Wales Rally GB 2014

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: KAIKUL, Jaanus, Strike, jagr, Erki

Vasta
Lunastaja
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 42
Liitunud: 28 Jaan 2012, 00:52
Asukoht: Tallinn

Re: Wales Rally GB 2014

Postitus Postitas Lunastaja »

Praegune seis minu meelest täiesti ok Tänakul. Säästusõiduga kaheksas positsioon. Minu tagasihoidlikele lootustele vastav. Õige säästlik sõit. Siinkohal tahaks aga küsida Füürerilt, miks sa nii vihane ja vaenu täis oled Tänaku edu (või mitteedu) suhtes? Sellist teadlikku halbust siia valada päris normaalne ju ometi ei ole.
Füürer
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 549
Liitunud: 19 Aug 2011, 13:31
Asukoht: L-E

Re: Wales Rally GB 2014

Postitus Postitas Füürer »

Lunastaja kirjutas:Siinkohal tahaks aga küsida Füürerilt, miks sa nii vihane ja vaenu täis oled Tänaku edu (või mitteedu) suhtes? Sellist teadlikku halbust siia valada päris normaalne ju ometi ei ole.
Tegelikult küsisin ma ralliekspert Viplalalt mis faktidele tema väited põhinevad. Tänaku sõitu see otseselt ei puudutanud.

Samalajal jätkan Tänak vs katsevõitja võrdlemist

SS1: 1,47s/km
SS2: 1,44s/km
SS3: 0,92s/km
SS4: 1,46s/km
Fan of MM-Motorsport & Fair Recce
MKD
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1659
Liitunud: 08 Veebr 2008, 19:28
Asukoht: Tallinn

Re: Wales Rally GB 2014

Postitus Postitas MKD »

Füürer kirjutas:
Lunastaja kirjutas:Siinkohal tahaks aga küsida Füürerilt, miks sa nii vihane ja vaenu täis oled Tänaku edu (või mitteedu) suhtes? Sellist teadlikku halbust siia valada päris normaalne ju ometi ei ole.
Tegelikult küsisin ma ralliekspert Viplalalt mis faktidele tema väited põhinevad. Tänaku sõitu see otseselt ei puudutanud.

Samalajal jätkan Tänak vs katsevõitja võrdlemist

SS1: 1,47s/km
SS2: 1,44s/km
SS3: 0,92s/km
SS4: 1,46s/km
Sinu arvutused on muidugi toredad aga kui sa siin igast asju võrdled, miks sa siis muutuvaid teeolusid ei arvesta? Katsevõitjal on tunduvalt parem tee ehk pidamine, kui tagant tuleval Otil..
Rallijutud ralliblogis.. http://www.rallinaut.ee/ |
Casecas
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 256
Liitunud: 15 Jaan 2009, 21:02
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt

Re: Wales Rally GB 2014

Postitus Postitas Casecas »

Hmm,jääb pisut arusaamatuks miks ei või olla foorumis "pisut" teisiti mõtlejaid,näiteks Füürer,mitte,et kaitseks tema väljaütlemisi aga tal samasugune õigus arvamust avaldada kui teistel.Ega`s kõik foorumikasutajad ei pea kandma roosasid prille.
Häid rallielamusi.
Füürer
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 549
Liitunud: 19 Aug 2011, 13:31
Asukoht: L-E

Re: Wales Rally GB 2014

Postitus Postitas Füürer »

MKD kirjutas:Katsevõitjal on tunduvalt parem tee ehk pidamine, kui tagant tuleval Otil..
Kuidas nii? Esimesed autod veavad lahtist kruusa peale?
Fan of MM-Motorsport & Fair Recce
MKD
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1659
Liitunud: 08 Veebr 2008, 19:28
Asukoht: Tallinn

Re: Wales Rally GB 2014

Postitus Postitas MKD »

Füürer kirjutas:
MKD kirjutas:Katsevõitjal on tunduvalt parem tee ehk pidamine, kui tagant tuleval Otil..
Kuidas nii? Esimesed autod veavad lahtist kruusa peale?
Seda ka aga kui tee on niiske / märg, siis iga järgmine auto tekitab roopaid, mis muutuvad aina sügavamaks. Iga sõitja tuleb natukene erineva "joonega" ehk lõpuks on üks paras puder, mis kokkuvõttes mõjutab pidamist ning kiirust.

Muidugi ei saa süüdistada vaid teeolusid ning rehve, kuid miks peaks praegu üldse kedagi süüdistama -> kas see oleks parem, kui Ott pingutaks ning katkestaks? Siis oleksid ilmselt esimene, kes sõimaks, ala "kurja, oli nüüd vaja kihutada". Ott on öelnud, et täna proovib leida kindluse ning siis tempot järk-järgult tõsta.. lahmimisega ei saa enam midagi tehtud.
Rallijutud ralliblogis.. http://www.rallinaut.ee/ |
viplala
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11801
Liitunud: 10 Dets 2011, 18:38
Asukoht: Haabneeme
Meeldimisi saanud: 1

Re: Wales Rally GB 2014

Postitus Postitas viplala »

Füürer, millist tulemust sa siis Tänakult ootaksid? Mis oleks see, mille puhul sa oleksid rahul?
Siiani pole sa kunagi rahul olnud ei Tänaku esitluse ega ka Kruuda omadega.
skahar
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2325
Liitunud: 21 Veebr 2003, 21:05
Asukoht: Mägi-Eesti
Meeldimisi saanud: 1

Re: Wales Rally GB 2014

Postitus Postitas skahar »

katseaegade võrdlusel peab arvestama ka võrreldavate meeskondade konkreetseid läbielamisi antud katsel (elik mida sõitjad ise ütlesid ja kas või mis juhtus)
Viimase katse puhul oli vis teema, et see meite omadele uus kui eelmine III LK oli tuttav, ehk see seletab asja?
Samas kass Oggi ei kurtnud millegi üle

aga huvitav ikka kui keegi selliseid nüansse siia lisab, hea jälgida!
omavahelised asjad aga võiks lasta privaadis möllata!
AutoralliSuurSõber
Füürer
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 549
Liitunud: 19 Aug 2011, 13:31
Asukoht: L-E

Re: Wales Rally GB 2014

Postitus Postitas Füürer »

skahar kirjutas:katseaegade võrdlusel peab arvestama ka võrreldavate meeskondade konkreetseid läbielamisi antud katsel (elik mida sõitjad ise ütlesid ja kas või mis juhtus)
Polegi väitnud, et see kaotus on nüüd tingitud lihtsalt sellest, et Tänaku "pure pace" on nüüd kehvem või mida iganes.

Isiklikult on Tänaku tulemusest kergelt öeldes suva, las sõidab. Ega see ralli ei mõjuta tõenäoliselt midagi. Peaasi, et mõnusa rütmi kätte saab ja stabiilseid aegu sõidab...

P.S - ma kordan uuesti, ma ei ole Tänaku edenemist sellel rallil maha teinud, kust te selle üldse võtate?
Fan of MM-Motorsport & Fair Recce
blizzard
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 867
Liitunud: 01 Okt 2010, 18:47

Re: Wales Rally GB 2014

Postitus Postitas blizzard »

Parem ütelge miks live striimis ei näe intekaid, suurel ekraanil näitab küll
bluuford
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 341
Liitunud: 24 Aug 2004, 15:22

Re: Wales Rally GB 2014

Postitus Postitas bluuford »

Iga järgneva autoga muutub tee aeglasemaks. Seda näitas kunagi ilmekalt Dani Sordo Portugalis Mini WRC-ga kui ta esimese startijana peale kõvasid sadusid kõik katsed kinni pani ja kõigist mitu minutit kiirem oli. Selgitus on lihtne. kujutad ette, et on tavaline kruusane tee, seal sajab öösel vihma ja tekivad suured lombid. Hommikul sõidab sealt rahulikult mõned masinad mööda ja siis hakkavad tulema WRC-d, kes sõidavad suure hooga läbi lombi, kust vesi pritsib laiali järjest suuremale alale. Lõigatakse kurve, kust tõmmatakse rajale mulda ja muda, mis muutab korralikuks nö ligaks teepinnal. Lõpptulemuseks on korralik liuväli. Iga järgnev auto ei saa kuidagi selles kurvis enam kiiremini sõita. Siin on esimese sõita eelis kõvasti suurem kui näiteks oleks tema kaotus lahtisel kruusal võrreldes teise ja komanda autoga. Kui ott sõidab paremini kui temast paar kohta eespool olevad Paddon, Solberg, Kubica ja vahel ka Evans, siis on tegemist väga hea tulemusega.
Ralli! Ja kõik muu ununeb...
Lunastaja
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 42
Liitunud: 28 Jaan 2012, 00:52
Asukoht: Tallinn

Re: Wales Rally GB 2014

Postitus Postitas Lunastaja »

Divine kirjutas:Kiidavad Otti ja nüüd sõidab Ott välja, alati nii olnud, sorry kutid.
ja siis Füüreri postitus: "Prohvet on rääkinud, aamen"
See on teadlik ja paljusid paanikasse ajav desinformatsioon. Minu meelest pahatahtlik. Ma üldiselt ei roni siia foorumisse postitama, vaid informatsiooni saama. Selle pärast ma "leili" läksingi. Nii ei ole ilus. Ralli meeldib mulle muuhulgas ka selle pärast, et ma ei ole kellegi vastu. Aga eriti olen eesti meeste poolt. Ükskõik, kes. Mõni aga nagu tahaks kellegi vastu olla. Arusaamatu.
Esimese serviseni on seni kõik korras: Tänak kaheksas väga rahuliku sõiduga. Paar kohta tõusta ei ole ehk probleem. Kruuda neljas WRC2 klassis. Üldarvestuse kolmas koht ei ole veel kadunud kuhugi. Kangur 12. Sealt võiks kiirust natuke lisanduda. Edu poistele.
Ilusad tüdrukud ka veel rajal. Vastavalt 38. ja 44. Ilus ju!
Divine
Rallijumal
Postitusi: 1950
Liitunud: 10 Nov 2012, 11:15

Re: Wales Rally GB 2014

Postitus Postitas Divine »

Casecas kirjutas:Hmm,jääb pisut arusaamatuks miks ei või olla foorumis "pisut" teisiti mõtlejaid,näiteks Füürer,mitte,et kaitseks tema väljaütlemisi aga tal samasugune õigus arvamust avaldada kui teistel.Ega`s kõik foorumikasutajad ei pea kandma roosasid prille.
Häid rallielamusi.
+1
Strike
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5916
Liitunud: 06 Juun 2003, 11:58
Meeldimisi saanud: 2

Re: Wales Rally GB 2014

Postitus Postitas Strike »

Ma arvan, et Tänakul ei ole sellele rallil vaja kellelegi tõestada oma kiirust, seda teavad kõik, eriti Wilson.
Oluline on auto ühes tükis ja arvestataval kohal finishisse tuua. Eriti loll oleks praegu hakata kellegile midagi tõestama, selleks on järgmine hooaeg, et kahtlejate suud kinni panna. Ott on võrreldes 2012 hooajaga saanud oluliselt täiskasvanumaks selle sõna igas mõttes ja just eelkõige on tal tulnud juurde seda olukorra analüüsimist ning tarka sõitu. Lisaks kõigele on see väga keerulistes tingimustes ka esimene kogemus Raigole WRC masinal nii, et andke meestele ikka aega atra seada, alles neli kiiruskatset on sõidetud. Lisaks on tänane stardipositisoon see, mis röövib igal katsel sekundeid, sest sellistes tingimustes eelis eespool startijatel ning lisaks teised sõitjad neid katseid eelmine aasta sõitnud, Otil aga aasta vahel. Nagu ta ise ka ütles, need katsed mida on sõitnud tunneb end täna paremini, need kus pole sõitnud hoiab end teadlikult natukene tagasi.
Proud supporter of Angry Duck

Aitäh sulle Michael nende unustamatute hetkede eest
Michael Park R.I.P
Divine
Rallijumal
Postitusi: 1950
Liitunud: 10 Nov 2012, 11:15

Re: Wales Rally GB 2014

Postitus Postitas Divine »

Lunastaja kirjutas:
Divine kirjutas:Kiidavad Otti ja nüüd sõidab Ott välja, alati nii olnud, sorry kutid.
ja siis Füüreri postitus: "Prohvet on rääkinud, aamen"
See on teadlik ja paljusid paanikasse ajav desinformatsioon. Minu meelest pahatahtlik. Ma üldiselt ei roni siia foorumisse postitama, vaid informatsiooni saama. Selle pärast ma "leili" läksingi. Nii ei ole ilus. Ralli meeldib mulle muuhulgas ka selle pärast, et ma ei ole kellegi vastu. Aga eriti olen eesti meeste poolt. Ükskõik, kes. Mõni aga nagu tahaks kellegi vastu olla. Arusaamatu.
Esimese serviseni on seni kõik korras: Tänak kaheksas väga rahuliku sõiduga. Paar kohta tõusta ei ole ehk probleem. Kruuda neljas WRC2 klassis. Üldarvestuse kolmas koht ei ole veel kadunud kuhugi. Kangur 12. Sealt võiks kiirust natuke lisanduda. Edu poistele.
Ilusad tüdrukud ka veel rajal. Vastavalt 38. ja 44. Ilus ju!
Ma kirjutasin selle lause, kuna põhimõtteliselt koguaeg on olnud nii, et kui kommentaatorid ralliraadios hakkavad Otti kiitma, siis viimasega juhtub kohe midagi, et seda nii-öelda vältida, siis kirjutasin nimelt pahatahtliku väite. Ütleme nii, et üritasin karmat ümber pöörata.

Ma pole kunagi siin midagi negatiivset Otti kohta öelnud(peale selle lause:" Kiidavad Otti ja nüüd sõidab Ott välja, alati nii olnud, sorry kutid."), ei ole teda kirunud ega kommenteerinud tema ebaedukust.
Füürer
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 549
Liitunud: 19 Aug 2011, 13:31
Asukoht: L-E

Re: Wales Rally GB 2014

Postitus Postitas Füürer »

vastuseks sellele postitusele

Tegelikult ei olnud minu postitus mitte Tänakule suunatud, vaid hoopis ralliekspert Divinele, kes minu arvates postitas konkreetset rämpsu ja sai minu pilkega öeldud nime. Kahju, et vale arusaam jäi, aga Tänakut ma küll maha ei teinud.
Fan of MM-Motorsport & Fair Recce
elchukakabra
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 824
Liitunud: 11 Nov 2011, 11:13
Asukoht: Tallinn

Re: Wales Rally GB 2014

Postitus Postitas elchukakabra »

Katsume need tund aega vaidlemata sisustada :)
Keegi pole Tänakut maha teinud ja carry on people
(Jan)
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1634
Liitunud: 01 Veebr 2014, 14:13

Re: Wales Rally GB 2014

Postitus Postitas (Jan) »

arvan sama, et rahunege ja ärge tülitsege.
joosep
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 284
Liitunud: 26 Apr 2008, 10:54
Asukoht: Tartu

Re: Wales Rally GB 2014

Postitus Postitas joosep »

Päris koomiline on lugeda selle foorumi teemasid juba. Nagu 15-aastaste tülli läinud koolitüdrukute keskkond. VB jätaks selle üksteise kallal vingumise ära, kasvatage kerad ja rääkigem ikkagi asjast.

Piis ja edu meie meestele muidugi!
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 10
Kontakt:

Re: Wales Rally GB 2014

Postitus Postitas Kolin »

Viimasel kahelt lehelt ei saanud kahjuks mingit infi ralli enda kohta. Igal ühel oma arvamus. Hetkel olen Isand Adolfiga ühel arvamusel. Samas ka mõistan seda mida teised tahavad ütelda. Seega rahu foorumisse ja ootame järgmist ringi
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
Vasta