Ott Tänaku diskussioon

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: KAIKUL, Jaanus, Strike, jagr, Erki

Vasta
kiilakass
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1902
Liitunud: 02 Okt 2005, 08:26
Asukoht: Good Morning
Kontakt:

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas kiilakass »

Kas sa kidra tunned Otti isiklikult?
Kui ütled, et ei tunne, siis oleks lihtsam vait olla ;)
Loeb is God, Ogier His Right Hand but Tänak is His Right Foot.
tfr
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 650
Liitunud: 29 Apr 2017, 20:53

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas tfr »

kiilakass kirjutas: 27 Nov 2022, 00:35 Kas sa kidra tunned Otti isiklikult?
Kui ütled, et ei tunne, siis oleks lihtsam vait olla ;)
Kandideerisin kunagi aastal 2006 Skype-i tööle. Ma ei ole siiani päris kindel, kas see juhtus tõesti kogemata või "kogemata", aga eitava vastuse sain nii, et vastuse all oli kogemata ka nende sisemine arutelu minu teemadel. Ma lugesin, suu ammuli, kui täpselt olid mind analüüsinud terve rida inimesi, keda ma IT-ringkondades aastakümneid olnuna loomulikult teadsin, aga kellega mul sügavamaid isiklikke kokkupuuteid polnud olnud.

Ehk et tegelikult sellises olukorras inimese analüüsimiseks ei pea teda ilmtingimata isiklikult tundma, pigem see tundmine tekitab kohati isegi mingi kognitiivse eelhoiaku.

Ja samamoodi pean tunnistama, et kuigi Kidra on omale üleüldiselt pigem sellise külatola imago tekitanud, siis WRC mõtestamise teemadel on päris arvestataval osal Eesti spordiajakirjanikest põhjust talle alt üles vaadata.
peetern
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 108
Liitunud: 27 Jaan 2019, 10:26

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas peetern »

KidrA kirjutas: 26 Nov 2022, 14:43 Ma isegi ei mäleta, kes viimati oleks ise vabatahtlikult karjääriredelil allapoole astunud
Sainzi Toyotast eratiimi Lanciasse lahkumine 1992 tuleb meelde, aga seal olid ka sponsoriküsimused (Castrol vs. Repsol) mängus. Siiski viimaseks meistritiitliks tallegi 1992 jäi.
KidrA kirjutas: 26 Nov 2022, 14:43 See kõik näitab, et tegelikult prioriteedid on siiski kuskil mujal, kui 100% meistritiitlid ja rallivõidud.
Ma selles ei ole isegi täiesti kindel. Toyotast lahkumise puhul kahtlustaks natuke ka halbu nõuandjaid. Kes mäletab, siis Ott ise oli veel 2019 keskel väga Toyotaga lepingu pikendamise poolt (ja kindlasti just sportlikel põhjustel) ja asi pidi olema ainult allkirjades. Aga just tema läbirääkijatele (või võib öelda lihtsalt Märtinile) Toyota pakutud tingimused tundusid liiga lahjad ja nii mindigi sinna, kus kogu mänedžmendile üldpaketina paremat lepingut pakuti (ja Hyundai oli ikkagi konkurentsivõimeline auto, ehkki oma puudustega). Kui järgmisel või oli see ülejärgmisel aastal Otilt Michael Parki kohta küsiti, et kas tahaks temalt tagantjärele midagi küsida, siis vastus oli, et küsiks talt, kuidas Märtinit ohjata. Väike vihje ehk seegi :P Nüüd Hyundai puhul tõesti vannuti tõenäoliselt tingimustele alla, sest vanus pole enam see, et igasuguse sellise pasaga tegelda (sellest ka lause "ma pole oma karjääris enam sellises kohas"). Selle häda on aga see, et tingimused ju muutuvad. Tuleb uus tiimijuht ja asjad võivad hoopis teistmoodi liikuma hakata. Selge on, et igatahes võimalus endalt selle otsusega võetakse, isegi kui see võimalus 2023 ka realiseerunud ei oleks. Aga elame näeme!
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas KidrA »

Nõus, olen ka ise arvanud, et Märtini käsi võib rohkem mängus olla kui me arvatagi oskame. Kuna tänu Märtinile üldse tekkis veel võimalus WRC'sse tagasi tulla ja meistriks tulla. Märtinit vist võibki omamoodi psühholoogiks pidada, kes oskas Tänakust välja vormida selle Tänaku, kes iga ralli veri ninast väljas ei sõitnud, vaid hakkas mõistusega sõitma, Subaruga sõitmise ajal Eestis elas Tänak ka Märtini juures, kui ma ei eksi. Ja eks Tänak teab seda isegi ja tunneb tänuvõlga Märtini ees ja kui Märtin ütleb, et lähme parem Hyundaisse, siis kuidas sa ütled, et ei ma ikka tahan Toyotaga edasi sõita.

See domineerimise viis, kui palju Tänak tol hetkel teistest parem oli Toyotaga võis jätta ka Märtinile mulje, et okei lähme natuke sitema masina peale üle, aga Tänak on teistest nii palju üle, et ta kiirus kompenseerib Hyundai maja jäämise Toyotast. Aga eks reaalsus on see, et masin mängib ikka väga suurt rolli WRC's ja Tänak paistis nii võimas tänu väga heale masinale ja kahele mökule tiimikaaslasele, kes ei osanud selle masinaga midagi peale hakata. Ja vabalt võis olla ka ärapanemise tahe meie meestel, eriti ühel, Märtin võis näha Mäkineni otsuste taga ka Jouhki karvast kätt ja mõelda, et nüüd jääte parimast mehest ilma, võtame hoopis Hyundaiga meistritiitli teie ees ära. Kui otsuseid võtavad vastu 2 kivikõva venda ja seda Tänak ja Märtin on ja seal pole inimest kes ütleks, et oot oot poisid, rahuneme nüüd maha ja mõtleme korra uuesti. Siis võivadki tulla otsused, mis kogu edaspidise karjääri viivad teele, kuhu ta poleks pidanud minema.
Tryku
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 42
Liitunud: 18 Veebr 2018, 22:07

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Tryku »

Peab mõtlema ka sellele, mis olukord oli 2019. aasta keskpaigas. Varem jäi mulje, et Ogier võeti Tänaku asemele meeskonda, kuid tõenäoliselt see nii siiski ei olnud. Ma oletan, et autoga rahulolematu Ogier ja Mäkinen pidasid omavahel varem juba läbirääkimisi ning Tänaku meeskonnas jätkamise korral oleksid sõitjad olnud Tänak, Ogier ja Rovanperä. Samuti Mäkinen oli 2019 kevadel ambitsioonikas Tänakuga lepingu pikendamise osas, kuid siis järsku hakkas asi venima.

Hyundail oli samal ajal üha paremaks muutuv auto ning tugev ja karismaatiline juht. Mäkineni(Mia) juhtimisega oli rahulolematust tunda nii Tänaku kui ka Lappi poolt.

Võib-olla oligi lõpuks valik selle vahel, kas olla Neuville või Ogieriga ühes meeskonnas. Esimesega sai R5 diili lisaks.

Ajalugu teame tänaseks kõik ning ilmselt pärast Adamo lahkumist oli kogu kollektiiv üsna peata ning korralikku koostööd enam ei olnud. Võib-olla oligi meeskond Neuville ümber ehitatud, kuid Adamo suutis seda olukorda paremini juhtida.
peetern
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 108
Liitunud: 27 Jaan 2019, 10:26

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas peetern »

Kui veel minevikus spekuleerida, siis üks väike nüanss 2019. aasta otsuse juures võis muidugi olla ka see, et otsustamise hetkel polnud Citroen ju veel juhet seinast välja tõmmanud. Nii et ei arvestatud, et sellega antakse Tänaku Toyota lahkelt Ogieri istumise alla (kellel oli ikkagi 2020. aastaks sidruniga leping). Pigem arvestati, et Latvala saab jälle esisõitjaks ja vabanevale kohale tuuakse noor Rovanperä. Latvala ja Meeke aga ei pakkunudki Toyotaga Hyundaile konkurentsi ja neid oleks võinud ka Hyundaiga lüpsta. Ja Citroenis sõitvat Ogieri ka. Nii et kui oleks teatud, et tema koht vabaneb Ogieri jaoks, siis sellega ehk Ott poleks nii lihtsalt nõus olnud. Aga see teadmine tuli natuke hiljem ja Ogieri kaks järgmist tiitlit oli loomulik resultaat.
peetern
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 108
Liitunud: 27 Jaan 2019, 10:26

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas peetern »

Igatahes ei arvestatud ilmselt kõikide muutujatega :D
GC
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1058
Liitunud: 16 Nov 2004, 14:17
Asukoht: keskel

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas GC »

Tryku kirjutas: 27 Nov 2022, 14:02 Peab mõtlema ka sellele, mis olukord oli 2019. aasta keskpaigas. Varem jäi mulje, et Ogier võeti Tänaku asemele meeskonda, kuid tõenäoliselt see nii siiski ei olnud. Ma oletan, et autoga rahulolematu Ogier ja Mäkinen pidasid omavahel varem juba läbirääkimisi ning Tänaku meeskonnas jätkamise korral oleksid sõitjad olnud Tänak, Ogier ja Rovanperä. Samuti Mäkinen oli 2019 kevadel ambitsioonikas Tänakuga lepingu pikendamise osas, kuid siis järsku hakkas asi venima...
Mina olen seda korduvalt välja pakkunud, et Oti Toyota-st lahkumise põhjus oli Toyota diil Ogier-ga.
Oti koha sai Evans, mitte Ogier.
peetern
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 108
Liitunud: 27 Jaan 2019, 10:26

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas peetern »

GC kirjutas: 27 Nov 2022, 18:08 Mina olen seda korduvalt välja pakkunud, et Oti Toyota-st lahkumise põhjus oli Toyota diil Ogier-ga.
Oti koha sai Evans, mitte Ogier.
Ikka väga vähe tõenäoline inimestele, kes tol hetkel rallit ka jälgisid. Tundub, et mõned on juba ära unustanud, mis toimus ja millal. Kohad jagunesid väga selgelt: Oti koht Ogierile (tipp), Latvala koht Evansile (peaaegu tipp, aga stabiilsem kui Latvala), Meeke koht Rovanperäle (juba üsna kasutu rahakulutaja tuleviku vastu ehk ebaproduktiivne crash produktiivse crashi vastu :P). Ogieri liitumine Toyotaga poleks kindlasti Otti sealt minema peletanud, eriti teades, et Ogier on üldse üks väheseid, kellega ta seal paddockis tõeliselt läbi saab. Või sa viitad džentelmenide kokkuleppele, et Ott lahkus viisakusest? Või arvas tõesti, et ta ei saaks Toyotas Ogierile vastu? Nagu ka 2020 näitas, ei teinud Ogier seal ju midagi enneolematut. Otil polnud midagi karta.
skahar
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2325
Liitunud: 21 Veebr 2003, 21:05
Asukoht: Mägi-Eesti

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas skahar »

mnjaa, ma arvan, et nüüd peaks mr. Märtin ikka asja kommenteerima, delfi sport - väike vihje teile:)
AutoralliSuurSõber
GC
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1058
Liitunud: 16 Nov 2004, 14:17
Asukoht: keskel

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas GC »

peetern kirjutas: 27 Nov 2022, 23:49
GC kirjutas: 27 Nov 2022, 18:08 Mina olen seda korduvalt välja pakkunud, et Oti Toyota-st lahkumise põhjus oli Toyota diil Ogier-ga.
Oti koha sai Evans, mitte Ogier.
Ikka väga vähe tõenäoline inimestele, kes tol hetkel rallit ka jälgisid. Tundub, et mõned on juba ära unustanud, mis toimus ja millal. Kohad jagunesid väga selgelt: Oti koht Ogierile (tipp), Latvala koht Evansile (peaaegu tipp, aga stabiilsem kui Latvala), Meeke koht Rovanperäle (juba üsna kasutu rahakulutaja tuleviku vastu ehk ebaproduktiivne crash produktiivse crashi vastu :P). Ogieri liitumine Toyotaga poleks kindlasti Otti sealt minema peletanud, eriti teades, et Ogier on üldse üks väheseid, kellega ta seal paddockis tõeliselt läbi saab. Või sa viitad džentelmenide kokkuleppele, et Ott lahkus viisakusest? Või arvas tõesti, et ta ei saaks Toyotas Ogierile vastu? Nagu ka 2020 näitas, ei teinud Ogier seal ju midagi enneolematut. Otil polnud midagi karta.
Ott oma filmis selge sõnaga ütles, et kellegi eelistamist tiimi poolt on ta valmis taluma, aga ainult teatud aja.
Pidas ta silmas aega kui koos Ogier-ga M-Sport-s oli.
Ok, Ott sai vahepeal meistriks, aga ma pole kindel, et Toyotas asjad palju teisiti oleks olnud.
Ogier-ga liiguvad kaasas tõenäoliselt juba palju suuremad sponsorrahad ja küllap see võimaldab ka palju rohkem õigusi.
5U175
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 278
Liitunud: 18 Juul 2015, 19:18
Meeldimisi saanud: 1

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas 5U175 »

Aaand its M-Sport
ElvisP
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1503
Liitunud: 19 Mai 2018, 13:50

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas ElvisP »

Suurepärane uudis nii Oti kui ka WRC sarja fännidele.
CTR
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5084
Liitunud: 21 Jaan 2015, 19:26
Has thanked: 1
Meeldimisi saanud: 8

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas CTR »

Pilt
Sala
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 481
Liitunud: 12 Juul 2017, 14:33
Meeldimisi saanud: 2

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Sala »

Sala kirjutas: 17 Nov 2022, 21:05

Ott Toyotas oli siis too lagunes tal ka iga nurga peal ja igal pool karjuti, kuidas Ott peaks ikka Hyundaisse minema :D Nägime mis sellest välja tuli. Nüüd enamus taob, et Toyota on õige valik. Ma juba sel põhjusel isiklikult eelistaks, et kui üldse siis Ford.
Yey, läksid mu eelistused sedapuhku Oti omadega kokku. Tuleb mis tuleb aga edu Otile ja M-Spordile
sk8erboi
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1078
Liitunud: 24 Mai 2006, 18:42
Asukoht: Tallinn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas sk8erboi »

Pressika järgi tundub, et Fordi peakontorist õnnestus mingi tšekk ikka saada M-Spordil :D
enn tarka
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1387
Liitunud: 02 Veebr 2009, 13:14
Asukoht: vastseliina
Has thanked: 1
Meeldimisi saanud: 1

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas enn tarka »

enn tarka kirjutas: 24 Okt 2022, 15:13 Mina ikka jätkuvalt arvan, et Ott läheb Fordi, Wilsoni teenete eest tasuma ja poole palgaga nii öelda sõitma.
Nagu ma ütlesin 😃
TÄNAK MAAILMAMEISTRIKS
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas KidrA »

On mida oodata järgmiselt hooajalt. M-Spordiga rallisid võita tehasetiimide ees, on juba vaatamisväärsus omaette. Kas selle masinaga tiitli peale saab sõita, kahtlen sügavalt. Aga loodetavasti eksin. Võibolla Tänaku olemine tiimis, paneb ka Wilsonit inimesi rohkem taga utsitama ja motiveerima.

Dirtfishi uudises oli huvitav kommentaar mu arust, et omal ajal Wilson lausa soovitas Tänakul Toyotasse minna ja Fordi nime toodi esile, et võib olla ka sealt poolt on rohkem tuge tulemas kui me arvata oskame.
tfr
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 650
Liitunud: 29 Apr 2017, 20:53

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas tfr »

Dirtfishi intekast luges selgelt välja ka selle, et hetkel kui Hyundai uks selja taga pauguga kinni löödi, ei olnud ühtegi varianti laual ja kojujäämine oli täiesti realistlik variant.
CTR
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5084
Liitunud: 21 Jaan 2015, 19:26
Has thanked: 1
Meeldimisi saanud: 8

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas CTR »

Mõni vend võiks siin üle saada oma pessimismist ja butthurtist..
Tundub nagu oleks rohkem testinud ja proovinud Pumat, kui Ott ja teised sõitjad ise seda teinud on.
See, et autoga iga ralli keegi võpsikusse sõidab ei tähenda, et masin kehv oleks..
Selle tõestuseks on väga hästi Loubet, kes kanti Huydaiga sõites maha, aga Fordi istudes on nagu teine mees.
Vasta