Neste Oil Rally Finland 2014

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: KAIKUL, Jaanus, Strike, jagr, Erki

Vasta
Väikevend
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 191
Liitunud: 17 Juun 2011, 22:44
Asukoht: Hiiumaa
Kontakt:

Re: Neste Oil Rally Finland 2014

Postitus Postitas Väikevend »

Liigapalju võimsust on peaaegu piisav...
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 6
Kontakt:

Re: Neste Oil Rally Finland 2014

Postitus Postitas Kolin »

Krt ma ei sa aru mis toimub? Mis te arvake, et siis arvuti taga F5 klahvi toksides olete nii suured rallisõitjad ja asjatundjad.
Karl tegi kõva saavutuse. Just see oskus teeb sõitjast sõitja kes suudab probleeme ja vigu vältida. Karl suutis seda ja on võidu igati ära teeninud. Aga siin hakkab mingi hull hala pihta. Vinguda võiks ju siis Pärna võidu üle ja Tänaku võidu üle Poolas ka. Seal ei lasknud samuti meeskond võidelda. Tiitli võidab see kellel on hooaja kokkuvõttes suurem punkti summa. Vahet pole kes ja kuidas need punktid kokku korjas. Tiitel loeb.
Tuletage meelde mitu tiitlit võitis Loeb just täna konkurentide ebaõnne läbi. Karjääris loevad võidud ja tiitlid. Keegi enam ei mäleta kes oli seal rallil kolmas või teine. Mäetatakse aga võitjat.
Karlil on see oskus olemas, et stabiilse ja kiire sõiduga võimalikult palju punkte koguda.
Ott on küll kiire aga kuhu ta sellega jõudnud on? Fakt on see et punktitabelis on ta alles viies ja kirjas on hooajast üks võit Karli kahe vastu.
Nüüd kindlasti tuuakse mulle kohe näide, et Karl võitis Soome tänu Tänaku ja Ketomaa ebaõnne läbi. Aga see ongi oskus vältida selliseid asju. Karlil pidas tehnika nipa napa vastu. samas suutis ka rehvid sõidu korras enam vähem hoida.
Tänakul just väike viga neljapäeval otsustas selle saatuse. Puhtalt toore kiirusega ei sõua kaugele. Vaja on ka õnne ja oskusi olukorda analüüsida. Kas tasub kogu aeg piirajas lasta. Äkki hoiaks tagasi natuke ja säästaks tehnikat ralli lõpuni.

Niisiis "asjatundjad" hakake mind nüüd tümitama. Eestlase kõige parem toit on teine eestlane.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
Väikevend
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 191
Liitunud: 17 Juun 2011, 22:44
Asukoht: Hiiumaa
Kontakt:

Re: Neste Oil Rally Finland 2014

Postitus Postitas Väikevend »

Kolin, su jutt 100% õige! Loevad siiski tulemused, mitte oleksid ja poleksid...
Liigapalju võimsust on peaaegu piisav...
laika
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Aug 2003, 09:35
Asukoht: Eesti

Re: Neste Oil Rally Finland 2014

Postitus Postitas laika »

Kahe käega poolt, Kolin! Ka mina ei saa aru nendest Oti kiiruse ülistajatest ja Karli mahategijatest. Mulle meeldiks kui neil mõlemal hästi läheks. Ainuke asi mis mul Oti vastu on on see, et ta avalikult rõhub Raigo vigadele. Te olete meeskond ja neid asju arutatakse omavahel, mitte raadioeetris.
Ruutu
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 874
Liitunud: 18 Aug 2008, 07:22
Asukoht: Tartu

Re: Neste Oil Rally Finland 2014

Postitus Postitas Ruutu »

Samuti igati nõus Koliniga. Õnneks ei ole ma siiski ainus, kes Karli on nädalavahetusel kaitsta püüdnud. Vahel jääb mulje, et tema on justkui süüdi, et Ott või Ketomaa ei võitnud.
Viimati muutis Ruutu, 04 Aug 2014, 13:55, muudetud 1 kord kokku.
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Neste Oil Rally Finland 2014

Postitus Postitas soca »

Rahu! Foorum on ju arutamiseks ja igal ühel võib ju oma arvamus olla :roll:
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
Füürer
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 549
Liitunud: 19 Aug 2011, 13:31
Asukoht: L-E

Re: Neste Oil Rally Finland 2014

Postitus Postitas Füürer »

Ruutu kirjutas:Viimaste aastate WRC2 võitjad (2013. Kubica, 2012. Breen, 2011. Hänninen) on nüüd ilusasti WRC roolis.
See suht kahtlane väide. Jah, nad kõik sõidavad WRCga, aga samuti sõitis/sõidab Tänak sel hooajal WRCga(valitud etapid, täpselt nagu Breen ja Hänninen).
Kubica ja Breen on pay driverid. Viimasel läheb veel mitu hooaega ERC/WRC2s õppimiseks, et järgmine samm teha. Hänninen on teine teema. Temal see SWRC tiitel ei näita midagi, kuna CV on ülipikk - sisaldades PWRC võitusid, IRC omadest rääkimata.

Kahju, et see arutelu jälle selliseks pööras, et üks osapool "eestlase parim toit on teine eestlane" fraase lampi pillub ja teisi alatus kriitikas süüdistab. Võtke kokku end... Keegi meist ei ole siin WRC tiimiboss, aga ilmselgelt nii mõnigi meist teab kuidas nad mõtlevad ja millised omadused sõitja puhul kaalukeeleks jäävad. Kui arvamuse avaldamine siin selliseks patuks muutub, siis milleks te üldse siin foorumis käite?
Fan of MM-Motorsport & Fair Recce
KKSF
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 139
Liitunud: 16 Sept 2012, 12:36

Re: Neste Oil Rally Finland 2014

Postitus Postitas KKSF »

Jumps and turns, and jumps in turns. :)
KKSF HD video: https://www.youtube.com/watch?v=wjQ9EBEMUXE
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 6
Kontakt:

Re: Neste Oil Rally Finland 2014

Postitus Postitas Kolin »

Füürer kirjutas:Kui arvamuse avaldamine siin selliseks patuks muutub, siis milleks te üldse siin foorumis käite?
Sinu asjatundlike kommentaare lugemas :D :D

Ma oma postitusega avaldasin ka oma arvamust asjadest. Ma ei taha kellegagi siin vägikaigast vedada. Igal persoonil on oma arvamus. Ning RF on koht kus seda välja öelda saab. Kuid hetkel oli Karli maha tegemine see mis mind üllatas. Kui Karl on eestis kiiruselt alles 5-6 sõitja ja nopib MM-delt võite. Siis oleme me ralli taseme poolest päris maailma tipus kas pole. ;) See on minu arvamus. Loomulikult ei pea see kellegile meeldima. Aga mulle meedib siin käia ja lugeda inimeste ja fännide arvamusi ja kommentaare. Ka sinu omasi Füürer. Seega pakun rahu ja sõprust
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
skahar
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2325
Liitunud: 21 Veebr 2003, 21:05
Asukoht: Mägi-Eesti

Re: Neste Oil Rally Finland 2014

Postitus Postitas skahar »

Kui austet postiljon pange ei pane nulliga, siis...«Ütlen ausat, pisar tuli silma. Tahtsin seda võitu meeletult. Ma pole ühegi ralli nimel sedavõrd tööd teinud,» tunnistas Latvala, kes läbis võistluse eel suisa 650 testikilomeetrit.
http://sport.postimees.ee/2876449/latva ... pisaratega

...mõtlemisainet on, huvitav kas käis ka katsetel tutvumas/testimas:)
AutoralliSuurSõber
Karlip
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2098
Liitunud: 11 Juul 2011, 02:06
Asukoht: Võru Linn

Re: Neste Oil Rally Finland 2014

Postitus Postitas Karlip »

-
eWRC-Results Estonia - hoia end kursis sellega, mis toimub Eestiga seonduvalt eWRCs: http://rallifoorum.ee/foorum/viewtopic.php?f=24&t=6023
-
Ruutu
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 874
Liitunud: 18 Aug 2008, 07:22
Asukoht: Tartu

Re: Neste Oil Rally Finland 2014

Postitus Postitas Ruutu »

Drive DMACK Fiesta Trophy: Rally Finland Thursday: https://www.youtube.com/watch?v=qZo0komIv18
Drive DMACK Fiesta Trophy: Rally Finland Friday: https://www.youtube.com/watch?v=OkbIv1vY-Hw
Drive DMACK Fiesta Trophy: Rally Finland Saturday: https://www.youtube.com/watch?v=h_eTTygdsr4
skahar
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2325
Liitunud: 21 Veebr 2003, 21:05
Asukoht: Mägi-Eesti

Re: Neste Oil Rally Finland 2014

Postitus Postitas skahar »

KKSF kirjutas:Jumps and turns, and jumps in turns. :)
KKSF HD video: https://www.youtube.com/watch?v=wjQ9EBEMUXE
thanks mate, awsome footage!
keep up the good work;)
AutoralliSuurSõber
Sti2
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 54
Liitunud: 15 Mär 2013, 08:33

Re: Neste Oil Rally Finland 2014

Postitus Postitas Sti2 »

Koliniga 100 % nõus, kui paljud Teist ise reaalselt kiiruskatseid ja rallisid võitnud on ? Julgen arvata, et vähesed, seega räägite asjadest, millest paraku väga ei tea, ehk siis emotsioonid möllavad. Krt. tehke Karli tulemus järgi, kasutage ka ebaõnne jne. - see on reaalne elu, ja nii on ! Ei soovi kellegiga tüli norida, aga julgen arvata, et 99% foorumlastest ei oleks suutelised ka poole tempoga liikuma, millega poisid nädalavahetusel suutsid sõita ! Vanad, jääge realistideks, las emotsioonid ja klats jäävad naistele ...
calderon
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3364
Liitunud: 05 Juun 2010, 19:30
Asukoht: Kuppelmaastik

Re: Neste Oil Rally Finland 2014

Postitus Postitas calderon »

See juba vana asi siin, et kohalike sõtjaid kiruda ei tohi siis tambitakse mutta aga need samad mutta tampijad ise kiruvad teisi nt Prokop, Evans, Ostberg, Hirvonen jne. Foorumites leidub alati igasuguseid. Rahunega maha juba.
cali
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 725
Liitunud: 20 Mai 2003, 12:40
Asukoht: Tallinn

Re: Neste Oil Rally Finland 2014

Postitus Postitas cali »

Sti2 kirjutas:Koliniga 100 % nõus, kui paljud Teist ise reaalselt kiiruskatseid ja rallisid võitnud on ? Julgen arvata, et vähesed, seega räägite asjadest, millest paraku väga ei tea, ehk siis emotsioonid möllavad. Krt. tehke Karli tulemus järgi, kasutage ka ebaõnne jne. - see on reaalne elu, ja nii on ! Ei soovi kellegiga tüli norida, aga julgen arvata, et 99% foorumlastest ei oleks suutelised ka poole tempoga liikuma, millega poisid nädalavahetusel suutsid sõita ! Vanad, jääge realistideks, las emotsioonid ja klats jäävad naistele ...
Oot rahu nüüd, minu teada pole siin veel keegi ennast tegevsõitjatest kiiremaks pidanud. Said natukene jutust valesti aru?

Endiselt jään oma seisukoha juurde ja meil on tõesti seis hea sõitjate poolest. 100% nõustun Lärri eelmisel leheküljel avaldatud arvamusega, et heal päeval on meil Eestis peale Tänaku 5-6 suhteliselt võrdset meest olemas. Ja ärge saage valesti aru, seda kõike on väga nauditav jälgida/vaadata. Samas, ega keegi rohkem pole ka sähvatanud sellise kiirusega, millega WRC tiimide vaatevälja võiks jääda.

Samas Östbergi sugused mehed, kellel alati autol valed setupid või probleemid masinaga on, ei ole korralikud spordimehe hingega võistlejad. Pole minu tass kohvi! Paljud teised sõitjad söendavad ikka aeg-ajalt tunnistada, et ei olnud ise parimas vormis. Kehval tantsijal pidi ju munad ka segama ;)
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: Neste Oil Rally Finland 2014

Postitus Postitas jens »

Seda tuleb tunnistada, et stabiilsus ning masina kindel kojutoomine on oluline oskus küll jah. Selle najal on nt Hirvonen päris head karjääri teinud - kiirusega tavaliselt ei sära, aga punkte on hooaegade lõpuks palju kokku saanud.

Mis selle WRC2 hooaja veidi unikaalseks teeb (ja on ühtlasi aidanud nn stabiilseid sõitjaid nagu Kruuda või Bertelli), on asjaolu, et need autod mingil põhjusel meeletult lagunevad. Seega, kui vähegi suudad probleemideta lõpuni tulla, on kõrge koht üsna tõenäoline. Samas WRC-sarjas sellist luksust eriti oodata ei ole, et konkurendid riburada pidi eest kaovad, v.a mõnel üksikul kaoserallil.
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: Neste Oil Rally Finland 2014

Postitus Postitas jens »

mcwax kirjutas: Kui kiire ta on reaalselt eestlaste seas - ühe eesti ralli järgi (kaheldava auto roolis) seda vast pole mõtet otsustada. Eks ta ikka top3's juba hetkel on. Kahtlen, et näiteks soomes Kõrged, Kangurid, Kaurid teda nüüd eriti edestada oleks suutnud.
Ausalt öeldes ma pole niiväga süvenenud, millises seisus võiks Kruuda olla eestlaste seas, aga see 6.-7. koht kiiruselt on tõenäoliselt üleppaisutatud. Top3 on realistlik pakkumine. Arvestada tuleb siin ka seda, et iga ralli on omapärane. Ja Kruudal on märgatavalt enam rahvusvahelist kogemust kui teistel kaasmaallastel. Seega võib arvata, et kui kogu eesti paremik korraga maailma erinevatel rallitrassidel võrreldavate autodega peale lasta, peaks Kruuda top3 konkurentsis olema.
Allu12
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1128
Liitunud: 12 Nov 2011, 13:31
Asukoht: Kuressaare

Re: Neste Oil Rally Finland 2014

Postitus Postitas Allu12 »

mina vaidlen vastu sellele asjale, et wrc arvestuses ei tee midagi väga stabiilse sõiduga ära..
kujutleme nüüd ette, et Kruuda oleks hooaja algusest peale sõitnud wrc sarjas kaasa kõik etapid nii, et ta oleks stabiilselt probleemideta lõpuni tulnud. Ideaalse hooaja võiks Karlil olla praeguseks hetkeks ~80 punkti mis annaks talle väga kõrge 4. koha tabelis. Ei ütleks, et stabiilse sõiduga wrc sarjas midagi ära teha ei saa!

muidugi oli siin jutus kõvasti oletusi ja reaalsuses meil ei ole aimugi kui kiire on Karl wrc masina peal, ning nii imelist hooaega ilma probleemidega annab ikka teha, aga reaalsus on selline antud hetkel, et kui suudad piisavalt stabiillne olla, siis suudad ka küllaltki kõrgetele punktidele sõita.
laika
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Aug 2003, 09:35
Asukoht: Eesti

Re: Neste Oil Rally Finland 2014

Postitus Postitas laika »

jens kirjutas:Seda tuleb tunnistada, et stabiilsus ning masina kindel kojutoomine on oluline oskus küll jah. Selle najal on nt Hirvonen päris head karjääri teinud - kiirusega tavaliselt ei sära, aga punkte on hooaegade lõpuks palju kokku saanud.

Aga võtame siis teise soomlase, Latvala. Kiirust on nii et võiks teistelegi jagada, aga kuhu ta on sellega jõudnud. Nagu on kombeks öelda , igavene teine. Kui ikka autot koju ei too, siis tiitleid ei võida.
Mind isiklikult häirib see kuidas mõned tegelased foorumis, tahavad Kruuda tegemisi alavääristada. Minul isiklikult ei ole vahet, kes neist võidab, tähtis et meie omadest keegi võidaks. Aga hakata nüüd Kruudat maha tegema ja tema võitu mitte hindama on ebaõiglane.
Ma ei väsi kordamast et kui Ott oleks 2012a. samasugust sõitu näidanud kui Kruuda nüüd, sõidaks Ott praegu WRCs. Aga nüüd on Raigo süüdi et jääb lugemisega hiljaks ja muud hädad.
Kui ikka raadios öelda et võtame rahulikult, ja järgmisel katsel kurvi lõigates kivi otsa panna siis ma ikka ei usu et nii rahulikult asja võetakse.
Vasta