Ott Tänaku diskussioon

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: KAIKUL, Jaanus, Strike, jagr, Erki

Vasta
Silk
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2658
Liitunud: 20 Jaan 2015, 19:08
Asukoht: Kaugatoma pole kaugel
Meeldimisi saanud: 1

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Silk »

Kust te võtate seda et Evansil üldse on Toyotaga leping järgmiseks hooajaks. Mina olen kuulnud tal lõppeb praegune selle aastaga ära.

Leidsin siis eelmisest aastast sellise artikli, mis võiks natukene minu sõnu toetada.
https://sport.err.ee/1608254487/evans-j ... el-hooajal

Aga tegelikult minu sisetunne ütleb, et Ott Fordi ja Toyota jätkab sama riviga, aga Hyundaiga hakkab nalja saama :)
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 10
Kontakt:

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Kolin »

Tänauk laual neli varianti
1 M-Sport
2 Toyota
3 Võimalik uus liituja. Tänak võtab vahe aasta auto arenduseks. Ning liitutakse 2024. Siis tulevad uued regulatsioonid.
4 Läheb vapsee pensionile

puhas silly oakkumine
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
Siim
"till kartulis" expert
Postitusi: 1735
Liitunud: 29 Veebr 2004, 17:35
Asukoht: EST
Kontakt:

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Siim »

David Evans kirjutab:
"There are plenty who will be writing that he’s off to M-Sport, maybe he’s even signed for Toyota. Both are possible. Neither is true.
...
More than anything in life, you’ve got to know when to call it quits. Tänak’s timing is right.
Now what?
Stay tuned."

Evans ja Clark on alati Oti poolt olnud ja temaga hästi läbi saanud. Usun, et Evans teab hetkel rohkem kui teised ajakirjanikud. Seega järgmine aasta ilmselt Otti me WRCs ei näe, või siis valitud etapid...
snakeplissken
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 7044
Liitunud: 18 Juul 2013, 13:04
Asukoht: Tartu/Lõuna - Eesti
Meeldimisi saanud: 1

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas snakeplissken »

See sama Evans kes ütles, et Ott jätkab 2018 M spordis?

Kui oleks plaan loobuda siis oleks tulnud sellekohane teade. Oleks ju veider kui peale Hyundai lepingu lõpetamist tuleks veel üks teadaanne WRC karjääri lõpetamisest.
CTR
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5084
Liitunud: 21 Jaan 2015, 19:26
Has thanked: 3
Meeldimisi saanud: 11

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas CTR »

snakeplissken kirjutas: 24 Okt 2022, 13:23 See sama Evans kes ütles, et Ott jätkab 2018 M spordis?

Kui oleks plaan loobuda siis oleks tulnud sellekohane teade. Oleks ju veider kui peale Hyundai lepingu lõpetamist tuleks veel üks teadaanne WRC karjääri lõpetamisest.
David Evans jp, AGA samuti kirjutas ta 3a tagasi(ca nädal enne ametlikku teadet) artikli, et Otil on Hyundaiga leping tehtud.
Matthiew
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 623
Liitunud: 16 Nov 2005, 13:52
Asukoht: Tallinn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Matthiew »

Kui seda Evansi artiklit täismahus lugeda (https://dirtfish.com/rally/wrc/tanaks-l ... e-do-next/), tundub see "More than anything in life, you’ve got to know when to call it quits. Tänak’s timing is right." lause käivat Hyundaist lahkumise kohta, mitte karjääri lõpetamise vms kohta, eriti kui eelnev lause räägib sellest, kui Tänak Toyotast Hyundaisse siirdus.
Kuigi tuleb tõdeda, et selle artikli lõpp on natuke segaselt kirjutatud ja võib mitmeti mõista.
enn tarka
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1387
Liitunud: 02 Veebr 2009, 13:14
Asukoht: vastseliina
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 1

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas enn tarka »

Mina ikka jätkuvalt arvan, et Ott läheb Fordi, Wilsoni teenete eest tasuma ja poole palgaga nii öelda sõitma.
TÄNAK MAAILMAMEISTRIKS
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas KidrA »

Ma loen samuti Evansi artiklist välja, et jutt käib ainult Hyundaist lahkumise kohta, mitte karjääri lõpetamise kohta. Ülejäänud jutt on lihtsalt, et viskab kõik variandid lauale mis on. Eks oluline on, et mis alusel otsus langetati, kas sportlikus või isiklikus võtmes. Kui sportlikus, et kuskil on parem siis Toyota, kui isiklikus siis teeb midagi muud.

Kaotada pole meil midagi, siit tuleb kas parem auto või hoiame kõik wrc plussi raha kokku ja ei pea Becsi hülgemöla enam kuulama :D
skahar
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2325
Liitunud: 21 Veebr 2003, 21:05
Asukoht: Mägi-Eesti
Meeldimisi saanud: 1

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas skahar »

meil on ju siin siseinfo olemas "fordimehe" näol, ootame ära:)
AutoralliSuurSõber
GC
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1058
Liitunud: 16 Nov 2004, 14:17
Asukoht: keskel

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas GC »

skahar kirjutas: 23 Okt 2022, 23:31 väga kõnekas pilt, peaks mainima:
https://cdn-cpfgb.nitrocdn.com/dRxFEBZB ... 2tb503.jpg
Absoluutselt...!
Ei imesta, miks Ott põlvpükstes mehes tiimi pealikut ei näinud, ja kõrval lihtsalt üks kuri "onu".
GC
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1058
Liitunud: 16 Nov 2004, 14:17
Asukoht: keskel

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas GC »

skahar kirjutas: 24 Okt 2022, 16:58 meil on ju siin siseinfo olemas "fordimehe" näol, ootame ära:)
Ilmselgelt väga informeeritud inimene!
Tema postitusi oli alati "muu mula" hulgas hea lugeda.
MadMax
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 739
Liitunud: 04 Juul 2015, 07:23

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas MadMax »

skahar kirjutas: 24 Okt 2022, 16:58 meil on ju siin siseinfo olemas "fordimehe" näol, ootame ära:)
Kopeerin selle siia ka, kes veel pole näinud. 7. oktoobril (rohkem kui 2 nädalat enne Oti ja Hyundai koostöö lõppu), kirjutati nii :D
Hetkel on selline 2/2 (Tänak Hyundaist ära ja Olku Fordi). Ootame huviga.
Fordimees kirjutas: 07 Okt 2022, 14:33 Gazoo: Kalle, Ott, Taka-san, Esapekka/ Seb.
M-Sport: Olku, Maestro, Gus, Adrien
Undai: Thierry, Elfyn, Sordo/Andreas

Olku on RedGrey kunde ja seega on üpris kindel, et ärimehed ei jõudnud omavahel kokkuleppele kuidas undais maid jagada. Mis saab R5 programmist?
ElvisP
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1503
Liitunud: 19 Mai 2018, 13:50

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas ElvisP »

Silk kirjutas: 24 Okt 2022, 08:24 Kust te võtate seda et Evansil üldse on Toyotaga leping järgmiseks hooajaks. Mina olen kuulnud tal lõppeb praegune selle aastaga ära.

Leidsin siis eelmisest aastast sellise artikli, mis võiks natukene minu sõnu toetada.
https://sport.err.ee/1608254487/evans-j ... el-hooajal

Aga tegelikult minu sisetunne ütleb, et Ott Fordi ja Toyota jätkab sama riviga, aga Hyundaiga hakkab nalja saama :)
See on mitmelt poolt läbi käinud, et tal on ka järgmiseks hooajaks Toyotaga leping. Loe kasvõi siit: https://sport.postimees.ee/7633782/rall ... 1662731815

Viimane lause: Kui Tänak peaks siiski Toyotaga liituma, siis ilmselt lahkuks tiimist Elfyn Evans, kelle leping lõpetataks aasta varem.
MadMax
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 739
Liitunud: 04 Juul 2015, 07:23

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas MadMax »

Seda ei ole mitte kuskil ametlikult öeldud, et Evansil on järgmiseks aastaks leping. Dirtfishid jms kõik on "understands" ehk mingi arvamine jne. 2021 oli lepingu pikendamine tehti ilmselt mingi 1+ leping, sest muidu oleks see 2021 lõpus välja öeldud, et vähemalt 2. aastane leping.
ElvisP
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1503
Liitunud: 19 Mai 2018, 13:50

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas ElvisP »

MadMax kirjutas: 25 Okt 2022, 13:58 Seda ei ole mitte kuskil ametlikult öeldud, et Evansil on järgmiseks aastaks leping. Dirtfishid jms kõik on "understands" ehk mingi arvamine jne. 2021 oli lepingu pikendamine tehti ilmselt mingi 1+ leping, sest muidu oleks see 2021 lõpus välja öeldud, et vähemalt 2. aastane leping.
https://www.wrc.com/en/news/2022/wrc/to ... e-in-2023/

Kuu aega tagasi ilmunud tekst.

Ja loomulikult võib leping olla 1+ sõitja optsioon või 1+ meeskonna optsioon või 1+ mõlema osapoole optsioon. Või ka lihtsalt 2. aastane leping. Aga ilmselt fakt on see, et Evansil on Toyotaga järgmiseks hooajaks KEHTIV leping olemas, mida kas saab või siis ei saa vajadusel katkestada.
GC
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1058
Liitunud: 16 Nov 2004, 14:17
Asukoht: keskel

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas GC »

Loomulik on ainult see, et me ei tea nendest lepingutes mitte midagi!
Saage üle... ja leppige sellega!
MadMax
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 739
Liitunud: 04 Juul 2015, 07:23

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas MadMax »

ElvisP kirjutas: 25 Okt 2022, 16:39
MadMax kirjutas: 25 Okt 2022, 13:58 Seda ei ole mitte kuskil ametlikult öeldud, et Evansil on järgmiseks aastaks leping. Dirtfishid jms kõik on "understands" ehk mingi arvamine jne. 2021 oli lepingu pikendamine tehti ilmselt mingi 1+ leping, sest muidu oleks see 2021 lõpus välja öeldud, et vähemalt 2. aastane leping.
https://www.wrc.com/en/news/2022/wrc/to ... e-in-2023/

Kuu aega tagasi ilmunud tekst.

Ja loomulikult võib leping olla 1+ sõitja optsioon või 1+ meeskonna optsioon või 1+ mõlema osapoole optsioon. Või ka lihtsalt 2. aastane leping. Aga ilmselt fakt on see, et Evansil on Toyotaga järgmiseks hooajaks KEHTIV leping olemas, mida kas saab või siis ei saa vajadusel katkestada.
Samamoodi ju understood to be. Mitte midagi kindlat. Ja nagu Märtin 2019 Oti tiimivahetuse intervjuus ütles, siis Soome poisid vaid avaldavad arvsmust. Kinnitavad ikkagi härrad Jaapanist. Kui Ott on seal endiselt heas nimekirjas, siis küll see ära tehskse.
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas KidrA »

Seal pole jah soomlastel midagi teha. Käis juba eelmine kordki asja-ajamine üle Mäkineni pea, kui soome juhtkonnaga suhted külmaks muutusid. Ja kui nüüd on midagi toimunud siis kindlalt samuti otse Jaapaniga, ilma soomlaste teadmata.

Lugedes soomlaste lehe artikleid ja Latvala kommentaare, siis võib välja lugeda, et kerge närvilisus on neil kõigil igatahes sees. Soovitakse kergeid meistriitleid oma Soome pojale. Inimlikult täiesti arusaadav käitumine nende poolt.

Aga jah variante on palju, isegi ainuüksi Toyotaga. Põhi sõitja koht, poole kohaga, Rally2 tiimi boss. Natuke ma olen isegi hakanud mõtlema selle viimase variandi peale, sest jäi kummitama tema lause "uusi väljakutseid". Toyota Rally2 tiimi saamine RedGrey alla ja selle juhtimine käiks ilusti "uue väljakutse" alla. Ja sealt edasi mõelda, et saaks võib olla Virvese Toyota Rally2 tiimi jne jne. Poole kohaga kohta mul on natuke raske näha, Tänak ei tundu selline poolenisti asju tegev tüüp, ta on rohkem kõik või mitte midagi tüüpi.

M-Spordis ma siiani ei oska Tänakut näha. Mis on see, mis Tänakut tõmbaks M-Sporti, seda ma pole enda jaoks veel välja mõelnud. Enne näen pigem karjääri lõpetamist kui seda varianti.


Ma nüüd loodan, et Tänak seda juttu ei loe ja nimme homme Wilsonile ei helista, ainult selleks et mind närvi ajada. Hyundaisse minemisega sai see närvi ajamine juba ära tehtud, aitab küll.
skahar
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2325
Liitunud: 21 Veebr 2003, 21:05
Asukoht: Mägi-Eesti
Meeldimisi saanud: 1

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas skahar »

Variant XX on veel kombinatsioon Rally2 eestvedaja + Ogiga auto jagamine Toyotas.
Miks ma endiselt Toyota poolepeal olen, on see tõsiasi, et see uudis öeldi vahetult enne Jaapani rallit - üldjuhul valitakse aeg ja kuupäev millegi suurema avalduseks teadlikult.
Kuid võib ka luulu olla... ja põhjus, miks seda nüüd öeldi on seotud perekondlikel teemadel-sel juhul ei kehti ükski eelnev teooria ja tulevik on kõik lahtine/lepinguteta.

Tänakust on palju räägitud, aga huvitav mis plaanid Martinil on, vahest on tal ka kõigest villand ja tahab samuti lõpetada/perega rohkem koos olla?
Et siin ei pruugi ainult Oti põhjused/nägemus olla, vaid ka Martini mõtted/otsused.
AutoralliSuurSõber
viplala
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11801
Liitunud: 10 Dets 2011, 18:38
Asukoht: Haabneeme
Meeldimisi saanud: 1

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas viplala »

Vasta