Ott Tänaku diskussioon

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: KAIKUL, Jaanus, Strike, jagr, Erki

Vasta
rs7
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 258
Liitunud: 01 Veebr 2011, 19:19

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas rs7 »

Teisi tiimi minekuga ei ole kohe tulemused garanteeritud. Ott on terve elu põmst Fordiga sõitnud ja teised autod WRCs on teise filosoofia järgi ehitatud kui ford. Need ei pruugi üldse talle sobida. Latvalal läks ka jupp aega enne kui VW-ga sinapeale sai.
mcwax

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas mcwax »

Ma seda absoluutselt ei arvagi, et Hyundais või Citroenis Otti piimajõed ja pudrumäed ootaks. Lihtsalt - rallifännina, saaks äkki lõpuks ühe ausa võrdluse või indikatsiooni, kui kiire siis Ott ikkagi on võrreldes ütleme Paddon'i või Neuville'ga (või miks mitte Latvala või Ogieriga), ilma et seal oleks alati õhus mingi "aga" (et vot oleks Otil ikka see auto, või see rehv, kus ta siis ikka paugutaks). Isegi kui tulemus oleks selge allajäämine, siis ka seda oleks tegelikult väga hea teada ja võiks need sini-must-valged prillid lõpuks eest ära võtta. Seniks aga... saame ainult mõelda, et mis oleks kui...
aix
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 4810
Liitunud: 10 Veebr 2003, 22:47
Asukoht: Tallinn
Meeldimisi saanud: 1
Kontakt:

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas aix »

mcwax kirjutas:...või võtame teiste Fordide kiirused - eelmisel aastal Östberg Citroenil ei olnud just hirmus kiire, aga nii piinlikult aeglane ta ka ei olnud. Ja kui sa võtad kaugelt suuremaid riske siis... juhtub kõvasti rohkem...
Ma olin kah selle mõtte juures, et mis asi seda Östbergi õieti vaevab. Citroenis ta nüüd küll nii aeglane minu mäletamist mööda ei olnud ja Ford ei tohiks talle nüüd kah nii võõras olla. Sisuliselt teami esisõitja kaotas kolm katset enne lõppu Otile 11 sekundit ja seda probleemivaba sõiduga (vist).
Ott oli aga selleks ajaks üle elanud...nagu me kõik väga hästi teame...igatahes... kõik asjad, mis üldse juhtuda annab. See ei ole ju normaalne.
skahar
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2325
Liitunud: 21 Veebr 2003, 21:05
Asukoht: Mägi-Eesti
Meeldimisi saanud: 1

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas skahar »

Nüüd jõudsimegi asja tuumani:) - FORD ja teda saatev needus aastast 1982
AutoralliSuurSõber
Timur_P
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2853
Liitunud: 23 Okt 2011, 20:06
Asukoht: Siin

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Timur_P »

mcwax kirjutas:Eks ma paratamatult vaatan maailma natuke läbi sini-must-valgete prillide, aga jään endiselt oma arvamuse juurde, et Ott sõidab hetkel selgelt üle Fordi võimete. Ehk selle autoga olla VW või Citroeniga samas tempos - selleks peab oluliselt suuremaid riske võtma. Võtame või mitmeid näiteid Soome/Poola ulmeliselt pikki hüppeid võrreldes teistega; või võtame teiste Fordide kiirused - eelmisel aastal Östberg Citroenil ei olnud just hirmus kiire, aga nii piinlikult aeglane ta ka ei olnud. Ja kui sa võtad kaugelt suuremaid riske siis... juhtub kõvasti rohkem.
Osa kiiruse vahet tuleb sellest, et Östberg ilmselt ei tunne ennast Fordis nii kindlalt kui Ott. Kuid üldiselt näitab Östberg kui kiiresti liigub Ford, siis kui sõidetakse suuremaid riske võtmata.
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 10
Kontakt:

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Kolin »

Huvitav oleks näha Tänakut mõnes muus meeskonnas. Ning mis kiirust ta teiste autodega näitaks. Miski pärast on tunne, et Citroenis sõidaks ta kogu aeg igal rallil top 3-5. Paraku Fordiga senimeeni kuni seda opereerib üksinda ilma tehase toeta M-Sport on tiitli püüdmine ebareaalne. Jäävadki kohad kusagile top 5-7 kanti sekka paar poodiumit. Kui aga Ford tuleks rallisse tagasi tehasega siis oleks jutt teine.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas soca »

Olarir kirjutas:http://m.postimees.ee/section/164/3783885

Wilson ei välista, et Tänak võib järgmisel hooajal Fordiga jätkata. «Kui otsustame Otti meeskonnas hoida, siis selle jaoks on kõik võimalused loodud,» sõnas Wilson. «Hooaja lõpuni on veel aega ning on selge, et praegust sõitu jätkates on tal hea võimalus sõita tugevas meeskonnas.

siin ka video sellest http://sport.err.ee/v/autoralli/d84b0f4 ... meeskonnas


Kas ma olen ainuke kellele tundub see sõnastus ja Wilsoni kehakeel imelik? Selline mulje jääb nagu oleks Ott mujale minemas mitte nende juurde jäämas. Tean, et ühe konkreetse tiimiga peetakse läbirääkimisi küll.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
blizzard
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 867
Liitunud: 01 Okt 2010, 18:47

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas blizzard »

soca kirjutas:
Olarir kirjutas:http://m.postimees.ee/section/164/3783885

Wilson ei välista, et Tänak võib järgmisel hooajal Fordiga jätkata. «Kui otsustame Otti meeskonnas hoida, siis selle jaoks on kõik võimalused loodud,» sõnas Wilson. «Hooaja lõpuni on veel aega ning on selge, et praegust sõitu jätkates on tal hea võimalus sõita tugevas meeskonnas.

siin ka video sellest http://sport.err.ee/v/autoralli/d84b0f4 ... meeskonnas


Kas ma olen ainuke kellele tundub see sõnastus ja Wilsoni kehakeel imelik? Selline mulje jääb nagu oleks Ott mujale minemas mitte nende juurde jäämas. Tean, et ühe konkreetse tiimiga peetakse läbirääkimisi küll.
Ralliraadiost käis läbi sõnapaar Tänak ja Toyota... (täpset sisu ei mäleta)
Oliverk
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 921
Liitunud: 21 Dets 2003, 20:23

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Oliverk »

Kui lastakse uue auto ligi testima, siis on asi kindel.
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas soca »

Oliverk kirjutas:Kui lastakse uue auto ligi testima, siis on asi kindel.
täpselt! sama keiss ka Hyundai meestega.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas KidrA »

soca kirjutas:Kas ma olen ainuke kellele tundub see sõnastus ja Wilsoni kehakeel imelik? Selline mulje jääb nagu oleks Ott mujale minemas mitte nende juurde jäämas. Tean, et ühe konkreetse tiimiga peetakse läbirääkimisi küll.
Huvitav on Wilsonit jälgida küll, eriti kui kõige tähtsama vastuse peale paneb kukalt sügama, need sügamised on tavaliselt seotud just vastuste andmistega, mitte et midagi vajaks sügamist :)
Mina võtan seda nii, et kui ütleb, et pole midagi veel kindel ja samal ajal sügab kukalt siis järelikult on tegelikult midagi juba kindel ikkagi ja ta teab rohkem kui välja ütleb.
domaza
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1008
Liitunud: 01 Dets 2004, 11:39
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas domaza »

tt Tanak and the WRC2 frontrunners are Tommi Makinen's main targets for seats with his new factory Toyota team in the 2017 World Rally Championship.

A decision on drivers is likely after Rally Germany later this month, once Makinen has held further talks with the Toyota factory in Japan.

Tanak's stock has risen with his performances for the DMACK team since losing his factory M-Sport seat at the end of last season.

His former M-Sport team-mate turned WRC2 championship leader Elfyn Evans is also on Makinen's list, as are Teemu Suninen - currently second in WRC2 in an ORECA-run Skoda - and factory Skoda WRC2 drivers Esapekka Lappi and Pontus Tidemand.

"I can tell you the names: there is Elfyn, there's Ott Tanak, Esapekka Lappi, Teemu Suninen and the young comer is Pontus Tidemand," said Makinen when asked who was in contention.

"The plan is not decided yet, we will discuss it with Japan.

"The question for the drivers is how we see the world: are we looking to 2017 or are we looking to the future?

"This is the area we will discuss very carefully with Japan and make a decision together."

Former works Hyundai driver and 2010 Intercontinental Rally Challenge champion Juho Hanninen has been a major part of the Toyota test programme and is set to be kept on.

"For learning and analysing every single rally, Juho would be good," Makinen said.

"He knows the car technically very well, he has done the whole test programme and that could help us be more ready for 2018."

Long-time works Ford and Citroen driver Mikko Hirvonen will begin testing with Toyota this week, but Makinen ruled out a WRC competition return for his fellow Finn - who is now focused on cross-country rallying with X-raid.

Toyota is likely to begin 2017 with two Yaris WRCs before adding a third car later in the year.

"The infrastructure is there to run a three-car team, but we know it's pretty big work to build and run three cars from the start," said Makinen.

"I say it's easier to start with two and bring the third car after a couple of rallies."

Makinen said Toyota was now viewing 2017 as a development season rather than expecting instant results.

"The 2017 season is the year first to learn and analyse the rallies," he said.

"I would like to say we would be ready to fight and to win in 2018.

"The target for next year? Of course we'd like to see the podium very soon."

http://www.autosport.com/news/report.ph ... ver-lineup
domaza
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1008
Liitunud: 01 Dets 2004, 11:39
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas domaza »

Minu meelest 1x kui mõni tiimijuht ütleb, et tahab Tänakut - muidu on alati "punnimine" olnud see töökoha leidmine. Loodame parimat ja kiire sõidu jätkumist!
Rainiz.
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 907
Liitunud: 10 Veebr 2012, 10:08

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Rainiz. »

Tõesti esimene kord vist kui öeldakse välja nii. Kuigi DMACK ka enne käesolevat hooaega oli vägagi huvitatud Tänakust. Igastahes meeldivad uudised. Ainult kui valida Ford vs Toyota. Saaks kuidagi võrdluses näha seda autot teiste masinatega
blizzard
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 867
Liitunud: 01 Okt 2010, 18:47

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas blizzard »

Tekkis küsimus, kas Otil on Part alles ametis või pensile saadetud...pole nagu ammu näha olnud seda, vb pole ise seda lihtsalt tähele pannud
kenneth123
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 112
Liitunud: 24 Jaan 2008, 20:12

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas kenneth123 »

blizzard kirjutas:Tekkis küsimus, kas Otil on Part alles ametis või pensile saadetud...pole nagu ammu näha olnud seda, vb pole ise seda lihtsalt tähele pannud
minu mäletamist mööda peale mehhikot malcolm soovitas pardi pensile saata :D
|Jan|
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 261
Liitunud: 22 Jaan 2015, 22:29

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas |Jan| »

blizzard kirjutas:Tekkis küsimus, kas Otil on Part alles ametis või pensile saadetud...pole nagu ammu näha olnud seda, vb pole ise seda lihtsalt tähele pannud
Parti ei ole enam jah, Wilson käskis selle pensionile saata, et likvideerida 1 nõrk koht Tänakul. Küllap arvati, et kõiksugu ebausud ja muu selline jura ei too midagi head. Isiklikult olen sellega 100% nõus.
STI
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 950
Liitunud: 13 Veebr 2003, 20:34
Asukoht: Tallinn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas STI »

Stag night start for Ott Tänak: https://instagram.com/p/BIwt3vAAsoK/
Varsti siis sõrmus ka sõrmes.
Lithium
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5165
Liitunud: 11 Veebr 2010, 13:05
Asukoht: Tallinn
Meeldimisi saanud: 2

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Lithium »

https://www.youtube.com/watch?v=iTTvkkzODUY
Lihtsalt vahelduseks kui midagi ei tule... see enesekindlus... sellel on tõsi taga.. nagu me nägime.
EDIT: Ajab ikka muigama küll, ma ei hakka neid sõnu ise ütlema. :D :D
Söörlöne!
Gustav
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1883
Liitunud: 30 Okt 2008, 18:09
Asukoht: Tallinn
Meeldimisi saanud: 2

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Gustav »

https://www.instagram.com/p/BI9dmiRAUeG ... y=otttanak

Täna on see tähtis päev siis. :) Palju õnne!!
Vasta