WRC hooaeg 2016

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Vasta
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3574
Liitunud: 13 Veebr 2006, 17:08

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas -huviline2- »

Ma nüüd küll enam 2012. aasta ütlemisi ei mäleta, aga millegipärast pakun ma, et peale esimest kolme ebaõnnestunud rallit WRC roolis Wilson ka meie mehe suhtes nii kriitiline ei olnud.
mcwax

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas mcwax »

Ei õigusta ega laida siin kedagi, aga pakuks, et vähemalt eelmisel aastal soovis Wilson Otilt juba konkreetselt tulemust - mitte lihtsalt rallide läbisõitmist, vaid tulemust... poodiumeid. Sai aga rohkelt ebaõnnestumisi.

On selgel, et Camillilt hooaja alguses "tulmemusi" ei oodata, seega pole vaja ka nii kriitiline olla. Aga muidugi nii roheline vend nagu Camilli - hooaja alguses peaks tema eesmärk olema hankida nii palju katsekilomeetreid kui võimalik. Aga sellega on ta küll väga halvasti hakkama saanud.
raulito
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 843
Liitunud: 06 Jaan 2009, 23:49

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas raulito »

-huviline2- kirjutas:Ma nüüd küll enam 2012. aasta ütlemisi ei mäleta, aga millegipärast pakun ma, et peale esimest kolme ebaõnnestunud rallit WRC roolis Wilson ka meie mehe suhtes nii kriitiline ei olnud.
2012 algus peale kolme rallit ju väga hull polnudki ütleks et isegi hea. Monte Carlos tuli 8 koht aga oli seal esimest korda. Rootsi läks tõesti kehvasti ja Mehhikos tuli hea tulemus. Aga probleemiks oli just mis sai edasi sest oli ju tõesti kogemuste hankimise aasta Ott tahtis lihtsalt rohkem ja 2015 oli juba see kui oodati tulemusele sõitmist.
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas soca »

Mulle tundub, et Wilson kohati ootab sõitjatelt kohe liiga palju. Eriti lõi see välja Otil puhul minu meelest aga võib-olla on see sellest, et Otti on peetud ja peetakse väga suureks talendiks ning seetõttu ootaski Wilson kohe midagi enamat. Kuigi jah, saan temast jällegi aru, sest osadel rallidel kus eesmärgiks oli lõpetamine ei suutnud Ott sedagi täita.

Jääb mulje, et Wilson ootabki kohe, et tema mehed hakkavad Ogieriga võidu sõitma. Võib-olla on ta nüüd aru saanud, et asjad ei tule kohe nii kiiresti ja on Camilliga kannatlikum. Kindlasti tuleb see sellest, et Camillil üli vähe kogemust ja ei olegi mõtet hetkel temalt muud oodata kui lõpetamist ja Prokopi ning Bertelli edestamist. Enne seda hooega oli mees sõitnud ju ainult kaks rallit JWRC klassis ja kõigest 8 rallit WRC2 klassis. Seda Wilson ka tegelikut ütles enne hooaja algust, et eesmärgiks on lihtsalt rallid lõpetada ja võib-olla hooaja teises pooles midagi näidata. Põhiline rõhk on Camilliga ikkagi 2017 hooajal.

Pean tunnistama, et kuigi ka mina tögan siin Camillit siis midagi ma temas ikkagi näen ja saan Wilsoni otsusest ta palgata isegi aru. Praegune hooaeg on küll väga kehvasti alanud kuid eelmise aasta areng WRC2 klassis paneb natuke kulmu kergitama küll. Kui ikka nii vähese kogemusega mees hooaja lõpus (Hispaania ja Wales) võtab juba katsevõite selliste meeste ees nagu Breen, Lappi, Tidemand, Brynildsen ja ka näiteks Suninen, siis midagi temas ikka on. Ja mees oli ka stabiilne eelmisel hooajal, kaks katkestamist ja mõlemad olid tehnilised rikked.

Ainuke asi millest ma aru ei saa on see, et miks Wilson ta kohe suurde sarja sõitma pani. See on küll suht müstika.

Ausalt öeldes ega Otil ka väga palju kogemust rohkem ei olnud rahusvahelisel tasemel enne WRC masinasse astumist. Camillil oli kogemust 10 rallit, Otil 17 rallit aga kuskilt on kõrvu jäänud, et Camilli alustas vist suht hilja oma ralli karjääriga.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
Lithium
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5165
Liitunud: 11 Veebr 2010, 13:05
Asukoht: Tallinn
Has thanked: 1
Meeldimisi saanud: 2

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas Lithium »

Camilli pole veel oma elus millegagi säranud.. kauaks teda pole, uskuge mind. Järgmised kruusarallid sellise sõidustiiliga lõpetab ka võsas
Söörlöne!
Polkovniku lesk
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 525
Liitunud: 12 Jaan 2016, 14:08

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas Polkovniku lesk »

Võrdlused Tänakuga on täiesti mõttetud. Ott sõitis päris päris kaua nelikveolise autoga nii kodumaal kui ka maailmas enne kui WRCs sõita sai, mis algul kohe üldse välja ei tahtnud tulla. Camilli on siiamaani 11 starti nelikveolisel autol teinud, sinna juurde x km testid Toyotaga, kuid seda on siiski vähe. Seega kas veidi vara ei ole meest maha kanda?

Pealegi mis Wilsonil kaotada oli kui Evans WRC2 sõitma pandi ja Tänakule ka uus koht leiti? Pole vahet kas M-Sport on kolmas või neljas. Fookus on järgnevatel hooaegadel ja Camilli saab kiiremini küpseks sõitjaks kui ta WRCga õpib. See on küll kallim, aga jällegi - see on Wilsoni enda asi kelle sõidud ta kinni maksab ja kelle mitte. Loodetavasti pole Wilson endale piimakombinaati ostnud. Need toovad tavaliselt ainult paha kaela.

E1: Lithium, tõesti-tõesti - mees kes teeb kaasa ühe debüüthooaja nelikveolisel autol MM-il ja kindlustab sellega endale WRC täishooaja, pole oma elus millegagi säranud...

E2: Vabandust calderon, kasutajanimed läksid segamini.
Viimati muutis Polkovniku lesk, 09 Mär 2016, 14:36, muudetud 2 korda kokku.
KRUUDA MAAILMAMEISTRIKS
Janarr
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 677
Liitunud: 18 Mär 2013, 21:10
Meeldimisi saanud: 1

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas Janarr »

Lithium kirjutas:Camilli pole veel oma elus millegagi säranud.. kauaks teda pole, uskuge mind. Järgmised kruusarallid sellise sõidustiiliga lõpetab ka võsas
+1
Ja seda enam, et see oli tema kaheksas kruusa ralli ELUS on veel haigem Wilsoni mõte teda WRC'sse sõitma panna. Samamoodi oleks ta võinud Otti panustada selle 2016. hooaja ja ma olen rohkem kui veendunud, et juba praegu oleks M-Spordil rohkem punkte.
„See on pea, mitte jalg, mis on tööriistaks iga võidusõitja eduni. Vähesed mõistavad seda” (Peter Sauber)
calderon
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3364
Liitunud: 05 Juun 2010, 19:30
Asukoht: Kuppelmaastik

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas calderon »

Polkovniku lesk kirjutas:Võrdlused Tänakuga on täiesti mõttetud. Ott sõitis päris päris kaua nelikveolise autoga nii kodumaal kui ka maailmas enne kui WRCs sõita sai, mis algul kohe üldse välja ei tahtnud tulla. Camilli on siiamaani 11 starti nelikveolisel autol teinud, sinna juurde x km testid Toyotaga, kuid seda on siiski vähe. Seega kas veidi vara ei ole meest maha kanda?

Pealegi mis Wilsonil kaotada oli kui Evans WRC2 sõitma pandi ja Tänakule ka uus koht leiti? Pole vahet kas M-Sport on kolmas või neljas. Fookus on järgnevatel hooaegadel ja Camilli saab kiiremini küpseks sõitjaks kui ta WRCga õpib. See on küll kallim, aga jällegi - see on Wilsoni enda asi kelle sõidud ta kinni maksab ja kelle mitte. Loodetavasti pole Wilson endale piimakombinaati ostnud. Need toovad tavaliselt ainult paha kaela.

E: Calderon, tõesti-tõesti - mees kes teeb kaasa ühe debüüthooaja nelikveolisel autol MM-il ja kindlustab sellega endale WRC täishooaja, pole oma elus millegagi säranud...
?
Vahula
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1199
Liitunud: 17 Dets 2014, 18:35

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas Vahula »

Janarr kirjutas: Ja seda enam, et see oli tema kaheksas kruusa ralli ELUS on veel haigem Wilsoni mõte teda WRC'sse sõitma panna. Samamoodi oleks ta võinud Otti panustada selle 2016. hooaja ja ma olen rohkem kui veendunud, et juba praegu oleks M-Spordil rohkem punkte.
Dmack tahtis Otti endale. Kui ta oleks M-Spordi alla jätnud Oti oleks ta pidanud kellegi leidma Dmacki sõitma kellel oleks ka varasem WRC kogemus ja teaks kuidas asjad käivad, kelle ta oleks sinna valinud?
Kui vaadata kasvõi seda ETV kokkuvõtet kus poisid kõik ikkagi M-Spordi putkas olid ja nagu ka Oti jutust on mulje jäänud on kõik pm ikkagi MW käe all.
viplala
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11801
Liitunud: 10 Dets 2011, 18:38
Asukoht: Haabneeme
Meeldimisi saanud: 2

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas viplala »

Infoks vahele selline uudis
Volkswagen World Rally Championship programme safe until 2019
http://beta.autosport.com/news/report.p ... until-2019
Timur_P
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2853
Liitunud: 23 Okt 2011, 20:06
Asukoht: Siin

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas Timur_P »

Mimu arust tegi Wilson Camilliga sama vea mis Otiga, nimelt liiga vara WRC masina rooli. Mõlemad vajanuks veel ühte hooaega WRC2 sarjas ja mõned valitud etapid WRC masinaga.
muhk
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1965
Liitunud: 01 Mai 2010, 17:59

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas muhk »

Timur_P kirjutas:Mimu arust tegi Wilson Camilliga sama vea mis Otiga, nimelt liiga vara WRC masina rooli. Mõlemad vajanuks veel ühte hooaega WRC2 sarjas ja mõned valitud etapid WRC masinaga.
samas peab mõistma ka wilsonit, kelle rahalised probleemid lahendavad ilmselt erasõitjad, kes r5/wrc masinaid ostavad, ent ka "tehasemeeskonnana" on vaja tulemust näidata.
seega sunnib ka aeg takka. otti jõudis hoida aastakese wrc2-s, ent siis muutus kärsituks. camilli lend kohe a-tiimi annab märku, et mees on päris hädas kohe adekvaatsete sõitjate leidmisega.
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas jens »

Ilmselt taandub kõik sellele nagu keegi juba varasemates aruteludes on kirjutanud - tänapäeval on Wilson ikkagi eelkõige rallitaustaga ärimees.

Vahel on kõlanud väiteid nagu oleks Wilsonil nüüd hea seis 2017. aasta eel - saab jälgida Östbergi, Camillit, Tänaku ja Evansit ja teha järgmiseks aastaks parim valik. Aga kas see ikkagi on nii? Sest majandusolukord dikteerib jällegi üsna paljut siin ning Malcolm võib pidada jälle vajalikuks liigutada sõitjaid nii nagu äriliselt kõige kasulikum oleks... ja võime üllatusi saada. Kuigi järgmisel aastal konkurents tihedam ning tootjate heitlust tuleb tõsisemalt võtta...

Vahel meenutab Wilson riskimängurit, kes proovib järjest erinevaid noori sõitjaid ja ootab aasta-paar, jälgides, kas nad suudavad "pinnale ujuma jääda". Tänak pärast aastat 2012 ei jäänud, kuigi tal oli 5aastane leping. Camillil võib olla 2 aastat nagu öeldakse, aga see ei tähenda ka midagi...

Sportlikust seisukohast võttes oli Camilli võistkonnapunktidele sõitma panek mõistagi algusest peale kahtlane otsus. Tänak oli oma 1. WRC-hooajal B-tiimis. Isegi Ogier ja Latvala olid. Aga Wilsoni jaoks olid siin mängus seekord muud kriteeriumid, kui ratsionaalne võistkonnapunktide ja sõitjate arengu arvestus...
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas jens »

Vahula kirjutas: Dmack tahtis Otti endale. Kui ta oleks M-Spordi alla jätnud Oti oleks ta pidanud kellegi leidma Dmacki sõitma kellel oleks ka varasem WRC kogemus ja teaks kuidas asjad käivad, kelle ta oleks sinna valinud?
Evansi? :D
allar9944
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2443
Liitunud: 19 Jaan 2010, 22:02
Asukoht: Saaremaa

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas allar9944 »

jens kirjutas:Ilmselt taandub kõik sellele nagu keegi juba varasemates aruteludes on kirjutanud - tänapäeval on Wilson ikkagi eelkõige rallitaustaga ärimees.

Vahel on kõlanud väiteid nagu oleks Wilsonil nüüd hea seis 2017. aasta eel - saab jälgida Östbergi, Camillit, Tänaku ja Evansit ja teha järgmiseks aastaks parim valik. Aga kas see ikkagi on nii? Sest majandusolukord dikteerib jällegi üsna paljut siin ning Malcolm võib pidada jälle vajalikuks liigutada sõitjaid nii nagu äriliselt kõige kasulikum oleks... ja võime üllatusi saada. Kuigi järgmisel aastal konkurents tihedam ning tootjate heitlust tuleb tõsisemalt võtta...

Vahel meenutab Wilson riskimängurit, kes proovib järjest erinevaid noori sõitjaid ja ootab aasta-paar, jälgides, kas nad suudavad "pinnale ujuma jääda". Tänak pärast aastat 2012 ei jäänud, kuigi tal oli 5aastane leping. Camillil võib olla 2 aastat nagu öeldakse, aga see ei tähenda ka midagi...

Sportlikust seisukohast võttes oli Camilli võistkonnapunktidele sõitma panek mõistagi algusest peale kahtlane otsus. Tänak oli oma 1. WRC-hooajal B-tiimis. Isegi Ogier ja Latvala olid. Aga Wilsoni jaoks olid siin mängus seekord muud kriteeriumid, kui ratsionaalne võistkonnapunktide ja sõitjate arengu arvestus...
Wilson siiski teab, et ärimaailmas edukas olla peab oma toodet hästi reklaamima. Tema jaoks on hea reklaam kui tema masinad saavutavad häid kohti. Seega ei tasu loota, et ta valib põhitiimi mehi rahatasku järgi.

Ma ei mõista miks siinsed rallieksperdid on Camilli juba maha kandnud, eks see olukord omamoodi imelik ole küll, aga eks tulevik näitab kas ta suudab areneda või mitte.

Ja neile kes siiani arvavad, et Ott sai M-spordist kinga siis, EI! See on vaid paberil nii! Isiklikult arvan, et järgmine aasta on ta põhitiimis tagasi või muidu napsab keegi teine ta omale, aga vaevalt Wilson sellel juhtuda laseb :lol:
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas soca »

Sirvisin igavusest töö juures Tänaku teemat ja 2013 aasta lõpust leidsin, et oli ka mingi seos tal Citroeniga. Mingi kuulukas oli, et käis Citroenis kohapeal ja pidi hoopis Citroeni r5-ga 2014 comebacki tegema? Mingi Allan veel rahvusvahelisest foorumist raius kindlalt et Tänak Citroeniga kuid viimasel hetkel jäi diil katki. Mäletab keegi kas oli sellel jutul ka mingi tõsi taga tookord?


Mulle see teine Citroeni koht Meeke'i kõrval tundub väga ahvatlev 2017 hooajaks :P

Keskkonna vahetus ei teeks paha äkki aga kes seda teab. Ennem tuleb muidgi ennast selle koha vääriliseks sõita.

Kuid üks asi on mida meie tahame ja teine asi mida sõitja ise tahab :)
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
Arkadi.T
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 109
Liitunud: 18 Nov 2015, 15:16

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas Arkadi.T »

Sa võid fantaseerida teemal Tänak kuskil mujas sõitmas 2017 a, aga reaalsus on see, et ta M-Spordiga seotud. Kirjutasin juba oktoobris 15, et üks võimalus on Tänaku välja rentimine, mida me ka sellel hooajal näeme. See, et Ott sõidaks Citroenis või mujal saab juhtuda vaid siis kui MW ta nn maha müüb. Hetkeseisuga on tema väärtus tõusmas ja stabiilise tõusuperioodi ajal kauba müümine oleks suht rumal tegu. Pigem võib selline võimalus esile kerkida 2018 aastal kui hind on õiglane.
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas jens »

Oleneb, kui pikk on Tänaku leping. Aga isegi sellisel juhul ei pruugi see takistuseks olla, juhul kui Citroen on valmis ta lepingust välja ostma. Kõik sõltub summadest, mida keegi on valmis välja käima.:D

Seni pole ühelgi teisel tootjal olnud Oti vastu nii suurt huvi, et ta endale palgata... Ja M-Sport Ford, mis on kõigist neist tehasetiimidest n-ö kõige väiksem, on teda üsna napilt karusselli peal hoidnud.

Juhul, kui õnnestub võimsalt esineda, küll see huvi tekiks. "Suur seotus Wilsoni Fordiga" ei ole mitte kindel saatus, vaid lihtsalt hetkeline paratamatus. Tippsõitjat tahaksid omale kõik.

See Citroeni teine sõitjakoht on praegu tõepoolest saadaval. Ja tundub, et hetkel ei ole sinna tekkinud ka ühtegi tugevat kandidaati. Nojah, nagu oleme kuulnud - isegi Toyota on hädas tasemel sõitjate leidmisega. Nii et väljavaateid siia või sinna pääseda on.
Viimati muutis jens, 12 Mär 2016, 13:35, muudetud 1 kord kokku.
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas soca »

Tagant järele oleme me kõik targad. Ja fantaseeringi ja Wilsoni ning Tänaku seotusest pole mulle küll vaja loengut pidada.


Ning sa ei vastanud mu küsimusele .
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas jens »

soca kirjutas:Sirvisin igavusest töö juures Tänaku teemat ja 2013 aasta lõpust leidsin, et oli ka mingi seos tal Citroeniga. Mingi kuulukas oli, et käis Citroenis kohapeal ja pidi hoopis Citroeni r5-ga 2014 comebacki tegema? Mingi Allan veel rahvusvahelisest foorumist raius kindlalt et Tänak Citroeniga kuid viimasel hetkel jäi diil katki. Mäletab keegi kas oli sellel jutul ka mingi tõsi taga tookord?
Tänakuga seonduvaid detaile ma ei mäleta. Küll aga on meeles, et Citroen kõhkles vist viimase hetkeni, kas hoida Östbergi veel ühe hooaja. Minu mälu järgi käisid läbi isegi kuulujutud, et Kubica võib pääseda Citroeni sõitjaks!

Lõpuks otsustas Citroen minna kindla peale ja jätkata Meeke-Östberg komboga.

Ei ole imestamisväärne, kui hetkelises "lahtises" olekus kaaluti nii mitmegi sõitja kandidatuuri, sh Otti...

---

EDIT: Aa ups ma alguses mõtlesin, et 2014 lõpp, mitte 2013. Siis ma olen parem vait.:D
Vasta