WRC hooaeg 2019

Maailma rallitippude käekäigust

Moderators: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Post Reply
Dubber
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1342
Joined: Fri Jan 30, 2009 11:07 am
Location: Pärnu

WRC hooaeg 2019

Post by Dubber »

Image

Tuleb juba infokilde ja spekulatsioone hooaja 2019 kohta, siis aeg uus teema alustada.

Gary KiwiWRCfan Boyd‏ @KiwiWRCfan Aug 1

Calendar of next #WRC season will need to be confirmed by FIA's World Motor Sport Council. The WMSC next meet on 12 October in Paris, until then calendar information is speculative.

Kalendrist siis nii palju, et 2019 kandidaadid Jaapan ja Tšiili. Jutud käivad ka Uus-Meremaa ümber, kuna Austraaliaga saab leping 2018a. läbi. Keeniat me veel ei näe, kuna siin kindlalt öeldud, et 2019 korraldavad näidisralli ja siis otsustatakse/kinnitatakse.

Isiklikult kui üldse laienetakse, siis ootaks Jaapanit tagasi kalendrisse.

Meeskonnad:
Juba siis käivad jutud, et Citroen jahib Ogieri. Kas ka see aasta saavad pusle tükid siis paika kui Ogieri valik ametlikuks saab. Vähemalt on Ott paigas! ja paigas ka Mikkelsen. Või saame juba enne sõitjate või meeskondade valikuid teada.

https://www.autosport.com/wrc/news/1377 ... 2019-talks

Siit Eesti üllitis
Viiekordset maailmameistrit ootab ees tiimivahetus?
http://sport.delfi.ee/news/auto/wrc/vii ... d=83232199

"Kuulus" Chris Evans pakub meeskondi nii
With a lot of contracts up at the end of the 2018 #WRC season.....here are my #SillySeason predictions for 2019:

Citroen: Ogier, Ostberg, Breen
MSport: Meeke, Evans, Sunninen
Toyota: Tanak, Lappi, Sordo
Hyundai: Neuville, Mikkelsen, Paddon

Jääb küsimus kuhu jääb JML ja miks ta vahetatakse sama kaliibriga Sordo vastu.
Meeke MSporti? ei ole üldse võimatu ... aga seal on Ogier ees :lol:

Ja kas me näeme siiski ka VW kaubamärki taas rajal?

TEGELIK SEIS!

Image
Last edited by Dubber on Wed Jan 23, 2019 4:37 pm, edited 3 times in total.
Tehtud! Ott ja Martin on WRC meistrid!
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: WRC hooaeg 2019

Post by Kolin »

Noh näed saidki hakkama :D

VW-t me kindlasti rajal ei näe. Aga Evansi poolt pakutud meeskonnad võivad olla reaalsed välja arvatud kaks seika. Meeke me kindlasti M-Spordi ei näe. Papa ei saa lubada omale jõhkrat autode mahakandmist. Ning Sordo liigub Toyotasse kui üldse liigub. Ainult sel juhul kui Latvala otsustab ühtäkki selle hooaja lõpus kiivri varna riputada. Mida kindlasti ei juhtu. Samas on japsidel nõudmine, et üks päikesemaa poegadest peab olema meeskonnas. Mina pigem näen Sordot ikkagi hyundais
Minu arust on kusagil juttu olnud sellest, et Paddonil on Hyundai autraalia rahad taga. Võin ka eksida

Samas on see hetkel üks suur mull. Peale hooaja lõppu hakkab alles midagi liikuma
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Posts: 3574
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:08 pm

Re: WRC hooaeg 2019

Post by -huviline2- »

VW võiks ikka näha WRC2 kliendiprogrammiga.
Sordo on öelnud, et talle meeldib selline hooaeg nagu tal on, pooled rallid. Jube kenad sooritused samuti, neli rallit ja viies koht, edastades Mikkelseni ja Latvalat :D Kusjuures pidi Mikkelseni leping olema vist klausliga, et tiimil on eesõigus, samas võivad koju ka saata.

"Vanad peerud" on ka huvitav valdkond. Grönholm kaupleb jätkuvalt Yarist Rootsi jaoks, et karjäärile punkt panna. Solberg tahtis samuti Yarist proovida...
KidrA
Rallifoorum 24/7
Posts: 2225
Joined: Sun Nov 27, 2005 3:22 pm

Re: WRC hooaeg 2019

Post by KidrA »

Dubber wrote:"Kuulus" Chris Evans pakub meeskondi nii
With a lot of contracts up at the end of the 2018 #WRC season.....here are my #SillySeason predictions for 2019:

Citroen: Ogier, Ostberg, Breen
MSport: Meeke, Evans, Sunninen
Toyota: Tanak, Lappi, Sordo
Hyundai: Neuville, Mikkelsen, Paddon
Evans paneb järjekordselt kõik täppi, nagu alati.

Meeke M-Sporti. No see on küll 100% kindel juba. Wilson on igati huvitatud vanast piloodist, kellele palka maksta, et ta siis Fiestad sodiks sõidaks ja lõpetaks hooaja seal kuskil 6.-8. koha peal. Teretulemast M-Sporti Meeke. Sa oled iga tiimi suur unistus, aga Wilson on see õnnelik, kes su endale saab!!!

Sordo Toyotasse, no see on ka kindel laks, keegi pole selles kordagi kahelnudki. Pool ebaõnnestunud hooaega Latvalalt ja pool õnnestunud hooaega Sordolt ja juba ongi kõik selge. Sordo on Mäkineni arvates kõvasti parem.
buugawuuga
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Posts: 114
Joined: Sat Jul 09, 2016 7:00 pm

Re: WRC hooaeg 2019

Post by buugawuuga »

KidrA wrote:
Dubber wrote:"Kuulus" Chris Evans pakub meeskondi nii
With a lot of contracts up at the end of the 2018 #WRC season.....here are my #SillySeason predictions for 2019:

Citroen: Ogier, Ostberg, Breen
MSport: Meeke, Evans, Sunninen
Toyota: Tanak, Lappi, Sordo
Hyundai: Neuville, Mikkelsen, Paddon
Evans paneb järjekordselt kõik täppi, nagu alati.

Meeke M-Sporti. No see on küll 100% kindel juba. Wilson on igati huvitatud vanast piloodist, kellele palka maksta, et ta siis Fiestad sodiks sõidaks ja lõpetaks hooaja seal kuskil 6.-8. koha peal. Teretulemast M-Sporti Meeke. Sa oled iga tiimi suur unistus, aga Wilson on see õnnelik, kes su endale saab!!!

Sordo Toyotasse, no see on ka kindel laks, keegi pole selles kordagi kahelnudki. Pool ebaõnnestunud hooaega Latvalalt ja pool õnnestunud hooaega Sordolt ja juba ongi kõik selge. Sordo on Mäkineni arvates kõvasti parem.
Muidu KidrA poolt igati hea analüüs, aga ühe väikese AGA -ga...

Nimelt on M-Sport teatavasti erameeskond, ehk kõik taandub rahale. Seega jääb ju võimalikuks olukord, et kuna parimad sõitjad (Ott, Ogier ja Neuville) on mujal, siis oleks võimalus võtta Meeke, kellele palka maksma ei pea, ning kelle sponsorrahad katavad ka kõik käkkimised. Kiirust mehel ju on, tõenäoliselt enam kui Evansil ja Suninenil. Ei ole mina muidugi kuidagimoodi kursis mr. Meeke rahakoti ja võimalustega, aga spekulatsioonide arutamiseks see teema ju ongi eks :wink:
Silk
Rallifoorum 24/7
Posts: 2649
Joined: Tue Jan 20, 2015 7:08 pm
Location: Kaugatoma pole kaugel

Re: WRC hooaeg 2019

Post by Silk »

Kas targem poleks siis juba Rovanpärat või Pontust võtta?
Kiirust oleks meestel ilmselt sama palju ja nendele meestele panustades oleks see kindlasti investeering tulevikku. Samas arvan, et Paddonile küll see poolik hooaeg ei istu ja miks mitte ei või tema just M-Sporti liikuda. Samas nagu keegi ütles võib tema taga olla Austraalia Hyndai kes ei laseks liikuda vms.

Üks küsimus ka et kas VW Wrc2 ei pidanud ka sel aastal rajale tulema?

Sorri kui mõnes teoorias vastuolu esineb millest mul aimu pole :D
Timur_P
Rallifoorum 24/7
Posts: 2853
Joined: Sun Oct 23, 2011 8:06 pm
Location: Siin

Re: WRC hooaeg 2019

Post by Timur_P »

Ma usun, et kui Latavala ja Lappi üle jäänud hooaega täielikult ära ei käki, siis nad jätkavad Toyotas.
nool
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 342
Joined: Fri Nov 09, 2012 6:31 pm

Re: WRC hooaeg 2019

Post by nool »

Ma mängiks ka jokkkerile, huvitav kas Jouhki suudab Rovanpära juba järgmiseks hoojaks maha müüa või ootab?
Kellel on julgust palgata?
Lisaks on ka R5 listis suurem ports mehi kes kõik tahaksid suurde mängu.
domaza
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1008
Joined: Wed Dec 01, 2004 11:39 am
Location: Tallinn
Contact:

Re: WRC hooaeg 2019

Post by domaza »

Kui Mikkelsen tulemusi näitama ei hakka, siis ma poleks kindel tema jätkamises Hyundais.
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: WRC hooaeg 2019

Post by Kolin »

Silk wrote:Kas targem poleks siis juba Rovanpärat või Pontust võtta?
Kiirust oleks meestel ilmselt sama palju ja nendele meestele panustades oleks see kindlasti investeering tulevikku. Samas arvan, et Paddonile küll see poolik hooaeg ei istu ja miks mitte ei või tema just M-Sporti liikuda. Samas nagu keegi ütles võib tema taga olla Austraalia Hyndai kes ei laseks liikuda vms.

Üks küsimus ka et kas VW Wrc2 ei pidanud ka sel aastal rajale tulema?

Sorri kui mõnes teoorias vastuolu esineb millest mul aimu pole :D
VW WRC2 masin pidid juba Saksamaal rajale tulema. Aga listis ei ole.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
Ruutu
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 874
Joined: Mon Aug 18, 2008 7:22 am
Location: Tartu

Re: WRC hooaeg 2019

Post by Ruutu »

Rovanperä teeb juttude järgi 2019 WRC2 sarja, aga 2020 ilmselt saab võimaluse.
SLy
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1376
Joined: Mon Mar 14, 2005 2:39 pm

Re: WRC hooaeg 2019

Post by SLy »

- Ainakin ensi vuosi ajetaan Skodalla ja varmaan sen jälkeen voidaan katsoa sitä hommaa, Rovanperä kertoi suunnitelmansa.
https://www.mtv.fi/sport/ralli/uutinen/ ... gs.XtIxkaE
StP
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 974
Joined: Fri May 28, 2010 10:27 am

Re: WRC hooaeg 2019

Post by StP »

Kolin wrote:
Silk wrote:Kas targem poleks siis juba Rovanpärat või Pontust võtta?
Kiirust oleks meestel ilmselt sama palju ja nendele meestele panustades oleks see kindlasti investeering tulevikku. Samas arvan, et Paddonile küll see poolik hooaeg ei istu ja miks mitte ei või tema just M-Sporti liikuda. Samas nagu keegi ütles võib tema taga olla Austraalia Hyndai kes ei laseks liikuda vms.

Üks küsimus ka et kas VW Wrc2 ei pidanud ka sel aastal rajale tulema?

Sorri kui mõnes teoorias vastuolu esineb millest mul aimu pole :D
VW WRC2 masin pidid juba Saksamaal rajale tulema. Aga listis ei ole.
VW teeb Kataloonias debüüdi.
CTR
Rallifoorum 24/7
Posts: 5072
Joined: Wed Jan 21, 2015 7:26 pm

Re: WRC hooaeg 2019

Post by CTR »

Rovanperä võiks paar aastat WRC2s veel sõita ja kogemusi korjata. Minu arvates pole veel mõtet WRCsse tahaotsa tiksuma ja ressursse kulutama minna(nagu minu jaoks Suninen hetkel).
Pigem tahaks näha Pontust WRCs.
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Posts: 3574
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:08 pm

Re: WRC hooaeg 2019

Post by -huviline2- »

VW R5 homologeerimine lükkus veits edasi, seep. ADACile ei jõuta.
Last edited by -huviline2- on Sat Aug 04, 2018 10:00 pm, edited 1 time in total.
Ruutu
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 874
Joined: Mon Aug 18, 2008 7:22 am
Location: Tartu

Re: WRC hooaeg 2019

Post by Ruutu »

CTR wrote:Rovanperä võiks paar aastat WRC2s veel sõita ja kogemusi korjata. Minu arvates pole veel mõtet WRCsse tahaotsa tiksuma ja ressursse kulutama minna(nagu minu jaoks Suninen hetkel).
Pigem tahaks näha Pontust WRCs.
Nõus, muidu võib juhtuda see, mis Argentiinas juhtus, kui käis korralikult üle võlli. Sellised avariid võivad jälje jätta, aga ei pruugi. Aga igaljuhul on tal veel liiga vähe rallisid ja kogemusi.
Mati
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 651
Joined: Thu Nov 17, 2016 8:37 am

Re: WRC hooaeg 2019

Post by Mati »

Kolin wrote: Samas on japsidel nõudmine, et üks päikesemaa poegadest peab olema meeskonnas.
Õnneks saavad päikesemaa mehed ka aru, et neil ei ole hetkel ühtegi poega sinna panna. Kahte poissi nad siin koolitavad Mäkinen/Märtin komboga, aga ma küll ei usu, et nendest wrc materjal välja voolitakse. Tundub pigem olevat rikaste papade pushimine kui Toyota noorteprogramm.
CTR
Rallifoorum 24/7
Posts: 5072
Joined: Wed Jan 21, 2015 7:26 pm

Re: WRC hooaeg 2019

Post by CTR »

Mati wrote:
Kolin wrote: Samas on japsidel nõudmine, et üks päikesemaa poegadest peab olema meeskonnas.
Õnneks saavad päikesemaa mehed ka aru, et neil ei ole hetkel ühtegi poega sinna panna. Kahte poissi nad siin koolitavad Mäkinen/Märtin komboga, aga ma küll ei usu, et nendest wrc materjal välja voolitakse. Tundub pigem olevat rikaste papade pushimine kui Toyota noorteprogramm.
Jaapani riik pidi ka väga suures osas rahaliselt toetama neid
Mati
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 651
Joined: Thu Nov 17, 2016 8:37 am

Re: WRC hooaeg 2019

Post by Mati »

CTR wrote: Jaapani riik pidi ka väga suures osas rahaliselt toetama neid
Suurepärane, mis mul saab selle vastu olla. Aga poisid on siin mitu aastat juba toimetanud ja ega ühtegi sähvatust näinud ei ole. Katsuta Rootsi oma klassis võitis aga see oli rohkem juhus. Arail pole sedagi olnud. Aga las paugutavad, toetavad Eesti ja Soome majandust.
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Posts: 3574
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:08 pm

Re: WRC hooaeg 2019

Post by -huviline2- »

Rootsi eriti juhus polnud...Pirelli küll aitas, aga vastaseks oli teiste seas kohalik kiire mees tehase-skodilakiga. Õppida on neil muidugi küllalt, kui üldse suurde klassi jõuda tahavad. Kuulujutud olid ju ka Toyota B-tiimist, mida MM vedama peaks hakkama...huvi nagu oleks palju, aga keegi ei jõua kokkulepeteni.
Post Reply