Mis seob Sind ralliga?

muud huvitavad teemad

Moderaatorid: Jaanus, Sport

Sparco
Hooaja Kaval Ants
Hooaja Kaval Ants
Postitusi: 1232
Liitunud: 28 Veebr 2003, 14:23
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Sparco »

äkki siis tehn. tingimuste vahe...
veokamees
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 137
Liitunud: 17 Veebr 2003, 16:48
Asukoht: Võrumaa

Postitus Postitas veokamees »

Rallikrossi sõidetakse kiirematel ja kõva põhjaga radadel, autokrossi aga pehmematel ja suht aeglastel radadel. Samuti on vahe ka sõitudes, autokrossis on üks 3 ringine ajasõit ja kolm 10 ringist finaalsõitu, rallikrossis on kolm nelja ringist eelsõitu, B - finaal ja A - finaal. Finaalid on 6 ringised.
Mis stress, sõit nagu sõit ikka, ainult stopper pannakse käima!
Tan
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 626
Liitunud: 24 Mär 2003, 22:32
Asukoht: Saue

Postitus Postitas Tan »

Erki kirjutas:Ma ei näe üldse vahet rallikrossil ja rallil :oops: Minumeelest rallikrossis polda mitmekesi rajal. Või ollakse? Kas see pole mitte autokross kus mitmekesi ollakse?

Täitsa p......s mis jutt :D :D :D , mees ei näe vahet rallikrossil ja autorallil.


Rallikrossi ja autokrossi üks oluline erinevus veel on et rallikrossis peetakse arvestust esi ja tagaveoliste arvestuses koos, aga autokrossis eraldi.
Erki
Kiddo soon 5000!
Postitusi: 5497
Liitunud: 19 Jaan 2003, 13:58
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Erki »

Kui nüüd uuesti oma juttu üle loen siis nagu hakkab imelik :D Tahtsin öelda et rallikrossil ja autokrossil :oops: Ärge viha pidage.
gaas on endiselt laiffi
Tan
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 626
Liitunud: 24 Mär 2003, 22:32
Asukoht: Saue

Postitus Postitas Tan »

Viha küll ma arvan et keegi ei pea, aga jah eks see rallikrossi ja autokrossi üldjuhend suht segane ole, ise üritan sõita(siiamaani suht halvasti läind, küll tehnika ja sõiduvead alt vedanud) seega peab asjad ikka selgeks tegema endale.
Rallijumal
Otsustaja
Postitusi: 10
Liitunud: 20 Juun 2003, 10:27

Postitus Postitas Rallijumal »

Erki kirjutas:Ma ei näe üldse vahet rallikrossil ja rallil :oops: Minumeelest rallikrossis polda mitmekesi rajal. Või ollakse? Kas see pole mitte autokross kus mitmekesi ollakse?
khm, tõsine rallihuviline... Vaata ette!
Karmen
---
---
Postitusi: 975
Liitunud: 14 Juul 2003, 23:00

Postitus Postitas Karmen »

Sain pisiku oma mehe käest. Ja nüüd olen mina see, kes "kivistunud pilguga jälgib arvutiekraanil teatud perioodidel reedest pühapäevani rohelisi, punaseid ja (kurvastuseks) ka närvehävitavaid halle splitte."

Niimoodi me tema kallal enne norisin. Aga lahe on!
dfg
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 171
Liitunud: 23 Sept 2003, 18:41
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas dfg »

No kui ma nyyd hästi mäletan, siis olin ma ikka väga noor, kui esimest rallit vaatasin. Kuskil öösel lasime ringi.. Ega ma eriti midagi ei jaganud, teadsin ainult, et isa sõidab. Suuremaks kasvades hakkasin isaga trennides kaasas käima. Mingi vahe sai kõikide rallide rajad läbi sõidetud ja ka tehnilises oldud. See oli omaette kihvt. Kui nyyd on yks teenindusala, siis varem toimus ju pärast igat katset hooldus ja vahest läks bussiga päris suureks kihutamiseks, et järgmisel katsel jälle vastas olla. Üldiselt on nii,et kui kuskil ralliautot näen, siis teeb syda paar kiiremat lööki. Ja eks raja ääres vaatamine on ka päris närviline..,et ikka isa hästi läbi tuleks ja midagi ei jutuks :) Ka igasugustes ralliautodes on saanud sõita...viimati eelmine nädalavahetus:) Igatahes on see ala,millega tahaks ise kindlasti tegelema hakata. Seni olen vaid 2 l jääraja võistlusel osalenud. Kõige halvemini ei läinudki. Isegi karika sain:) Eks tulevik näitab, mis edasi saab...
Driver1
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 165
Liitunud: 27 Aug 2003, 14:06
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Driver1 »

No nagu aktiivsemad poisid siin teavad.et mul on oplaanis hakkata rallit s6itma...Kes mu ratta 2ra ostab see teeb mu 6nnelikuks ja ma saan auto osta. :lol: Aga huvi autode vastu on olnud synnist saati...syydlaseks on suht isa :D
Dj_Dam
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 2
Liitunud: 31 Okt 2003, 22:18
Asukoht: Tabasalu
Kontakt:

Postitus Postitas Dj_Dam »

mis seob mind ralliga?..
1. see et olen rallist huvitatud ja jälgin seda pidevalt
2. see et mu isa, Rein Luik, on tuntud eesti autospordi ajakirjanik
3. Markko Märtinil läheb hästi.. yee yee yeeee
Tährik
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 47
Liitunud: 30 Okt 2003, 18:34
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Tährik »

See on veel hullem kui narkomaania pisut küll kallim aga tervislikum. Olen vahelduva eduga sõitnud 7 aastat . Kui vähegi rahakott lubanud on pole ühtegi sõitu vahele jätnud. Oleme tiimi kaaslastega arutanud et hakaks hoopiski suusatama on tiba odavam, aga same kohe üksmeelselt aru et see on tunduvalt ohtlikum....
Rasmus
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 841
Liitunud: 11 Sept 2003, 09:16
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Rasmus »

Mind nakatas sugulane juba päris väikeses eas... Tegelikult on vist nii et nii palju kui minu noor mälu mäletab olen terve elu ralli fänn olnud :D
Rando
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2112
Liitunud: 04 Aug 2003, 11:16
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Rando »

Minule ajas vist yldise mootorspordi pisiku sisse isa... Tegeles ta Eesti meistrivõistlustega vee-motos varasemal ajal (keda huvitavad ka tulemused http://www.veemoto.ee/vm_emv.htm - Raivo Burenkov '71-80, vanaisa Ilmar Burenkov :) ). Eks ta on mind ikka noorest saadik igale poole kaasa vedanud, kus v2hegi mootorid myrisevad. Konkreetselt rahvusvahelise ralliga tekkisid esimesed kokkupuuted vist TV-st, kui esimesed ralli kokkuv6tted ekraanile j6udsid...

:D
golf_rally
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 4
Liitunud: 15 Veebr 2003, 12:41
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas golf_rally »

Pohimotteliselt on nii et nagu asi algas k6ik onu parast. Tema hakkas juba 90ndate alguses soitma. Loomulikult ma kaisin alati voistlustel ja trennis kaasa. Ja alates 2. klassist peale oli mul siuke klassivend nagu Sparco 8) kes on vaga lahe vend ja temaga neid ralliteemasi arutasime. Ja loppude lopuks sain ka ise oma esimese stardi teha aastal 2001 aga see oli siis rahvarallil ja noorteklassis.Nyyd olen ka sprintidel soitnud ja isegi paar riiulit on nyyd kahh ara taidetud. Aga kahjuks ei ole aega ja finantsi et pysivalt soita, selleparast mind harva rajal naebgi
See, et sa sirge tee peal vajutada oskad, ei tähenda veel et sa rallisõitja oled!!!
VWman
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 238
Liitunud: 22 Veebr 2003, 01:02

Re: Mis seob Sind ralliga?

Postitus Postitas VWman »

Carlos kirjutas: Aga mind hakkas huvitama, et kuidas keegi ralliga seotud või miks ralli huvi pakub?
Eks ta ole mulle sünniga kaasa antud :P .. ma Marko ja Freddy Loix'iga ühel päeval sündinud :D.. ja tundub et novembris on kuidagi palju kiireid mehi siia ilma sündinud :roll:
Erki
Kiddo soon 5000!
Postitusi: 5497
Liitunud: 19 Jaan 2003, 13:58
Asukoht: Tallinn

Re: Mis seob Sind ralliga?

Postitus Postitas Erki »

VWman kirjutas:
Carlos kirjutas: Aga mind hakkas huvitama, et kuidas keegi ralliga seotud või miks ralli huvi pakub?
Eks ta ole mulle sünniga kaasa antud :P .. ma Marko ja Freddy Loix'iga ühel päeval sündinud :D.. ja tundub et novembris on kuidagi palju kiireid mehi siia ilma sündinud :roll:
Aga Tommi Mäkineni sünnipäev on üks päev peale minu oma ;) Aind et ta on minust u. 22 aastat vanem :D
gaas on endiselt laiffi
rallywoman
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 5
Liitunud: 09 Nov 2003, 18:17
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas rallywoman »

Mis mind rallyga seob?????
Ohohooo,otseselt laiata ei saa,et olen rallyt söitnud otseses möttes,kuigi see mu suurim soov on jöuda algselt vähemalt rahvarallile välja ja see salajane soov on mul kyll olnud sellest ajast peale kui ma esimest korda autorooli istusin ja yle lauahunniku söitsin Moskvitsh 412-ga ja see armas inimene kelle auto see oli ytles,et yhel päeval saab sinust veel asja.Nii ma olen juba 4 aastat söitnud rullnoka stiilis,kuni leidsin sellise inimese,kes otseselt on rallys tegija ja söitja ja,kes arvatavasti uuel hooajal on ka oma klassi Eesti meister.Tänu temale olen saanud istuda töelises ralliautos,temalt olen saanud mingit algset koolitust ,nippe ja toetust,et mul on siiski vist nats annet selle peale ja loodan oma nime tuttavaks teha järgmise aasta rahvarallidel naisteliigas,kui köik hästi läheb.Muide korra olen olnud ka n.ö rallybeibe yhel selle aasta rallyl,mis töigi mind lähemale reaalsetele vöimalustele,söita ka ise.Seniks aga olen truu raja ääres olija ja oma lemmikutele kaasa elaja,sest rallypisik on juba saadud,mis teha...
alex

Postitus Postitas alex »

olen saanud istuda töelises ralliautos,temalt olen saanud mingit algset koolitust ,nippe ja toetust,et mul on siiski vist nats annet selle peale ja loodan oma nime tuttavaks teha järgmise aasta rahvarallidel naisteliigas,kui köik hästi läheb.Muide korra olen olnud ka n.ö rallybeibe yhel selle aasta rallyl,mis töigi mind lähemale reaalsetele vöimalustele,söita ka ise.Seniks aga olen truu raja ääres olija ja oma lemmikutele kaasa elaja,sest rallypisik on juba saadud,mis teha...
Ohoo..... ja ülejärgmine hooaeg siis sportrallis tegija :wink: Seda oleks eesti autorallis tõesti vaja, et tuleks keegi naisterahvas ja kukuks virutama, oleks alles elevust. :wink:
Sport
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 231
Liitunud: 10 Veebr 2003, 14:53
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Sport »

rallywoman kirjutas:Mis mind rallyga seob?????
kuni leidsin sellise inimese,kes otseselt on rallys tegija ja söitja ja,kes arvatavasti uuel hooajal on ka oma klassi Eesti meister
tore, et enne hooaja algust juba kindlust on et võit tuleb, nii peabki võistlema :D
mrali
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5214
Liitunud: 21 Aug 2003, 11:41
Asukoht: Tallinn, Lääne-Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas mrali »

Pole kunagi aktiivselt tegelenud ega ka keegi sugulastest.Aga huvi olen tundnud juba vähemasti kolmveerand oma elust (seega üle 15 aasta).Otse raja äärde on suht harva jõutud (enamasti Valge Daam),kuid n.ö.teoreetiline huvi on pidev olnud.WRC-d jälgin tõsisemalt ehk aastast 1990,F1 umbes samast ajast.Sama lugu kehtib ka muu neljarattalistega seonduva kohta,Tehnika ja Tootmise autoleheküljed olid juba nelja-viieaastasena kohustuslik lektüür.Praegu jälgin eeskätt Interneti ja ka ajakirjade kaudu pea kõiki tähtsamaid nii ralli- kui ka ringrajasarju.Kust huvi tulnud?Arvan,et geenidest,kuna isa on mul TPI haridusega autoinsener ning tema nimi on siiani TTÜ mehaanika autahvlil.
Vasta