WRC hooaeg 2018

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: Jaanus, KAIKUL, Strike, jagr, Erki

Vasta
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 10
Kontakt:

Re: WRC hooaeg 2018

Postitus Postitas Kolin »

Olts kirjutas:Tänak peaksToyotas esisõitja olema?!?

Vot see ongi see pinge mille võib Tänak Latvalale peale panna. Seal hakkab võitlus selle nimel kes saab esisõitjaks kes mitte.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: WRC hooaeg 2018

Postitus Postitas jens »

Eks hooaeg selgitab, kes on 1. või 2. sõitja. See n-ö paberile kirjutatu määrab ainult nii palju, milline sõitja saab omale väiksema numbri autole ja stardiprotokolli. Tavaliselt kui valik on keeruline, antakse väiksem number tiimis vanemale/staažikamale olijale. Aga see ei määra midagi - reaalselt tõestada tuleb end siiski rajal.
Lithium
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5165
Liitunud: 11 Veebr 2010, 13:05
Asukoht: Tallinn
Has thanked: 1
Meeldimisi saanud: 2

Re: WRC hooaeg 2018

Postitus Postitas Lithium »

Colin Clark ja David Evans tegid Ogieriga täna inteka mis Colini Facebookis üleval. Selle mehe näost ja jutust on küll selline tunne, et võtab selle tiitli ja läheb pensionile ära... aga kes teab..
Söörlöne!
aix
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 4810
Liitunud: 10 Veebr 2003, 22:47
Asukoht: Tallinn
Meeldimisi saanud: 1
Kontakt:

Re: WRC hooaeg 2018

Postitus Postitas aix »

Kuulates seda Ogieri intervjuud, siis tundub, et Latvala pinged tulenevad ikka tema enda probleemidest. Ta ilmselt ei suuda leppida sellega, et keegi teine tiimis on kiirem kui tema. Hakkab rapsima ja sealt tulevad ka vead. Ogier tundub ikka väga tiimi mees olevat. Ütles et ott on väga hea tiimikaaslane ja neil ei ole mingeid saladusi, ei seadistuste ega millegi muu osas, sest meeskond on ikkagi üks ja see on kõige tähtsam. loomulikult kui minnakse katsele, siis ollakse konkurendid ja püütakse olla kõige kiirem...selles suhtes ei erine temast ka Ott ..., kuid Latvala ilmselt ei saa nii. Selle kohapealt ma arvan küll, et kui Ott hakkab olema stabiilselt kiirem Latvalast, siis võib see "sõbramehe" tunne kiirelt ära kaduda. See puhtalt minu arvamus...
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: WRC hooaeg 2018

Postitus Postitas KidrA »

aix kirjutas:Kuulates seda Ogieri intervjuud, siis tundub, et Latvala pinged tulenevad ikka tema enda probleemidest. Ta ilmselt ei suuda leppida sellega, et keegi teine tiimis on kiirem kui tema. Hakkab rapsima ja sealt tulevad ka vead. Ogier tundub ikka väga tiimi mees olevat. Ütles et ott on väga hea tiimikaaslane ja neil ei ole mingeid saladusi, ei seadistuste ega millegi muu osas, sest meeskond on ikkagi üks ja see on kõige tähtsam. loomulikult kui minnakse katsele, siis ollakse konkurendid ja püütakse olla kõige kiirem...selles suhtes ei erine temast ka Ott ..., kuid Latvala ilmselt ei saa nii. Selle kohapealt ma arvan küll, et kui Ott hakkab olema stabiilselt kiirem Latvalast, siis võib see "sõbramehe" tunne kiirelt ära kaduda. See puhtalt minu arvamus...
Täpselt ka minu arvamus. Et paljud arvavad, et kuum prantslane ei sobi külmade soomlastega kokku, et lõhub tiimi koostöövaimu, et Latvala läheb katki või midagi. Ma seda varianti ei usu. Mu silmis on Tänak isegi kuumaverelisem kui Ogier.

Pigem valiti Tänak, sest nagu tänane hooaeg näitab, ei jää ta just palju prantslasest maha, on kindlasti ka kõvasti odavam ja suur pluss, et on noorem. Valiti stabiilsus tulevikuks, pikki aastaid sõita samade pilootidega.

Latvala probleemiks on jah, tema ise, mitte Ogier ega Tänak. Latvala peab keskenduma ainult enda sõidule, siis võib ta mega kiire olla. Kui hakkab jälgima teiste tegemisi või mingid väikesed masina mured vaevavad siis lööb ta üliemotsionaalsus välja ja see võib mõjutada ta järgmisi katse-aegu, järgmisi rallisi või halvimal juhul kogu hooaega.

Ootan igatahes huviga, mis Toyotas saama hakkab. Kui Latvala püsib ühes tükis siis on Tänakul talle raske vastu saada, eriti kui masin ka uus ja harjumine võtab omajagu. Kui aga Tänak suudab masinaga üheks saada nagu ta seda Fiestaga on siis hakkab tema kasuks rääkima tugevam närvikava ja see võib tõesti Latvala jälle kergelt rivist välja lüüa. Igatahes saab huvitav olema jälgida mis saama hakkab.
Rainiz.
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 907
Liitunud: 10 Veebr 2012, 10:08

Re: WRC hooaeg 2018

Postitus Postitas Rainiz. »

Arvestades kui varjus ja probleemide/motivatsiooni küüsis oli Latvala VW-s, siis Jari-Matti poleks sellel enam juhtuda lasknud, et Ogier uuesti tema tiimikaaslane oleks.
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3574
Liitunud: 13 Veebr 2006, 17:08

Re: WRC hooaeg 2018

Postitus Postitas -huviline2- »

Seal oli vist lisaks see keiss, et Mäkinenile ja jaapanlastele ei meeldinud eelmise aasta lõpus saadud tagasiside Ogierilt. Solvusid vms ning teatavasti on jaapanlastele au hoopis teise tähendusega.
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC hooaeg 2018

Postitus Postitas soca »

ma nagu seda küll välja ei lugenud, et ta asjad kokku paneks ja pensile läheks. Mineviku vormis muidugi rääkis küll Otist (arusaadavalt) ja Evansist.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: WRC hooaeg 2018

Postitus Postitas jens »

Aina põnevamaks läheb. Nüüd on siis lisaks Citroenile ja M-Sportile Ogieril ka kolmas variant - mitteosalemine. Vähemalt WRC-s. :P
Timur_P
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2853
Liitunud: 23 Okt 2011, 20:06
Asukoht: Siin

Re: WRC hooaeg 2018

Postitus Postitas Timur_P »

-huviline2- kirjutas:Seal oli vist lisaks see keiss, et Mäkinenile ja jaapanlastele ei meeldinud eelmise aasta lõpus saadud tagasiside Ogierilt. Solvusid vms ning teatavasti on jaapanlastele au hoopis teise tähendusega.
Mina kuulsin, et japsid olid rohem solvunud kui Mäkinen.
MadMax
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 739
Liitunud: 04 Juul 2015, 07:23

Re: WRC hooaeg 2018

Postitus Postitas MadMax »

Ma ei tea, mis seal solvuda oli. Kõik me mäletame neid testivideosid ja naersime, et kas Toyota WRC2 autole üldse vastu saab. Ogiergi ütles, et see auto, mida tema testis, polnud see, millega Toyota Montes rajale tuli. Fordis nägi ta kohe potentsiaali, Toytota selliseid tulemusi ei uskunud ilmselt mitte keegi.

Videost ma ise küll aru ei saanud, et taandumine mingi plaan oleks ja hetkel ei usu ka. Võimalusi ju on ja ilmselt lepingud ka laual. Ilmselt Citroenis ka arvestatava rahaga.
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 10
Kontakt:

Re: WRC hooaeg 2018

Postitus Postitas Kolin »

See citroeni värk on kahtlane just selle RB ja AD tülipärast. Ma pigem arvan, et Ogier jääb M-Sporti. Kui üldse jätkab. Ka ennem hooaja algust oli ka selline variant Ogieril kaalumisel
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3574
Liitunud: 13 Veebr 2006, 17:08

Re: WRC hooaeg 2018

Postitus Postitas -huviline2- »

Just, kõik me nägime testivideosid. Nende samade põhjal ennustati ka Citroenile mängleva kergusega tulevat tiitlit...
mcwax

Re: WRC hooaeg 2018

Postitus Postitas mcwax »

Mina ei alahindaks ka intervjuus Ogieri poolt öeldut, et hetkel on tal oluliselt rohkem (ajalist)vabadust, kui tehasetiimis sõites. Värskelt isaks saanuna võib see, et saad rohkem perega olla, olla väga suur argument jääda pool-tehase tiimi - mis sest, et palk on väiksem. Siin siis eeldame, et M-Sport mingi mõistuspärase pakkumisega välja suudab tulla ja vähemalt Ogieri hinnangul on ka auto tiitli võitmiseks veel võimeline vähemalt ühe aasta. Kui ta Citroeni liiguks, siis jah - baas oleks kodule lähemal, aga igasugu PR kohustusi lisanduks ilmselt päris suure kamaluga.
Usun, et VW aastatega teenis mees niipalju pappi, et on tal seda rohkem, kui oma elu jooksul kulutada võimalik ja seetõttu ei ole ka raha enam määrava tähtsusega. Eks muidugi võib olla ületamatu egolöök, kui teab, et näiteks eeldatavad konkurendid Latvala ja Neuville jupp maad rohkem teenivad.
Janarr
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 677
Liitunud: 18 Mär 2013, 21:10
Meeldimisi saanud: 1

Re: WRC hooaeg 2018

Postitus Postitas Janarr »

https://sport.postimees.ee/4287337/mida ... naku-kohta

Latvala arvab, et tema ja Tänaku vaheline tiimisisene võitlus käest ära ei tohiks minna. Saame näha
„See on pea, mitte jalg, mis on tööriistaks iga võidusõitja eduni. Vähesed mõistavad seda” (Peter Sauber)
Milor
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1685
Liitunud: 18 Juul 2004, 16:55
Asukoht: Roobuka

Re: WRC hooaeg 2018

Postitus Postitas Milor »

Kolin kirjutas:See citroeni värk on kahtlane just selle RB ja AD tülipärast. Ma pigem arvan, et Ogier jääb M-Sporti. Kui üldse jätkab. Ka ennem hooaja algust oli ka selline variant Ogieril kaalumisel
Lahendus: AD ostab SO RB käest ära ja RB avastab OT :mrgreen:
Ott Tänak on rallisõitja - mitte meelelahutaja.
Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Re: WRC hooaeg 2018

Postitus Postitas Frank »

Kas keegi seletaks, mis tüli teema Abu Dhabi ja Red Bulli vahel on?
"Come on, you can see more than that"
Mart_
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2128
Liitunud: 07 Okt 2010, 13:58

Re: WRC hooaeg 2018

Postitus Postitas Mart_ »

Frank kirjutas:Kas keegi seletaks, mis tüli teema Abu Dhabi ja Red Bulli vahel on?
Oli vist see teema, et Abu ei luba Red Bulli promo enda masinatel.
Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them -a desire, a dream, a vision.
Timur_P
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2853
Liitunud: 23 Okt 2011, 20:06
Asukoht: Siin

Re: WRC hooaeg 2018

Postitus Postitas Timur_P »

Janarr kirjutas:https://sport.postimees.ee/4287337/mida ... naku-kohta

Latvala arvab, et tema ja Tänaku vaheline tiimisisene võitlus käest ära ei tohiks minna. Saame näha
See uudis vist siit leitud.
Latvala uudesta tallikaveristaan: Ott on reilu jätkä! -- Rallit.fi
nsa
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 917
Liitunud: 01 Apr 2012, 16:35
Asukoht: Stockholm

Re: WRC hooaeg 2018

Postitus Postitas nsa »

Timur_P kirjutas:
Janarr kirjutas:https://sport.postimees.ee/4287337/mida ... naku-kohta

Latvala arvab, et tema ja Tänaku vaheline tiimisisene võitlus käest ära ei tohiks minna. Saame näha
See uudis vist siit leitud.
Latvala uudesta tallikaveristaan: Ott on reilu jätkä! -- Rallit.fi
Ja inimeste keelde tõlgitud... :D
Vasta