Otepää Ralli 2007

räägi eesti autorallist

Moderaatorid: Jaanus, KAIKUL, Sparco

Vasta
Afka
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1452
Liitunud: 08 Mai 2003, 08:23
Asukoht: Saaremaa

Postitus Postitas Afka »

Tore ralli oli.Kui keegi jälgis siis väga pinev võidusõit käis F2 võidupeale.Super sõitu tegid Tänak-Mõlder ja tänuks klassivõit.
jackass
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 208
Liitunud: 15 Mai 2007, 11:50
Kontakt:

Postitus Postitas jackass »

möldril oli roolivõim läinud jah nagu ta oma tiimiga rääkis. Käis veel videot otsimas aga kahjuks minu oma ei sobinud talle:P homme võin uploadida kuhugi tolle väljasõidu kui huvi on.
F1 ja WRC ennustus/meeskonna haldus www.sportmanager.ee
Risto
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 108
Liitunud: 24 Juun 2005, 13:38

Postitus Postitas Risto »

jackass kirjutas:möldril oli roolivõim läinud jah nagu ta oma tiimiga rääkis. Käis veel videot otsimas aga kahjuks minu oma ei sobinud talle:P homme võin uploadida kuhugi tolle väljasõidu kui huvi on.
Pane üles muidugi :wink:
Märtinfänn
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1864
Liitunud: 02 Jaan 2005, 16:32
Asukoht: Elva

Postitus Postitas Märtinfänn »

Ollino vväljasõidu olevat mingi somm videosse saanud vist.
Timole
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1037
Liitunud: 29 Sept 2004, 13:05
Asukoht: Rallil
Kontakt:

Postitus Postitas Timole »

Oli väga pingeline ja sõitjate jaoks raske ralli. Oli palju väljasõite ja katkestamisi, kahjuks paar neist ka eriti rasked. Arusaamatuks ja kurvaks teeb meele, et inimesed, kes tulevad rallit vaatama, ei pööra mitte mingisugust tähelepanu enda ohutusele. Otepääl oli suuri probleeme turvameestel pealtvaatajte ohjeldamisega, nt esimese kiiruskatse üle tee trampliini juures, samuti 3/5 katse lõpp (Möldri väljasõidu juures). Need inimesed, kes seisid 3/5 katse lõpus väliskurvis kohas, kus Mölder Jn välja sõitis võivad olla väga õnnelikud et terved on. Tõeline õnn, et Mölder sealt otse kaela neile ei tulnud, ning pärast õnnetust vaatama minna, mis autost sai. Tähtis on vaadata, et kõik oleks terved ja katkestanud auto ei oleks tee peal, vajadusel aidata ära lükata. Oma nina niisama katkist autot uurima pista - milleks, nii seate ohtu enda ja teiste elu. Oleks tore kui vahel inimesed mõtleks ka selliste asjade peale.
jackass
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 208
Liitunud: 15 Mai 2007, 11:50
Kontakt:

Postitus Postitas jackass »

tõesti oli kurb vaadata kuidas rahvas nagu lamba kari kohe rajale jooksis peale mölderi avariid. Seal jäi tolm üles ja mis oleks juhtunud kui enam vähem kohe keegi järgi oleks tulnud ? rida matuseid ? inimesed peaks ikka mõtlema ennem...sama oli 7 katse juures vist kus rahvas viljapõllu lihtsalt ära trampis :S

--
üks moment siis väljasõidust: http://www.zone.ee/ragulka/otepaa/v2lja1.avi
--

ei jõudnud praegu kokku pakkida asja. Miskipärast FF ei näita endal, ainult IE'd kasutades.
Viimati muutis jackass, 23 Juul 2007, 10:38, muudetud 1 kord kokku.
F1 ja WRC ennustus/meeskonna haldus www.sportmanager.ee
kollionu
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 542
Liitunud: 20 Jaan 2006, 16:14
Asukoht: Hullunurme

Postitus Postitas kollionu »

Suured probleemid olid ka esimesel katsel üle tee hüppel.Rahvas jalutas mööda teed ja turvad nokkisid nina ja ajasid inimesi vilja seest minema.Sõideti autodega katsele,kuigi katse oli juba ammu kinni.Turvad lihtsalt ei julgenud midagi öelda.Kahju...
jackass
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 208
Liitunud: 15 Mai 2007, 11:50
Kontakt:

Postitus Postitas jackass »

nii convertisin nüüd ära ja teine väike ülesvõte peale katse lõppu võsa vahel milline auto ise välja nägi(kaardilugeja pool siis oli sirge v.a. tagumine klaas oli ära lennanud): http://www.zone.ee/ragulka/otepaa/v2lja2.avi
F1 ja WRC ennustus/meeskonna haldus www.sportmanager.ee
Märtinfänn
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1864
Liitunud: 02 Jaan 2005, 16:32
Asukoht: Elva

Postitus Postitas Märtinfänn »

Timo õnneks võttis sõna esimesel katsel ja natukenegi kuulati.Me seisime lindi taga kuni see puruks trambiti ja raja äärde mindi.Turva oli kuskilt Ida-Virumaalt sisse impodritud vist
umm
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 673
Liitunud: 16 Veebr 2003, 13:31
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas umm »

Selline vaatepilt teeb Eesti rallidel rõõmu:
http://www.rally.ee/?a=a022&b=95715&p=1

Küll aga selle rõõmu kustutab vastikustunne, kuidas mõned käivad rallit vaatamas - teise inimese töö sõtkutakse jalge alla ja jalutatakse rahumeeli vilja sees. Hullem veel, sinna minnakse ka autodega ja tsiklitega. Lagastatakse, vassitakse, sõimeldakse turvadega, näidatakse oma olematut tähtsust ja madalalaubalisust. Ja selle juures ei häbeneta isegi seda, et ollakse lähedastes suhetes ja fännatakse kellegi meeskonda ja kantakse "uhkelt" selle tiimi logodega särke. Huvitav oleks teada, mida kodanikud ise sellest hiljem arvavad? Kas tõesti see kodanik (oleks huvitav teada, kellega nimeliselt tegu) Hummeriga esimesel katsel on autosporti niipalju abistanud, et võiks teha mis pähe kargab ja sõita kuhu tahab ja millal tahab? Selline vennike on rsk, lihtsalt nii hale, et tekib vastik ja jõuetu viha.
Kui ma ei eksi, siis mingi madalalaubaline oli oma dziibiga trüginud 5.katse alguses kuni stardini välja, ise tähtsust täis kui ***** ja seletas tähtsalt zestikuleerides telefoniag. Maailma naba...
Kas siinkohal teha ka nn aprilliöö meetod, kus kogume pilte ja lisame nimesid ja netti ülesse?
Ausalt öelda olen tõsiselt hämmeldunud, et matslikus niikaugele meil läinud. 50 EEK kahepäeva pileti eest oli nii suur kohustus, et kraavidest ja võserikest läbironimine sai eluliselt tähtsaks?
Pagan küll, olen tõsiselt pettunud seekord (osades) pealtvaatajates. Heameel veel, et keegi kivadega loopima ei hakanud. Suht sapine tekst sai, kuid sellised on emotsioonid hetkel.
cali
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 725
Liitunud: 20 Mai 2003, 12:40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas cali »

Olin ise ka 3. katse lõpupoole selle tra mpa juures, kust ka eelpool toodud pilt tehtud. Ma ei saa aru inimestest, kes hakkavad turvadega vaidlema. Ma saan aru, et osadele ei mahu pähe, et neile on mõningatesse kohtadesse ligipääs piiratud,kuid milleks hakata vaidlema, mölisema, mingit enda õigust taga ajama? Kui on nii ette nähtud, siis nii ka on. Hea näide oli ühest kohast ära aetud vanamehenäss koos oma pojaga - papa torises tükk aega poja kuuldes, õigustades ennast ja kõlas isegi fraas, et las siis jätavad katse ära, korduskatsel ikka näeme neid autosid. Oleks ta seal edasi plõksinud, oleks talle krt kätega kallale läinud. Samuti olid hullud tegelased mingi Ahude fännisärkidega tüübid - nullaotud olid juba mööda läinud, kui nemad koos oma naiste ja lastega keset teed jalutasid paremaid vaatekohti otsima. Suured inimesed oma mõtlematu käitumisega süstivad noortesse ka seda sama suhtumist, mistõttu asjad ei saagi meil paremaks minna.
Ja siis magustoit - igasugu atv ja maasturite mehed. Need tüübid on ju maailma lagi! Pole vist ealeski käinud kuskil piiride taga MM rallidel, kus käia vaja 2-4 km katsele. Eestis pääseb ju peale 200-400 m jalutamist ilusti katse äärde headele vaatamiskohtadele. Meie suurtel šeffidel vaja aga teeservani sõita oma masinatega ja siis uhke näoga passida, et kas ikka kõik näevad mind! 6. katsel oli üks atv mees jännis kohaliku maaomanikuga, kelle maa peal ta läks tiire tegema. Sõimlemist oli tervele publikule kuulda.
Kahju on, et suured üritused toovad kaasa ka hulgaliselt suuri idioote, mistõttu kannatavad need inimesed, kes tõeliselt hingega asja juures on.

Kahjuks pole siinkohal lahendit ka, et kuidas aja paremaks muuta. Kahju on!
Kiiver
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1009
Liitunud: 15 Juul 2003, 07:21
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kiiver »

Paraku on see nii läinud, et kui miski üritus kipub suureks ja popiks minema siis on varsti kohal ka alkost ja lollusest läbiimbunud jõmmid. Nii juhtus Soome ralliga aastatel 2004 ja 2005 kui korralik rallifänn häbenes seda, et on eestlane, nii juhtus ka Otepääl. Korraldajad teevad suure töö ära, valmistavad ette hea võistluse, see kas turvasid oli vähe või palju pole isegi teema, sest nende juhmide inimeste korrale kutsumiseks oleks vaja olnud märulipolitseid. Minu "erilised tänud" kuuluvad kolmele vip kodanikule, kes 7 katsel Alaküla trampa juurde viiva tee olid umbe parkinud, tekitades sinna keskmise rea. Operatiivsõiduki katselt mahasõit oleks olnud võimatu, juhul kui seda vaja oleks olnud. Lisaks üks Amserv Auto kirjadega Toyota, mille omanik sõitis üle lindi ja teatas et tänu toetajate rahadele see asi siin üldse toimub. Kahju et sellised tüübid rallimeeleolu rikuvad. Ja nii ongi kahe otsaga asi, ilma pealtvaatajateta on kah nadi, kui aga rahvast palju, siis on kohal ka juhmurite esindajad. Ralli jääb nende jaoks kahjuks kaugeks teemaks.
Karmen
---
---
Postitusi: 975
Liitunud: 14 Juul 2003, 23:00

Postitus Postitas Karmen »

Ma ise sattusin katsetel juhtumisi ainult sellistesse kohtadesse, kus publik pidas ennast hästi üleval ja jõudsin juba arvata, et kultuur on paranenud. Ühes kohas (katse teiseks läbimiseks kohale minnes) siiski nägime põllul mahasõidetud vilja ning (põhjusega) endast välja aetud talumeest, kes kirjutas üles kõikide autode numbrid.
Pärast võistlust teistega rääkides tekkis tunne, nagu oleksin olnud kusagil teisel rallil, sest kuuldu ei vastanud üldsegi sellele, mida ma ise olin katsetel näinud.
Meie juttudest siin foorumis pole aga kahjuks vist midagi kasu, sest ma ei usu, et tõsisemad rallihuvilised niimoodi käituksid, enda järel sildu põletades.
Timole
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1037
Liitunud: 29 Sept 2004, 13:05
Asukoht: Rallil
Kontakt:

Postitus Postitas Timole »

Ühtin igati Urmase jutuga. Kahjuks endal ühtegi pilti sellest hummerist ei ole kes rajale trügis, et tuvastada kellega tegu. Inimeste sõimlemist turvadega oli kõigil neil katsetel, kus mina olin ja seda nägin (ss 1,2,3,4,5,7,9,11).
alanz
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 451
Liitunud: 16 Dets 2005, 11:16
Kontakt:

Postitus Postitas alanz »

katsel 7/10 peale toitlustuskohtasi läks tee sinna trampliini poole ja üks takso märkidega masin proovis sinna vingerdada. Pmst meie istusime härra tee peal ees. Kui talle sai öeldud, et siin ei sõideta, vastas umbkeelne et "tee" peal ka ei tohi istuda. :D
Timole
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1037
Liitunud: 29 Sept 2004, 13:05
Asukoht: Rallil
Kontakt:

Postitus Postitas Timole »

Kui ma ei eksi, siis tegemist selle masinaga Hummer.
jackass
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 208
Liitunud: 15 Mai 2007, 11:50
Kontakt:

Postitus Postitas jackass »

katsel 7/10 oli jah miski takso kirjadega previa vist ennast põllule ajanud ja pärast üritas rahva massist läbi murda. Peal oli kari täis mehi ja kui ei eksi siis üks naine....nendest jäi maha korralik prügihunnik võis oli enne neid seal keegi istunud. Samuti käis korralik trampimine vilja sees....sama trampimine käis trampa kõrval...ausaltöelda selle maa omaniku nahas ei tahaks olla. Ja edaspidi mina isiklikult ei lubaks enam oma maal sellist asja korraldada.
F1 ja WRC ennustus/meeskonna haldus www.sportmanager.ee
GC
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1058
Liitunud: 16 Nov 2004, 14:17
Asukoht: keskel

Postitus Postitas GC »

Mis viljapõldude tallamisse puutub, siis oleks palju tahta, et sinna keegi ei roni. Mis sellest palju räägitud viljapõllust (1. katsel) järgi oleks jäänud kui selline olukord oleks näiteks neste rallil- must maa!
See viljanatukene oleks tulnud maha niita, loomadele sööta ja asemele parkla teha a` 25 EEK-i pilet. Põllu omanik oleks 2... 3 tonni tasku pannud, pealtvaatajad oleks autoga peaaegu raja äärde saanud ja vili oleks tallamata jäänud.
Ise teema on muidugi autod kinnisel rajal. Sellele pole küll ühtegi õigustust.
Karmen
---
---
Postitusi: 975
Liitunud: 14 Juul 2003, 23:00

Postitus Postitas Karmen »

GC kirjutas:See viljanatukene oleks tulnud maha niita, loomadele sööta ja asemele parkla teha a` 25 EEK-i pilet. Põllu omanik oleks 2... 3 tonni tasku pannud, pealtvaatajad oleks autoga peaaegu raja äärde saanud ja vili oleks tallamata jäänud.
Oled sa kindel, et su agronoomiaalased teadmised on tasemel ja sellelt põllult mõne aja pärast rohkem kui 2...3 tonni tasku ei pisteta (või siis oleks pistetud)?

Lisan veel, et samad jutud nagu lihtsa heinamaa kohta on juuli lõpul täiesti mõistlikud, aga vilja kohta ma kahtleks...
jackass
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 208
Liitunud: 15 Mai 2007, 11:50
Kontakt:

Postitus Postitas jackass »

katsel 7/10 ma poleks küll kujutanud ette,et seal oleks parkla vilja asemele tekitatud....seal trampa peal mõnel vennal palju ei puudanud, et oleks põllule minema pannud ja see vaatepilt olnuks jube. A aitab vist nendest viljapõldudest nüüd :)
F1 ja WRC ennustus/meeskonna haldus www.sportmanager.ee
Vasta