WRC hooaeg 2017

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Vasta
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3574
Liitunud: 13 Veebr 2006, 17:08

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas -huviline2- »

Minu viga jah.
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 17
Kontakt:

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Kolin »

Seda artiklit lugedes jääb tõesti mulje,et Tänakul on M-Spordiga eeldiil juba tehud.

Vaatsin 2017 autode testimisi. VW on ainuke meeskond kellel on kogu lineup testida saanud. Toyotal pole veel piloote Citroeni testib ainult Meeke. Hyundai pole ka testima asunud sama ka M-Spordiga. Egas meeskonnad ei taha lahkujat uue toote juurde lasta. Seega on asi täiesti segane.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
rs7
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 258
Liitunud: 01 Veebr 2011, 19:19

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas rs7 »

Kolin kirjutas: Citroeni testib ainult Meeke.
Citröen-il on testinud nii Breen, Lefe ja ka peasponsor
rallysupportnl
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 220
Liitunud: 07 Nov 2011, 17:37

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas rallysupportnl »

VIDEO: Tarmac Test Volkswagen Polo R WRC 2017!

Pilt

Click on the photo or here --> https://youtu.be/T6AT0XzkJfE
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas soca »

Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
SLy
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1376
Liitunud: 14 Mär 2005, 14:39

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas SLy »

Soomlastel selline info, et suninen hyundaisse ja neuville sidrunisse
snakeplissken
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 7044
Liitunud: 18 Juul 2013, 13:04
Asukoht: Tartu/Lõuna - Eesti
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 2

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas snakeplissken »

Kui sellel infol natukenegi tõepõhja all siis ilmselt Abbring ei ole ennast piisavalt tõestanud.

Tänak/Lappi Toyotasse siis?
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas soca »

SLy kirjutas:Soomlastel selline info, et suninen hyundaisse ja neuville sidrunisse

mingid suvalised fännid või kuskilt lehelt see info?
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas KidrA »

...see info on vist Soome F1 foorumist ja paistab, et tegemist ühe tõsiseltvõetavama kasutajaga. Igatahes aeg selleks on suht õige, pidi ju Mäkinen ka enne Saksa rallit Jaapani tähtsate onudega ära otsustama, et keda piloodiks soovitakse. No igatahes jälle midagi uut huvitavat, pole vist keegi Suninenit Hyundaisse pakkunud...
stout
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 315
Liitunud: 25 Dets 2012, 14:49

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas stout »

Kui see kuulujutt nüüd tõsi on, siis Tänakul on vaja teha üks väga raske otsus - kas minna riskiga Mäkineni juurde(pole ju kellegil aimu, mis see auto endast kujutab) või jääda truuks Wilsonile(küll Wilson jälle suudab enam-vähem auto kokku klopsida). Hetke juttude põhjal peaks ilmselt mingi selgus augusti lõpuks käes olema.
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas soca »

KidrA kirjutas:...see info on vist Soome F1 foorumist ja paistab, et tegemist ühe tõsiseltvõetavama kasutajaga. Igatahes aeg selleks on suht õige, pidi ju Mäkinen ka enne Saksa rallit Jaapani tähtsate onudega ära otsustama, et keda piloodiks soovitakse. No igatahes jälle midagi uut huvitavat, pole vist keegi Suninenit Hyundaisse pakkunud...
Mõni aeg tagasi ühes intervjuus Sunineni manager ütles, et Toyota neile huvi ei paku ja nillitakse Citroeni ja siis Hyundaid ning viimasena on listis M-sport. Ei viitsi seda üles otsida, peaks vist isegi siin teemas see link kuskil olema.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
Arkadi.T
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 109
Liitunud: 18 Nov 2015, 15:16

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Arkadi.T »

Ott sõidab järgmised aastal Fordiga. PUNKT!
stout
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 315
Liitunud: 25 Dets 2012, 14:49

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas stout »

Arkadi.T kirjutas:Ott sõidab järgmised aastal Fordiga. PUNKT!
Kas lihtsalt enda arvamus või tead midagi rohkemat?
Epik
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 727
Liitunud: 06 Mär 2011, 12:58
Asukoht: Harjumaa
Has thanked: 1
Meeldimisi saanud: 2

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Epik »

Mina jään ikka seda Toyota varianti lootma..
Arkadi.T
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 109
Liitunud: 18 Nov 2015, 15:16

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Arkadi.T »

stout kirjutas:
Arkadi.T kirjutas:Ott sõidab järgmised aastal Fordiga. PUNKT!
Kas lihtsalt enda arvamus või tead midagi rohkemat?
Terve mõistus ütleb seda. MW on panustanud palju sellele, et Ott Fordiga sõita saaks. Tänaseks on ta küpsem ja kiirem kui kunagi varem. Võib lausa öelda, et elu parimas vormis. Miks nüüd lasta tal minna?

2017 sõidab D-Mackidel juba kaks Fordi. Kõik läheb nagu õlitatult MW jaoks. Kui D-Mack on nõus 2017 hooaja eest M-Spordile maksma, saame me kindlasti Oti D-Mackiga sõitmas näha. 2018 M-Sport 1/ Ford World Rally Team/D-Mack WRT või mis iganes nime all.

Loomulikult ei saa täiesti välistada, et Ott mujale siirdub. Kuid vaevalt, et see enne 2019 juhtub. Ma arvan, et hetkel on veel pisut vara dividende võtta. Las paar hooaega paugutab ja siis vaatab. Hetkel saab tema value ainult kasvada. Kui ikka pulmast otse testimisele põrutad on selleks ikka väga mõjuv põhjus. Ma olen üsna kindel, et paber kohustab 8)
stout
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 315
Liitunud: 25 Dets 2012, 14:49

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas stout »

Jutt on loogiline küll, aga ütle, mis sina teeksid, kui näiteks Toyota pakuks kolme aastat lepingut korraliku palgaga. Olen kindel, et ei D-Mack ega M-Sport ei suuda maksta sama raha, kui Toyota. Eks Tänak peab ju mõtlema ka enda peale, vaja ju enda ja pere tulevik ära kindlustada. Võib ka juhtuda ju nii, et Tänak sõidab ühe aasta Fordiga ära ja siis papa Wilson otsustab jälle, et Tänakust ei saa asja.
Kui nüüd see kõlakas, et Neuville Citroeni ja Suninen Hyundaisse tõsi on, siis Toyotal ei olegi väga kedagi võtta - õigemini võtta on küll, aga Tänak on kõigist valikutest kõige parem.
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas KidrA »

Arkadi.T kirjutas:
stout kirjutas:
Arkadi.T kirjutas:Ott sõidab järgmised aastal Fordiga. PUNKT!
Kas lihtsalt enda arvamus või tead midagi rohkemat?
Terve mõistus ütleb seda. MW on panustanud palju sellele, et Ott Fordiga sõita saaks. Tänaseks on ta küpsem ja kiirem kui kunagi varem. Võib lausa öelda, et elu parimas vormis. Miks nüüd lasta tal minna?

2017 sõidab D-Mackidel juba kaks Fordi. Kõik läheb nagu õlitatult MW jaoks. Kui D-Mack on nõus 2017 hooaja eest M-Spordile maksma, saame me kindlasti Oti D-Mackiga sõitmas näha. 2018 M-Sport 1/ Ford World Rally Team/D-Mack WRT või mis iganes nime all.

Loomulikult ei saa täiesti välistada, et Ott mujale siirdub. Kuid vaevalt, et see enne 2019 juhtub. Ma arvan, et hetkel on veel pisut vara dividende võtta. Las paar hooaega paugutab ja siis vaatab. Hetkel saab tema value ainult kasvada. Kui ikka pulmast otse testimisele põrutad on selleks ikka väga mõjuv põhjus. Ma olen üsna kindel, et paber kohustab 8)
MW on Tänakusse palju panustanud tõesti aga ta on üldse läbi aegade palju noortesse panustanud ja Tänak pole mingi erand, nii kui noortest on asja saanud ja nad on küpseks saanud on nad oma tee tehasemeeskonda leidnud. Nüüdseks on Tänakul juba võib öelda, et 3 hooaega M-spordi masinaga, ühe vahe aastaga seljataga, seda on juba piisavalt palju. Seda on vist juba rohkem kui kellegil teisel.

Võib öelda, et M-spordis sõidavad kas heidikud, need keda keegi ei taha või noored kuked, kes soovivad end näidata ja areneda, selline küpse sõitja nagu Tänak tänaseks on, nagu sa isegi väidad, pole enam M-Spordi materjal, ta väärib paremat võimalust.

Ilma suursponsorita ja ilma tehasetoeta peab Wilson kahjuks leppima Östbergi ja Camilli sugustega. Ta peab leppima sellega, mis tehasemeeskondadest üle jääb.

Asja võib kokku võtta nii, et kui Tänak on suutnud ennast heast küljest näidata siis leiab ta end Toyotas, kui mitte siis Fordis. Wilsoni tahtmised ei mängi siin mingit rolli, isegi kui tal peaks mingi leping Tänakuga olema siis on ta 100% kindlalt nõus selle teatud summa eest Toyotale edasi müüma. Wilsonit huvitab päeva lõpus rohkem teenitud raha, kui hea piloot.
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3574
Liitunud: 13 Veebr 2006, 17:08

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas -huviline2- »

Sellega küll nõustuda ei saa...jah, "kliendid", kes head pappi maksavad ja "noored kuked", kes siis õpivad ja lõhuvad. Eraettevõtjana on see loomulik, et raha on tähtis, aga vasturääkiv on nüüd see "pole vahet, kui hea piloot". Katkised autod ja halb tulemus ei huvita teda samuti. Koolitaja on M-Sport olnud nii tehasemeeskonnana kui ka eraettevõtjana.
Arkadi.T
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 109
Liitunud: 18 Nov 2015, 15:16

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Arkadi.T »

Oletame nüüd, et M-Spordi laual on pakkumine Toyota poolt Oti palkamiseks. MW on ärimees ja loogika ütleb, et müük tuleb, eks? Oletame, et M-Sport saab selle diili eest summa X.

MW on õnnelik. Sai Toyota käest pappi, saab ka teiste kundede käest. Kõik sujub, eks?

Vaatame nüüd, kes kiiretest sõitjatest sõidaks siis Fordiga......Ja nagu polegi kedagi sinna rooli panna...
MW eesmärk on oma teenuseid müüa, seega peab Ford kiirust näitama, et erakliendid oleks valmis raha maksma. Seega oleks MW nüüd suht tobedas olukorras, kus kedagi kiiret nagu võtta polegi. Fantaseerime nüüd teemal, et MW on nõus kellegile maksma, et ka Ford kiirelt sõidaks. Kelle ta palkab?

Madsi? MW ei hakka ever Madsile raha maksma, Mads toob ise raha. Kiirusest pole mõtet rääkida Madsi puhul, seda lihtsalt pole. Mads sobib hästi heaks nr 2 sõitjaks. Madsi viimane võimalus on see, et Toyota ta üles korjab. Kui seda ei juhtu, sõidab 1-2 hooaega veel Fordiga ja astub sama teed mis Mikko.

Neuville? Hmmm, ma arvan, et Neuville küsib rohkem raha kui Toyota Oti eest oleks valmis maksma. Seega pole mingit pointi müüa/rentida Oti Toyotale ja osta kallim Neuville sisse. Does not make any sense to me. Neuville tulevik tundub Citroen olema. Kui seal diili ei tule, st võetakse Breen ja sõidab Neuville Hyundais edasi.

Rohkem nagu kiireid ja veel "lepinguta" sõitjaid mulle ei meenu. Küll aga meenub, et D-Mack on korduvalt kinnitanud, et soovivad Oti ka järgmisel aastal nende rehvidega sõitmas näha. D-Mack on hea klient M-Spordile ja MW peaks ikka päris loll olema, kui maksva kliendi ukselt tagasi saadab.

Ainus võimalus kus Ott ei sõida D-Mackidega saaks olla vaid siis, kui ta sõidaks M-Sport 1 meeskonnas. See saab aga juhtuda vaid siis kui Ford on andnud confirmi, et kaalutakse WRC tasemele tulemist tehasemeeskonnana. Sellisel juhul on üsna tõenäoline, et 2017 aasta tulemusi jälgitakse pingsalt ja sellisel juhul on vaja kedagi kiiret just M-Spordi alt näidata.

Erinevalt paljudest näen mina Camillis potensiaali. Tal läheb veel mõni hooaeg aega, et saada tippude hulka sisse. Sellel päeval kui Camilli hakkab tulemusi näitama, võib Oti müük juba päevakorda tulla.

Pikk jutt lühidalt kokku: Ma olen valmis ükskõik kellega kihla vedama mõne kallima konjaki peale, et mul on õigus. Kes nõus beti vastu võtma?
Arkadi.T
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 109
Liitunud: 18 Nov 2015, 15:16

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Arkadi.T »

stout kirjutas:Jutt on loogiline küll, aga ütle, mis sina teeksid, kui näiteks Toyota pakuks kolme aastat lepingut korraliku palgaga. Olen kindel, et ei D-Mack ega M-Sport ei suuda maksta sama raha, kui Toyota. Eks Tänak peab ju mõtlema ka enda peale, vaja ju enda ja pere tulevik ära kindlustada. Võib ka juhtuda ju nii, et Tänak sõidab ühe aasta Fordiga ära ja siis papa Wilson otsustab jälle, et Tänakust ei saa asja.
Kui nüüd see kõlakas, et Neuville Citroeni ja Suninen Hyundaisse tõsi on, siis Toyotal ei olegi väga kedagi võtta - õigemini võtta on küll, aga Tänak on kõigist valikutest kõige parem.
Kas sa tõesti arvad, et Ott sõidab rallit raha pärast? Ma arvan, et tal on vähe teised eesmärgid. Teades ka Janikat, siis julgen väita küll, et raha põhjal otsuseid seal peres vastu ei võeta. Ja kui päris aus olla, ega ma usu, et Ott ise väga palju saab kaasa rääkida. Otsustavad ikkagi Markko ja MW.
Vasta