Ott Tänaku diskussioon

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: KAIKUL, Jaanus, Strike, jagr, Erki

Vasta
CTR
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5084
Liitunud: 21 Jaan 2015, 19:26
Has thanked: 3
Meeldimisi saanud: 11

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas CTR »

Betsafe blogi:
https://www.betsafe.ee/et/blog/muud-spo ... apan-2022/

Lõpetuseks tuleb küsida kohustuslik küsimus – kas jätkad uuel hooajal rallisõitjana? Kas Sa ise juba tead kindlalt, mida uus aasta Sinu jaoks toob?

Hetkel ei ole mul kahjuks midagi öelda uue aasta rallimaailma plaanide kohta. Hyundai leping lõpeb mul õige pea ja järgmiseks aastaks mul midagi ei ole.


Kui tõesti nii, siis väga kahju..
enn tarka
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1387
Liitunud: 02 Veebr 2009, 13:14
Asukoht: vastseliina
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 1

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas enn tarka »

Siin ongi kaks varianti,kas täielik hülgemöla või tõesti istubki kodus pere juures
TÄNAK MAAILMAMEISTRIKS
STI
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 950
Liitunud: 13 Veebr 2003, 20:34
Asukoht: Tallinn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas STI »

CTR kirjutas: 08 Nov 2022, 12:08 Betsafe blogi:
https://www.betsafe.ee/et/blog/muud-spo ... apan-2022/

Lõpetuseks tuleb küsida kohustuslik küsimus – kas jätkad uuel hooajal rallisõitjana? Kas Sa ise juba tead kindlalt, mida uus aasta Sinu jaoks toob?

Hetkel ei ole mul kahjuks midagi öelda uue aasta rallimaailma plaanide kohta. Hyundai leping lõpeb mul õige pea ja järgmiseks aastaks mul midagi ei ole.


Kui tõesti nii, siis väga kahju..
Mis iganes tulemas on, seda ei avalikustata mingis Betsafe blogis. Saan aru, et ajakirjanikud peavad selliseid küsimusi küsima aga ei tasu neid vastuseid väga südamesse võtta. Enne Hispaania rallit küsiti talt ka, et kus sa järgmisel aastal sõidad, näppis oma särgil olevat logo ja vastas, et siin. Arvatavasti järgmise nädala esmaspäeval oleme targemad. Ise pakuks, et kas Evansi asemel Toyotas või jagab Ogieriga autot ning pühendab rohkem aega perele. Viimane on selline poolkõva variant ja endal sellesse mul väga usku pole.
Siim
"till kartulis" expert
Postitusi: 1735
Liitunud: 29 Veebr 2004, 17:35
Asukoht: EST
Kontakt:

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Siim »

Toyota tahab omada parimat koosseisu. Tänak tundub just õige valik selleks. Kui Tänak just vaheaastat ei tee...
Hetkel Evans küll Toyotas ees, kuid tema 124p vs Rovanperä 255p... Ma ei näe Evansil Toyotas väga tulevikku. Rovanperäle jääb ta selgelt alla. Evans on seda tüüpi sõitja, kes võiks rahulduda vaid võitudega. Nagu näha siis Toyotas võite tal ei tule. Ford oleks Evansile loogiline valik. Oleks seal ju kindel esinumber.
pilsner
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 114
Liitunud: 18 Sept 2005, 11:05

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas pilsner »

Kuulsin küllaltki usaldusväärsest allikast, et Toyotasse minek ja Ogieriga jagab autot. Lisaks R5 arendusprogramm RedGrey meeskonnaga.
CTR
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5084
Liitunud: 21 Jaan 2015, 19:26
Has thanked: 3
Meeldimisi saanud: 11

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas CTR »

Kui mõlemad teevad pooliku hooaja, siis võib Kalle juba enne uue hooaja algust kergemalt hingata..
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas KidrA »

Poolik hooaeg Tänakule oleks järgmise hooaja surm põhimõtteliselt, aga hetkel vast kõige tõenäosem variant. Kuna täishooaja mees Evans ei liikunud Hyundaisse ära, vaid pooliku hooaja mees Lappi hoopis. Veel on variant, et Evansile antakse poolik hooaeg ja Tänak saab terve, aga see on vähem tõenäolisem variant kui Tänaku poolik hooaeg. Evansi M-Sporti minekut ma pean väga vähe tõenäoliseks, sest kui ta oleks olnud vaba agent, oleks talle pigem pakutud midagi enne Lappit Hyundaist. Seega märgid näitavat, et Evans jätkab Toyotas. Sest M-Sporti ei taha keegi minna, isegi relvaähvardusel mitte.

Meeskondade arvestuses on järgmiseks aastaks kõik veel selgem kui enne seda hooaega. Tänak/Neuville oli parem duo kui Rovanperä/Evans. Lihtsalt masin oli selline ront nagu ta oli see aasta. Järgmine hooaeg pole Neuvillel meeskonnas võrdset paarilist. On vaid B-liiga sõitja Lappi, kel on raskusi isegi sama masinaga Rovanperä/Evansi vastu saada, rääkimata siis Hyundai rondiga sõites.

Ma ikka loodan väikesele imele, et imeti täishooaeg välja Toyotas ja kuskil on midagi, mida ma pole osanud märgata, muidu pole järgmine hooaeg wrc's midagi vaadata. Kaks parimat meest poolikut hooaega sõitmas ja paremuselt 4. mees kerge tiitli võtmas, pole kahjuks vaatamist väärt.
kiilakass
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1902
Liitunud: 02 Okt 2005, 08:26
Asukoht: Good Morning
Kontakt:

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas kiilakass »

Kui Ott ei tee täis hooaega, siis WRC sarja maine ja vaadatavus kahaneb jõudsalt.
Loeb is God, Ogier His Right Hand but Tänak is His Right Foot.
snakeplissken
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 7044
Liitunud: 18 Juul 2013, 13:04
Asukoht: Tartu/Lõuna - Eesti
Meeldimisi saanud: 1

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas snakeplissken »

Jah, aga ütleme ausalt, et see sari on pikemat aega poole jalaga hauas olnud.
ElvisP
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1503
Liitunud: 19 Mai 2018, 13:50

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas ElvisP »

Ei tasu unustada, et see poolik hooaeg võib olla Tänaku jaoks paljuski ka kodustest oludest tingitud sundotsus. Hoiab aastakese käe soojas ja siis õunte pealt vaatab, kas tõmbab täiesti juhtme seinast või püüab veelkord täiskohaga sõites tiitlit.
kiilakass
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1902
Liitunud: 02 Okt 2005, 08:26
Asukoht: Good Morning
Kontakt:

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas kiilakass »

ElvisP kirjutas: 08 Nov 2022, 23:15 Ei tasu unustada, et see poolik hooaeg võib olla Tänaku jaoks paljuski ka kodustest oludest tingitud sundotsus. Hoiab aastakese käe soojas ja siis õunte pealt vaatab, kas tõmbab täiesti juhtme seinast või püüab veelkord täiskohaga sõites tiitlit.

See on igati mõistetav ja pere ongi olulisem kui mis iganes muu asi.
Aga WRC sarja poolt vaadates on see karm.
Loeb is God, Ogier His Right Hand but Tänak is His Right Foot.
MadMax
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 739
Liitunud: 04 Juul 2015, 07:23

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas MadMax »

Fännina oleks sellest muidugi krdi kahju aga eluliselt saan 100% aru. It is what it is nagu öeldakse ja ainus asi mida ma loodan, et mis iganes see otsus ka ei ole (poolik või täitsa lõpp), siis järgmise aasta RE-l on ta millegagi stardis. Teeme veel ühe peo ja paneme tuled kustu.
Joorup
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 16
Liitunud: 20 Mai 2017, 09:55

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Joorup »

Pärast Jaapani võistlust esmaspäev või teisipäev on illmselt promo üritus ja lepngu alkirjastamine. Seepärast ei ole ka lepingut veel. Suurem promo üritus ja korraga 3maailmameistrit toyota värvides. Loomulikult tehakse see ürituus just Toyota kodumaal jaapani kommete kohaselt. Rally2 auto esitlemine pidi ka kuidagi seotud olema kogu selle üritusega.
skahar
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2325
Liitunud: 21 Veebr 2003, 21:05
Asukoht: Mägi-Eesti
Meeldimisi saanud: 1

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas skahar »

Nüüd võib vist juba jah 99% kindlusega öelda, et Toyos tagasi, ainult seda ei tea kas sõitjana kogu pakett või osaline, aga R5 pidid saama küll.
AutoralliSuurSõber
CTR
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5084
Liitunud: 21 Jaan 2015, 19:26
Has thanked: 3
Meeldimisi saanud: 11

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas CTR »

Aee, Fordimees..
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas KidrA »

Fordimees on praegu läbirääkimistel.

Latvala: Ma saan pakkuda maksimaalselt poolt hooaega.
Fordimees: Ma saan pakkuda miinimum täishooaega.
Latvala: Ainuke koht mis vaba on, on Ogieri kõrval ja Tänak saaks need rallid, mida Ogier ise sõita ei soovi.
Fordimees: Tahad helistan Jaapanisse või?
Latvala: Ok, täishooaeg siis.

Ma muidugi ei tea kogu tausta ja võin eksida aga üldjoontes mulle on jäänud natuke halb maik sellest pidevalt raha järgi jooksmisest rally2 projektide näol ja meeskondade maha jätmisest, alati millegi pärast mitte just kõige paremates toonides. Lühidalt öeldes, kui teised sõidavad rallit, siis meie ajame äri. Selline kerge kalevipoja fiiling jääb sellest kõigest. Aga noh on mis on, igaüks teeb ise oma valikud nii kuidas õigeks peab ja oma teadmiste ja taustajõudude soovituste piires.

Et kuigi ma muigan kui näen soomlastelt jälle järjekordset negatiivset artiklit Tänakust. Siis mingi osa minust mõistab neid, et miks nad ebamugavust tunnevad.
wrcfänn
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 18
Liitunud: 23 Mär 2014, 20:05

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas wrcfänn »

pilsner kirjutas: 08 Nov 2022, 14:41 Kuulsin küllaltki usaldusväärsest allikast, et Toyotasse minek ja Ogieriga jagab autot. Lisaks R5 arendusprogramm RedGrey meeskonnaga.
Kõlab nagu täielik hülgemöla. Miks peaks suur tehasemeeskond andma mingile küla garaazile auto teha? Kui nad juba autoga välja tulevad ju siis ka ise testivad. Kui nad wrc’ga hakkama saavad siis miks ei saa R5ga. Parimal juhul ostavad autod ja samamoodi jooksutavad kedagi.
Ega nad ju Hyundai’d ka ei arendanud, vaid jooksutasid ühte, kahte autot rallidel. Mida sa homologeeritud autost arendad.
Pigem ta ikka Fordi läheb või ei tee midagi.
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas KidrA »

Eks ta vast rohkem koostöö vormis ole, mitte et RedGrey ise seal kõike arendaks. WRC tiimi võib ju siiani kergelt soomlaste projektiks samuti pidada.

Mu arust just kõige parem lahendus, kui 2 täiesti erinevat projekti on kahe erineva kliendi vahel jagatud. Et WRC meeskond ei saaks mõttetuid lisakohustusi juurde Rally2 projektiga.

Mis seal Fordis on, mida Tänaku sugune sõitja sooviks. Ma ei näe ainsatki asja. Sõitjate soovitud kohad meeskondades on järjestuses Toyota-Hyundai-Ford. Kui keeig lahkub Hyundaist omal algatusel, see peaks tähendama, et ta ei lähe veel halvemasse kohta, vaid vastupidist. Kui Toyotast midagi ei saa, siis on tõenäosem kodus olemine kui Fordi minek.
Viimati muutis KidrA, 10 Nov 2022, 00:23, muudetud 1 kord kokku.
sk8erboi
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1078
Liitunud: 24 Mai 2006, 18:42
Asukoht: Tallinn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas sk8erboi »

:popcorn:
wrcfänn
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 18
Liitunud: 23 Mär 2014, 20:05

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas wrcfänn »

KidrA kirjutas: 09 Nov 2022, 23:53 Eks ta vast rohkem koostöö vormis ole, mitte et RedGrey ise seal kõike arendaks. WRC tiimi võib ju siiani kergelt soomlaste projektiks samuti pidada.

Mu arust just kõige parem lahendus, kui 2 täiesti erinevat projekti on kahe erineva kliendi vahel jagatud. Et WRC meeskond ei saaks mõttetuid lisakohustusi juurde Rally2 projektiga.

Mis seal Fordis on, mida Tänaku sugune sõitja sooviks. Ma ei näe ainsatki asja. Sõitjate soovitud kohad meeskondades on järjestuses Toyota-Hyundai-Ford. Kui keeig lahkub Hyundaist omal algatusel, see peaks tähendama, et ta ei lähe veel halvemasse kohta, vaid vastupidist. Kui Toyotast midagi ei saa, siis on tõenäosem kodus olemine kui Fordi minek.
Kas mitte TGR Europe otse Jaapanile ei kuulu? Kui nad tahaks ju jaotada siis nad teeks selle auto Saksamaal. Mis pole ju ka välistatud. Ostavad Saksas VW inimesi üle kes Polo teinud on.
Vasta