WRC hooaeg 2017

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: KAIKUL, Jaanus, Strike, jagr, Erki

Vasta
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 10
Kontakt:

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Kolin »

http://sport.postimees.ee/3858187/kahe- ... on-lahtine
Postimehe üllitis.

krt kas mina olen loll või ongi nii arusaamatu tekst.

tsiteerin:
Hiljuti tutvustasid oma uut masinat nii Citroen kui ka Toyota. Lisaks näitas ka Hyundai peaaegu valminud järgmise aasta masinat.
M-Sport demonstreerib oma uut võistlusmasinat samal ajal aga alles järgmisel aastal.


Et siis järgmise aasta septembri kuu lõpus kui hooaeg pea aegu läbi juba on. Senimaani sõidavad siis vana masinaga. Nii saan mina sellest postimehe artiklist aru.

WTF.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
pets1
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 575
Liitunud: 10 Nov 2011, 01:20

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas pets1 »

Ära pane pahaks. Kindlasti ei saa nad ka ise aru, mida nad kokku kirjutasid.
Suurte kogemustega ralliturist
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3574
Liitunud: 13 Veebr 2006, 17:08

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas -huviline2- »

Mitte "samal ajal järgmisel aastal", vaid "samal ajal aga järgmisel aastal". Eks see sõnakasutus ju võib segadusse ajada, aga rahulikult lugedes saab mõttest aru.
tugitoolifänn
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1012
Liitunud: 29 Juun 2016, 15:37

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas tugitoolifänn »

Kolin kirjutas:http://sport.postimees.ee/3858187/kahe- ... on-lahtine
Postimehe üllitis.

krt kas mina olen loll või ongi nii arusaamatu tekst.

tsiteerin:
Hiljuti tutvustasid oma uut masinat nii Citroen kui ka Toyota. Lisaks näitas ka Hyundai peaaegu valminud järgmise aasta masinat.
M-Sport demonstreerib oma uut võistlusmasinat samal ajal aga alles järgmisel aastal.


Et siis järgmise aasta septembri kuu lõpus kui hooaeg pea aegu läbi juba on. Senimaani sõidavad siis vana masinaga. Nii saan mina sellest postimehe artiklist aru.

WTF.

Tegelt on seal lihtsalt paar sõna üleliia :)
Õige võiks olla " M-Sport demonstreerib oma uut võistlusmasinat aga alles järgmisel aastal."
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 10
Kontakt:

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Kolin »

-huviline2- kirjutas:Mitte "samal ajal järgmisel aastal", vaid "samal ajal aga järgmisel aastal". Eks see sõnakasutus ju võib segadusse ajada, aga rahulikult lugedes saab mõttest aru.
Ju ma olen siis loll.
Samal ajal aga järgmisel aastal on selge vihje, et järgmise aasta autonäitusel toob Ford oma uue auto avalikkuse ette.

näide: pean pidu 03.10.16 Peale pidu lepime kokku, et kohtume samal ajal aga järgmine aasta, st. 03.10.17

Lp. ajakirjanik võiks oma soperdise ennem üle lugeda.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3574
Liitunud: 13 Veebr 2006, 17:08

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas -huviline2- »

Kolin kirjutas:
-huviline2- kirjutas:Mitte "samal ajal järgmisel aastal", vaid "samal ajal aga järgmisel aastal". Eks see sõnakasutus ju võib segadusse ajada, aga rahulikult lugedes saab mõttest aru.
Ju ma olen siis loll.
Samal ajal aga järgmisel aastal on selge vihje, et järgmise aasta autonäitusel toob Ford oma uue auto avalikkuse ette.

näide: pean pidu 03.10.16 Peale pidu lepime kokku, et kohtume samal ajal, aga järgmine aasta, st. 03.10.17

Lp. ajakirjanik võiks oma soperdise ennem üle lugeda.

Mina olen rallifänn, mitte filoloog, kuid ma arvan, et tegu ei ole veaga. Üldiselt kui meediaväljaannete tekstidest vigu otsima hakata, sh. ralliteemalistest artiklitest, siis saab enne ruum otsa. Kuna autot esitletakse siiski varem, kui septembris 2017, siis las see OT jääda. :D
ccve
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 164
Liitunud: 15 Mär 2010, 18:14

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas ccve »

-huviline2- kirjutas:Lootus või midagi kuuldud?:)
Kus suitsu - seal tuld. Ega niisama ei räägita :)
Dubber
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1342
Liitunud: 30 Jaan 2009, 11:07
Asukoht: Pärnu

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Dubber »

soca kirjutas:järgmine nädal peaks siis M-spordi ja Hyundai line-up selge olema.
Neuville said: "A decision will be soon, probably before Spain. That's the plan.

"There have been so many different options, but in the end you have to chose one. I know what I want."

Ehk siis hakkab ka "muid" uudiseid tulema.
Tehtud! Ott ja Martin on WRC meistrid!
Vahula
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1199
Liitunud: 17 Dets 2014, 18:35

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Vahula »

http://www.autosport.com/news/report.ph ... undai-deal
Väidetavalt Hyundai Neuvillega diili teinud ja avalikult öeldakse maha ennem Hispaaniat.
teine_riiul
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1007
Liitunud: 18 Okt 2012, 18:29

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas teine_riiul »

Tann
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1117
Liitunud: 11 Juul 2011, 18:31
Asukoht: Tartu

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Tann »

Tegelikult tahaks näha küll pilootide vangerdusi erinevate teami`de vahel. Mulle isiklikult tundub pisut igav kui iga aasta ühed ja samad näod kindlates automarkides. Nt VW. Selle koha pealt "keep on going Mathew Wilson"
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3574
Liitunud: 13 Veebr 2006, 17:08

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas -huviline2- »

Malcolm*

Noore Wilsoni valitsemiseni on veel aega.:D
tugitoolifänn
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1012
Liitunud: 29 Juun 2016, 15:37

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas tugitoolifänn »

Evans tegi tugeva avalduse WRC.com vahendusel.
Huvitav, keda ta selle all mõtles ? Kohe lausa paljudest kiirem ja ilmselt mõtles ta selle all ka Otti...

http://www.wrc.com/en/wrc/news/october- ... 2-12-.html


“We’ve done what we were asked to do this year,” said Evans, who also won this year’s British Rally Championship title in a Fiesta R5. “We’ve had a limited opportunity to compete at world level with minimal testing. We’ve delivered as much as we can.”
“I know I’m a lot faster than a good handful of guys – more than a handful of guys – that are already in WRC seats, but it’s basically a waiting game.”
mcwax

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas mcwax »

tugitoolifänn kirjutas:Evans tegi tugeva avalduse WRC.com vahendusel.
Huvitav, keda ta selle all mõtles ? Kohe lausa paljudest kiirem ja ilmselt mõtles ta selle all ka Otti...
Arvestades, et nad ühe hooaja koos sõitsid, siis vähemalt toore kiiruse osas tal vaevalt illusioone on enda ja Tänaku vahekorras (mõni asfalti ralli ehk välja arvatud)... See ütlus juba et "more than a handfull" - WRC's sõidab regulaarse lepinguga hetkel 9 meest + Meeke (ärme rahabosse arvesta). See ongi parimal juhul "handfull" - ehk Evans enamvähem väidab, et ta on kõige kiirem kutt 0X

Aga kui nüüd 2017'le otsa vaadata, siis tegelikult oleks Evans päris hea kandidaat Toyota jaoks - WRC kogemus olemas, asfaldil päris hea, kogemuste pagas juba päris korralik... Kindlasti parem valik, kui Hänninen. Samas - Evansi kahjuks muidugi räägib see, et kruusal sai selgi aastal stabiilselt soome-rootsi poiste käest selgelt nahutada. Ühel tiimil aga võiks siiski olla ka vend kes asfaldil kenasti hakkama saab - kolmas auto asfaldi rallideks Evansile äkki?

Pisut olevikust/tulevikust. Camillil on küll leping 2017'ks taskus, aga minu jaoks on ta hooaja teisel poolel olnud pigem negatiivne üllatus. Evansi arengukõver esimese hooaja jooksul oli isegi muljetavaldavam. Eriti korsika asfaldilt oleks selgelt paremat minekut eeldanud mehelt. Viimastel kruusarallidel ka pole kiiruse/katkestamise suhe päris paigas olnud. Sarnase kogemustepagasiga Breen on oluliselt muljetavaldavam olnud minu jaoks.

Ja ei saa üle Östbergist. Selle mehe hooaja teine pool on olnud alla igasugust arvestust - samas mees ise räägib koguaeg, kuidas "pushed really hard" jne. Tundub küll, et ta on lihtsalt oma lae saavutanud - teised on aga edasi arenenud. Neuville oma mõõna ajal oli vähemalt rahulolematu oma kiirusega - Östberg tundub aga suhteliselt rahul seisuga. Isegi stabiilse punktitoojana on teda juba raske näha, kui viimase 6 ralliga on ta teeninud 28 punkti (4,6 punkti rallilt keskmisena) - kui Camilli välja jätta, on see WRC meestest kõige vähem.
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3574
Liitunud: 13 Veebr 2006, 17:08

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas -huviline2- »

Camilli on küll kindlalt M-Spordis, küll aga ei pruugi ta ju esindusmeeskonnas osaleda. Wilson ju on enda mehi ennegi WRC2-te kogemusi omandama saatnud...

Evansi frustratsioon on ka arusaadav, taandati ju klass madalamale ning asemele pandi (õppiv) tulevane maailmameister, kes pidi head kiirust näitama ning suurte kogemustega Ostberg, kes pidi regulaarne poodiumikülastaja ning vahest ka võidumees olema, kuid kokkuvõttes võisteldakse ikka üldarvestuses 3. koha eest ühe-ekipaažiliste B-meeskondadega. Sessuhtes see "handfull" võis olla ka poliitiliselt korrektne väljaütlemine, väiksemale arvule viidates oleks see otse leivaisa pihta käinud ja noh, kui sõita tahta, siis mitte kõige targem tegu just. :D
Viimati muutis -huviline2-, 04 Okt 2016, 14:03, muudetud 1 kord kokku.
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 10
Kontakt:

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Kolin »

Papal olekski kõige mõtekam kolmanda autoga rajale lasta just Evans M-Spordile oleks just kõige mõistlikum lineup Tänak, Camilli ja Evans
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
teine_riiul
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1007
Liitunud: 18 Okt 2012, 18:29

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas teine_riiul »

Kui Wilson tuleb kolme autoga, siis pakun 1. Tänak 2. Camilli ja kolmandaks saab mõni paydriver. Näpuotsaga vist Tänakule makstakse midagi, aga Camilli suhtes on siiani segane, kas on sponsoritega sõitja või võrkpall loodab siiani temast tulevast Ogieri? Kui Östberg otsustab jätkata, siis ainus variant ongi M-spordis paydriverina "õpib asfalti peal sõitma".
(Jan)
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1634
Liitunud: 01 Veebr 2014, 14:13

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas (Jan) »

caater666
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 51
Liitunud: 01 Aug 2016, 15:50

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas caater666 »

Evansi jutt kõlab pigem selliselt, et M-spordi põhimeeskonnas hakkab toole väheks jääma ja Dmack ning teised tiimid patsutavad küll õlale aga lepingust ei räägita midagi.

Kuna Ott oli suvel Hyundai ja Toyotaga läbirääkimistes siis sai ta Fordilt ilmselt omale parima variandi välja räägitud. Nüüd sõltub ainult Östbergi egost kas ta nr2 suudab olla ja jääb Fordi või lõpetab. Või on talle ka Citroeni uks veel lahti? Mäkinen on "maksukuskit" väga konkreetselt välistanud, et Kubica ja Mads Toyotasse küll ei lähe.

Soome meedia andmeil on Teemu Suninenil mingi diil Fordiga osadele etappidele WRC autoga ja MW mainis teda nimeliselt ka Korsika interviuus. Kuna Wilsonil on olnud kombeks pilootide osas ka tõelisi "jäneseid" kübarast tõmmata siis kindel ei saa siin milleski olla ent vaevalt ta teist hooaega selliselt näppu lõikab.
Ja mis peamine - väga vähesed teavad kui hea 2017 Ford tegelikult on, sellest sõltub vägagi palju. Ott ilmselt teab ja see et Citroenis on kaks vakantset kohta tundub kahtlane (mõtlen Neuville=Hyundai valguses).
Pakun 1Tänak 2Ostberg 3Camilli

ja tegemist fiktsiooniga
Timur_P
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2853
Liitunud: 23 Okt 2011, 20:06
Asukoht: Siin

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Timur_P »

On üsna kindel, et Ott ja Camilli sõidavad järgmisel aastal M-Spordi Fiestaga, muidu poleks neid 2017 aasta masinat testima lastud. 3. masina roolis võivad olla hooaja jooksul erinevad rahatoojad.
Kui Dmack järgmisel aastal jätkab WRC masinaga, siis tõenäoliselt on nende masina roolis Evans.
Vasta