WRC hooaeg 2019

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: KAIKUL, Jaanus, Strike, jagr, Erki

Vasta
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3574
Liitunud: 13 Veebr 2006, 17:08

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas -huviline2- »

Ma ütleks siis üigem Meeke autot jagama Hyundaisse ja üks jagajatest Toyotasse. Mõlemad ilmselt selle perspektiiviga mõistlikumad. 2020 on muidugi üldse liiga kaugel, kaua see JML viitsib teist või isegi kolmandat viiulit mängida/ saab veel.
aix
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 4810
Liitunud: 10 Veebr 2003, 22:47
Asukoht: Tallinn
Meeldimisi saanud: 1
Kontakt:

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas aix »

-huviline2- kirjutas:... kaua see JML viitsib teist või isegi kolmandat viiulit mängida/ saab veel.
Küsimus ei ole pigem selles, et kas latvala viitsib teistvõi kolmandat viiulit mängida, vaid kas ta üldse suudab esimest viiulit mängida...
Ta võiks juba aru saada, et ega tiitli eest võitlejat temast naljalt ei saa. Närvikava peab ikka paika saama, aga nagu teada siis närvirakud ei taastu vananedes...:)
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3574
Liitunud: 13 Veebr 2006, 17:08

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas -huviline2- »

Einoh, ega siis esisõitjana pea tiitlit tingimata püüdma. Selliseid mehi ei jätkugi hetkel igasse tiimi. Vaikselt oma asja ajades muidugi kes teab, võidab mõned rallid ja on jälle tiitlikonkurentsis nagu 2017 juhtus.
aix
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 4810
Liitunud: 10 Veebr 2003, 22:47
Asukoht: Tallinn
Meeldimisi saanud: 1
Kontakt:

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas aix »

http://sport.delfi.ee/news/auto/wrc/toy ... d=83715869

Nüüd siis jutt ka Meekest. Mäkinen kardab, et ta ei saa Tänakuga läbi kuna Meeke tahab kangesti võita ja Otti näol on neil teemi esisõitja juba olemas.

Nüüd siis ka ametlikult välja öeldud, kes on Toyota tiimi esisõitja...:)
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3574
Liitunud: 13 Veebr 2006, 17:08

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas -huviline2- »

See on ju tõlge Evansi artiklist jälle, võib vabalt fiktsioon olla. Mäkinen on ka muidugi selline mees, kes vastab iga sõitja kohta, et "jaa, huvitav mees tõepoolest, tuleb mõelda".
Lärri
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1084
Liitunud: 11 Jaan 2012, 20:00

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas Lärri »

-huviline2- kirjutas:See on ju tõlge Evansi artiklist jälle, võib vabalt fiktsioon olla. Mäkinen on ka muidugi selline mees, kes vastab iga sõitja kohta, et "jaa, huvitav mees tõepoolest, tuleb mõelda".
Kogu lugupidamise juures Tommi vastu ja ühtaegu tunnustades teda viimase aasta jooksul ladusamaks muutunud inglise keele eest, kuid ikkagi on tema inglisekeelsed avaldused sellised, et tagantjärgi ta isegi vaevalt nende mõttest lõpuni aru saab. Veel vähem siis keegi kolmas. Mistõttu võis Tommi vabalt püüda näida viisakana ja öelda, et "Meeke oleks tore küll aga ... " ja see tõlgiti kui "me peame nüüd ainult vaatama, et mis sest Tänaku-poisist järgmine aasta saab, ta ju ka tahaks võita" :D

Briti meedia tõlgendab eeldatavalt endale sobival ja klikataval viisil statement'e, mis keelelise kohmakuse või muu asjaolu ajel tõlgendamist võimaldavad. Nagu iga teinegi meedia.
Viimati muutis Lärri, 19 Sept 2018, 14:57, muudetud 1 kord kokku.
Olts
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1082
Liitunud: 25 Mär 2003, 13:20
Asukoht: seal kus parimad ralliteed

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas Olts »

KidrA kirjutas:Jah, britt Evans pakub britti Meeke'i Toyotasse ja Yle soome tegelane pakub soomlast Huttuneni.
.....
Eesti Päevaleht võiks Kruudat pakkuda :lol:
rattaga on kah hea sõita
Mati
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 651
Liitunud: 17 Nov 2016, 08:37

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas Mati »

Olts kirjutas:
KidrA kirjutas:Jah, britt Evans pakub britti Meeke'i Toyotasse ja Yle soome tegelane pakub soomlast Huttuneni.
.....
Eesti Päevaleht võiks Kruudat pakkuda :lol:
Miks mitte. Hoiab ju teine Hiinas kätt soojana :D
pelmeen10
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 744
Liitunud: 12 Nov 2011, 17:53

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas pelmeen10 »

Ärge unustage, et Lappi pole veel kuskile läinud, ta on Toyotaga rahul ja nüüd siis pakub ilmselt Toyota ka kõrgemat palka. Mina ei mõistaks tema otsust kui lahkub.
Lärri
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1084
Liitunud: 11 Jaan 2012, 20:00

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas Lärri »

pelmeen10 kirjutas:Ärge unustage, et Lappi pole veel kuskile läinud, ta on Toyotaga rahul ja nüüd siis pakub ilmselt Toyota ka kõrgemat palka. Mina ei mõistaks tema otsust kui lahkub.
Ma ei usu, et lahkubki. Aga eks me saame näha.
Oiks
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 25
Liitunud: 07 Okt 2010, 10:48

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas Oiks »

Kui Lappil ambitsiooni esisõitjaks saada, siis on lahkumine Citroeni ainuõige tegu. Järgmine aasta Ogieri järel veel teine viiul, kuid 2020 juba esisõitja. Toyotas seda võimalust tal ei tekiks niipea.
pelmeen10
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 744
Liitunud: 12 Nov 2011, 17:53

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas pelmeen10 »

https://rallysportmag.com/detailed-wrc- ... ip-190918/
Uued reeglimuudatuste ettepanekud, mille üle oktoobris hääletatakse:
- autoga tegelevate mehhaanikute arvu vähendamine 12lt 9le (kolmene meeskond) ja kahesel meeskonnal 9lt 6le
- testipäevade arvu vähendamine 55lt 42le
- praeguse max500km pikkuse ralli surumine vahemikku 300-350km
- piiramatu testiala vähendamine 10km diameetriga alasse
- sõitjad saavad valida endale kestva numbri (va maailmameister nr1) pole kirjas aga loogiline oleks vist et see number kestab ühe aasta?
- et vältida taktikalisi katkestamisi ralli lõpus uue mootori saamiseks, uued reeglid sätestavad millal katkestamine saab toimuda ning kasutatavate (lisa)mootorite arv hooajal piiratakse
- autol peavad iga kiiruskatse algul olema 4 pöörlevat ratast :D
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3574
Liitunud: 13 Veebr 2006, 17:08

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas -huviline2- »

Testiala oli siiani piiratud 50 km muteada.
kristjanmust
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 470
Liitunud: 06 Juul 2008, 11:09

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas kristjanmust »

Number pigem jääbki alaliselt, kuni mingi reegli kohaselt sõitja selle vabastab (lõpetab karjääri vms).
F1 vist Bottas kasutab alati numbrit 77 näiteks. Ka Neuville tiimi esisõitjana sõidab nr. 5 all, kuigi peaks nr. 4 all, sest ise valis. Saan aru, et maailmameister sõidab ikka nr. 1 all, eks siis hakkab see numbrite vahetamine pihta.
Lärri
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1084
Liitunud: 11 Jaan 2012, 20:00

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas Lärri »

Oiks kirjutas:Kui Lappil ambitsiooni esisõitjaks saada, siis on lahkumine Citroeni ainuõige tegu. Järgmine aasta Ogieri järel veel teine viiul, kuid 2020 juba esisõitja. Toyotas seda võimalust tal ei tekiks niipea.
Oled kindel, et Ogier sõlmib Citroeniga üheaastase lepingu? Oled kindel, et Lappi suudab Citroeniga olla järgmisel hooajal kolm etappi enne lõppu neljandal kohal? Oled kindel, et Toyotas ta ei saaks järgmisel hooajal Otiga võrreldes üldse temposse? Et jätaks haleda mulje ja tema turuväärtus 2019 Toyotas läheks langusesse? Et 2020 ei vabane koht hoopis Toyotas uuele esipiloodile?

Ma isiklikult ei ole.
snakeplissken
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 7044
Liitunud: 18 Juul 2013, 13:04
Asukoht: Tartu/Lõuna - Eesti
Meeldimisi saanud: 1

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas snakeplissken »

Ma ei saa sellest rallide lühendamisest aru. Rallid niigi lühikesed.
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas KidrA »

Numbrite valimine mulle isiklikult ei meeldi. Vanasti oli F1's mul iga hooaeg kõikide sõitjate numbrid meeles, keegi oleks küsinud Fisichella numbrit mu käest kell 4 öösel, ma oleks öelnud....või Maldonado oma, pole probleem....Gaston Mazzacane number, olemas.

Nüüd kõigil samad numbrid juba mitmendat hooaega ja tee mis tahad, ei jää meelde.

Mulle meeldib süsteem, kus tiimidele antakse numbrid paremuse järjekorras. Vähemalt on mingi loogika. Kui Vandoornel on 2. ja Hamiltonil 44. siis Monk minu sees karjub selle peale.
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3574
Liitunud: 13 Veebr 2006, 17:08

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas -huviline2- »

Ogieri lepingust pole ka nagu juttu olnud, äkki on viis aastat, äkki 10...
CTR
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5084
Liitunud: 21 Jaan 2015, 19:26
Has thanked: 3
Meeldimisi saanud: 11

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas CTR »

pelmeen10 kirjutas:https://rallysportmag.com/detailed-wrc- ... ip-190918/
Uued reeglimuudatuste ettepanekud, mille üle oktoobris hääletatakse:
- autoga tegelevate mehhaanikute arvu vähendamine 12lt 9le (kolmene meeskond) ja kahesel meeskonnal 9lt 6le
- testipäevade arvu vähendamine 55lt 42le
- praeguse max500km pikkuse ralli surumine vahemikku 300-350km
- piiramatu testiala vähendamine 10km diameetriga alasse
- sõitjad saavad valida endale kestva numbri (va maailmameister nr1) pole kirjas aga loogiline oleks vist et see number kestab ühe aasta?
- et vältida taktikalisi katkestamisi ralli lõpus uue mootori saamiseks, uued reeglid sätestavad millal katkestamine saab toimuda ning kasutatavate (lisa)mootorite arv hooajal piiratakse
- autol peavad iga kiiruskatse algul olema 4 pöörlevat ratast :D
Täiesti jama minu meelest..
-mehaanikute arvu vähendamine ei muuda eelarve sisuliselt midagi, sest enamus seal nagunii nö päevaraha eest ja pigem, et on võimalus sellisel kohal tegutseda
-sõitjate nrid minu meelest rallis võiks olla nii nagu on.. ei saa aru ei F1, motokrossist jm, kus MM ei võta #1, krt kui sa oled ikka MM siis oleks suur au ja uhkus sõita nr 1ga, aga ei.. võetakse ikka mingi ala 37 vm
-pöörlevate rataste arv.. no krt.. kui servis on ca 100km pärast ja esidiffer tükkideks, siis kohe katkestamine.. täis jama, keegi kasu ei saa sellest + kes hakkab iga katse alguses kõik autosid üle vaatama, et kas ikka toimib..
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3574
Liitunud: 13 Veebr 2006, 17:08

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas -huviline2- »

Mehaanikud ikka ilmselt päris suvalised külamehed päevarahadega ei ole, eks ikka ränk väljaõpe, hea palk ja kõik muu juurde, mis mööda maailma töötades vaja on. Eriti suurt võitu või kaotust ma muidugi eelarves ei näe.
Pöörlevate rataste all mõeldakse ilmselgelt veerevaid rattaid e. rehvidega varustet velgi, mitte kas tegu on FWD, RWD või AWD-ga. Meeke Portugali linnakatsele poleks saanud ühesõnaga.
Vasta