WRC hooaeg 2019

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: Jaanus, KAIKUL, Strike, jagr, Erki

Vasta
pelmeen10
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 744
Liitunud: 12 Nov 2011, 17:53

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas pelmeen10 »

Mina ei tea ühtegi f1 sõitja numbrit aga minu meelest on loogilisim variant mingit pidi eelmise hooaja järjestuse põhjal. Praegu on väga hea (1-12). Huvitav kuidas siis ülejäänud klassides järjestusi jagatakse, ütleme wrc2 on vahemikus 31-50 (aga 33 on nt mõne wrc mehe oma)

Kõvemate meeste numbrit mäletatakse kindlasti rohkem (nr1) :D
ElvisP
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1503
Liitunud: 19 Mai 2018, 13:50

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas ElvisP »

Küsimus on ka, et mida see numbri mäletamine sisuliselt annab. Auto sellest kiiremini sõitma ei hakka.

Aga näiteks mingi nänni müümisel (särgid, automudelid, nokamütsid) jne. võib igale sõitjale oma kindla numbri andmine kaasa aidata, sest ostja teab, et sama number on sõitjal ka järgmisel hooajal (kui ta just ei võida).
Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas Frank »

Vaat, rallis on probleem see, et rajal on korraga rohkem kui mingi paarkümmend meest. Mis kuradi moodi sa jagad neid numbreid kui sul on 30 erinevat Francois'd, kes võib-olla igaüks osalevad kuni neljal etapil terve "karjääri" jooksul. Või kui üks teine Francois perekonnanimega Duval otsustaks comebacki teha ning tahaks oma numbrit saada, mis äkki on mõne Colini kasutuses juba.

Samamoodi võiks tuua nüüdseks vist mineviku jäänud suusavahetuse rallisse, kus X kilomeetril on kõigil ekipaazidel kohustuslik rehvivahetus. Pole vaja teistelt spordialadelt asju üle tuua. See mis töötab ühes, ei tööta teises absoluutselt.
"Come on, you can see more than that"
ElvisP
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1503
Liitunud: 19 Mai 2018, 13:50

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas ElvisP »

Õudne lugu jah.

Korvpallis mängib näiteks ainuüksi NBA-s 500 mängijat, ometi saavad numbrid ära jagatud 0-99 piires. Ja iga kossufänn teab täpselt, mis oli Michael Jordani särginumber, ehkki mees enam ca 15 aastat ei mängi. Pakun, et Michael`i nimelisi on NBA-s rohkem olnud kui Francois nimelisi rallis.
Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas Frank »

ElvisP kirjutas:Õudne lugu jah.

Korvpallis mängib näiteks ainuüksi NBA-s 500 mängijat, ometi saavad numbrid ära jagatud 0-99 piires. Ja iga kossufänn teab täpselt, mis oli Michael Jordani särginumber, ehkki mees enam ca 15 aastat ei mängi. Pakun, et Michael`i nimelisi on NBA-s rohkem olnud kui Francois nimelisi rallis.
Sinu toodud analoog ei pea paika, sest sul on X number klubisid pallimängudes. Rallis pole neid. Ehk sa ei saa jagada numbreid vahemikus 0-99 30 korda nagu su kallis NBAs.
"Come on, you can see more than that"
ElvisP
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1503
Liitunud: 19 Mai 2018, 13:50

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas ElvisP »

Frank kirjutas:
ElvisP kirjutas:Õudne lugu jah.

Korvpallis mängib näiteks ainuüksi NBA-s 500 mängijat, ometi saavad numbrid ära jagatud 0-99 piires. Ja iga kossufänn teab täpselt, mis oli Michael Jordani särginumber, ehkki mees enam ca 15 aastat ei mängi. Pakun, et Michael`i nimelisi on NBA-s rohkem olnud kui Francois nimelisi rallis.
Sinu toodud analoog ei pea paika, sest sul on X number klubisid pallimängudes. Rallis pole neid. Ehk sa ei saa jagada numbreid vahemikus 0-99 30 korda nagu su kallis NBAs.
Jah, rallis on meeskondi vähem, seega oluliselt lihtsam 0-99 piiresse mahtuda.

Aga no üldiselt on see inimloomuses iga uue asja peale kõige pealt kiunatada, et "miks miks miks miks!!!" selle asemel, et prooviks midagi positiivset näha. Kui muutusi maailmas ei oleks siis oleksime kõik veel kiviajas ja toksiksime puupulgaga vastu kive või roniksime puu otsa.

Ka praegu on ekipaažidel kõigil oma numbrid ja pole nagu kuulda olnud, et numbritest on puudu. Muutub nüüd ainult see, et igale ühele jääb karjääri lõpuni oma number, mis vabaneb siis kui karjäär lõppeb. Milles on probleem?
buugawuuga
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 114
Liitunud: 09 Juul 2016, 19:00

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas buugawuuga »

Aga muutuste eesmärk peaks olema siiski midagi paremaks muuta. Mõtleva inimese loomuses, peaks säilima ka võime küsida, "Miks?" aga mitte lambana kõigele truult kaasa määgida. Praegune numbrisüsteem on toimiv ja lihtsalt arusaadav, mis selle muutusega paremaks saaks, ei mõista. Seega jääb küsitavaks ka kogu muutuse otstarbekus.
Pallimängud ja ralli on ka ikka natuke liiga erinevad alad, et siia vahele paralleele saaks tõmmata.
Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas Frank »

ElvisP kirjutas:Jah, rallis on meeskondi vähem, seega oluliselt lihtsam 0-99 piiresse mahtuda.
Et ma nüüd õigesti aru saaks sinu loogikast. Üks mees sõidab Citroenis nr.5-ga, teine Hyundais ning kolmas M-Sportis? Sest nii on ju pallimängudes numbrid jagatud.
"Come on, you can see more than that"
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 10
Kontakt:

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas Kolin »

pelmeen10 kirjutas:Mina ei tea ühtegi f1 sõitja numbrit aga minu meelest on loogilisim variant mingit pidi eelmise hooaja järjestuse põhjal. Praegu on väga hea (1-12). Huvitav kuidas siis ülejäänud klassides järjestusi jagatakse, ütleme wrc2 on vahemikus 31-50 (aga 33 on nt mõne wrc mehe oma)

Kõvemate meeste numbrit mäletatakse kindlasti rohkem (nr1) :D
Hea näide Pelmeen10
Hetkel on hästi teada kes mis klassis sõidab numbrid on hästi jagatud. WRC 1-12, WRC2 31-50 JWRC 61-80
Türgis oli ehe näide RC2 klassi võitis H.Solberg kelle auto number oli 81 Sest ta ei võistelnud WRC2 klassis.
Frank kirjutas:
ElvisP kirjutas:Jah, rallis on meeskondi vähem, seega oluliselt lihtsam 0-99 piiresse mahtuda.
Et ma nüüd õigesti aru saaks sinu loogikast. Üks mees sõidab Citroenis nr.5-ga, teine Hyundais ning kolmas M-Sportis? Sest nii on ju pallimängudes numbrid jagatud.
Väga hea. Raske on inimesele asja seletada..
Aga Elvis too välja uue süsteemis väga head omadused. Mina paraku neid ei leia. Peale selle, et kõik on segamini nagu pudru ja kapsad
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
STI
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 950
Liitunud: 13 Veebr 2003, 20:34
Asukoht: Tallinn

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas STI »

Kolin kirjutas:
pelmeen10 kirjutas:Mina ei tea ühtegi f1 sõitja numbrit aga minu meelest on loogilisim variant mingit pidi eelmise hooaja järjestuse põhjal. Praegu on väga hea (1-12). Huvitav kuidas siis ülejäänud klassides järjestusi jagatakse, ütleme wrc2 on vahemikus 31-50 (aga 33 on nt mõne wrc mehe oma)

Kõvemate meeste numbrit mäletatakse kindlasti rohkem (nr1) :D
Hea näide Pelmeen10
Hetkel on hästi teada kes mis klassis sõidab numbrid on hästi jagatud. WRC 1-12, WRC2 31-50 JWRC 61-80
Türgis oli ehe näide RC2 klassi võitis H.Solberg kelle auto number oli 81 Sest ta ei võistelnud WRC2 klassis.
Frank kirjutas:
ElvisP kirjutas:Jah, rallis on meeskondi vähem, seega oluliselt lihtsam 0-99 piiresse mahtuda.
Et ma nüüd õigesti aru saaks sinu loogikast. Üks mees sõidab Citroenis nr.5-ga, teine Hyundais ning kolmas M-Sportis? Sest nii on ju pallimängudes numbrid jagatud.
Väga hea. Raske on inimesele asja seletada..
Aga Elvis too välja uue süsteemis väga head omadused. Mina paraku neid ei leia. Peale selle, et kõik on segamini nagu pudru ja kapsad
Eks see uus reegel on kopeeritud F1'st ja peamiselt turundusinimeste survel. Saab numbrid särkidele peale trükkida ja ei pea igal aastal neid uuesti trükkima, juhul kui just maailmameistriks ei tulda.
schalke
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1134
Liitunud: 27 Juul 2005, 10:35
Asukoht: Tallinn- Ida Virumaa

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas schalke »

Turunduslikus mõttes on just hea, kui iga aasta saaks uue asja müüa. Aga sõitja kui brändiloomisele aitaks kindel number kaasa. WRC puhul on see võistluste korraldamise mõttes keerulisem kui F1s.
F-1 ennustusvõistluse võitja 2006; DTM ennustusvõistluse võitja 2011
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas KidrA »

schalke kirjutas:Turunduslikus mõttes on just hea, kui iga aasta saaks uue asja müüa. Aga sõitja kui brändiloomisele aitaks kindel number kaasa. WRC puhul on see võistluste korraldamise mõttes keerulisem kui F1s.
Just siin peitubki point. Selle muutusega soovitakse sõitja kui brändiloomisele kaasa aidata, et numbrid muutuks suuremaks kui elu. Et mõtled Hamiltonile ja silme ette tuleb kohe 44. Kui nüüd F1 vaadata, kus see süsteem on juba mitmeid aastaid siis mina väidan, et see ei tööta. Numbrid pole hakanud mängima olulist rolli sõitja kui brändi puhul. On vaid saavutatud see, et fännidel on meeles vaid oma lemmiksõitja number ja heal juhul mõne sõitja oma veel.
See muutus on samas mõeldud ka mitte just kõige suuremale fännile ja F1 kaugele inimesele. Tuleb mõni kuulus räppar, käib seal autode vahel ringi, küsitakse, et kelle poolt sa oled ja tuleb vastuseks, et selle mustanahalise number 44 poolt, mis ta nimi oligi Lewisson?

Enne arutati FIA's ka, et jagaks kindlad numbrid tiimidele hoopis, nagu kunagi Ferraril oli iga hooaeg 27, 28. Enamus tiime oli selle muudatuse vastu siiski siis mindi üle et sõitjatele kindlad numbrid anda.

Aga mis meie ka teame, kohe tuleb elvis ja teeb selgeks, kuidas kõik uus on hea ja kes aru ei saa on vinguja, et vaadake NBA'd - töötab! Kuradi hea ikka, selliseid vendi oleks meile foorumisse rohkem vaja. Ma nautisin ka rahvusvahelises foorumis Antti postitusi, kuigi tema jäi stiilselt rahulikuks ja ei läinud näost punaseks ja muutunud labaseks aga peast oli sama soe.
ElvisP
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1503
Liitunud: 19 Mai 2018, 13:50

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas ElvisP »

Sa KidrA otsi vastuseid oma Keenia sõbralt või Edgari naeratusest.
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3574
Liitunud: 13 Veebr 2006, 17:08

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas -huviline2- »

No tegelikult on põhimeeste puhul tõesti numbrid pigem kolmandajärgulised, kasutatakse neid täiendusena nimele küll, aga absoluutselt igal pool on kirjas ekipaaži nimi, ülekannetes ei räägi keegi numbritest, ainult nimed. Kui metsas mööda vuhisetakse, siis loeb ka lisaks numbrile välja, kes autoga sõidab. Tavaliselt on selleks ajaks muidugi number juba shitaga kattunud ka.
ElvisP
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1503
Liitunud: 19 Mai 2018, 13:50

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas ElvisP »

Kolin kirjutas: Aga Elvis too välja uue süsteemis väga head omadused. Mina paraku neid ei leia. Peale selle, et kõik on segamini nagu pudru ja kapsad
Kindlasti on eeliseid palju aga lambist ...

Tänak näiteks valib endale numbri 33. Ja võidab kas selle numbriga või siis number 1. all sõites karjääri lõpuks 10 MM tiitlit. Mille peale FIA otsustab number 33. Tänaku auks WRC-s saata Autospordi Kuulsuste Halli ja mitte keegi enam tulevikus ei saa seda numbrit WRC-s kasutada.
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas KidrA »

Kui ma nädal aega sööks seeni mis on kasvanud Tsernobõli metsas siis ma oleks sinuga nõus. See oli nüüd küll väga kõva pluss su paljudest positiivsetest. Jääme siis ootama 10. meistritiitlit ja 33. numbri sattumist kuulsuste halli!

Aga muidu täitsa okei, juba oled õppinud argumenteerima, mitte esimese asjana ei ürita teisi maha teha, et nad on rumalad, vingujad ja noored, kes pole üle kahe ralli näinud. See on positiivne! :)
ElvisP
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1503
Liitunud: 19 Mai 2018, 13:50

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas ElvisP »

KidrA kirjutas: Aga muidu täitsa okei, juba oled õppinud argumenteerima, mitte esimese asjana ei ürita teisi maha teha, et nad on rumalad, vingujad ja noored, kes pole üle kahe ralli näinud. See on positiivne! :)
Sinu maha tegemisega pole siin foorumis küll kellelgi vaja tegeleda. Saad sellega ise väga edukalt hakkama.

PS! Ma saan aru, et sulle ei mahu hinge see, et sa jäid siin foorumis ainsaks, kes jätkuvalt ei saa aru miks on meeskonnataktika kasutamine autospordis oluline. Aga lihtsalt lepi sellega. Kõike ei ole maailmas võimalik ka sinusugusel geeniusel mõista. Eriti kui Edgari naeratust, Tsernobõli seeni või Keenia sõpra pole kohe käepärast. Võib-olla kui oled endas rahu selle teemaga teinud leiad ka jõudu iga minu arvamuse peale mitte erutuda ja oma lollust välja näidata.
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas KidrA »

Ma ei rääkinud endast, ma räägin su postitustest, mis algavad stiilis, et kõik uus on hea ja kes aru ei saa on vinguja. See, et sa mu huumorist aru ei saa ja üritad selle negatiivseks keerata, see on teine teema, enamus ei saagi mustast huumorist aru.
ElvisP
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1503
Liitunud: 19 Mai 2018, 13:50

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas ElvisP »

KidrA kirjutas:Ma ei rääkinud endast, ma räägin su postitustest, mis algavad stiilis, et kõik uus on hea ja kes aru ei saa on vinguja. See, et sa mu huumorist aru ei saa ja üritad selle negatiivseks keerata, see on teine teema, enamus ei saagi mustast huumorist aru.
Sul on kas väga vildakas arusaamine mustast huumorist või väga kõrge enesehinnang kui sa arvad, et see "nali", mis sa postitasid oli must huumor. Fakt on see, et oma "musta huumorit" pidasid sa vajalikuks teha just minu arvamuse peale, mitte kellegi teise puhul. Ühtlasi reageerid sa igale minu postitusele ALATI vastupidise seisukohaga, mis keskendub ühel hetkel minu isikule, postitamise stiilile ja millele iganes. Teisisõnu, kes vähegi on seda ketti siin lugenud saab aru, et sa kas a) oled kinni mingites vanades solvumistes või b) proovid endale meeleheitlikult leida uut geisõpra. Ma ei saa sind kummagi punkti osas aidata.

Seega oleks mõistlik kui sa üritaksid minu postituste peale enam mitte reageerida isegi kui sisemuses tunned selleks meeleheitliku vajadust. Kui mitte muul põhjusel siis kasvõi sellepärast, et austada teisi foorumi liikmeid, kellele ei paku tõenäoliselt huvi lugeda rallist kaugeks jäävaid ja enda isiksuse otsinguid alustanud noore rallisõbra postitusi.
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas KidrA »

Selles oled sa valesti aru saanud, kui arvad, et ma ootan palehigis su postitusi, et siis nendele just vastupidine arvamus omapoolt anda. Ma ütlen välja mida ma arvan ja seni on pea kõik tõesti vastupidine sinu arvamusele olnud ja ma olen üritanud selgitada miks. Aga siin tulebki nüüd sinu ja minu vahe sisse. Ma üritan näiteid tuua ja selgitada aga vastu tuleb midagi muud. Mis mulle su postituste juures ei meeldi on kohe teiste labeldamine, kohe pannakse paika, et kui ei ole sama meelt, oled rumal, vinguja ja nolk, kes ei tea rallist midagi. Kui sa sellest negatiivsusest lahti saad siis saab sinust juba asja ja ära ürita näha iga mu postituse taga rünnakut, sest ma postitan samamoodi edasi nagu seni teinud olen, et ku ima sinu arvamusega ei ole nõus siis ma ütlen, et miks see nii on, sa võid selle vestlusega siis minna edasi või mitte aga kohe rumalaks ja lolliks labeldama pole mõtet hakata, siis tuleb minu poolt samuti vürtsikaid sõnu :D
Vasta