Fotokaamera

muud huvitavad teemad

Moderaatorid: Jaanus, Sport

Vasta
Märtinfänn
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1864
Liitunud: 02 Jaan 2005, 16:32
Asukoht: Elva

Fotokaamera

Postitus Postitas Märtinfänn »

Ehk keegi oskaks soovitada fotokat, millega saaks jäädvustada kiiresti liikuvaid autosid ralli rajal?Võimalikult odavat,sest raha ei ole palju,mida selle peale kulutada.
uhtikas
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2221
Liitunud: 22 Sept 2005, 23:16
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas uhtikas »

On vist üsnagi kindel fakt, et kui fotokas, siis canon (kes soovib las argumenteerib muu valmistaja kasuks)
Olulisim faktor nõuande saamiseks oleks paraku siiski see eelarve number, mida oleksid nõus pildimasinale kulutama...
Niiet - usu - ütle häbenemata, palju sul pappi on :yawinkle: ja usu, et saad hulgaliselt häid nõuandeid!
Märtinfänn
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1864
Liitunud: 02 Jaan 2005, 16:32
Asukoht: Elva

Postitus Postitas Märtinfänn »

Hetkel ei ole kaabuga midagi vehkida :D
Ma küsingi selles mõttes,et kui osta,siis millist.Ma olen oma pentaxi seebikaga klähvinud juba palju,vahest ka trehvab korralik pilt. See vajutamise intervalli arvutamine käib närvidele juba :D
Ma lihtsalt uurin maad.Seda,et Canoni vastu ei saa,sellest olen ammu aru saanud.Mul on juba teine digikas-esimene Olympus(täielik raha raiskamine) ja nüüd Pentax(ei maksnud palju aga oleks pidanud ikka Canoni ostma)
Siim
"till kartulis" expert
Postitusi: 1735
Liitunud: 29 Veebr 2004, 17:35
Asukoht: EST
Kontakt:

Postitus Postitas Siim »

suur sul eelarve on siis?
canon 350d saab nüüd odavalt kätte juba, seda siis võrreldes eelmise aastaga. Ise olen sellega rahul
Inka
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 465
Liitunud: 18 Jaan 2004, 14:42

Postitus Postitas Inka »

........
Viimati muutis Inka, 11 Mär 2019, 17:00, muudetud 1 kord kokku.
Kordnik
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 6
Liitunud: 01 Juun 2006, 17:05
Asukoht: TLN

Postitus Postitas Kordnik »

ühte kindlat kaamerat ei saagi soovitada.. antud juhul on tähtis kaamera valgujõulisus ning salvestamiskiirus.
valgusjõulisus sõltub siis kaamera objektiivi ava suurusest... mida lahtisem see on (väiksem on number) seda rohkem valgust sealt läbi läheb ja kiiremini ka pildi kokku saab. see aga ei kehti digipeegelkaamerate kerede puhul... nende puhul ostad objektiivi eraldi ja vaatad alles siis ava F numbrit.
kui kvaliteet väga tähtis ei ole võib vaadata ka kaamera ISO (valgustundlikkuse) numbreid.. mida suuremat võimaldab, seda pimedamas pildistada saab (kvaliteet läheb küll teralisemaks aga pildi saab kätte)

Ise pildistan ainult canoniga (kohati ka sigma tarvikud) ja varustuse hinnad erinevad kohati enam kui kümnekordselt aga hea pildi (või vastupidi) võib saada mõlemal juhul... rohkem on asi oskustes kinni.. harjuta näiteks kaasavedamist tingimustes kus muidu jääks liikuvast objektist ainult udune triip.
uhtikas
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2221
Liitunud: 22 Sept 2005, 23:16
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas uhtikas »

1. Märtinfänn – algatasid huvitava teema, kuhu tuleb loodetavalt tõeliselt palju arvamusi…
2. On tore näha, et sa oled sellevõrra asjaga kursis, et kvaliteetseks „rallipildiks“ on parim valik Canon :lol:
3. Hea soovituse andmiseks oleks ERITI oluline teada planeeritud kroonidehulka, mida raatsid kulutada (mitte seda palju sul tagatoas raha on :2gunfire: )
Täna, tähistades Aava väärikat etapivõitu, ei hakka pikalt jahvatama, kuid näited erinevatest canoni valikutest:
1 endal A75, igati rahul, argumendiks ostul sai 4 batterit (Murphy seadused kehtivad ka siin – kestavad küll tõsiselt kaua, kuid tühjaks saavad alati kõige olulisemal pildisatamisel, peale mida tatistan ja luban juba homme topelt akude komplekti osta (OK topeltsulud – kuid need olulised pildistamised olid 2 korda lapse lasteaiapeol ja 1 kord markko&micheli testikatse nõunis enne EOS2005-t) st osta palju varuakusid, kui rallile läed…)
2 A75 funktsioonidele (oluline manuaalse seadistamise võimalus) lisaks tahaks praktikale tuginedes pööratavat ekraani ja ehk suuremat optilist zoomi…
Ja siit tulenevalt (teadmata, palju sul pappi planeeritud) sulle valikuks kaks äärmust:

SOODSAIM:
Sõbral on üle kasutatud A65 (rallidel sooritatud pildistusi võimalik üle kontrollida), kui müüb, siis hind soodne…

KALLEIM (minu hetke unistus, kuid mitte hetke prioriteet)
Canon PowerShot S3 IS, hind ca 7000raha – „amatöörile“ selgelt parim valik

Mõtiskle ja avalda arvamust. Nagu näha Elva jäärajast 06 on sul arvestatav video salvestamise võimalus olemas :lol: et see seab ka omad kriteeriumid...

Jaga teadmisi ja kõige tähtsam - ära odavat asja osta :D
GC
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1058
Liitunud: 16 Nov 2004, 14:17
Asukoht: keskel

Postitus Postitas GC »

Kiibitsesin pikka aega Canon S2 IS ja Olympus 500 US vahel. Lõpuks ostustasin viimase kasuks.
Ei oska küll s***a sõna öelda.
Ja kindel on see, et masinat peab põhjalikult tundma ja väga palju pilte tegema, enne kui saad aimu selle võimalustest.
kajakas1
Hooaja Rallivõlur
Hooaja Rallivõlur
Postitusi: 1034
Liitunud: 10 Juun 2004, 10:53
Asukoht: Tallinn-Rakvere

Postitus Postitas kajakas1 »

Ei ole ise küll fotomaailmaga väga kursis, aga seda et Canon nüüd ntx Pentaxist ja Nikonist selgelt üle on ma küll ei usu. Aga olympus, Manfrotto, Kodak, varsti ka Samsung? IT maailmas (kuhu tinglikult ka foto ikkagi täna juba kuulub) ei ole enam sellist asja, et keegi on teisest peajagu üle. Vaevalt ükski tõsine proff tõsimeeli raiub, et ntx Pentax on kõige parem ja teistest üle. Mõni mudel õnnestub ühel paremini, teine jälle teisel. Muidugi on igal ühel oma lemmik, aga see valik põhineb mingil subjektiivsel teguril ja lõpuks harjumusel. Objektiivselt aga ei saa ükski teisest parem olla, sest seda lihtsalt konkurendid ei saa endale lubada. Või kui lubavad, siis varsti kaovad. Nii on iga tootega.

Võiksid sirvida Arvutikasutajat. Seal päris respekteeritud vennad ikka päris tihti ja palju kirjutavad fotomaailmast. Ntx hiljutine ülevaade viimasest Photokinast. Mingi pildi ikka annab.
Kas sellist WRC'd me tahtsimegi?
suurpealik
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 32
Liitunud: 01 Okt 2005, 16:08
Asukoht: Tallinn/Rakvere
Kontakt:

Postitus Postitas suurpealik »

Kui raha on, siis soovitaks kindlasti digipeeglit. See aga eeldab seda, et pead sellega ka pilti tegema õppima. Pentax-i peegli saad juba 8990.- krooniga koos kit objektiiviga poest kätte. Kui sellest objest väheks jääb, ostad hiljem teise juurde.

Ise olen pilte teinud Olympus C8800WZ-iga, aga raibe on liiga aeglane, ainult valgetes oludes kannatab pildistada, kuigi F2.4-4 obje on tal küljes.
Märtinfänn
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1864
Liitunud: 02 Jaan 2005, 16:32
Asukoht: Elva

Postitus Postitas Märtinfänn »

Enne oli mul Olympus C-50Z ja nüüd Pentax Optio E 10(sai ostetud kiirelt uisapäisa reisi tarvis)Odavus annab tunda.Videod tulevad ka väikese resoga.Sõbral on kõrval Canon A95 ja videod on tal väga head. Pildistamisega ei saa ta hakkama eriti :D
Ma arvan,et fotoka hind võiks olla kuskil 4000-7000 kroonini.Ma lihtsalt uurin maad.Raha läheb hetkel muu peale ära.Aga suvel kui tööle saab minna siis võib kõike juhtuda.
Kõige parem oli see juhus kui saatsin venna esimest digikat ostma.Ütles selge sõnaga Canon A75 või 85.Temale aga määriti pähe Olympus C 50 Z :D
KuriUss
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1484
Liitunud: 07 Mär 2003, 18:29
Asukoht: Sibulaküla
Kontakt:

Postitus Postitas KuriUss »

Odav kaamera, mile julgeks lapsele harjutamiseks osta:
Canon PS A530
http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=31&cid=50&cgid=

Parima omaduste/hinna suhtega kaamerad, mida julgeks soovitada:
Canon PS A630
http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=31&c ... cgid=0&b=0
Canon PS A710 IS
http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=31&c ... cgid=0&b=0

Kaamera, mille ise võibolla ostaks digipeegli kõrvale (pole veel siiski aru saanud, miks mul seda vaja peaks minema):
Fuji FinePix F30
http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=34&cid=1847&cgid=


Aga kui sa ikka tegelikult pildistamisega tahad tegeleda, mitte niisama klõpsida siis osta digipeegel. Väga vahet isegi ei ole, milline. Ka kõige odavam annab sulle lõpuks suurema vabaduse kui kompaktkaamera. Ja lõpuks on ka igal peegelkaameral omad head ja vead. Vaid päris profikaamerate osas on canon üksi troonil.
Märtinfänn
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1864
Liitunud: 02 Jaan 2005, 16:32
Asukoht: Elva

Postitus Postitas Märtinfänn »

Ma tahtsin seda A530-t osta aga ei viitsinud sõita Overalli,kuna Lõunaka Photopointis oli otsas.
Siim
"till kartulis" expert
Postitusi: 1735
Liitunud: 29 Veebr 2004, 17:35
Asukoht: EST
Kontakt:

Postitus Postitas Siim »

KuriUss kirjutas:
Kaamera, mille ise võibolla ostaks digipeegli kõrvale (pole veel siiski aru saanud, miks mul seda vaja peaks minema):
Fuji FinePix F30
http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=34&cid=1847&cgid=
digipeegli jaoks on vaja eraldi kotti ning vahepeal on suhteliselt tülikas seda kaasas tassida. Seetõttu parim lahendus oleks, kui on kaks fotokat - üks suur (digipeegel) ning teine selline, mis taskusse ära mahub.

üldse, mida parem kaamera, seda paremaid pilte tahad saama hakata. Seetõttu hakkad tahtma uusi objektiive, statiivi, filtreid... :)

Häda fotokaga on see, et kui kuhugi üritusele lähed, olgu see siis kasvõi ralli, siis väga palju hakkad kogu üritust läbi kaamerasilma vaatama, palja silmaga üritust ennast eriti ei näegi ning sedasi võid paljust lõbust ilma jääda :P
Märtinfänn
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1864
Liitunud: 02 Jaan 2005, 16:32
Asukoht: Elva

Postitus Postitas Märtinfänn »

On jah,kaamera ekraanist vaadates ei ole ikka asi see.Päriselt on asi palju võimsam kui see mis jääb pildile ja mida sa sealt tikutopsist näed.

Üldiselt ajate järjest suurema isu midagi ära osta ja minna klähvima pilte :D
Krusa
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3057
Liitunud: 19 Juul 2005, 21:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Krusa »

Minu teadlik kaamerate ajalugu hakkab peale u.2002.a. Sai u.kaks aastat klõpsitud Canon PS A95, väga rahul olin kuna ei osanud rohkemat tahta. Kahjuks suutsin selle Kreekas taksosse unustada. Sealt sai kohe ostetud Olympus Mju700. Seda aparaati ei soovita isegi tigedale naabrimutile, 100pildist on 10 enamvähem ja omakorda nedest paar-kolm head. Ühesõnaga sai viimane sent kokku kraabitud ja see kiirelt vahetatud Canon PS S3 vastu. Ütleks, et see on parim lahendus mida oodata oskasin. Peegel on hea, aga pisut kobakas perekaameraks, S3 on täpselt paras, päris taskusse ei pane, aga kaasa saab alati võetud. Akude komplekte olen hankinud kokku kolm ja selle kogusega lahmid terve nädalavahetuse raja ääres, pulmas, erinevatel lõpetamistel jne ära. Ja kui tõesti väheks jääb, siis lähed poodi ja ostad tavalised AAA pareid ja lased edasi.
S3-l on väga palju settimis võimalusi(nt.pöörlev display - tee pilti mis iganes nurga alt) mis mind pöördesse ajabki, hetkel olen sellega u.2500pilti ära klõpsinud ja peegelkaamera järgi käsi pole tõusnud.
Märtinfänn
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1864
Liitunud: 02 Jaan 2005, 16:32
Asukoht: Elva

Postitus Postitas Märtinfänn »

Plaanid muutusid-videokaamera on silmapiiril :D Aga milline?
Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Frank »

Videokaamera puhul võid hinna korrutada kahega vähemalt (fotoka omaga) kui tahad korralikku.

Kõige pealt soovitan mõnelt tuttavalt hankida mingi vanem kaamera ja siis paaril üritusel käia ning proovida - esimene üritus on väga rappuv.
"Come on, you can see more than that"
Krusa
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3057
Liitunud: 19 Juul 2005, 21:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Krusa »

Esmalt palju sul selleks pappi on plaanitud?
Märtinfänn
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1864
Liitunud: 02 Jaan 2005, 16:32
Asukoht: Elva

Postitus Postitas Märtinfänn »

Ma juba vist tean millist.EEro nõuandeid kuulan.
Vasta