WRC aastal 2014

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Vasta
Gustav
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1883
Liitunud: 30 Okt 2008, 18:09
Asukoht: Tallinn
Meeldimisi saanud: 2

Re: WRC aastal 2014

Postitus Postitas Gustav »

Nagu ka selles postituses kirjutati, siis poleks uskunud, et VW on huvitatud erasõitjatele autode jagamisest. Samas VW II tiim Mikkelsen - Kubica kõlaks isegi usutavalt. Põnevad...äärmiselt põnevad ajad! :) Tore näha, et autoralli hetkel nii palju kajastust saab.
STI
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 950
Liitunud: 13 Veebr 2003, 20:34
Asukoht: Tallinn

Re: WRC aastal 2014

Postitus Postitas STI »

jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: WRC aastal 2014

Postitus Postitas jens »

Huvitav, mis selle Citroeniga lahti on, et kõik sealt ära tahavad...

Kui nii edasi läheb, on nende 2014 koosseis tõepoolest Chardonnet + Mr X.
Timur_P
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2853
Liitunud: 23 Okt 2011, 20:06
Asukoht: Siin

Re: WRC aastal 2014

Postitus Postitas Timur_P »

jens kirjutas:Huvitav, mis selle Citroeniga lahti on, et kõik sealt ära tahavad...

Kui nii edasi läheb, on nende 2014 koosseis tõepoolest Chardonnet + Mr X.
Viimased kuulujutud ütlevad, et Hirvoneni lahkumine pole üldsegi kindel.
allar9944
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2443
Liitunud: 19 Jaan 2010, 22:02
Asukoht: Saaremaa

Re: WRC aastal 2014

Postitus Postitas allar9944 »

jens kirjutas:Huvitav, mis selle Citroeniga lahti on, et kõik sealt ära tahavad...

Kui nii edasi läheb, on nende 2014 koosseis tõepoolest Chardonnet + Mr X.
Nagu ma ühes teises teemas ütlesin siis Citroen on uppuv laev ja kel vähegi võimalust põgeneb sealt ennem kui täiesti ära upub. Raha enam niipalju peale ei tule, arendus pidurdub ja auto jääb aegamõõda aina rohkem teisest maha. Umbes sama mis Miniga juhtus: oli konkurentsis, raha võeti tagant ära, arendus jäi seisma ja teised läksid eest ära... Kui vaadata seda, et eelmise aasta Montes oli Mini teisel kohal siis tänavu ei ole miniga enam midagi võimalik korda saata WRC sarjas. Ma ei tea mis mahus Citroen auto arendust jätkab, aga on võimalus, et järgmise aasta lõpuks on nende auto juba liiga aeglane teistega võrreldes.
Timur_P
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2853
Liitunud: 23 Okt 2011, 20:06
Asukoht: Siin

Re: WRC aastal 2014

Postitus Postitas Timur_P »

allar9944 kirjutas:
jens kirjutas:Huvitav, mis selle Citroeniga lahti on, et kõik sealt ära tahavad...

Kui nii edasi läheb, on nende 2014 koosseis tõepoolest Chardonnet + Mr X.
Nagu ma ühes teises teemas ütlesin siis Citroen on uppuv laev ja kel vähegi võimalust põgeneb sealt ennem kui täiesti ära upub. Raha enam niipalju peale ei tule, arendus pidurdub ja auto jääb aegamõõda aina rohkem teisest maha. Umbes sama mis Miniga juhtus: oli konkurentsis, raha võeti tagant ära, arendus jäi seisma ja teised läksid eest ära... Kui vaadata seda, et eelmise aasta Montes oli Mini teisel kohal siis tänavu ei ole miniga enam midagi võimalik korda saata WRC sarjas. Ma ei tea mis mahus Citroen auto arendust jätkab, aga on võimalus, et järgmise aasta lõpuks on nende auto juba liiga aeglane teistega võrreldes.
Ma ei usu, et Fordiga see seis parem oleks. Ka M-Sport rahadega hädas.
muhk
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1965
Liitunud: 01 Mai 2010, 17:59

Re: WRC aastal 2014

Postitus Postitas muhk »

st siis on lootust, et citikad suudavad vähemalt fordidega võidu sõita :D
kuigi, minu meelest näitas lõppenud hooaeg ikkagi välja, kes on sõidumees ja lihtsalt tuleb sokutada vastavad sõitjad õigetesse tiimidesse. ogierile kindlasti tipptehnika järgmine aasta kasutada, neuville'l ilmselt veel mitte, ning kui selguvad citika ja fordi sõitjad, siis tuleb pöialt hoida, et sinna õiged sõidumehed satuksid!
ilmselt kohatu võrdlus, kui näitas ju ott eestikatel, et suutis "vanema tehnikaga" sõita. asi see siis ajale jalgu jääva citikaga sõita poleks, kui 2012 sõitis mitte-tehase fordiga kõvadel vendadel kandadel.
Karlip
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2098
Liitunud: 11 Juul 2011, 02:06
Asukoht: Võru Linn

Re: WRC aastal 2014

Postitus Postitas Karlip »

Pole küll 2014 teema, aga Ford planeerib tulevikus tagasitulekut. Alates 2015 käib jutt.
-
eWRC-Results Estonia - hoia end kursis sellega, mis toimub Eestiga seonduvalt eWRCs: http://rallifoorum.ee/foorum/viewtopic.php?f=24&t=6023
-
muhk
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1965
Liitunud: 01 Mai 2010, 17:59

Re: WRC aastal 2014

Postitus Postitas muhk »

Just nii. Lisan siis allika ka, vähemalt selle, millest mina teadlik olen.

http://www.maxrally.com/2013/12/07/ligh ... l-for-ford

Nagu lugeda saab, siis tagasitulek on võimalik, kui majandustulemused sama positiivset rada pidi liiguvad nagu nad lõppeval aastal olid. Fordi juhtkond on pidevalt tahtnud rallit toetada ning viimatine lahkumine oli tingitud halvast müügitulust, kui sellest, et juhtkond oleks kaotanud huvi autoralli vastu.
See ainult positiivne uudis muidugi. Mida tihedam konkurents seda parem.
allar9944
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2443
Liitunud: 19 Jaan 2010, 22:02
Asukoht: Saaremaa

Re: WRC aastal 2014

Postitus Postitas allar9944 »

Keegi mäletab kui suure osa tiimi eelarvest Ford täitis 2012 aastal?
mrali
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5214
Liitunud: 21 Aug 2003, 11:41
Asukoht: Tallinn, Lääne-Eesti
Kontakt:

Re: WRC aastal 2014

Postitus Postitas mrali »

Timur_P kirjutas:
allar9944 kirjutas:
jens kirjutas:Huvitav, mis selle Citroeniga lahti on, et kõik sealt ära tahavad...

Kui nii edasi läheb, on nende 2014 koosseis tõepoolest Chardonnet + Mr X.
Nagu ma ühes teises teemas ütlesin siis Citroen on uppuv laev ja kel vähegi võimalust põgeneb sealt ennem kui täiesti ära upub. Raha enam niipalju peale ei tule, arendus pidurdub ja auto jääb aegamõõda aina rohkem teisest maha. Umbes sama mis Miniga juhtus: oli konkurentsis, raha võeti tagant ära, arendus jäi seisma ja teised läksid eest ära... Kui vaadata seda, et eelmise aasta Montes oli Mini teisel kohal siis tänavu ei ole miniga enam midagi võimalik korda saata WRC sarjas. Ma ei tea mis mahus Citroen auto arendust jätkab, aga on võimalus, et järgmise aasta lõpuks on nende auto juba liiga aeglane teistega võrreldes.
Ma ei usu, et Fordiga see seis parem oleks. Ka M-Sport rahadega hädas.
Citroeniga seoses ennustan, et nii 2016 vms pühendutakse WTCC-le ja pigem võtab Peugeot selle rolli üle.
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC aastal 2014

Postitus Postitas soca »

M-Sport wants Robert Kubica to lead WRC team in 2014

http://www.autosport.com/news/report.php/id/111786

Tundub, et siis Hirvonen ikkagi jääb Citikasse, muidugi kindlat pole siin midagi. Välismaises foorumises käib selline Ostbergi kaitsimine, et halb hakkab. Ei saa aru mida selles mehes nähakse.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: WRC aastal 2014

Postitus Postitas jens »

Natuke segane seis sõitjateturul. Tundub, et osad doominokivid peavad langema enne kui asi edasi liigub. Üheks neist tundub olevat Kubica, kellest paistavad kolm tootjat huvitatud olevat ning nüüd tuleb langetada otsus.
nsa
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 917
Liitunud: 01 Apr 2012, 16:35
Asukoht: Stockholm

Re: WRC aastal 2014

Postitus Postitas nsa »

soca kirjutas:M-Sport wants Robert Kubica to lead WRC team in 2014

http://www.autosport.com/news/report.php/id/111786

Tundub, et siis Hirvonen ikkagi jääb Citikasse, muidugi kindlat pole siin midagi. Välismaises foorumises käib selline Ostbergi kaitsimine, et halb hakkab. Ei saa aru mida selles mehes nähakse.
Ma ei saa aru, mis siin inimestel Östbergi vastu on??? 2012 söitis samaväärse hooaja, nagu Neuville see aasta ja seda täielikus eratiimis, ja see aasta alustas oma hooaega paljulubavalt aga ebaõnne oli liiga palju, küll ütles auto üles ja tegi ka kaardilugeja ühe lolli vea. Enne seda ütles isegi Ogier, et teatud lõikudel ei ole Östbergiga vöimalik sammu pidada. Kui hooaeg nii sitasti algab ja kaardilugejaga koostöö päris ei suju on raske enesekindlus tagasi saada.
pedaltometal
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 97
Liitunud: 21 Juul 2013, 13:33

Re: WRC aastal 2014

Postitus Postitas pedaltometal »

Östberg võib ju kohati sähvatada, aga tal puudub kiirus, et läbi hooaja kõikidel rallidel võistelda Ogieri ja teiste ässadega. Asfaldil ei jõua ta nendega üldse konkurentsis püsida. Mehel on juba 5 täishooaja jagu MM-rallisid selja taga ning kui ta oleks super-talent, võistleks ta juba praegu MM-tiitli nimel. Tihti peale kipub süüdistama seadistust ja auto tasakaalu...sellest jutust ilmselt kõigil kopp ees juba :)
Kuniks raha tal jagub, jääb ta teise sõitja rolli kandma ning ehk vahepeal ka sähvatab.
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 14
Kontakt:

Re: WRC aastal 2014

Postitus Postitas Kolin »

nsa kirjutas:
soca kirjutas:M-Sport wants Robert Kubica to lead WRC team in 2014

http://www.autosport.com/news/report.php/id/111786

Tundub, et siis Hirvonen ikkagi jääb Citikasse, muidugi kindlat pole siin midagi. Välismaises foorumises käib selline Ostbergi kaitsimine, et halb hakkab. Ei saa aru mida selles mehes nähakse.
Ma ei saa aru, mis siin inimestel Östbergi vastu on??? 2012 söitis samaväärse hooaja, nagu Neuville see aasta ja seda täielikus eratiimis, ja see aasta alustas oma hooaega paljulubavalt aga ebaõnne oli liiga palju, küll ütles auto üles ja tegi ka kaardilugeja ühe lolli vea. Enne seda ütles isegi Ogier, et teatud lõikudel ei ole Östbergiga vöimalik sammu pidada. Kui hooaeg nii sitasti algab ja kaardilugejaga koostöö päris ei suju on raske enesekindlus tagasi saada.
Rõhk sõnal SAMAVÄÄRSE. Kas ma olen midagi maha maganud või? Rooki lõpetas hooaja teise kohaga ja kogemustega mees alles kuuendana.
Võrreldes Neuville ja Östbergi siis kuidas üks suudab ja teine kellel kogemusi kuhjaga ei suuda. Peale vingumise (küll setup ei klappi, rehvid on jamad ja muuselline) Östberg kahjuks silma ei jäänud. Neuville ei vingunud vaid tegi tööd. Ning tulemus oli vastav.
Aga see puhtalt minu arvamus.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
Timur_P
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2853
Liitunud: 23 Okt 2011, 20:06
Asukoht: Siin

Re: WRC aastal 2014

Postitus Postitas Timur_P »

Kolin kirjutas: Peale vingumise (küll setup ei klappi, rehvid on jamad ja muuselline) Östberg kahjuks silma ei jäänud.
Ma arvan, et vingumine ongi peamine põhjus, miks ta aktsiad nii palju on langenud. Nagu öeldakse: "Paha siga, mitu viga, kärss kärnas, maa külmand"
Divine
Rallijumal
Postitusi: 1950
Liitunud: 10 Nov 2012, 11:15

Re: WRC aastal 2014

Postitus Postitas Divine »

Nii hea on näha, et minuga samal lainel olevaid inimesi leidub. Ma olen juba Ostbergi WRC karjääri algusest peale rääkinud, et sellest vennast ei saa asja, viimaks on mind toetama hakatud. :)
Timur_P
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2853
Liitunud: 23 Okt 2011, 20:06
Asukoht: Siin

Re: WRC aastal 2014

Postitus Postitas Timur_P »

Divine kirjutas:Nii hea on näha, et minuga samal lainel olevaid inimesi leidub. Ma olen juba Ostbergi WRC karjääri algusest peale rääkinud, et sellest vennast ei saa asja, viimaks on mind toetama hakatud. :)
Sõltub, mida lugeda hakkama saamiseks. Ma arvan, et Ostberg võiks väga vabalt olla mõne tiimi teine sõitja, kes tooks tiimile stabiilselt punkte, ega üritaks ilm tingimatta rallisi võita. Kuid ta ei ole sellel tasemel vend, kes võidaks tiitleid. Tundub, et ta on oma kiiruse lae saavtanud, kui ta üritab veel kiiremini sõita, hakkab ta tegema vigu, kaotab enesekindluse ja sellegi kiiruse, mis ta varem oli.
Soulbender
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 108
Liitunud: 26 Jaan 2012, 23:59
Asukoht: Tartu

Re: WRC aastal 2014

Postitus Postitas Soulbender »

See hooaeg oli muidugi Ostbergil alla igasugust arvestust aga öelda, et mehel pole kiirust..ei ole kindlasti korrektne. Tuletagem meelde Rally Estonia 2011..võitis lõpuks Markkot päris kindlalt..kuigi sõitis neid katseid esimene kord ja Markko oleks võinud ka legendita sõita...see oli ikka kõva sõna. Respect!
Vasta