Neste Oil Rally Finland 2014

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: KAIKUL, Jaanus, Strike, jagr, Erki

Vasta
SLy
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1376
Liitunud: 14 Mär 2005, 14:39

Re: Neste Oil Rally Finland 2014

Postitus Postitas SLy »

marko1509 kirjutas:Ma ei ole mingi kibestunud eestlane, et Karli puhul natuke kriitikat teen. Lihtsalt mina isiklikult ei näe Karlis sellist talenti nagu Otis. Jah, ta on kiire, aga selllist kiirust ja potentsiaali temas pole nagu Otis või Markkol. Aga see on minu arvamus.
Loeb tõmbas 9 aastat kõigile koti pähe, ega sellepärast vastased mingid nõrgad polnud. Kõik ei saagi olla maailma parimad. Karl on väga muhe sell ja pole mingit kriitikat ära teeninud. WRC masinaga arvatavasti vaatamata oma noorele vanusele edastaks ta juba mitmeid kogenud konkurente.
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Neste Oil Rally Finland 2014

Postitus Postitas soca »

SLy kirjutas:
soca kirjutas:
SLy kirjutas:Päris mitmed kasutajad tegid siin Rally Estonia ajal Karli maha. Vingub, 6-7 mees Eestis kiiruse poolest jne. Häbi Teile! Palju õnne Karl, tegija oled!
See Soome võit nüüd küll mul sõnu tagasi võtma ei sunni, ja isiklikult tegin ainult vingumise pärast teda maha sest tavaliselt ta ei vingu niimoodi kuid Estonial läks minu arvates juba liiale.
Meie kui väga väike rahvas peaksime olema väga õnnelikud, et meie mehed teevad kõrgemal tasemel tegusid. See raha ja aeg mis selle peale kulutatakse on tohutu. Vingumise koha pealt, et meil igal ühel on paremaid ja halvemaid päevi, pole mingi suur probleem.
Olengi õnnelik ja kuidas veel ja olen ka Karli fänn (jah, mitte küll nii suur kui Oti kuid siiski).
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
eins
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 4
Liitunud: 02 Aug 2013, 06:44
Asukoht: Rapla
Kontakt:

Re: Neste Oil Rally Finland 2014

Postitus Postitas eins »

Palju õnne Kruuda ja Järvoja ning Pärn ja Morgan! Super lihtsalt :)
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Neste Oil Rally Finland 2014

Postitus Postitas soca »

Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Neste Oil Rally Finland 2014

Postitus Postitas soca »

Dmacki viimase päeva video kokkuvõte https://www.youtube.com/watch?v=iVkAu-layE0

Kokku võitsid Dmacki sõitjad 26-st katsest 25, millest Tänak võitis omakorda 18.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
raulito
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 843
Liitunud: 06 Jaan 2009, 23:49

Re: Neste Oil Rally Finland 2014

Postitus Postitas raulito »

Millal viimati võideti ralli üldvõit 3,1 sekundiga.
aix
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 4810
Liitunud: 10 Veebr 2003, 22:47
Asukoht: Tallinn
Meeldimisi saanud: 1
Kontakt:

Re: Neste Oil Rally Finland 2014

Postitus Postitas aix »

No aastat täpselt ei mäleta, aga mõned aastad tagasi võitis Grönholm Loebi 0,3 sekuniga.
Makkro
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1647
Liitunud: 25 Apr 2008, 09:22

Re: Neste Oil Rally Finland 2014

Postitus Postitas Makkro »

Mis kuidas siis punktiarvestuse, on Drive DMACK Cup-is?
Timur_P
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2853
Liitunud: 23 Okt 2011, 20:06
Asukoht: Siin

Re: Neste Oil Rally Finland 2014

Postitus Postitas Timur_P »

Makkro kirjutas:Mis kuidas siis punktiarvestuse, on Drive DMACK Cup-is?
Trophy Classification After Round 3
1. Sander Pärn / James Morgan 90
2. Tom Cave / Craig Parry 53
3. Yeray Lemes / Rogelio Penate 48
4. Max Vatanen / Mikko Lukka 29
5. Quentin Gilbert / Renaud Jamoul 28
6. Ghislain de Mevius / Johan Jalet 25
7. Szymon Kornicki / Przemyslaw Mazur 22
8. José Suárez / Borja Rozada 19
9. Marius Aasen / Marlene Engan 15
10. Nil Solans / Miquel Ibanez 14
11. Nicolas Amiouni / Joseph Matar 8
12. Leo Urlichich / Darren Garrod 4
https://www.facebook.com/permalink.php? ... 9092821602
Füürer
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 549
Liitunud: 19 Aug 2011, 13:31
Asukoht: L-E

Re: Neste Oil Rally Finland 2014

Postitus Postitas Füürer »

Pärnal on nüüd vaja mõlemad järele jäänud etapid kindlalt lõpuni tulla. Puhta töö tegijale ehk siis 34 katsevõidupunkti(18+16) ja lisaks tavalised 50 punkti mõlema etapi võidu eest. Seega teoorias võib ka Suarez veel võita... Suurimaks konkurendiks Pärnale on nüüd tõenäoliselt Lemes, kes minu teada asvaldil kiire. Tuleb põnev lõpp, ei suuda Saksamaa rallit ära oodata :)
Fan of MM-Motorsport & Fair Recce
Timur_P
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2853
Liitunud: 23 Okt 2011, 20:06
Asukoht: Siin

Re: Neste Oil Rally Finland 2014

Postitus Postitas Timur_P »

Vaevalt, et keegi on võimeline võitma 34 kaatset. Küll need punktid jagunevad mitme mehe peale. Pärnal vaja tõesti mõlemal rallil kindlalt lõpuni tulla ja korjat võimalikult head punktid. Ma ei imestaks kui mõned konkurendid ralli võitu püüdes masinad puruks sõidavad.
cali
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 725
Liitunud: 20 Mai 2003, 12:40
Asukoht: Tallinn

Re: Neste Oil Rally Finland 2014

Postitus Postitas cali »

SLy kirjutas:Päris mitmed kasutajad tegid siin Rally Estonia ajal Karli maha. Vingub, 6-7 mees Eestis kiiruse poolest jne. Häbi Teile! Palju õnne Karl, tegija oled!
Kiiruse poolest ongi Eestis sinna 6. kanti, Soome võit seda fakti ei muuda. Aga tublid seekord, said stabiilse sõiduga võidu kätte :)
Lärri
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1084
Liitunud: 11 Jaan 2012, 20:00

Re: Neste Oil Rally Finland 2014

Postitus Postitas Lärri »

cali kirjutas:
SLy kirjutas:Päris mitmed kasutajad tegid siin Rally Estonia ajal Karli maha. Vingub, 6-7 mees Eestis kiiruse poolest jne. Häbi Teile! Palju õnne Karl, tegija oled!
Kiiruse poolest ongi Eestis sinna 6. kanti, Soome võit seda fakti ei muuda. Aga tublid seekord, said stabiilse sõiduga võidu kätte :)
Noh, ma nii kindlat väidet ei kipuks esitama. Ma pigem ütleks, et tegevsõitjatest on meil selge esinumber olemas ja sellele vast keegi vastu ei vaidle. Teisele-kolmandale kohale on pretendente see eest tõesti hulgi, võrdsete autode ja hea päeva korral võib neist kiireim olla kes tahes: Kruuda, Kangur, Kõrge, Koitla, Kaur, Aus. Kui me muidugi räägime nelikveolistel sõitvatest meestest. Muidugi, nende omavaheline järjestamine on suhteliselt mõttetu tegevus seni kuni käib siin keegi hr Lukjanuk ja laseb meie meestest üle nii nagu ise tahab :twisted:
Casecas
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 256
Liitunud: 15 Jaan 2009, 21:02
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt

Re: Neste Oil Rally Finland 2014

Postitus Postitas Casecas »

Noh, ma nii kindlat väidet ei kipuks esitama. Ma pigem ütleks, et tegevsõitjatest on meil selge esinumber olemas ja sellele vast keegi vastu ei vaidle. Teisele-kolmandale kohale on pretendente see eest tõesti hulgi, võrdsete autode ja hea päeva korral võib neist kiireim olla kes tahes: Kruuda, Kangur, Kõrge, Koitla, Kaur, Aus. Kui me muidugi räägime nelikveolistel sõitvatest meestest. Muidugi, nende omavaheline järjestamine on suhteliselt mõttetu tegevus seni kuni käib siin keegi hr Lukjanuk ja laseb meie meestest üle nii nagu ise tahab :twisted:[/quote]

Minu meelest väga positiivne,et herr Luk käib siin meie omasid seljatamas.Vähemalt ei tohiks tekkida tunnet kodutiigis solberdajatel,et nad ongi kõige kiiremad vaid on VEEL arenguruumi.
Lärri
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1084
Liitunud: 11 Jaan 2012, 20:00

Re: Neste Oil Rally Finland 2014

Postitus Postitas Lärri »

Casecas kirjutas:
Minu meelest väga positiivne,et herr Luk käib siin meie omasid seljatamas.Vähemalt ei tohiks tekkida tunnet kodutiigis solberdajatel,et nad ongi kõige kiiremad vaid on VEEL arenguruumi.
Seda ma tahtsingi oma jutuga öelda: tehtagu kõigepealt Luki selg prügiseks ja siis on Eesti teisel numbril juba väärtus olemas :)
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: Neste Oil Rally Finland 2014

Postitus Postitas jens »

Võit on võit, aga hoolimata noorusest pole mul Karli nii palju usku kui Otti ning arvan, et Karlile jäävad WRC tippmeeskondade uksed suletuks. Rahaga võib muidugi omale mingi auto osta ja stabiilseid punkte tuua, a'la Prokop. Lisaks tasub meeles pidada, et hoolimata noorusest on Kruuda juba suhteliselt kogenud, olles aastaid ringi sõitnud. JWRC-s oli ta juba 2010. Meenutagem Matthew Wilsonit - 21aastaselt mitu WRC hooaega seljataga, aga selleks ajaks oli selge, et temast olulist tegijat ei tule.
Viimati muutis jens, 04 Aug 2014, 10:17, muudetud 1 kord kokku.
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: Neste Oil Rally Finland 2014

Postitus Postitas jens »

soca kirjutas:
SLy kirjutas:Päris mitmed kasutajad tegid siin Rally Estonia ajal Karli maha. Vingub, 6-7 mees Eestis kiiruse poolest jne. Häbi Teile! Palju õnne Karl, tegija oled!
See Soome võit nüüd küll mul sõnu tagasi võtma ei sunni, ja isiklikult tegin ainult vingumise pärast teda maha sest tavaliselt ta ei vingu niimoodi kuid Estonial läks minu arvates juba liiale.
"Vingumise" pärast kritiseerimine on üldse üks kentsakas teema. Östbergi tehakse ka selle pärast maha. Minu arust on see natukene vastuoluline teema, sest vaevalt meie kui foorumikasutajad nn vingumise osas patust puhtad oleme.:) Meenub väljend, milles sisalduvad sõnad nagu palk ja silm.

Mina ei kritiseeri kedagi vingumise pärast. Tippsportlase hingeelu ja läbielamised on teine tasand, kui arvuti tagant kritiseerimine. Nad on meeletult aega ja energiat pühendunud sellele, et antud alal läbi lüüa. Sageli ei pruugi me mõista, mida nad läbi elavad. Peaasi, et ise oma eludega hakkama saaksime.

E: Kuigi jah, ega fännide hingeelu ja läbielamised ka kerged ole.:)

Mis puudutab Karli kui sõitja "maha tegemist", siis üritan vaadata n-ö WRC tiimijuhi perspektiivist võrdluses kõigi teiste sõitjatega - kas ma palkaksin ta oma ridadesse. Selles osas jään üsna kahtlevaks. Aga võib-olla midagi muutub veel aastatega...
STI
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 950
Liitunud: 13 Veebr 2003, 20:34
Asukoht: Tallinn

Re: Neste Oil Rally Finland 2014

Postitus Postitas STI »

Ma ei tea kahjuks midagi Oti taustameeskonnast aga Soome ralli ajal oli huvitav intervjuu Jari-Matti mental coachiga. http://progressive.laola1.at/wrc/podcas ... TREIER.mp3
Siit saab natuke juurde lugeda: http://www.redbull.com/en/motorsports/o ... ti-latvala
http://www.wrc.com/en/wrc/news/february ... 2-12-.html
http://www.autosport.com/news/report.php/id/113966
Ott on kõvasti enesekindlamaks ja küpsemaks muutunud kuid nende erinevate pingetega hakkama saamiseks võiks kindlasti sellest mehest abi olla.
Viimati muutis STI, 04 Aug 2014, 11:05, muudetud 1 kord kokku.
mcwax

Re: Neste Oil Rally Finland 2014

Postitus Postitas mcwax »

Nõustun siin eelkirjutajaga, just selle tiimi bossi vaatenurga osas. Kruuda on küll kiire mees, kuid isegi kui sel aasatal WRC2 klassi kinni paneb, siis ikkagi see talle mingeid imelisi uksi avama ei hakka. Ta on kiire, kuid mitte nii kiire - rahakott peaks olema veel paksem, et kuskile omale "koht osta". Kahtlemata oleks Kruuda juba hetkel ka WRC Prokopitest ja teistestest selle taseme meestest kiirem, kuid oma raha eest seal kuskil 7-10 koha peal sõitmas käia... Ilmselt seda siiski ei juhtu.
Kui kiire ta on reaalselt eestlaste seas - ühe eesti ralli järgi (kaheldava auto roolis) seda vast pole mõtet otsustada. Eks ta ikka top3's juba hetkel on. Kahtlen, et näiteks soomes Kõrged, Kangurid, Kaurid teda nüüd eriti edestada oleks suutnud.

Aga Tänak on sel aastal näidanud küll, et oleks suur patt, kui see mees jääks järgmiseks jooajaks "istmest" ilma. Oleks WRC2 arvestuses ka iga katsevõit arvel, ei peaks Tänak ühtegi rallit lõpetama ja ikka võidaks tiitli ;)
Vasta