Mälestuskivi Park`le

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Karl
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 348
Liitunud: 05 Veebr 2003, 11:47
Asukoht: Tallinn

Karl

Postitus Postitas Karl »

Mõte, natukene ajal edasi voolata lasta, on asjalik! Selginevad välja parimad mõtted ja plaanid ning ei tormata uisa-päisa teostama võib-olla mitte kõige paremat lahendust.
Loodetavasti saab asjakohastelt netilehtedel sellest ideest siis ka teada, kui teostamine kätte jõuab ning sellega koos ka toetamise võimalused!

Kõike head ja paremat!
Karl
hillarls
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 3
Liitunud: 21 Sept 2005, 15:41
Asukoht: Kuressaare

Postitus Postitas hillarls »

ma arvan, et see oleks hea mõte
GC
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1058
Liitunud: 16 Nov 2004, 14:17
Asukoht: keskel

Postitus Postitas GC »

Isiklikult olen seda meelt, et väga tore oleks Park`i nimeline sild või tänav, võistlus! Mis iganes! Aga need ei asenda mälestuskivi, mis peab igal juhul olema. Jäägu see tänav või sild riiklikule tasandile. Nende ümbernimetamiseks pole mina võimeline, küll aga mälestuskivi(tahvli) püstitamiseks!
Märtinfänn
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1864
Liitunud: 02 Jaan 2005, 16:32
Asukoht: Elva

Postitus Postitas Märtinfänn »

Tõesti tuleks avada pangakonto kuhu saab raha saata ja siis vaadata mis saab valmis.
lada05k
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 26
Liitunud: 30 Aug 2005, 09:53

Postitus Postitas lada05k »

Igal aastal võiks olla ka Michael Parki nimeline võistlus mitte E.O.S. Rally vaid Michaeli AUKS! Aga kuidas kivi värk edeneb?
Krusa
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3057
Liitunud: 19 Juul 2005, 21:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Krusa »

lada05k kirjutas:kuidas kivi värk edeneb?
Mina ühinen EALga. Ootan mis seal otsustatakse, kui toetamiseks läheb, siis panen ka õla alla!!!
kajakas1
Hooaja Rallivõlur
Hooaja Rallivõlur
Postitusi: 1034
Liitunud: 10 Juun 2004, 10:53
Asukoht: Tallinn-Rakvere

Postitus Postitas kajakas1 »

Nõustun paljude eestkõnelejatega. Kivi idee on igati kiiduväärt. Sild sillaks, aga kohta, kus Michaelit mälestada, küünal süüdata ja lilli asetada on igal juhul vaja. Koht on juba omaette küsimus.
Kas sellist WRC'd me tahtsimegi?
Boink
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 445
Liitunud: 12 Juul 2003, 23:28
Asukoht: Eestimaa

Postitus Postitas Boink »

Kas asjaga natuke ei kiirustata?! Inimene pole veel maha maetud ja leina aeg aga siin eestlased juba püstitavad mälestuskivi. See on muidugi väga hea mõte ja pooldan aga ehk oleks mõtekam võtta paar sammu tagasi ja oodata veidike.
TUBLI OLED EESTIMAA
radiation
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 492
Liitunud: 14 Mai 2005, 17:39
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas radiation »

Olen ka seda meelt, et tuleks natukene oodata. Samas pooldan ka mälestuskivi - kohta, kus Parki meenutada.
ahmi tolmu
Märtinfänn
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1864
Liitunud: 02 Jaan 2005, 16:32
Asukoht: Elva

Postitus Postitas Märtinfänn »

Kas keegi oskab öelda kui kaugel on mälestuskivi asjad?Kui palju palju on raha koos ja palju on veel vaja??
GC
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1058
Liitunud: 16 Nov 2004, 14:17
Asukoht: keskel

Postitus Postitas GC »

Seda pead küsima EAL-st. Nemad said väidetavalt ka siit foorumist pärja jaoks kogutud rahast üle jäänud osa ?

Olen endiselt seda meelt, et see ei peaks olema skulptuur ja asuma Võrumaa metsade vahel, mitte Pirital!
studiose
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 50
Liitunud: 04 Mai 2004, 19:18

Postitus Postitas studiose »

GC kirjutas: Olen endiselt seda meelt, et see ei peaks olema skulptuur ja asuma Võrumaa metsade vahel, mitte Pirital!
Kes seda seal Võrumaa metsade vahel vaatamas käiks? Kriimsilm, karuott ja rebane või? :P
Timole
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1037
Liitunud: 29 Sept 2004, 13:05
Asukoht: Rallil
Kontakt:

Postitus Postitas Timole »

GC kirjutas:Seda pead küsima EAL-st. Nemad said väidetavalt ka siit foorumist pärja jaoks kogutud rahast üle jäänud osa ?
Mitte väidetavalt, vaid nii see oligi! Kogu raha, mis jäi pärjas jaoks kogutud rahast üle, on kantud EAL-i arvele.
Mälestusmärk tuleb, kuhu täpselt ja millal - seda veel arutatakse. Anna aega atra seada, sest tõelised fännid mälestavad Michaelit ka 10 aasta pärast, olenemata sellest, kus asub mälestusmärk tema auks!
GC
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1058
Liitunud: 16 Nov 2004, 14:17
Asukoht: keskel

Postitus Postitas GC »

studiose kirjutas:
GC kirjutas: Olen endiselt seda meelt, et see ei peaks olema skulptuur ja asuma Võrumaa metsade vahel, mitte Pirital!
Kes seda seal Võrumaa metsade vahel vaatamas käiks? Kriimsilm, karuott ja rebane või? :P
Mille järgi sa seda mälestuskivi-tahvli asukohta siis valid? Et oleks hea mugav käia või...!
studiose
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 50
Liitunud: 04 Mai 2004, 19:18

Postitus Postitas studiose »

GC kirjutas:
studiose kirjutas:
GC kirjutas: Olen endiselt seda meelt, et see ei peaks olema skulptuur ja asuma Võrumaa metsade vahel, mitte Pirital!
Kes seda seal Võrumaa metsade vahel vaatamas käiks? Kriimsilm, karuott ja rebane või? :P
Mille järgi sa seda mälestuskivi-tahvli asukohta siis valid? Et oleks hea mugav käia või...!
Mälestuskivi peab olema kohas, kus ta on inimestele päevast-päeva nähtav. Ainult nii saab see täita oma põhiliselt ülesannet - hoida elus mälestust kadunud inimesest. Ja tühine ei ole ka see, mille välja tõid e. kui kergesti sellele ligi pääseb.

See, millisel konkreetsel Eesti metsateel Michael kihutanud on, ei oma siinkohal tähtsust. Tihtipeale muutub mälestuspaigaks muidugi ka see paik, kus autosportlane on hukkunud, nagu nt. Tamburello kurv Imola ringrajal, kuhu Senna oma elu jättis, või siis see sama kurikuulus puu Margami kiiruskatsel. Aga panna mälestuskivi lihtsalt mingile kiiruskatsele, mida on sõidetud - sel puudub minu arvates sisu ja mõte.

Mälestuskivi olgu ikka linnas ja Pirita ei ole paha koht.
Märtinfänn
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1864
Liitunud: 02 Jaan 2005, 16:32
Asukoht: Elva

Postitus Postitas Märtinfänn »

[quote="studiose"][quote="GC"][quote="studiose"][quote="GC"]
Olen endiselt seda meelt, et see ei peaks olema skulptuur ja asuma Võrumaa metsade vahel, mitte Pirital![/quote]

Kes seda seal Võrumaa metsade vahel vaatamas käiks? Kriimsilm, karuott ja rebane või? :P[/quote]

Mille järgi sa seda mälestuskivi-tahvli asukohta siis valid? Et oleks hea mugav käia või...![/quote]

Mälestuskivi peab olema kohas, kus ta on inimestele päevast-päeva nähtav. Ainult nii saab see täita oma põhiliselt ülesannet - hoida elus mälestust kadunud inimesest. Ja tühine ei ole ka see, mille välja tõid e. kui kergesti sellele ligi pääseb.

See, millisel konkreetsel Eesti metsateel Michael kihutanud on, ei oma siinkohal tähtsust. Tihtipeale muutub mälestuspaigaks muidugi ka see paik, kus autosportlane on hukkunud, nagu nt. Tamburello kurv Imola ringrajal, kuhu Senna oma elu jättis, või siis see sama kurikuulus puu Margami kiiruskatsel. Aga panna mälestuskivi lihtsalt mingile kiiruskatsele, mida on sõidetud - sel puudub minu arvates sisu ja mõte.

Mälestuskivi olgu ikka linnas ja Pirita ei ole paha koht.[/quote]
Selle kohapealt võiks keegi ajakirjanik küsida ka Markko arvamust.(mina ikkagi pooldan L-Eesti,kasvõi Otepää suusastaadioni lähedale.
RaitV

Postitus Postitas RaitV »

mis sul viga rääkida sa tartu kandi mees, hea ligidal käia okok ärge näkku lööge
GC
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1058
Liitunud: 16 Nov 2004, 14:17
Asukoht: keskel

Postitus Postitas GC »

Ok, olin liiga emotsionaalne! Ei arva minagi,et see võpsikus peaks olema, aga jah, mille poolest Pirital sisu ja mõte suurem on kui Otepääl!?
Beef
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1021
Liitunud: 31 Mai 2004, 20:49
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Beef »

GC kirjutas:Ok, olin liiga emotsionaalne! Ei arva minagi,et see võpsikus peaks olema, aga jah, mille poolest Pirital sisu ja mõte suurem on kui Otepääl!?
No Tallinnas on koos rohkem fänne kui mõnes muus kohas ja igasse Eesti linna ei hakata ju ka mälestusmärki püstitama.
Autospordi liit asub ju Tallinnas.
Ja peaks Eestisse sattuma mõni rallifännist turis siis on kõige suuremad võimalused, et ta tuleb Tallinnasse.
Mina ise arvan ka, et Tartu/Otepää seostub rohkem Michaeli ja tema Eestis veedetud ajaga ja loogiline kui sinna tuleb mälestusmärk aga peab kõige muuga ka arvestama.
Tallinnlasena muidugi eelisatan seda, et see on kodu lähedal. :wink:
KuriUss
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1484
Liitunud: 07 Mär 2003, 18:29
Asukoht: Sibulaküla
Kontakt:

Postitus Postitas KuriUss »

Beef kirjutas:
GC kirjutas:Ok, olin liiga emotsionaalne! Ei arva minagi,et see võpsikus peaks olema, aga jah, mille poolest Pirital sisu ja mõte suurem on kui Otepääl!?
No Tallinnas on koos rohkem fänne kui mõnes muus kohas ja igasse Eesti linna ei hakata ju ka mälestusmärki püstitama.
Autospordi liit asub ju Tallinnas.
Ja peaks Eestisse sattuma mõni rallifännist turis siis on kõige suuremad võimalused, et ta tuleb Tallinnasse.
Mina ise arvan ka, et Tartu/Otepää seostub rohkem Michaeli ja tema Eestis veedetud ajaga ja loogiline kui sinna tuleb mälestusmärk aga peab kõige muuga ka arvestama.
Tallinnlasena muidugi eelisatan seda, et see on kodu lähedal. :wink:

Sügavalt põnev teema on muidugi, et mitut mälestusmärki keegi siinsetest kodanikest käib vaatamas seetõttu, et nad Tallinnas on. Kuidas teil Tammsaarega on? Kas vahel jääte seisma ja mõtlete, et kes ta oli ja kuidas ta kulges? Või teete te seda pigem tema kodutalu külastades?

Lisaks on mul sügavalt kahju autospordiametnikest, kes alustuseks tormasid sisse Karmini uksest. On jah hea skulptor ja ka mitu head monumenti teinud. Aga ambitsioone võiks ka olla, et tellida midagi mõnelt rahvusvaheliselt kuulsuselt. Või kui ambitsiooni ja raha piisavalt ei jagu siis oleks ehk võinud tähele panna, et Eestissegi on viimase kümne aasta jooksul mõnigi skulptor tekkinud, kes Karminiga võrdluse vabalt välja kannataks. Jaanisoo on oluliselt põnevamgi.

Aga plusspunktid sellegi eest, et Kangrolt ei plaanita ahastava palja naissoost Eesti rallifänni kuju tellida.
Vasta