stardijärjekorrad EMV'l

räägi eesti autorallist

Moderaatorid: Jaanus, KAIKUL, Sparco

Vasta
Eraisik
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 340
Liitunud: 18 Veebr 2003, 13:32

stardijärjekorrad EMV'l

Postitus Postitas Eraisik »

EAL on hakkama saanud tähelepanuväärse algatusega - nimelt on korraldajatele stardijärjekordade koostamiseks antud mingi alus -
http://www.autosport.ee/files/docs/2004/kiirustabel.xls

PÄRIS huvitav... vaatasin ka seda tabelit - huvitav on see, et mõned mehed kes finishiprotokollis (ka ilma karistusteta) tagapool on sattunud tabelis ülespoole kui mõned teised... erinevused ei ole küll väga märkimisväärsed. AGA neid on ja mitme sõitja puhul.

Ütleme nii, et on vaieldav kas peaks stardijärjekorra koostamise aluseks võtma antud tabeli või jooksva meitsrivõistluste tabeli - suurt vahet ei ole - kuid see peaks ära hoidma sellised "vaieldavad" stardijärjekorrad.

Isiklikult mina olen sellest parteist, et ellistan jooksva EMV tabeli kasutamist. Selle "kiirustabeli" kasutamine eeldab seda, et see uueneb käsikäes EMV tabeliga iga etapi järel - muidu on nagu natuke kahtlane hakata järgmise hooaja keskel stardijärjekorda panema selle sügise tulemuste järgi - kõik siiski arenevad - kes kiiremini kes aeglasemalt, autod arenevad jne jne ...

lihtsalt minu 0.02 siis :)
Rasmus
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 841
Liitunud: 11 Sept 2003, 09:16
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Rasmus »

Sattusin ka sellele asjale täna peale.
Eks see stardijärjestus ole nii enam-vähem tähtis. Paar kohta ees- või tagapool ei tee suurt vahet. Kui seda nüüd otsese pingereana võtta, siis on asi juba subjektiivne, ning kindlasti sooviksime seal palju muudatusi näha.
Jooksev EMV süsteem oleks huvitav, aga see eeldaks siis ka mingisugust absoluut arvestuse pidamist? Ise olen suht skeptiline selle suhtes. Nii võib mõni rahulik "kulgur" (kes puntkide arvestuses kõrgel kohal) mõnele vähe kiiremale vennale ette sattuda (kes näiteks rahanappuse tõttu eelnevatel etappidel ei ole osalenud). See on üsnagi sagedane ju tegelikult.
Aga parem kui neil on mingigi süsteem, sest lihtsalt korraldajate suva järgi tehtud stardijärjestus ei ole eriti hea. Neid on ju põhimõtteliselt alati viimasel hetkel muudetud. 2003 aastal oli päris mitu väiksemat "kala", mille üle nuriseda. See aasta küll vähem, aga ikkagi. Tihtipeale on juba paberil ette näha, kes kellele jalgu jääb ja kes kui mitmendal katsel roobastesse kinni võiks jääda.
Eraisik
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 340
Liitunud: 18 Veebr 2003, 13:32

Postitus Postitas Eraisik »

No ütleme nii, et kui mehed on sama klassi autoga rajal, siis need vennad kes ikka EMV's mõnegi punkti on saanud, ei tohiks katsega (jätame probleemid kõrvale, eks!) samas klassis sõtvale vennale päris minutiga jalgu jääda... Ja kui on sõidumees, siis mõni punkt tal ikka on et õigustada kõrgemat stardikohta...

JA siis veel nii palju - selle kiirustabeli kohta juhiks tähelepanu sellele, et kus selles tabelis paikneb Raidam :)
TEGELIKULT aitas mul Raidami paiknemine lahti mõtestada selle mis on selles tabelis pisut mäda - need kodanikud kes on kõva eliidiga (st WRC'd stardis) rallidel finishisse jõudnud on suhteliselt halvemas seisus kui need vennad kes näiteks on sõitnud rallidel kus stardirivi lühike ja tase madalam (st kaotus absoluudi võitjale suhteliselt väiksem)...

AGA AGA - absoluutset tõde ja õiglust pole olemas nii kui nii - see tabel on üsna hea ülevaade ikkagi :)
Karl
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 348
Liitunud: 05 Veebr 2003, 11:47
Asukoht: Tallinn

Karl

Postitus Postitas Karl »

Ei laskunud põhjalikumasse analüüsi selle tabeli osas, aga mulle tundub, et selle koostamise aluseks olnud faktid on küll õiged! Ja kuidagi tuleb ,,maailma'' asjad korraldada. Nurisejaid leiab alati! :)
Karl
Eraisik
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 340
Liitunud: 18 Veebr 2003, 13:32

Postitus Postitas Eraisik »

Faktid võivad ju õiged olla - eriti kui sa suudad aru saada kuidas absoluudivõitja kaotab endale 0.007 sekundit :) - ma muideks arvan, et ma nuputasin selle välja...

AGA faktid faktideks - ma uurisin seda tabelit veel - päris koomilisi asju leiab sealt lisaks Ivari paiknemisele... ma ei viitsi tabelit uuesti uurima hakata aga no võtke ja võrrelge Aava ja Viita asetusi :))

naljakas - kas pole :)
Erki
Kiddo soon 5000!
Postitusi: 5497
Liitunud: 19 Jaan 2003, 13:58
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Erki »

0.007 on äkki katsetel saadud keskmine kaotus? Või kaotus kokku.
gaas on endiselt laiffi
veteran
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2393
Liitunud: 23 Veebr 2003, 06:45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas veteran »

Erki kirjutas:0.007 on äkki katsetel saadud keskmine kaotus? Või kaotus kokku.
Kuna võrreldud on kõiki katseid,siis tähendab see ainult seda,et võitja ei võitnud kõiki katseid,mõne sellel rallil võitis keegi teine.
Mis puutub Raidamisse ,siis see
ainuke ralli mida tema puhul on võrreldud,oli selline,kus Markko võitis suure eduga ja kõikide kaotused talle olid suured. Sain aru,et tabeli ülesehitus on selline,et pidevalt vaadatakse viimase 10 ralli tulemusi. seega peale esimest talverallit kaob Raidam tabelist üldse,kuna ta pole peale seda enam sõitnud.
Aga nii ongi õige - ega väga vanu asju ei saa sees hoida.
Erki
Kiddo soon 5000!
Postitusi: 5497
Liitunud: 19 Jaan 2003, 13:58
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Erki »

Sain aru küll sellest kui ma seda tabelit nägin. Ennem ma kaagutasin enne kui muna valmis oli lihtsalt. :) Ma sain küll sellest tabelist täiesti aru.
gaas on endiselt laiffi
jaanp
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 8
Liitunud: 26 Jaan 2004, 20:19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas jaanp »

viimase peal algatus! jätkuks vanadel ainult viitsimist seda edasi pidada...! positiivne seegi, et asi exelis tehtud ja kui miskit lühemat perioodi tahad vaadelda, on see päris hõlpus.
thanks, EAL
Vasta