Ott Tänaku diskussioon

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Vasta
randos
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 389
Liitunud: 29 Mär 2012, 18:08

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas randos »

http://m.epl.delfi.ee/article.php?id=71920779
Ehk pakub keegi täismahus juttu?
Oliverk
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 921
Liitunud: 21 Dets 2003, 20:23

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Oliverk »

randos kirjutas:http://m.epl.delfi.ee/article.php?id=71920779
Ehk pakub keegi täismahus juttu?
Ott Tänak ja tema kaardilugeja Raigo Mõlder rallisõitmise eest palka ei saa, ent asjad võivad muutuda.
Ühtpidi on õige elada olevikus, kuid paratamatult piiluvad rallifännid tulevikku, tahavad vastust küsimusele, mis saab Tänakust järgmisel aastal ja sealt edasi.

Tegelikult tahaks vastust kuulda ka Poola rallil kolmanda koha saanud ning Soome võidukihutamiseks valmistuvad Tänak ja Mõlder. „Eks me ikka uuri rallimaailmas toimuvat, vaeme uudiseid ja vaatame, milline seis pilootide turul on: kes kuhu liigub, kus on kohad täis, kus vabad,” rääkis Mõlder.

Äsja Poola rallil kolmanda koha saanud Tänak ja Mõlder sõidavad tänavu M-Spordi meeskonnas tasuta. „Me ei taha rahast rääkida, aga jah, palka me ei saa,” poetas Mõlder. „Leib ja vorst tulevad lauale tänu toetajaile. Me ei sõida palga nimel, ent kena oleks seda saada.”

Mõlderi sõnul on nende vaga soov tuleval hooajal samuti WRC autoga MM-sarjas sõita ja kui võimalik, siis ka töötasu. „Mida me selleks tegema peame? Ühest retsepti pole. Tuleb lõpetada võimalikult palju rallisid ja hea oleks kui poodiumil,” selgitas Mõlder.

Seis ralliturul
2016. aasta on selgem, tulevik segasem, kuid ilmselt helgem. Volkswagen pikendas Andreas Mikkelseniga lepingut ja seega jätkab kolmik, lisaks Sébastien Ogier ja Jari-Matti Latvalaga, tiimis tulevalgi aastal. Tagatubades räägitakse, et Latvala võib hundipassi saada, sest ei vasta Volkswageni tasemele, aga vaevalt.

Hyundai bossi kinnitusel kihutavad Thierry Neuville, Dani Sordo ja Hayden Paddon meeskonnas ka järgmisel hooajal.

Citroëniga on lood ebamäärasemad. Kaalutakse, kas tasub vahetada üks praegustest pilootidest – Kris Meeke või Mads Østberg – WRC2 sarjas sõitva prantslase Stéphane Lefebvre’iga. Kui, siis jääks üks tugev mees tööta. Kusjuures pakutakse, et see oleks norralane Østberg, kes tooks uude tiimi ka sponsoreid.

Ja lõpuks M-Sport, kus hetkel ohjavad autosid Tänak ja waleslane Elfyn Evans. Tänak on Evansist selgelt kiirem, aga palju see maksab, sõltub meeskonna juhist Malcolm Wilsonist. Eksperdid kinnitavad, et üks koht antakse välja sõidu, teine aga raha eest. Kui uksele koputab Østberg, rahakott seljas, mis siis?

Vaadates niinimetatud teist ešeloni, siis Lefebvre võetaks, kui võetakse, Citroëni eelkõige rahvuse tõttu. Tiimibossid hoiavad silma peal soomlasel Esapekka Lappil, rootslasel Pontus Tidemandil, iirlasel Craig Breenil ja meie Karl Kruudal.

Kes ohjab Toyotat?
Ülejärgmisel aastal lähevad asjad huvitavaks. Esiteks tuleb rallirajale taas Toyota, teiseks võib lahkuda Citroën.

Citroën osaleb 2017. aastast alates vaid ühes autospordisarjas. Peagi otsustatakse, kas see on ralli MM või kereautode sari WTCC. Kui kalendrisse lisandub Hiina MM-ralli, võib kaalukauss kalduda selle ala kasuks, sest suurriigi turg on Citroënile esmatähtis.

Samas räägitakse kuluaarides, et Citroën pigem ähvardab, kuid ei lahku. Kui nõnda juhtubki ja Toyota saabub, algab rallimaailmas taas õitseng, kus headele pilootidele makstakse head palka.

Kes hakkaks Toyota meeskonnas sõitma? Vabu staare praegu turul ei ole. Toyota käis küll välja, et kavatseb palgata noori ja andekaid – üht autot hakkavat juhtima prantslane Eric Camilli, kes pole noor (27 ehk sama vana kui Tänak) ega andekas – kuid eks näis.

Loo moraal: seis rallimaastikul on Tänaku jaoks pingeline, kuid hea sõidu korral terendab marjamaa.
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas KidrA »

Heh, mulle see delfi stiil meeldib.

Tagatubades räägitakse, et Latvala võib hundipassi saada

Eksperdid kinnitavad, et üks koht antakse välja sõidu, teine aga raha eest.

Samas räägitakse kuluaarides, et Citroën pigem ähvardab, kuid ei lahku.


Et siis tagatubades räägitakse, eksperdid kinnitavad ja kuluaarides räägitakse. Sellist huumorit on lihtsalt hea lugeda.

Muidugi huvitav oleks teada, kus tagatubades antud ajakirjanik on kuulnud, et keegi sooviks Latvalast lahti saada. Mina seda kuulnud pole, keegi teine on siin tagatubades käinud? : D

Ja kes on need eksperdid, kes ütlesid, et kuidas M-Sporti kohti jagatakse? Mõni nimi paluks. Minu kui rallieksperdi käest pole igatahes keegi küsinud. Kolin kas sina andsid oma eksperthinnangu delfile? : )

Ja keegi kuluaarides on käinud viimasel ajal, mina ei julge minna, seal Citroen ähvardab :/
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 17
Kontakt:

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Kolin »

KidrA kirjutas:
Muidugi huvitav oleks teada, kus tagatubades antud ajakirjanik on kuulnud, et keegi sooviks Latvalast lahti saada. Mina seda kuulnud pole, keegi teine on siin tagatubades käinud? : D

Ja kes on need eksperdid, kes ütlesid, et kuidas M-Sporti kohti jagatakse? Mõni nimi paluks. Minu kui rallieksperdi käest pole igatahes keegi küsinud. Kolin kas sina andsid oma eksperthinnangu delfile? : )

Ja keegi kuluaarides on käinud viimasel ajal, mina ei julge minna, seal Citroen ähvardab :/
Ma käisin oma tagatoas ja seal ei rääkinud keegi midagi. Ühe eksperdiga sain kokku küll. Aga see peale maasika kasvatamise ei osanud midagi ütelda. Ning Citroen ehk prantslased ärhvardavad küll eurotsooni kukkumisega aga keegi ei ole öelnud, et nad lahkuvad.
Kuidas üldse delfi julgeb kirjutada sellist artiklit kui Minu, KidrA ja Füüreri käest pole mingit hinnagut küsitud.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas jens »

Mina ütleks selle peale, et see on väga inimlik "kaaluda" igasuguseid variante. Seepärast tagatubades "räägitaksegi igasuguseid asju". Teine asi on see, mida reaalselt ära tehakse pärast mitmete variantide kaalumist.
Timur_P
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2853
Liitunud: 23 Okt 2011, 20:06
Asukoht: Siin

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Timur_P »

Kolin kirjutas: Ma käisin oma tagatoas ja seal ei rääkinud keegi midagi. Ühe eksperdiga sain kokku küll. Aga see peale maasika kasvatamise ei osanud midagi ütelda. Ning Citroen ehk prantslased ärhvardavad küll eurotsooni kukkumisega aga keegi ei ole öelnud, et nad lahkuvad.
Kuidas üldse delfi julgeb kirjutada sellist artiklit kui Minu, KidrA ja Füüreri käest pole mingit hinnagut küsitud.
Kindlasti tuleks küsida ka evelinilves'e käest. :wink:
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas soca »

Selle artikli puhul ei teki vist erilist küsimust, et kumma mehed valiksid kui oleks näiteks valida Toyota või M-sport...
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas KidrA »

Seda küsimust pole kunagi tekkinudki. Ainuke koht kus see küsimus tekkis, on siinne foorum kus mõned arvasid, et peaks ikka M-Sporti jääma. Ma arvan, see öeldi lihtsalt hetke emotsioonide pealt, kui Ott head tulemust näitas. Vaevalt keegi nüüd tõsiselt seda mõtles, et inimene valib kõva palga asemel tasuta töötamise või lausa peale maksmise töö eest.
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 17
Kontakt:

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Kolin »

Hetkel siis oletame, et on valikus Toyota ja M-Sport. Arvan, et Tänakul on mõtete edasi liikuda Toyota poole sellisel juhul kui Toyota pakub näiteks kolme aastase lepingu. Mingi aastase lepingu pärast pole mõtet oma sildu põletada M-Spordiga. Asi pole palgas vaid kindlustundes. See on minu arvamus.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
aix
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 4810
Liitunud: 10 Veebr 2003, 22:47
Asukoht: Tallinn
Meeldimisi saanud: 1
Kontakt:

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas aix »

Võite nüüd mu peale karjuda, aga arvan, et ühe õnnestunud ralli põhjal ei ole mõtet kaugeid ja põhjapanevaid järeldusi tegema hakata. Jah muidugi on mul kah hea meel Poola ralli kolmanda koha üle, aga ei maksa sellest ka eufooriasse sattuda. Tegelikult täitis Ott kõigi ootusi.
Ilus sõit oli, aga sai ka kõvasti riske võetud. Onboardi vaadates, on näha, et kohati oli ka õnne, et teele jäi. Nagu Markko Märtin Urmas Otti saates 2006 aasta alguses ütles, et "...pikalt õnne lainel ei saa sõita...", siis sellise sõiduga varem või hiljem tuleb ka rajalt väljasõit...Ei pruugi, aga võib...
Loodan et sellises tähelepanu keskpunktis, millesse Ott on nüüd jäänud, ei teki tal nn. rambipalavikku ja sellega ka liigset enesekindlust, et kus ma nüüd lähen ja vajutan...
Millegi pärast on mul karvane tunne, et soome ei lähe nii ladusalt...(ptüi, ptüi, ptüi...üle vasaku õla).
Kui nüüd ikka teise poolaasta suudab samasugust tempot ja stabiilsust näidata, vot siis ehk on võimalused olemas korraliku lepingu jaoks. Tundub et kogu meedia on sellest kolmandast kohast sattunud nii elevile, et on nõus kohe Ottile MM tiitli kaela riputama ja kuidas siis nüüd ükski meeskond teda endale ei taha... Tegelikuses see asi ikka nii roosiline vast ei ole. Elame näeme...
johunn
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1537
Liitunud: 27 Mär 2003, 21:26
Meeldimisi saanud: 1

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas johunn »

100% nõus sinuga aix. Kui veel enne poolat tambiti meedias poissi nii, et maa müdises, siis nüüd on kohe järsku maailmameister valmis. Loota ju võib, aga tänase seisu rääkida Toyotaga sõlmitava lepingu pikkusest!?! Tuletan meelde, et peale Mehhikot alles spekuleeriti kas terve hooaja M-Spordiski saaks lõpuni sõita :)
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas soca »

No ma karjun ikka täiega kasutaja Aix peale, sest Soomes ma olen kohal ja Tai pohh kui nüüd ära sõnusid
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
aix
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 4810
Liitunud: 10 Veebr 2003, 22:47
Asukoht: Tallinn
Meeldimisi saanud: 1
Kontakt:

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas aix »

soca kirjutas:No ma karjun ikka täiega kasutaja Aix peale, sest Soomes ma olen kohal ja Tai pohh kui nüüd ära sõnusid
Seda ma kartsingi...:) Aga rahustab see sind, et ma ikka kohe väga tahaks et Ott ka soomes poodiumil oleks ja mida kõrgemal astmel seda parem...lihtsalt p...e tunne ütleb et ei ole see nii roosiline...
Hoiame ikkagi lippu kõrgel...eriti need kes soome kohapeale lähevad...
AS
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1555
Liitunud: 14 Okt 2005, 19:30
Asukoht: Tartu
Has thanked: 1

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas AS »

Minul see eest on vastupidine tunne. Soomest seepurakas alles tuleb. Poola oli eelsoendus ainult. Täpselt samasugune tunne valdas mind ka siis kui MM voitis soomes ja paljud tuttavad ei uskunud mind.
aix
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 4810
Liitunud: 10 Veebr 2003, 22:47
Asukoht: Tallinn
Meeldimisi saanud: 1
Kontakt:

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas aix »

AS kirjutas:Minul see eest on vastupidine tunne. Soomest seepurakas alles tuleb. Poola oli eelsoendus ainult. Täpselt samasugune tunne valdas mind ka siis kui MM voitis soomes ja paljud tuttavad ei uskunud mind.
Annaks jumal, et sul oleks õigus...:)
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas jens »

Minu tunne esitab ainult küsimuse, et kas need tunded peavad paika ainult iga 12 aasta tagant (2003 Markko võit), ja mis toimub vahepealsetel aastatel?
Lithium
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5165
Liitunud: 11 Veebr 2010, 13:05
Asukoht: Tallinn
Has thanked: 1
Meeldimisi saanud: 2

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Lithium »

aix kirjutas:
AS kirjutas:Minul see eest on vastupidine tunne. Soomest seepurakas alles tuleb. Poola oli eelsoendus ainult. Täpselt samasugune tunne valdas mind ka siis kui MM voitis soomes ja paljud tuttavad ei uskunud mind.
Annaks jumal, et sul oleks õigus...:)
See mees saab 6paki kui Ott võidab. :D
Söörlöne!
teine_riiul
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1007
Liitunud: 18 Okt 2012, 18:29

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas teine_riiul »

Tänakuga oli intervjuu Vikris:
2. tund Uudis+

http://heli.err.ee/helid/exp/uudis_.xml
w0w
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1254
Liitunud: 27 Apr 2012, 21:43

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas w0w »

teine_riiul kirjutas:Tänakuga oli intervjuu Vikris:
2. tund Uudis+

http://heli.err.ee/helid/exp/uudis_.xml
Väga hea intervjuu. Head küsimused, ladus jutt. On, mida teistel õppida.
Timur_P
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2853
Liitunud: 23 Okt 2011, 20:06
Asukoht: Siin

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Timur_P »

Vasta