Maajamäe piirkonda?

Ma siiski usun tähendustesse, seostesse ja traditsioonidesse.
Sven
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 10
Liitunud: 30 Okt 2005, 08:50

Postitus Postitas Sven »

Ma olen täiesti kahevahel selles asjas. Oleks muidugi kena kui mälestusmärk oleks seal kus ta sõitis aga ka Tallinna poolt räägib nii mõnigi asjaolu. Peab laskma ikkagi autospordiliidu meestel otsustada, muidu ei tule midagi.
"Where's my Haribos?"
"I didn't steal anything, don't look at me. It was Glen!"
Erki
Kiddo soon 5000!
Postitusi: 5497
Liitunud: 19 Jaan 2003, 13:58
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Erki »

Minu ettepanek oleks EOS ralli ümber nimetada Michael Park Memorial Rallyks.. Mälestusmärk on muidu tore asi kuid kui see on kuskil metsas on siis on ka oht, et see unustatakse, muidugi kui selle juures ei ole mingit muuseumi või midagi sarnast.
gaas on endiselt laiffi
alk
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 777
Liitunud: 11 Okt 2005, 11:56

Postitus Postitas alk »

tahtsin lihtsalt meenutada,et EOS rallil pole traditsiooni ega ka tule...teate ju suurepäraselt,et selle nimeline ralli toimub vaid siis,kui Markko stardib.
see tähendab seda,et tuleb hakata Park'i nimelist rallit korraldama ja siis aastatepärast võib hakata rääkima traditsioonist...EAL-ile jõudu...
Matthiew
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 623
Liitunud: 16 Nov 2005, 13:52
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Matthiew »

no aga EOS on ju sponsor. et kas panna EOS ka kuhugile vahele või EOS enam ei sponsiks siis (minu arvamus)
Beef
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1021
Liitunud: 31 Mai 2004, 20:49
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Beef »

E.o.s rallit ei toimu enam
Vasta