WRC 2015 hooaeg

Maailma rallitippude käekäigust

Moderators: Jaanus, KAIKUL, Strike, jagr, Erki

Post Reply
MKD
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1659
Joined: 08 Feb 2008, 19:28
Location: Tallinn

Re: WRC 2015 hooaeg

Post by MKD »

Just nimelt oli üks kiiremaid, viimastel aastatel tekkis aga mandumine, mees ei saanudki ree peale tagasi. See oli üsnagi üllatav..
Rallijutud ralliblogis.. http://www.rallinaut.ee/ |
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Posts: 2077
Joined: 02 Aug 2005, 21:50
Location: Tallinn

Re: WRC 2015 hooaeg

Post by jens »

Mul isiklikult sellist tunnet ei ole, et Hirvonen oleks ühe tiitli välja teeninud. Isegi oma parimatel päevadel oli ta siiski üsna kindlalt Loebist/Grönholmist aeglasem. Ja noh, kui Ogier 2010 tuli, oli ka temast aeglasem. Pluss Latvala oli sageli kiirem, aga üsna ebastabiilne. Hirvost aitas 2008-2009 ringis n-ö konkurentsivaakum - Grönholm oli lahkunud ja Ogier polnud veel esile tõusnud pluss Latvala ka veel noor ja vigadealdis.

Parimaks aastaks jääb ilmselt 2009, kus mitmete Loebi katkestamiste pluss penaltitega (Austraalia ralli oli vist) õnnestus tal tiitliheitluses lõpuni välja püsida.

Samas positiivse poole pealt arvan, et isegi see n-ö praegune alavormis Hirvonen oleks veel täiesti adekvaatne #2 sõitja tiimis. Toob masina stabiilselt lõpuni ja punktid kirjas. N-ö Sordo klassist. Probleem on olnud selles, et liiga palju on Hirvost üritatud esisõitjaks upitada, olgu see varem Ford või 2013 Citroen. Ja seda rolli ta hästi välja ei mängi. Sageli oli tegu olnud ka sundseisuga, sest et Grönholmi või Loebi loobumiste järel polnud võistkondadel kedagi juhtrolli panna ja "alles jäi" Hirvonen...
Wrcfänn96
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 159
Joined: 28 Jul 2011, 17:45

Re: WRC 2015 hooaeg

Post by Wrcfänn96 »

Mina pigem ei nõustuks sellega et Hirvonenen titlit ei oleks väärind.minu silmis ikka ülikõva sõitja kes pakkus Loebile ikka parajat peavalu .2009.aastal oli ikka rallisi kus ta võitis Loebi puhtalt oma kiirusega.
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Posts: 2077
Joined: 02 Aug 2005, 21:50
Location: Tallinn

Re: WRC 2015 hooaeg

Post by jens »

Minu mälu järgi ainsad rallid, kus Hirvonen suutis Loebile kiiruselt reaalselt konkurentsi pakkuda, olid põhjamaised (Soome pluss lumised Rootsi, Norra). Mulle muid rallisid küll ei meenu. Kui keegi mäletab täpsemini, võib valgustada.
Lärri
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1084
Joined: 11 Jan 2012, 20:00

Re: WRC 2015 hooaeg

Post by Lärri »

jens wrote:Minu mälu järgi ainsad rallid, kus Hirvonen suutis Loebile kiiruselt reaalselt konkurentsi pakkuda, olid põhjamaised (Soome pluss lumised Rootsi, Norra). Mulle muid rallisid küll ei meenu. Kui keegi mäletab täpsemini, võib valgustada.
Ega mäleta enam ju nii täpselt, kuid kindlalt mäletan, et Loeb kasutas tiimisiseseid korraldusi kindlasti rohkem kui korra (Sordoga tehti labaselt Massat). Ja näiteks 2009, kui Loeb võttis tiitli punktidega 93:92, jäi kummalegi kirja üks katkestamine. Seejuures võttis Mikko lisaks Soomele ära Kreeka, Poola ja Austraalia. **** mees siiski ei olnud.
SLy
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1376
Joined: 14 Mar 2005, 14:39

Re: WRC 2015 hooaeg

Post by SLy »

Neljä MM-hopeaa. 15 osakilpailuvoittoa. 68 palkintokorokepaikkaa. 259 erikoiskoevoittoa. 162 osakilpailua.
Väga ilus karjäär! Kardan, et siin kritiseerijatel pole midagi sarnast isegi unenäos, vastu panna :D Tal oli hea manager, sponsorid ja ise oli ka tasemel.Kõik ei saagi olla maailmameistrid.
mrali
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Posts: 5214
Joined: 21 Aug 2003, 11:41
Location: Tallinn, Lääne-Eesti
Contact:

Re: WRC 2015 hooaeg

Post by mrali »

Minu meelest Hirvonen oli küll selline OK nr 2, aga Loebi, Ogieri, Grönholmi, ja mõnegi muu mehe, rääkimata Colini ja Markko, kelle karjäärid ta puhtalt oma (loe: Timo Jouhki) rahakotiga hävitas, taset sõidumehena tal kaugeltki polnud.

Võtab selle 2009. aasta hooaja siis ka Loeb vs Hirvonen meeldetuletuseks läbi:

Iirimaa: Loeb võidab, Hirv Sordo järel kolmas. 10:6
Norra: loeb võidab Hirve ees 10 sekiga. 20:14
Küpros (tookord segaralli): Loeb juhib algusest lõpuni, võidab Hirve 27,2 sekundiga. 30:22
Portugal: Hirvonen avapäeva järel liider, kuid edasi võtab Loeb oma. Vahe lõpus Loebi kasuks 24,3 seki. Seis 40:30
Argentiina: Loeb võidab, Hirvonen katkestas 2. kohalt mootorivea tõttu. 50:30
Sardiinia: Võitis Latvala Hirvose ees. Loebil läks rehv ja hiljem sai veel Elena turvavööreegli rikkumise eest 2min penalti. Loeb neljas, seis 55:38
Kreeka: Hirvonen võitis Ogieri ees, Loeb sõitis välja ja katkestas. 55:48
Poola: Hirvosele teine võit. Loeb esimesel päeval sõitis välja, jätkas superrallyga, lõpuks seitsmes. Seis 57:58
Soome: Hirvonen võitis 25,1 sekundiga Loebi ees. 65:68
Austraalia: Hirvosele pärast Loebi ajapenaltit (aknaklaaside teema) võit. Loeb teine. Seis 73:78
Kataloonia: Loeb võitis Sordo ees (tiimikorraldused), Hirv kolmas. Seis 83:84
Wales: Loeb domineeris kogu etappi, edu Hirvose ees lõpuks 1:06. Lõppseis 93:92.

Eks tehke omad järeldused, 2009. teemal rohkem ei hakka vaidlema.
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Posts: 2225
Joined: 27 Nov 2005, 15:22

Re: WRC 2015 hooaeg

Post by KidrA »

Ma olen üllatunud, et ta karjäär niigi kaua kestis. Mina poleks teda M-Sporti enam tagasi võtnud. Minu jaoks sai ta aeg läbi juba Citroenis. Peale sponsor-rahade, ma usun et Wilson tõesti uskus, et Hirvonen suudab veel etappe võita ja pidevalt poodiumite peale sõita. Ma oleksin Hirvoneni asemel võtnud kindlalt Tänaku ja ütlen seda ilma sinimustvalgete prillideta enda peas. Tal läks küll esimene hooaeg M-Spordis metsa aga vähemalt ta oli sellist tüüpi luuavarras, millest võib mõnikord pauku tulla ja minu arust just seda M-Sport olekski vajanud, mitte kindlat punktiskoorijat kuskil 5.-6. positsioonil. Kedagi ei huvita, ka sa oled stabiilselt iga hooaeg 3. või 4. sõitja. Huvitab meistritiitel ja etapivõidud. Sellest oli Hirvonen viimastel hooaegadel valgusaastate kaugusel. Tänak aga, mul on usku, et sealt võib tulla nii mõnigi üllatus. Muidugi Ogieri vastu ei saa ja Ford on piisavalt ebastabiilne ja kiirematest masinatest kiiruselt maas. Aga selle masinaga võib kindlasti kõvasit paremini liikuda kui Hirvonen seda suutis.
SLy
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1376
Joined: 14 Mar 2005, 14:39

Re: WRC 2015 hooaeg

Post by SLy »

No kuulge, tulge maapeale tagasi. Malcolm ca paarkümmend aastat maailma tippkarusellis oma tiimiga tegutsenud ja te siin ikka targemad. Selliseid rumalaid kommentaare saavad kirjutada ainult need, kes pole ise lähedalt autospordiga kokku puutunud.
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Posts: 2225
Joined: 27 Nov 2005, 15:22

Re: WRC 2015 hooaeg

Post by KidrA »

SLy wrote:No kuulge, tulge maapeale tagasi. Malcolm ca paarkümmend aastat maailma tippkarusellis oma tiimiga tegutsenud ja te siin ikka targemad. Selliseid rumalaid kommentaare saavad kirjutada ainult need, kes pole ise lähedalt autospordiga kokku puutunud.
Minu kommentaar oli minu isiklik arvamus, mida ma oleksin teinud Wilsoni asemel, ehk võtnud Tänaku Hirvoneni asemel. Seda rumalaks nimetada näitad vaid enda lapsikust SLy. See kui kaua Wilson on rallitsirkuses tiirelnud ei tee teda automaatselt targemaks kui mõni inimene, kes pole autospordiga kokku puutunud. Arene.
SLy
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1376
Joined: 14 Mar 2005, 14:39

Re: WRC 2015 hooaeg

Post by SLy »

KidrA wrote:
SLy wrote:No kuulge, tulge maapeale tagasi. Malcolm ca paarkümmend aastat maailma tippkarusellis oma tiimiga tegutsenud ja te siin ikka targemad. Selliseid rumalaid kommentaare saavad kirjutada ainult need, kes pole ise lähedalt autospordiga kokku puutunud.
Minu kommentaar oli minu isiklik arvamus, mida ma oleksin teinud Wilsoni asemel, ehk võtnud Tänaku Hirvoneni asemel. Seda rumalaks nimetada näitad vaid enda lapsikust SLy. See kui kaua Wilson on rallitsirkuses tiirelnud ei tee teda automaatselt targemaks kui mõni inimene, kes pole autospordiga kokku puutunud. Arene.
Soovitan sul Wilsonile oma cv saata, nõuandja kohale vmslst. Kui sul vaba aega,oleksin ka sinu arenenud teadmistest oma ärides huvitatud, nii, et võid mulle ka cv saata. Chill!
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Posts: 11133
Joined: 13 Jan 2012, 15:22
Location: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC 2015 hooaeg

Post by soca »

teema on WRC hooaeg 2015
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Posts: 2225
Joined: 27 Nov 2005, 15:22

Re: WRC 2015 hooaeg

Post by KidrA »

SLy wrote:
KidrA wrote:
SLy wrote:No kuulge, tulge maapeale tagasi. Malcolm ca paarkümmend aastat maailma tippkarusellis oma tiimiga tegutsenud ja te siin ikka targemad. Selliseid rumalaid kommentaare saavad kirjutada ainult need, kes pole ise lähedalt autospordiga kokku puutunud.
Minu kommentaar oli minu isiklik arvamus, mida ma oleksin teinud Wilsoni asemel, ehk võtnud Tänaku Hirvoneni asemel. Seda rumalaks nimetada näitad vaid enda lapsikust SLy. See kui kaua Wilson on rallitsirkuses tiirelnud ei tee teda automaatselt targemaks kui mõni inimene, kes pole autospordiga kokku puutunud. Arene.
Soovitan sul Wilsonile oma cv saata, nõuandja kohale vmslst. Kui sul vaba aega,oleksin ka sinu arenenud teadmistest oma ärides huvitatud, nii, et võid mulle ka cv saata. Chill!
Tee endale selgeks sõna - foorum. See on paik, kus inimesed võivad oma teadmisi või arvamusi avaldada. Ma pole öelnud, et Wilson talitses valesti. Ma tõin välja, mida mina oleks teinud ja ma pakun, et kui Wilson vaatab antud hooajale tagasi siis oleks ka tema teisiti talitanud. Aga kergem on tulla siia tatistama, kuidas kõik on rumalad, sest Wilson on olnud aastakümneid äris ja mida meie ka teame ja mingi ajuvaba cv jutt siia otsa. Jumal hoidku neid, kes võtavad kätte ja mingit sõitjat kritiseerivad. Need saavad ka paugu kirja, et mida te kritiseerite, mitu WRC etapi võitu te ise saavutanud olete!?!
Võiks mingid lapsikused jätte ja rohkem tolerantsi siia foorumisse...
Kolin
Moderaator
Moderaator
Posts: 19363
Joined: 23 Feb 2003, 12:43
Location: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 10
Contact:

Re: WRC 2015 hooaeg

Post by Kolin »

Rahu Rahu.
Nüüd siis selge, et Hirvonene enam ei jätka. Ning tõenäosus, et Tänak Fordiga diilile saab suurenes märgatavalt. Samas pole midagi kindlat ennem avalduste tegemist.
Hirvonenist nii palju, et minu arust peale seda suurt pauku soomes 2010 hakkas mees vaikselt oma kiirust kaotama.
Peale pauku on ta 56 sõidetud etapist olnud poodiumil 24 korda. ning saanud nendest 3 võitu
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
Timole
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1037
Joined: 29 Sep 2004, 13:05
Location: Rallil
Contact:

Re: WRC 2015 hooaeg

Post by Timole »

Eks arvamuste paljusus kaunistab maailma. Faktid on aga need, millest lähtuvad enamus ajast need inimesed, kes otsustavad asju. Erandina võib siinkohal muidugi välja tuua Citroeni kes riskis ja palkas K. Meeke ja teatud mõttes see risk on ka ennast tänaseks õigustanud.
Vaadates aga peale tänase hetke punktitabelile on Mikko ja Jarmo aasta arvestuses neljandad pärast VW triot ehk siis lõppkokkuvõttes on nad teinud väga stabiilse ja korraliku hooaja. Iga tiim vajab sellist meeskonda oma ridadesse, seda on nad näidanud kasvõi selliste meeste palkamisega. Mikko ja Jarmo on kindlasti üks parimaid näiteid selles osas. Jah ta ei ole küll näidanud viimasel ajal kiirust millega heidelda rallivõidu eest, kuid Hispaanias oli ta nt väga hea ja tõrjus kõik vastaste rünnakud ja lõpetas poodiumil.
Tiimid ja autotootjad vajavad sõitjad kes toovad auto koju ja teenivad punkte. Punkte on vaja selleks et aastalõpus õigustada investeeringuid selleks et sarjas osaleda. Läbi katkestamiste me küll õpime ja saame paremaks, kui teeme ja tahame ja meil on aega õppida, kuid see ei saa kesta lõputult!
Ja jutt et pärast Soome pauku ei ole ta enam endine, ei oma minu arvates alust. Kuna juba järgmistel rallidel heitles ta Loebiga (samuti samas tiimis olles) ja heitles seal kõrgete kohtade eest. Asfaldil ei ole ta kunagi olndu nii hea kui Jari-Matti seega neid asju ei ole mõtet omavahel üldse võrrelda.
Hea nn tiimplayer oli ta ka sellepärast et ta ei hakanud kunagi esimese asjana siunama autot ja sell epuudusi, nagu seda teevad ja on läbi ajaloo teinud teatud sõitjad norrast.
MartinMK
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Posts: 145
Joined: 10 Mar 2012, 22:15

Re: WRC 2015 hooaeg

Post by MartinMK »

KidrA wrote:Tee endale selgeks sõna - foorum. See on paik, kus inimesed võivad oma teadmisi või arvamusi avaldada. Ma pole öelnud, et Wilson talitses valesti. Ma tõin välja, mida mina oleks teinud ja ma pakun, et kui Wilson vaatab antud hooajale tagasi siis oleks ka tema teisiti talitanud. Aga kergem on tulla siia tatistama, kuidas kõik on rumalad, sest Wilson on olnud aastakümneid äris ja mida meie ka teame ja mingi ajuvaba cv jutt siia otsa. Jumal hoidku neid, kes võtavad kätte ja mingit sõitjat kritiseerivad. Need saavad ka paugu kirja, et mida te kritiseerite, mitu WRC etapi võitu te ise saavutanud olete!?!
Võiks mingid lapsikused jätte ja rohkem tolerantsi siia foorumisse...
Hetkel oled sina tagantjärgitargutaja, seda oskame me kõik.
mrali
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Posts: 5214
Joined: 21 Aug 2003, 11:41
Location: Tallinn, Lääne-Eesti
Contact:

Re: WRC 2015 hooaeg

Post by mrali »

Eks siinmail on Hirvoneni sageli vaadatud ka läbi soomeprillide (eks mäletan neid 10 a taguseid vaidlusi siinsamas foorumis, kus ülistati kohati suht mõõdutundetult Hirvoneni võrdluses ta eakaaslaste Duvali ja Meeke'iga just rahvuse pärast)...
Last edited by mrali on 08 Nov 2014, 20:53, edited 1 time in total.
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Posts: 11133
Joined: 13 Jan 2012, 15:22
Location: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC 2015 hooaeg

Post by soca »

Volkarid võib-olla selliste liverytega järgmine hooaeg https://twitter.com/JoMoWRC/status/5307 ... 88/photo/1

saan aru et fännid saavad ka ise neile oma versiooni saata.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
Kolin
Moderaator
Moderaator
Posts: 19363
Joined: 23 Feb 2003, 12:43
Location: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 10
Contact:

Re: WRC 2015 hooaeg

Post by Kolin »

soca wrote:Volkarid võib-olla selliste liverytega järgmine hooaeg https://twitter.com/JoMoWRC/status/5307 ... 88/photo/1

saan aru et fännid saavad ka ise neile oma versiooni saata.

See on küll lahe. Kuld, Hõbe ja Pronks
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Posts: 11133
Joined: 13 Jan 2012, 15:22
Location: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC 2015 hooaeg

Post by soca »

Kolin wrote:
soca wrote:Volkarid võib-olla selliste liverytega järgmine hooaeg https://twitter.com/JoMoWRC/status/5307 ... 88/photo/1

saan aru et fännid saavad ka ise neile oma versiooni saata.

See on küll lahe. Kuld, Hõbe ja Pronks
Kiidan ka heaks! Väga head näevad välja!
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
Post Reply