Hooaeg 2015

maailma populaarseim mootorispordiala

Moderaatorid: Jaanus, Erki, Frank, RudiTurbo, mrali, nimh

Vasta
raulito
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 843
Liitunud: 06 Jaan 2009, 23:49

Re: Hooaeg 2015

Postitus Postitas raulito »

Väidetavalt peaks hollandlane Malaisias stardis olema ja olla teda tänagi nähtud Sauberi boksis Ericssoni võistluskostüümis. Litsentsi kohapealt eeldanuks et tal on see olemas. Osales ta ju eelmine aasta seitsmel etapil reedestel treeningutel.
Timur_P
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2853
Liitunud: 23 Okt 2011, 20:06
Asukoht: Siin

Re: Hooaeg 2015

Postitus Postitas Timur_P »

Van der Gardele olevat täna istet tehtud. Kui litsensiga kõik korras, siis peaks ta ka homme trennis olema. Kui Van der Garde on roolis alles Malaisias, siis ilmset ikka ei ole tal veel litsensi asjad korras.

Van der Garde võitis küll kohtus Sauberit, aga see võib osutuda Pyrrhose võiduks. Kõlakad ütlevad, et kui Nasr või Ericsson jääb oma kohast ilma, siis võivad ta toodud sponsorid raha tagasi nõudma hakata, mis tähendab seda, et Sauber võib pillid kotti panna, sest rahadega pidi niigi kitsas olema. Van der Gardel oleks küll sõitja koht aga mitte masinat millega sõita.
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 14
Kontakt:

Re: Hooaeg 2015

Postitus Postitas Kolin »

Ma ei saa aru piloot läheb meeskonna vastu kohtusse ja tahab veel seal tiimis sõita. Meeskonnal võimalus hooajajooksul kätte maksta. Mehhaanikud kobistavad, strateegid panevad puusse ja nii edasi. Krt mida seal nõuda on. Omal pole lubegi loe: lisentsi. See on sama hea kui kaeban tööandja kohtuse, et miks ta mulle rekat kätte pole andnud. Kuigu mul pole CE kati lube. Aga tahan seal firmas edasi töötada. Sellisel juhul peaks ma kandma foolium mütsi ja seemneid söönud olema.
Joppenpuhh ma ütlen. Isegi kui see tulbi vend kohtus õigeks jääb ja koha saab siis situb ta ennast meeskondade juhtide silmis kraevaheni täis. Kes sellisega koostööd tahab teha.

Samas Sauber võib välja kuulutada pankroti. Pole meeskonda pole probleemi. Keegi ei saa midagi nõuda. Omaniku vahetus ja tullakse uue nimega välja. Ning sõlmitakse lepingud nasri ja eriksoniga.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
raulito
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 843
Liitunud: 06 Jaan 2009, 23:49

Re: Hooaeg 2015

Postitus Postitas raulito »

Musta huumorit ka. Hollandlane ju abiellus eelmine aasta oma sponsori tütrega. Ja ikka on tulemus selline et sõitjakohta pole.
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaeg 2015

Postitus Postitas jens »

See Sauberi lugu on segane küll jah, kuigi van der Garde pole päris üks-ühele võrdlus rekkamehega, kuna vd G taga on suursponsorid-toetajad, keda on võib-olla petetud. Kes teab, mis miljonid seal mängus on ja Sauber on üritanud mängida täismängu - kõigilt osapooltelt omale pappi kokku ajada, et kuidagi eelarve kokku saada.

Igal juhul. Ma ei tea, kes Sauberis lepinguid kirjutab, aga keegi on seal küll parajalt pange astunud. Eks tiim ju rahalistes raskustes ja palkas soodsama tasu eest omale lepingukoostajad või juriidilist teenust, kes ei süvenenud detailidesse? Niisiis ei saanudki keegi millestki enne aru, kuni tuli lõpuks välja, et 2 sõitjakohale on millegipärast 5 täieõiguslikku pilooti.

Eks neid lepinguprobleeme on varemgi olnud (a'la kümmekond aastat tagasi Button ja BAR-Williamsi küsimus), aga tiimi seisukohalt sellist tsirkust ei mäleta. Ausalt öeldes isegi hetkel ei kujuta ette, millega see täpselt lõpeb. Siin pole ohus ka ei rohkem ega vähem kui Sauberi kui võistkonna enda eksistents. Kuna neil on tõesti näpud põhjas ja see ajab meeleheitele.
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Hooaeg 2015

Postitus Postitas soca »

paras jobu see van der garde minu meelest ja sauberi tiimilt ka paras pang. esimene etapp tõotab tulla üliigav sest pooled masinad ei jõua lõpunigi vist ja ainuke heitlus tuleb ferrari ja williamsi vahel. tiimide vahed on ka sellised kolossaalsed nagu 90ndate alguses.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
Timur_P
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2853
Liitunud: 23 Okt 2011, 20:06
Asukoht: Siin

Re: Hooaeg 2015

Postitus Postitas Timur_P »

Van der Garde ise väitis, et ta on tiimis endiselt teretulnud. Kui arvestada, et Van der Garde sõites vib tiim kaodata sponsorid ja tiimi liikmed oma töö, siis minu arust on ta seal sama teretulnud nagu tripper. :lol:
muhk
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1965
Liitunud: 01 Mai 2010, 17:59

Re: Hooaeg 2015

Postitus Postitas muhk »

raulito kirjutas:Musta huumorit ka. Hollandlane ju abiellus eelmine aasta oma sponsori tütrega. Ja ikka on tulemus selline et sõitjakohta pole.
aga mis tollest sponsorist sai? pidi teine päris rikas vend olema. kas võttis toetuse tagant või mis? st, et ka tema ju ikkagi rahakotiga sõitja, seega - ühed toetajad ära, teised asemele. ei tohiks rahalisi kääre alles jääda?
Timur_P
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2853
Liitunud: 23 Okt 2011, 20:06
Asukoht: Siin

Re: Hooaeg 2015

Postitus Postitas Timur_P »

muhk kirjutas: aga mis tollest sponsorist sai? pidi teine päris rikas vend olema. kas võttis toetuse tagant või mis? st, et ka tema ju ikkagi rahakotiga sõitja, seega - ühed toetajad ära, teised asemele. ei tohiks rahalisi kääre alles jääda?
Uued sõitjad olid suurema rahakotiga.

Litsensi kohta ka juttu.
Without a superlicence, it seems unlikely van der Garde will be able to compete at any stage this weekend. It is now too late for the Contract Recognition Board (CFB) to confirm his Sauber contract is valid, which is a mandatory step for a superlicence to be approved.
Van der Garde case to continue on Saturday -- espnf1.com
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Hooaeg 2015

Postitus Postitas soca »

Mees "andis alla" lõpuks kuid see jant läheb kindlasti edasi veel http://www.autosport.com/news/report.php/id/118041
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Hooaeg 2015

Postitus Postitas soca »

Esimene kvali läbi ning ainukeseks üllatuseks et Red Bullil pole enam tiibu, rookied Sainz ja Verstappen on väga kiired, Verstappen tegi kahjuks suure vea viiendas kurvis ja ei pääsenud Q3'me kuid tundub et see mees on tõesti väga väga kiire. Ferrari ja Williamsi vahel läheb tõsiseks heitluseks see hooaeg.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
calderon
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3364
Liitunud: 05 Juun 2010, 19:30
Asukoht: Kuppelmaastik

Re: Hooaeg 2015

Postitus Postitas calderon »

Kiivri disaini ei tohi aasta jooksul muuta, eriti toredad reeglid. Miks ma ei imesta, et see seotud Vettel vs Schumacher kiivrimölluga
Timur_P
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2853
Liitunud: 23 Okt 2011, 20:06
Asukoht: Siin

Re: Hooaeg 2015

Postitus Postitas Timur_P »

calderon kirjutas:Kiivri disaini ei tohi aasta jooksul muuta, eriti toredad reeglid. Miks ma ei imesta, et see seotud Vettel vs Schumacher kiivrimölluga
FIA tahtis autode külgedele suuri numbreid, et sõitjad oleks paremini äratuntavad. Tiimid ei olnud sellega nus, sest see on kõige magusam koht, kuhu reklaame müüa. See järel, läks FIA sõitjate kiivrite kallale. Väidetavalt selleks, et sõitjaid oleks kergem äratunda.
raulito
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 843
Liitunud: 06 Jaan 2009, 23:49

Re: Hooaeg 2015

Postitus Postitas raulito »

Kui veel Sauberi pilooditurust rääkida siis tundub et Nasr on kiirusepoolest seninähtu põhjal kiirem kui Ericsson ja ilmselt ka toob raha sisse ja oli rootslane ka eelmine aasta kõige aeglasem. Siis oleks ehk kasulikum Ericssonile ust näidata.
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Hooaeg 2015

Postitus Postitas soca »

Ericssonile peabki ust näitama, päris piinlik on tema kulgemist vaadata. Nasr esines väga hästi.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
Timur_P
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2853
Liitunud: 23 Okt 2011, 20:06
Asukoht: Siin

Re: Hooaeg 2015

Postitus Postitas Timur_P »

Timur_P
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2853
Liitunud: 23 Okt 2011, 20:06
Asukoht: Siin

Re: Hooaeg 2015

Postitus Postitas Timur_P »

Mercedese edu Williamsi ja Ferrari ees paistab olevat suurem kui testide järel arvati. Testide järel arvati, et see peaks olema 0,7-0,8 sekundit. Täna aga selgus, et see on ~1,4 sekundit. Paistab, et võrreldes eelmise hooaja lõpuga on vahe Mersu ja teiste tiimide vahel veelgi kasvanud.


Mercedes margin bigger than expected - Wolff -- Motorsport.com
sk8erboi
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1078
Liitunud: 24 Mai 2006, 18:42
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaeg 2015

Postitus Postitas sk8erboi »

natuke OT, aga f1.com läheb ka tasuliseks, nagu ma aru saan. Vist et oleks võimalikult raske jälgida? Õnneks on disainigurud veebi juba lahedalt tänapäevaseks teinud, nii et ei teki vähematki kiusatust :)
Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaeg 2015

Postitus Postitas Frank »

sk8erboi kirjutas:natuke OT, aga f1.com läheb ka tasuliseks, nagu ma aru saan. Vist et oleks võimalikult raske jälgida? Õnneks on disainigurud veebi juba lahedalt tänapäevaseks teinud, nii et ei teki vähematki kiusatust :)
See uus kujundus on jah eemale peletav. Mul kulus päris kaua aega alguses, et vabatreeningute ajad üles leida.
"Come on, you can see more than that"
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Hooaeg 2015

Postitus Postitas soca »

vaatan hetkel sõitu ja imestan kuidas ma küll seda vaadata suudan. ei mäleta kuna viimati see sari nii madalas seisus oli kui hetkel ja iga aastaga aina hullemaks sest üks vanamees ei kavastegi sealt eest ära minna. tiime jääb järjest vähemaks ning üha raskem on tiimidel ennast ära majandada, pay-drivereid tuleb aina juurde, pooled masinad ei jõua startigi, sõidu lõpuni jõuab ainult mingi 10 meest....
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
Vasta