WRC Rally Estonia 2020

Maailma rallitippude käekäigust

Moderators: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Post Reply
snakeplissken
Rallifoorum 24/7
Posts: 7031
Joined: Thu Jul 18, 2013 1:04 pm
Location: Tartu/Lõuna - Eesti

Re: WRC Rally Estonia 2020

Post by snakeplissken »

pelmeen10 wrote:
snakeplissken wrote:
Oliverk wrote:Kuulujutud on et kindlate vaatamiskohtadega passid tulevad. Ei tõata head see värk...
Täielik porr oleks ju, sellist jama nad ei teeks. Inimesi on vaja hajutada ikka.
sest et metsa ilma passita ei saa?
Mis küsimus see on? Ma arvan, et läbi metsa minnes saad alati katsele tasuta.

Mina olen iga aasta ikka passi ostnud, sest enda kohta olen tavaliselt liikunud mööda ametlikku vaatamiskohta. Ja vahepeal vaadanud ka ametlikes kohtades. Näeb ka sealt väga hästi, kui nt redel kaasas :D

Ei taha just seda karja ajamist, laske inimestel kohta valida, eriti just sellisel ajal kus sotsiaalne distanseerumine on tähtis.
tfr
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 649
Joined: Sat Apr 29, 2017 8:53 pm

Re: WRC Rally Estonia 2020

Post by tfr »

Delfi on teinud hea ülevaate kohalike meeste plaanidest:
https://sport.delfi.ee/news/auto/rallye ... d=90448449
Arvi1991
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 223
Joined: Thu Dec 22, 2011 1:03 pm
Location: Võrumaa

Re: WRC Rally Estonia 2020

Post by Arvi1991 »

selline siis asi nende rallipassidega https://sport.delfi.ee/news/auto/rallye ... 3Mbmz9rw5M
snakeplissken
Rallifoorum 24/7
Posts: 7031
Joined: Thu Jul 18, 2013 1:04 pm
Location: Tartu/Lõuna - Eesti

Re: WRC Rally Estonia 2020

Post by snakeplissken »

Ongi mingid erinevad paketid. Tundub ausalt öeldes väga ****
marko1509
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 963
Joined: Fri Jun 02, 2006 9:26 am
Location: Tartu

Re: WRC Rally Estonia 2020

Post by marko1509 »

Tõsised .... Kotid
Sala
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 479
Joined: Wed Jul 12, 2017 2:33 pm

Re: WRC Rally Estonia 2020

Post by Sala »

Mtea ikka jõle riskikas sedasi ette osta tuima kohtadega. Ma käigupealt ikka päris tihti plaane muutnud kohtade osas... Ilmselt siis "silgud pütis" idee neil siiski :?

Aga noh, metsavahelt raksu :D Eelmine aasta ei küsinud keegi miskit (kuigi oli olemas), saab hakkama küll :D
snakeplissken
Rallifoorum 24/7
Posts: 7031
Joined: Thu Jul 18, 2013 1:04 pm
Location: Tartu/Lõuna - Eesti

Re: WRC Rally Estonia 2020

Post by snakeplissken »

Seeneliste arvu märgatav kasv tõotab ralli ajal tulla.
rally11
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1106
Joined: Sun Feb 13, 2011 9:17 am
Location: kuressaare

Re: WRC Rally Estonia 2020

Post by rally11 »

tfr wrote:Delfi on teinud hea ülevaate kohalike meeste plaanidest:
https://sport.delfi.ee/news/auto/rallye ... d=90448449

Keegi täispikka intervjuud saab jagada?
MadMax
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 739
Joined: Sat Jul 04, 2015 7:23 am

Re: WRC Rally Estonia 2020

Post by MadMax »

“Rrallipassi hind jääb mõistlikkuse piiridesse” on täis pask jutt. Katse hind tuleb 13 euri. Soome rallil vaatasin 11 katset... 80/11 on 7.3€
snakeplissken
Rallifoorum 24/7
Posts: 7031
Joined: Thu Jul 18, 2013 1:04 pm
Location: Tartu/Lõuna - Eesti

Re: WRC Rally Estonia 2020

Post by snakeplissken »

rally11 wrote:
tfr wrote:Delfi on teinud hea ülevaate kohalike meeste plaanidest:
https://sport.delfi.ee/news/auto/rallye ... d=90448449

Keegi täispikka intervjuud saab jagada?
https://www.upload.ee/files/12010004/Ra ... t.pdf.html
5U175
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 278
Joined: Sat Jul 18, 2015 7:18 pm

Re: WRC Rally Estonia 2020

Post by 5U175 »

Eilses ringvaates Aava ja Hõbe
https://etv.err.ee/1108312/ringvaade-suvel
hull
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 717
Joined: Sat Aug 06, 2005 12:42 pm
Location: tallinn
Contact:

Re: WRC Rally Estonia 2020

Post by hull »

snakeplissken wrote:Seeneliste arvu märgatav kasv tõotab ralli ajal tulla.
Sala wrote:Mtea ikka jõle riskikas sedasi ette osta tuima kohtadega. Ma käigupealt ikka päris tihti plaane muutnud kohtade osas... Ilmselt siis "silgud pütis" idee neil siiski :?
Aga noh, metsavahelt raksu :D Eelmine aasta ei küsinud keegi miskit (kuigi oli olemas), saab hakkama küll :D

Ja selliste seeneliste pärast võib see ka jääda viimaseks WRC etapiks meil. Kui ikka promootorid näevad et korralaja ei suuda hoida kinni plaanist ja kontrollida pealtvaatajaid. No siis pole midagi teha. Need piirangud rallipassidega kõik sinna juurde ju hetkel vajalikud. Valida ju on kas 5 katset otse või kogu ralli all lives nutiseadmete vahendusel. Hea et üldse lubatakse pealtvaatajaid rallile.
Seal kus lõppeb asfalt....
Kristop
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 179
Joined: Wed Sep 23, 2009 9:52 pm

Re: WRC Rally Estonia 2020

Post by Kristop »

See oleks ikka tase kui näiteks ühe seltskonna inimesed ostavad omale eraldi piletid ja pärast selgub et see sama seltskond lüüakse vaatamiskohtadega lahku. Iga üks peab oma autoga tulema?
snakeplissken
Rallifoorum 24/7
Posts: 7031
Joined: Thu Jul 18, 2013 1:04 pm
Location: Tartu/Lõuna - Eesti

Re: WRC Rally Estonia 2020

Post by snakeplissken »

Sellepärast antaksegi nädal aega otsustada.
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: WRC Rally Estonia 2020

Post by Kolin »

hull wrote:
snakeplissken wrote:Seeneliste arvu märgatav kasv tõotab ralli ajal tulla.
Sala wrote:Mtea ikka jõle riskikas sedasi ette osta tuima kohtadega. Ma käigupealt ikka päris tihti plaane muutnud kohtade osas... Ilmselt siis "silgud pütis" idee neil siiski :?
Aga noh, metsavahelt raksu :D Eelmine aasta ei küsinud keegi miskit (kuigi oli olemas), saab hakkama küll :D

Ja selliste seeneliste pärast võib see ka jääda viimaseks WRC etapiks meil. Kui ikka promootorid näevad et korralaja ei suuda hoida kinni plaanist ja kontrollida pealtvaatajaid. No siis pole midagi teha. Need piirangud rallipassidega kõik sinna juurde ju hetkel vajalikud. Valida ju on kas 5 katset otse või kogu ralli all lives nutiseadmete vahendusel. Hea et üldse lubatakse pealtvaatajaid rallile.
Ise veel kahevahel kas minna või mitte minna. Aga si vist kaldub WRC+ All Live kasuks. Saab mugavalt kodus kogu ralli programmi jälgida. Muidugi see seda hullu melu ei asenda. Aga ajab asja ära.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
schalke
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1134
Joined: Wed Jul 27, 2005 10:35 am
Location: Tallinn- Ida Virumaa

Re: WRC Rally Estonia 2020

Post by schalke »

Ma ka ei mõista seda irisemist küll piletihinna ja pakettide kohta. Kõike seda ju tehakse arvestades eritingimustega. Tänu nendele eritingimustele me selle ürituse ju saimegi. Pigem üllatav, et nii paljugi inimesi rajaäärde lubatakse.
Kahjuks ei suuda irisejad aru saada, et kõike tehakse perspektiivitundega- et kõik sujuks hästi, et meile antaks ka edaspidi võimalusi. Peamine publik (miljonid) istuvad arvuti ju taga- sinna peab kõik näima korralik. Täielik feil oleks, kui mingi katse ära jäetaks, kuna rahvast liiga palju, rahvas rajal, ülesõitudel ummikud jne. Minumeelest oli ka eelmiste ürituste üks väljatoodud puudus see, et ülesõitudel jubedad ummikud ja ralliautodel raske läbi pääseda,

Hõbe ja Aava ju väga selgelt põhjendavad, miks tänased meetmed sellised on.

Mulle endale ka tundub, et isegi huvitavam oleks jälgida WRC+ ülekandeid, et kuidas see asi maailmale edasi antakse.
F-1 ennustusvõistluse võitja 2006; DTM ennustusvõistluse võitja 2011
tfr
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 649
Joined: Sat Apr 29, 2017 8:53 pm

Re: WRC Rally Estonia 2020

Post by tfr »

MM-reeglistiku järgi on nõutud vähemalt 300km katseid ja vähemalt 2/3 peab toimuma, et täispunktid välja jagataks. Saan aru, et meile anti miski eriluba teha lühem ralli (~220km) - aga ma ei teagi, kas seda 2/3 loetakse nüüd 220-st või on see piir endiselt 200km peal. Kui viimast, siis on ikka suht napikamäng - kui mingi pikem katse ära jääb mingil põhjusel (eriti loll, kui siis pealtvaatajate tõttu), on juba hambad.
swrt
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 271
Joined: Thu Dec 22, 2005 10:05 am

Re: WRC Rally Estonia 2020

Post by swrt »

Rootsis polnud sedagi
Sala
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 479
Joined: Wed Jul 12, 2017 2:33 pm

Re: WRC Rally Estonia 2020

Post by Sala »

hull wrote:
snakeplissken wrote:Seeneliste arvu märgatav kasv tõotab ralli ajal tulla.
Sala wrote:Mtea ikka jõle riskikas sedasi ette osta tuima kohtadega. Ma käigupealt ikka päris tihti plaane muutnud kohtade osas... Ilmselt siis "silgud pütis" idee neil siiski :?
Aga noh, metsavahelt raksu :D Eelmine aasta ei küsinud keegi miskit (kuigi oli olemas), saab hakkama küll :D

Ja selliste seeneliste pärast võib see ka jääda viimaseks WRC etapiks meil. Kui ikka promootorid näevad et korralaja ei suuda hoida kinni plaanist ja kontrollida pealtvaatajaid. No siis pole midagi teha. Need piirangud rallipassidega kõik sinna juurde ju hetkel vajalikud. Valida ju on kas 5 katset otse või kogu ralli all lives nutiseadmete vahendusel. Hea et üldse lubatakse pealtvaatajaid rallile.
Ja millist ohtu kujutab täpsemalt ametlikust alast väljaspool ohtus kohas korralikult käituv pealtvaataja?
Sorry aga ma tõesti olen skeptiline antud hetkel nende ametlike kohtade suhtes kuhu 1000 inimest soovitakse pressida. Piisab kui tuleb sinna sekka 1-2 idiooti kes ei suuda oma koroonatunnustega kodus püsida ja 2 nädalat hiljem ongi meil see teine laine käes. Juba enese huvides oleks kuskil eraldatud kohas vaikselt.

Hinna poolest mul ei ole kahju seda 65€ maksta ja ilmselt ka maksan aga see piiramine ja kokkusurumine on kohati küsitav :roll:

E: ise oleks selle piletisüsteemi ehk teisiti lahendanud. Sama arv pileteid aga ostes märgid ise ära need 5 katset kuhu soovid saada. Valikul oleks siiski endiselt piirang kes ees see mees aga sel juhul polekski probleemi. Muidugi kui hunnik kombosi siis on võimalus et tegelikult probleemi polegi. Saab näha
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: WRC Rally Estonia 2020

Post by Kolin »

Rallipassid iskustatakse st. seotakse isikukoodiga. Tundub, et on foorumit lugemas käinud. Ning just TV3 uudistes ütles, et eriti suure tähelepanuga võetakse metsa radu valve alla.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
Post Reply