Shell Helix Rally Estonia 2020

räägi eesti autorallist

Moderators: Jaanus, KAIKUL, Sparco

Post Reply
skahar
Rallifoorum 24/7
Posts: 2317
Joined: Fri Feb 21, 2003 9:05 pm
Location: Mägi-Eesti

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Post by skahar »

miro wrote:Mina olin RE'ga väga rahul. Kui ma tahan tagasihoidlikumat üritust, siis ma läheks Lõuna-Eesti rallile. Aga ma ei taha, pole käinud ja ilmselt ei lähe ka.
Ma olen ka RE'ga rahul ja loodetavasti nende jpt. unistus täitub ning WRC ikkagi saabub meite õuele.

Ei midagi isiklikku, kuid soovitan siiski kõigil ka Lõuna-Eesti tagasihoidlik rallielamus Vanalt Võrumaalt hankida - tõenäoliselt konkurentsitult Eesti parimad rallikatsed - mida iga tõsine rallifänn ja ekipaaž võiksid kogeda.

RE-korraldajad tegid õigesti, et asja ära jätavad see aasta. Vaja on EALi ja korraldajate (ka teiste EMV etappide omadega) ikkagi koos see visioon paika panna, et kuidas ja mis.
Muidugi on EALi panus olnud, nagu Gross ütleski, kuid isekeskis selline lüke teha...oeh - kahjuks ei läind nii nagu plaaniti või tehti üle jala, ei tea - fakt on, ja nõustun T.Hõbe'ga, et selliseid pikemaajalisi otsuseid võiks natuke varem otsustada või plaanidest teada anda. Mitte 6 kuud enne üritust ja ilma peamise partneri/osalise kaasamiseta selles arutelus.

Kahjuks jääb ka üks EMV etapp veel lisaks ära, see aasta vist ei saagi õieti autorallit siin maal pidada:)
Kuid nali naljaks, kõige suurem kahju (ilmselgelt veel teadmata ulatuses) on muidugi see kuvand, mis meie konnatiigist suurematele aladele edasi kandub...aeg näitab, mis "pask" sealt veel voolama hakkab.

Lõpetuseks paslik vist kõrtsmikku tsiteerida: "Litsid mehed need Vargamäe omad“
AutoralliSuurSõber
Teip
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Posts: 54
Joined: Fri Dec 07, 2007 12:40 pm
Location: Tallinn

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Post by Teip »

Tegelikult on probleem %-s, mida ei saa või taheta muuta. Need protsendid on OK väikese eelarvega võistluste puhul ja makstavad summad on normaalsed. Suure eelarvega võistluste puhul ei saa selliseid protsente kasutada ning tuleks vähendada. Näiteks RE puhul võibolla 1%. Aga me istume kinni ikka oma kehtestatud protsendis ja veereme allamäge.
Beanladen
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 318
Joined: Tue Nov 25, 2003 12:23 am
Location: tln

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Post by Beanladen »

sk8erboi wrote:
pets1 wrote:
sk8erboi wrote:noooh.. selle Grossi jutu peale tekkis ainuvõimalik järeldus, et 100k pandigi nimelt. Ja et põhjus on selles, et sellest 1M, mis riigilt saadi panid mingid sepad sirgjooneliselt oma infotaride taskusse kasumireale. Nüüd võiks keegi näiteks Eesti Ekspressist uurida, et mis need RE kulud siis täpselt olid ja kuhu raha läks - kas peab paika?

RE pealtvaatajana ma ütleks, et pealtvaatamisaladesse ja WCdesse see kindlasti ei läinud ;)
Kunagi ise püüad midagi oma kätega teha või korraldada, siis näed kuhu raha läheb.
et siis on okei vasakule panna? (ja ma ei näe, et isiklikuks minek antud juhul aitaks küsimusele vastata, küsimuse siiski püstitas hr Gross, mitte mina)
Oot oot, kui näed varastamist, siis pöördud politseisse, mitte ei lähe "katust panema", ning osa endale nuiama. Minu teada mtü üritus.
Anna gaasi...
CTR
Rallifoorum 24/7
Posts: 5073
Joined: Wed Jan 21, 2015 7:26 pm

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Post by CTR »

Grossi Toidukaubad Rally in Estonia 2020 ja valmis..
rally
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1427
Joined: Mon Nov 24, 2008 4:27 pm

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Post by rally »

Masendav, lihtsalt masendav kuidas siin Vabariigis ei saa inimlikult asju ajada ja üksteise toetamine on tabu. Peaasi, et saaks kellelegi ära panna ja ennast tänu sellele reklaamida.
Siiski ütles Urmo, et "Rally Estonia 2020 korraldus on lõppenud" ja teades palju sinna raha alla juba on laotud, siis mina lugesin sellest välja, et peatatud mingiks ajaks (läbirääkimiste jaoks jõudmaks kokkuleppele) ning suures pildis suvel me RE näeme. Jah ma tean, et läbirääkimised kestsid 3 kuud ja lõppresultaadini, mis rahuldaks mõlemat osapoolt, ei jõutud. Ilmselt olen ma liialt naiivne ja optimist aga ma sügaval sisimas loodan, et tehtud tööd ei lastud WC potist alla ja see ei olnud team RE viimane pressikas sellel kevadel.

Natuke teist lähenemist ka, kuna siin foorumis kui ka EAL artiklis käis läbi see rahade proportsionaalne jagamine. Seda rahade jagamist saab teha mitut moodi, üks variant on toetada kõiki spordialasid enam-vähem võrdselt nagu üldiselt Eesti spordis kombeks või võtta lihtsalt autospordi aladest ralli, mida toetatakse suurelt nagu näiteks Leedu ja korvpall. Miks ralli - sest ralli on olnud aastakümneid Eestis aukohal ja selle tordi kirsiks on muidugi eelmise aasta WRC tiitel aga mitte ainult. Meil on ka madalamatest klassidest ette näidata poodiumikohti ning väga häid tulemusi. Lisaks kõigele on ala rahanõudev ehk järelkasvu loomiseks kulub märksa enam kui näiteks kardispordis. Lõpetuseks oma uitmõttele teen ettepaneku luua ERL (Eesti Rallispordi Liit), mis ainuüksi tegeleks rallispordiga EAL-ist eraldi. :D

Tahaks ka siinkohal ära märkida kogu Rally Estonia tiimile, et Eestis on väga tugev ja kokkuhoidev toetajaskond, kes vajadusel on valmis seljad ja pead kokku panema ning toetama ralli korraldamist nii moraalselt kui ka materiaalselt.
Rallime Mönuga !
Olts
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1082
Joined: Tue Mar 25, 2003 1:20 pm
Location: seal kus parimad ralliteed

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Post by Olts »

sk8erboi wrote:noooh.. selle Grossi jutu peale tekkis ainuvõimalik järeldus, et 100k pandigi nimelt. Ja et põhjus on selles, et sellest 1M, mis riigilt saadi panid mingid sepad sirgjooneliselt oma infotaride taskusse kasumireale. Nüüd võiks keegi näiteks Eesti Ekspressist uurida, et mis need RE kulud siis täpselt olid ja kuhu raha läks - kas peab paika?

RE pealtvaatajana ma ütleks, et pealtvaatamisaladesse ja WCdesse see kindlasti ei läinud ;)
Seegi hea, et nüüd ei pea sa sinna WCdesse minema kah teiste rahakortti tuuseldama :lol:
rattaga on kah hea sõita
snakeplissken
Rallifoorum 24/7
Posts: 7031
Joined: Thu Jul 18, 2013 1:04 pm
Location: Tartu/Lõuna - Eesti

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Post by snakeplissken »

Said valesti aru, Rally Estoniat see aasta ei toimu. 3 kuud ei saanud asja ja sellist ametlikku pressikonverentsi ei tehtud nalja/bluffi pärast.
eigo
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Posts: 84
Joined: Tue Jan 12, 2016 4:25 pm

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Post by eigo »

rally wrote:ja teades palju sinna raha alla juba on laotud.
Kui palju on siis?
Sala
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 479
Joined: Wed Jul 12, 2017 2:33 pm

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Post by Sala »

Iseasi küsimus nüüd on, kas antud tiimil on üldse motti tulevikus edasi korraldada taolist üritust.
Lisaks normaalne näide WRC promootorile kuidas eestis asjad käivad - pole ka just parim promo...

See EAL-i "me suudame" üritus pigem tundub olevat taoline korraldus nagu ülejäänud rallid, väike ja tagasihoidlik. Pigem ollakse raha peal väljas, et teeme mingi ralli ja hunniku toetusi viskame teise tasku.

E: jäi lisamata. Ma ausalt ei imestaks, kui nüüd lätlased lõpuks sellepealt kasu ei lõika.
MasterPuppet
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 155
Joined: Tue Jul 27, 2010 1:42 pm

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Post by MasterPuppet »

Johhaidii, kuradi äriinglid koos siin. 10 aastat ei tee keegi mitte midagi ainult õhina ning hea enesetunde pärast. Täiesti loomulik ning vajalik, et inimesed saaksid ka oma töö materiaalseid vilju nautida. See tagab, et üritus on ka tulevikus elujõuline.

Kui pandi ebaseaduslikult kõrvale, siis seda uurib politsei koostöös prokuratuuriga, mitte mingi kuradi Grossi näss.
KidrA
Rallifoorum 24/7
Posts: 2225
Joined: Sun Nov 27, 2005 3:22 pm

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Post by KidrA »

Ralli eest, kus WRC tüübid teevad testsõitu, ma tegelt ei näe et oleks õige sellise asja eest tiimidele 250 000 visata ja kõige hullem WRC promootorile maksta 350 000 tühise kandidaat ralli eest. Ja EAL nähes selliseid summasid liikumas, mõtles why not meie ka, viskame seekord 100 000 arve, see klapib ju teiste välja käivate summadega.

Mind huvitab, kas teised peavad ka nii palju vaeva nägema ja plekki välja käima või kotitakse ainult eestlasi ja kui kotitakse siis miks me laseme end kottida. Ja muidugi kui meid kotitakse siis teised eestlased mõtlesid et kotime ka omasid, kui teised kotivad juba.

Me siin köhime ligi 350 000 WRC promootorile ja 250 000 WRC tiimidele, et nad saaks siin Soomeks testida ja samas WRC ralli saab Keenia, kus sõidetakse mingites mudamülgastes, raja ääres ka 3 lähima küla sõdalast, kes jahil olles ära eksisid ja kindlasti sobib WRC ralli paigaks hästi Lõuna Ameerika üks vaesemaid riike Tšiili, kus 2 rallifänni raja ääres Fordi lipuga lehvitavad või Türgi kuskil pärapõrgus korraldatav ralli, kus 1 allah akhbaari vend oma 10 kitsega puu tagant toimuvat jälgib.

Rally Estonia kõrge tase on teada, eestlaste rallilembus on teada, et katsed oleks kaasa elavaid fänne täis - oleks garanteeritud, katsed oleks kiired ja ägedad. Kui sellest kõigest ei piisa siis minu pärast ärme korraldagi seda. Kandidaat ralli mõned WRC'd testsõite tegemas, jätab mind isiklikult vähemalt täiesti külmaks.
GC
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1057
Joined: Tue Nov 16, 2004 2:17 pm
Location: keskel

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Post by GC »

Kuulaks huviga, mis sind, KidrA, külmaks ei jäta!?
Rootsi rallil jagati MM punkte, muus osas küll midagi erilist Rally Estonia-ga võrreldes polnud, minu meelest!
skahar
Rallifoorum 24/7
Posts: 2317
Joined: Fri Feb 21, 2003 9:05 pm
Location: Mägi-Eesti

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Post by skahar »

Seda 350+250tuhhi vms. summat oli vaja selleks, et meid ja meie üritust tutvustada maailmale, sest RE on ju täiesti tundmatu üritus WRC seltskonnale/maailmale. Jah, ERC juba nö. reklaamis, kuid eesmärk seati ju WRC!

Kui Sa tahad nt. ekspordiga tegeleda, tuleb algul see "sissemakse" alati teha, et kliendid sinust esiteks üldse teada saaksid ja sinu tootega tutvuksid.

Ma olen enam kui kindel, et kui siia tuleks WRC etapp, siis need "mõned sajad tuhanded" tunduvad üsna väikse investina - kui sealt 5-10-15-20milli kaudselt tagasi tuleb/siia jääb - või mis?

Oletame, et REst saab WRC etapp - ei usu, et siis enam midagi tiimidele/promootorile makstaks, või kas Keenia/Jaapan plekib ikkagi mingeid ulme summasid?
Samuti ei tea me, palju Keenia/Türgi/Jaapan jt. üldse selleks etapi kohale meelitamiseks kokku pappi välja köhisid...huvitav oleks.

EALi juhatus/eksistents tuleks aga ümber reorganiseerida, et ei käidaks seal siis puhtast kohusetundest/tasuta tulevikus kalliks minevaid otsuseid langetamas, vaid et seal oleks palgaline? asjalik edumeelne seltskond, kes seda asja siis eest veavad.
Minu arvates peaks sinna kuuluma:
1. kõikide rallide korraldajad (kui vahetub ralli, siis vahetub ka esindaja/liige)
2. ministeerium
3. sõitjatest mõni
4. erasektorist mõned, kes asja vastu ka huvi tunnevad ja omavad kogemusi selles vallas
(raske, aga siiski kuidagi peaks välistama süüdimatud kelmid)

5. ja muidugi rallifoorumi esindaja:) - nii naljaga pooleks...

Liidu president aga ei peaks juhatuses olema (ka vallavanem ei ole volikogus, kes ju valib tema).
Ei midagi Vataneni vastu! lihtsalt põhimõte
AutoralliSuurSõber
Polkovniku lesk
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 525
Joined: Tue Jan 12, 2016 2:08 pm

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Post by Polkovniku lesk »

FIAle ja promootorile pole Eesti per se atraktiivne. Naabruskonnas toimub mitu etappi, euroopa piirkonnast rääkimata. Keenia ja Jaapan on selles osas eelisseisus kui tahta nimetada enda sarja maailmameistrivõistluseks. Päris pikka aega pole Aafrikas ega Aasias ühtegi etappi toimunud.
KRUUDA MAAILMAMEISTRIKS
RLV
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 219
Joined: Wed Oct 10, 2012 10:38 am

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Post by RLV »

Kolin wrote:No Gross see 100k välja käimine oli selline PR trikk ise endale. Kõigepealt pressin 100k välja. Aga kui keeldutakse siis maksan ise selle kinni. Ning makstakse ju ise endale. mida pers''et (tõstan vasakust taskust paremasse taskusse)
Need ju täiesti erinevad rahakotid, see et EALi rahakott suuresti Grossi toodud rahast koosneb pigem ju kogu alalliidu ja riigi nõrkus. Lisaks tõi Gross välja palju 100k pealt ta veel tulumaksu maksab dividende võttes.
Arvi1991
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 223
Joined: Thu Dec 22, 2011 1:03 pm
Location: Võrumaa

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Post by Arvi1991 »

Urmo ja Kaal olid Ringvaates
ElvisP
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1503
Joined: Sat May 19, 2018 1:50 pm

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Post by ElvisP »

Arvi1991 wrote:Urmo ja Kaal olid Ringvaates
Võta üks ja viska teist ausalt öeldes. Üks osapool on loll ja tegeleb väljapressimisega. Teine pool jonnib nagu väike laps edasi isegi kui sisulist probleemi enam pole.

Mitte keegi ei võida, kõik kaotavad. IDIOODIKARI
eigo
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Posts: 84
Joined: Tue Jan 12, 2016 4:25 pm

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Post by eigo »

See 100k pole kindlasti põhjus miks ralli ära jääb.
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Post by Kolin »

eigo wrote:See 100k pole kindlasti põhjus miks ralli ära jääb.
Kindlasti ei ole. Aga see 100k oli sütikuks
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
STI
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 950
Joined: Thu Feb 13, 2003 8:34 pm
Location: Tallinn

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Post by STI »

Uus OÜ EAL’i nimega on loodud, Kaal ja Ojaperv juhatuses:
Eks siin midagi susiseb juba...

EAL Sport OÜ

Üldandmed
Õiguslik vorm: Osaühing (OÜ)
Registrikood: 14841571
Registreerimise kuupäev: 05.11.2019 (0)
Tegevusvaldkond: kutse-, teadus- ja tehnikaalane tegevus
Kapital: 2 500.00 EUR
Aadress: Harju maakond, Tallinn, Kristiine linnaosa, Mustamäe tee 4, 10621
Olek: registreeritud
Post Reply