Ott Tänaku diskussioon

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: KAIKUL, Jaanus, Strike, jagr, Erki

Vasta
swrt
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 271
Liitunud: 22 Dets 2005, 10:05

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas swrt »

blizzard kirjutas:Lihtsalt igavuse peletamiseks kritseldasin miskit särgi kujundust kokku, inspireerituna võistluskombest... :P
Sellisest särgist oleksin küll huvitatud, ilus soliidne
Makkro
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1647
Liitunud: 25 Apr 2008, 09:22

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Makkro »

http://epl.delfi.ee/news/lp/ott-tanak-m ... d=75010253
Kas keegi saaks täis mahus selle siia kopeerida. Tänud :)
ponx
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 682
Liitunud: 05 Aug 2005, 16:12
Meeldimisi saanud: 1

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas ponx »

Ott Tänak: mul tulevad kõik asjad kõige raskemat teed pidi
Ursula Nõu, ursula.nou@lehed.ee
Eesti Päevaleht

Pilt
Pereidüll: Janika, Ott ja Mia. Ott loodab, et ükskord saab Mia endale ka mõne noorema õe või venna.Foto: Annika Metsla, www.annikametsla.com

Abielu, rohkem lapsi ja maale elama – just nii näeb edukas rallisõitja oma tulevikku.
„Ma olen väga kinnine inimene. Ega ma eriti endast ei räägi,” ütleb Eesti praegune parim rallisõitja Ott Tänak (28) meie kohtumise sissejuhatuseks. See on tõsi, sest ega me siiani midagi muud peale rallide tulemuste ja nendele järgnevate emotsioonide Tänaku kohta lugenud ei ole. LP tundis huvi, kes on see ülbe kraavisõitja kuvandiga sportlane. Kui raskelt elab ta üle näiteks möödunud nädalal rehvi purunemise tõttu kaotatud esimest kohta Poola MM-rallil ja milline on Ott Tänak kui isa oma imearmsale kaheaastasele heledapäisele tütrele.

Pisike Mia Tänak kritseldab vihikusse värvilisi kujundeid ja piidleb tulijat altkulmu. „Tädi tuli natukene juttu rääkima,” selgitab isa Ott. Põhjendusega rahul, jätkab Mia oma kunstiteost ja ümiseb meie vestluse taustaks omaloomingulist viisijuppi. Praegu on võidusõitude vahel kahenädalane paus, mis tähendab, et Ott veedab iga vaba hetke perekeskis. Elukaaslane Janika Hiis (32) teeb kõrval toas tööd ja jookseb vahepeal appi, kui end üleni šokolaadiga kokku määrinud Mia kätepesu vajab. Perekonnanimi Hiis on aga selles kodus varsti minevik, sest juba sellel suvel on pulmapidu plaanis. „Ma olen ju kinnine inimene ja suuri pidusid ei korralda,” muheleb Ott, kui uurin ürituse suurejoonelisuse kohta. Hoopis perekeskne pulm Saaremaal on kõige rohkem Tänakute pere nägu.

Karmuse eest tänulik

Nädalapäevad tagasi elasid kõik rallifännid kaasa Poolas toimunud MM-etapile. Ott Tänak jäi napilt oma karjääri esimesest tõelisest võidust ilma, kui liidrikohal sõites purunes eelviimasel katsel tema auto rehv ja ta pidi kokkuvõttes teise kohaga leppima. „Tegelikult läks see pettumise emotsioon juba paari tunniga mööda,” kommenteerib Ott finišeerimise järel silma tikkunud pisaraid. „Suures pildis läks kõik ikkagi ülimalt hästi. Me keegi ei oleks nii head tulemust uskunud.” Paljude fännide jaoks oli veelgi üllatavam see, kuidas teised rallisõitjad, sealhulgas kolmekordne maailmameister Sébastien Ogier, Tänakut sellel ebaausal hetkel toetasid ja tunnustasid. „See on üks aspekt, miks autoralli on ülilahe spordiala. Omavahelist nääklemist ja kisklemist on tegelikult ikkagi väga vähe. Väljaspool katsetel toimuvat vihast võistlust saavad kõik omavahel väga hästi läbi. Keegi ei soovi üksteisele ebaõnne. Kõik tahavad puhta võitluse teel võita,” valgustab Tänak autorallimaailma sisemust.
Pilt
Foto: Annika Metsla, www.annikametsla.com

Pilt
Mia esimesed ratsutamiskatsetused Oti vanemate juures Saaremaal. Foto: erakogu

Pilt
Mia Oti vanemate juures Saaremaal Foto: erakogu

Pilt
Oti tütar Mia ja Oti õe Kätlini poeg Tristan vestlevad oma vanavanemate juures Kärla alevis loomadega. Foto: erakogu

Ott Tänaku tee rallini oli tema enda sõnul väga lihtne. Oti isa Ivar oli juba poisi sündides võidusõitja. Rallimaailmas toimetamine oli pere igapäevaelu kõrval põhitegevus. Kuna pisikeses Kärla alevikus Saaremaal väga konkureerivaid hobisid ei leidunud, siis tunduski see valik Otile lihtsa ja loogilisena. „Noorena ma võistlustest väga osa ei saanud, sest sinna mind kaasa ei võetud. Seega minu jaoks oligi kõige põnevam osa autode ehitamine ja putitamine,” meenutab Tänak. Kuigi veel lasteaias oli noore Oti unistus tuletõrjujaks saada, siis kooli kõrvalt möödus juba iga vaba hetk isaga garaažis. Loomulikult ei ole Otile võõras ka see tunne, et ralli nimel on nii mõndagi ohverdatud. „Lapsepõlv oli kõige raskem. Kui nägin sõpru suvel järve ääres lõbutsemas ja pidutsemas, siis kõigest sellest ise kõrvale jäädes oli suhteliselt raske aru saada, miks pean seda kõike tegema. Nüüd aga olen vanematele tänulik, et nad mind järjepidevusele suunasid ja toeks olid,” tõdeb Ott, et praeguseks saavutatu on kõike toonast nooruspõlve tuska väärt.

Järjekordselt võsas

Just kord ja distsipliin on need, mida Ott peab kõige olulisemateks kodust saadud õpetusteks. Võib-olla olid vanemad vahepeal päris karmid, aga tõenäoliselt on just see Oti tema jaoks õigele teele viinud. „Kui suvevaheaeg hakkas, siis tahtsin ka minna järve äärde päikest võtma, aga päris nii see ei käinud. Kui ikka tunnistus käes oli, siis tuli otse garaaži minna ja tööle hakata. Asi polnud niivõrd selles, et oleksin seal hakanud võidusõiduautot ehitama, vaid tegin lihtsalt isa kõrval automehaaniku tööd. Just töödistsipliin oli see, mida too hetk minus arendada üritati,” meenutab rallisõitja. Kui uurin, kas kord ja distsipliin võivad olla need, mida ekslikult loetakse tema näolt ülbusena, hakkab ta naerma. „Ega mind väga ei huvita, mis kuvand minust tekib. Meedia või kellegi teise meeleheaks ma ennast kindlasti muuta ka ei kavatse,” sõnab Ott kerge irooniaga. Hetke pärast leebudes tõdeb võidusõitja, et ehk ta kinnine iseloom selle kuvandi põhjuseks siiski on. Parasjagu tammub ruumi sisse Mia, Ott Tänaku fännimüts peas ja telefon tagurpidi kõrva ääres: „Hallo! Keegi helistab jälle mulle! Tereee-tereee!” Noor isa pahvatab tütre asjalikkuse peale naerma ja kinnitab, et pole ta midagi nii tõsine, kui igalt poolt tundub. „Võistlused on mu töö ja ma võtan seda tõsiselt. Me teeme seda kõike üpris kõrgel tasemel, seega tuleb seda teha täie tõsidusega,” põhjendab Ott.
Kui võistlustel distsiplineerib Ott Tänakut profisportlase vaim, siis Eesti teedel sõites on selleks pisike Mia. „Ta teab täpselt, et sõites telefoniga rääkida ei tohi ja kaks kätt peavad alati roolil olema. Ta paneb kohe tagapingilt tähele, kui ühe käe rooli küljest ära võtan, ja teeb märkuse,” naerab võidusõitja, et kõik, mis lapsele ütled, jääb talle hästi meelde. Kuigi Janika on Oti sõnul väga hea autojuht, ei näe Otti kunagi kõrval- istujana. „Ma olen väga halb kaasreisija, sest mul läheb kõrval alati süda pahaks,” tunnistab Tänak, kes peaks ometi autosõiduga igat moodi harjunud olema.

Mingi aeg sai meediast pidevalt lugeda, kuidas Ott Tänak on järjekordse võidusõidu kraavis lõpetanud. Ott tunnistab, et see, kuidas rahvas seda pidevalt korrutas, alguses tõesti häiris, aga ta sai sellest kiiresti üle. „See oli minu esimene aasta MM-sarjas. Eks kui siit noore härjana maailma vallutama lähed, siis kujutad ette, et tead täpselt, kuidas ja mida teha. Reaalsus on aga teine,” naerab Ott enda üle. Ühtlasi kinnitab võidusõitja, et see on tavapärane noorte sõitjate probleem. Nii temaga koos alustanud Hayden Paddon kui ka Thierry Neuville komistasid alguses üpris palju. „Sinu jaoks on kõik rallid uued, aga kui tahad olla konkurentsis nendega, kes on juba kümme aastat neid teid nühkinud, tuleb ilmselgelt riske võtta,” selgitab Tänak, miks toona kraave liiga palju ette jäi.

Väljalülitamise kunst

Tänaku sõnul on just see põhjus, miks ralli on ala, kus ei teki noori maailmameistreid. Noortel olevat väga raske suurt pilti näha ja see tuleb ainult elukooliga: „Kõige noorem meister on olnud 28–29-aastane, aga suurem osa mehi on olnud ikka üle 30-aastased. See on loomulik elukäik, et piisav tarkus, rahu ja loogiline mõtlemine, mida rallis vaja, tulevad koos vanusega.” Vanuse juurde käib ka mõistmine, kui terav on maailma tipp. Kui uurida, kuidas Ott suuri võite tähistab, siis selgub, et ta ei teegi seda. „Kogu hooaeg on nii tihe, et selleks pole aega. Eks kunagi ole ikka veidi pidutsetud, aga kui me praegu iga päev tunde staadionil või jõusaalis rühime, siis milleks seda kõike kurgust alla lasta?” on Ott arvamusel, et pidu ja alkohol ei tasu selle elustiili juures ennast ära. „Lapse sünnipäeva tähistasin,” meenub järsku rallisõitjale, mille peale elukaaslane Janika hüüab naerdes teisest toast: „Morsiga!” Tuleb välja, et ka näiteks jõululauas ei võta Tänakud viina, sest jõulud on ikkagi peamiselt kinkide jagamiseks. „See põhimõte on mul lapsepõlvest. Nagu ma mainisin, oli meil kodus ikkagi päris karm kord. Ma ei ütle, et ma olen karsklane, aga igal asjal on oma koht.”
Osaledes ralli maailmameistrivõistlustel, on Ott keskmiselt 200–250 päeva aastas kodust ära. Harva käivad ka Janika ja Mia võistlustel kaasas, kuid kui uurida Otilt, kas seda on vähe või palju, jääb ta mõtlikuks. „Nende kohalolek tekitab alati vastandlikke tundeid. Ühelt poolt on mul alati raske neist pidevalt eemal olla, aga teiselt poolt, kui nad on seal, siis tunnen end ebamugavalt, kui mul neile piisavalt aega ei ole,” selgitab rallisõitja. Nimelt on võistluspäevad tihti 15 tundi pikad ja et kõike professionaalselt teha, peaks kogu aeg täielikult võistlusele pühendunud olema. Ott on nüüdseks õppinud, et spordi ja igapäevase pereelu lahutamine on selle kõige juures vaat et olulisim. Vastasel juhul muutub elu lihtsalt pingeliseks. Olgugi et see kõik kõlab lihtsalt, on oskus kodus võimalikult palju puhata ja perega olla tulnud võrdlemisi vaevaliselt. „Noorena on inimesed liiga aktiivsed ja tahavad elult liiga palju. Ka see rahu saabub vanusega. Nüüd lülitan ennast esimestel päevadel pärast rallit kodus täielikult välja,” räägib Ott ja tunnistab, et tänu Miale on seda palju lihtsam teha, sest lapse leidlikkus sisustab terve puhkamise perioodi ära ja ei nõua lisategevuste otsimist.

Pilt
Foto: Annika Metsla, www.annikametsla.com

Ralli puhul ei saa jätta rääkimata vigastustest. Enamik mäletab 2015. aasta Mehhiko MM-etappi, kus Ott lõpetas oma autoga vees. See aga Otile endale ilma küsimata meelde ei tule. Pigem meenuvad mõned vähe õnnetumad läbielamised: „Eks ma olen ikka haiget saanud ja seda ka halvasti. 2010. aastal murdsin Türgis selja ja 2014. aastal saime Austraalias vähe tõsisemalt põrutada. Eks neid asju ikka juhtub, sest ala on lihtsalt selline.” Hoolimata sellest, mis võistlustel juhtub, peab iseendaga nii palju tööd tegema, et need asjad hiljem ei mõjutaks. „Elu on näidanud, et need, kes on jäänud avariid põdema, väga kaugele ei jõua,” tõdeb Ott ja leiab, et pigem tuleb teha järeldus ja sellest õppida, mitte ettevaatlikumalt sõitma hakata. Igal avariil on Oti sõnul põhjus ja see põhjus pole üldiselt see, et keegi oleks lihtsalt hulljulge. „See ei ole ala, milles hulljulgusega võita. Kui isegi tundub, et viin ennast võidusõiduga piiridele väga lähedale, siis usun, et tegelikult on mul palju sõpru, kes on tavaelus kõvasti hulljulgemad kui mina,” muigab rallisõitja.

Peab ise vigu tegema

Ott Tänaku karjäär pole kindlasti lihtsalt tulnud. Ta ise lausa usub, et tal tulevad kõik asjad kõige raskemat teed pidi: „See on alati nii olnud ja ilmselt see alati nii jääb. Selle asemel et näiteks õppida Markko (Markko Märtin – endine rallisõitja, Ott Tänaku mentor – U. N.) vigadest, pean ikka ise eksima, et õpiksin.” Ühtlasi usub Ott siiralt, et kui inimesel on kindel eesmärk ja ta on sellele pühendunud, on kõik võimalik. Ja kõik, kes teevad midagi suure hoolega ja hästi, ei jää märkamata. Peale nooruspõlvest pärit unistuse võita maailmameistri tiitel, täidab Ott ralliga ka teist, nagu iga teine inimene oma tööga, suurematki eesmärki – teenida piisavalt, et oma lastele ilus elu ja kindel tulevik võimaldada. „Kui teha piisavalt kõvasti tööd, on võimalik hästi ära elada,” leiab Ott Tänak ja usub, et praegu jätkub tal seda tööd veel päris mõneks ajaks.

Kindel on see, et kuni järgmise rallini veedab Ott peamise aja oma kõige suurema rikkuse ehk Mia ja Janikaga. Hoolimata sellest, et kodus olemise aeg on üürike ja sellestki pool tuleb üldfüüsilise treeningu ning võistluste ettevalmistuse peale loovutada, armastab Ott värvikat elu pisikese lapsega. „Selles pole kahtlustki, et ta on isa laps. Meie peres on nii, et ema roll on olla kasvataja ja õpetaja ning mina olen see lõbus seltsiline ja mängupartner,” muigab rallisõitja. Praegu on Ott see, kes mängib pisikese Miaga maas roomates kodu, aga usub, et eks millalgi on Mial ka õde või vend, kellega mänge jätkata.
Ott on õnnelik, et Mia kõik oma suurimad trikid ja asjade esimest korda tegemised on jätnud nendesse hetkedesse, kui rallisõitja kodus on. „Eks ta on nutikas, tahab neid mulle ka näidata, seega mul pole tunnet, et olen väga paljust ilma jäänud.” Selle peale, kuidas Janika kogu siinse elu majandamisega hakkama saab, sõnab Ott, et targal tütrel on tark ema. „Ega ma tean, et minuga lihtne ei ole, aga ma tegelesin ralliga juba siis, kui kohtusime, seega loodan, et Janika ikka mõistis, millele alla kirjutas,” muigab Ott ja hiivab parasjagu kõiki toas leiduvaid paberilehti tembeldava naerusuise Mia sülle. 

Tulevikus maale elama
Ott Tänak: „Ralli on andnud mulle suurepäraseid võimalusi maailma näha. Aga ma ei ole veel näinud kohta, kus tahaksin rohkem elada kui Eestis. Leian, et meil on siin tegelikult päris ilus elu. Kuna reisimist on praegu väga palju, siis pole võimalik lennujaamast väga kaugel elada. Aga kuna olen maalt pärit, siis kunagi tahan jälle maale elama minna. Ka Mia tundub mulle loomult maa-

inimene. Kui ta on vanavanemate juures Saaremaal, siis hommikul lased uksest välja ja alles õhtul tuleb tagasi. Talle väga meeldivad kõik hobused, ponid, jänesed ja lehmad, kes tal seal on. Ja ega seal niisama ei saa, hobustele tuleb ikka vesi ja hein ette viia. Usun ka ise sellesse, et laste psühholoogilisele arengule aitavad loomad väga kaasa, seega eriti suvel üritame võimalikult palju aega Saaremaal veeta.”
teine_riiul
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1007
Liitunud: 18 Okt 2012, 18:29

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas teine_riiul »

:roll: Üllatavalt asjalik lugemine, arvasin et tuleb mingi jura roosast vannitoast,mullivannist ja kolmekorruselisest pulmatordist aga õnneks mitte.
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3574
Liitunud: 13 Veebr 2006, 17:08

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas -huviline2- »

Päevaleht sellise kollase teemaga õnneks ei tegelegi, aga väga asjalik oli tõesti.
raig0
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1091
Liitunud: 19 Mai 2003, 11:41
Asukoht: Võrumaa

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas raig0 »

johaan
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 606
Liitunud: 05 Veebr 2014, 21:42
Asukoht: Tln

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas johaan »

Samuti hea lugemine!
Ja kui keegi otsib Soome jaoks särgile tsitaati (mis peab tingimata sisaldama ka F-sõna), siis võtke artikli lõpust Dick'i sõnad:
“F*** it,”
“We’ll be back.”
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas KidrA »

...head lugemised tõesti, nii Tänaku kui Autospordi oma. Soovitaks samuti särkide tegemisel toetuda positiivsele, mitte negatiivsele. Kellegi maha tegemine pole cool, olgugi kui mõni totu võib selle peale naerma hakata.
blizzard
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 867
Liitunud: 01 Okt 2010, 18:47

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas blizzard »

blizzard kirjutas:Lihtsalt igavuse peletamiseks kritseldasin miskit särgi kujundust kokku, inspireerituna võistluskombest... :P
Mõtlesin oma särgikujundust veidike edasi. Triibud kaotasin kujundusest.

Pmst valmis ja võiks pressi alla saata.
Kui küsin siit ka teiste arvamust, kas ja mida muuta?

Kas ollakse huvitatud ka valmistoote ostust?
Manused
Uus kujundus
Uus kujundus
Kujundus_750px.png (174.03 KiB) Vaadatud 6218 korda
Vana kujundus
Vana kujundus
OTTTÄNAK.jpg (121.08 KiB) Vaadatud 6218 korda
Esireket
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 546
Liitunud: 31 Juul 2014, 19:50

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Esireket »

blizzard kirjutas:
blizzard kirjutas:Lihtsalt igavuse peletamiseks kritseldasin miskit särgi kujundust kokku, inspireerituna võistluskombest... :P
Mõtlesin oma särgikujundust veidike edasi. Triibud kaotasin kujundusest.

Pmst valmis ja võiks pressi alla saata.
Kui küsin siit ka teiste arvamust, kas ja mida muuta?

Kas ollakse huvitatud ka valmistoote ostust?
Väga okei kujundus ja kusjuures mulle meeldivad mõlemad.
Lärri
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1084
Liitunud: 11 Jaan 2012, 20:00

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Lärri »

blizzard kirjutas:
blizzard kirjutas:Lihtsalt igavuse peletamiseks kritseldasin miskit särgi kujundust kokku, inspireerituna võistluskombest... :P
Mõtlesin oma särgikujundust veidike edasi. Triibud kaotasin kujundusest.

Pmst valmis ja võiks pressi alla saata.
Kui küsin siit ka teiste arvamust, kas ja mida muuta?

Kas ollakse huvitatud ka valmistoote ostust?
Mitte et see teema mind kuidagi puudutaks ja mitte et ma arvaks, et fännisärk iseenesest ja fännide kultuurne koondumine kuidagi halb oleks, aga igaks juhuks ja võimalike komplikatsioonide vältimiseks mainin ära. Esiteks, logode kasutamine kommertseesmärkidel logo omaniku loata on keelatud. See tähendab, et särkide müümise projekt on targem unustada. Teine ja vahest olulisem küsimus on, et nende müümine on selgelt ebaeetiline (ja ilmselgelt sanktsioneeritav) tegevus juhul kui see pole Oti ja Raigoga kooskõlastatud.

Vabandan asjatu märkuse pärast kui neile küsimustele on juba mõeldud. Särgid iseenesest ju täitsa kenad.
CTR
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5084
Liitunud: 21 Jaan 2015, 19:26
Has thanked: 3
Meeldimisi saanud: 11

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas CTR »

Lärri kirjutas:Teine ja vahest olulisem küsimus on, et nende müümine on selgelt ebaeetiline (ja ilmselgelt sanktsioneeritav) tegevus juhul kui see pole Oti ja Raigoga kooskõlastatud.
fännisärk ebaeetiline? :shock: :roll:

ärge nüüd lolliks ka minge oma tarkuseteradega.. ilmselgelt ei plaani blizzard hakata seda tegelema ärilise eesmärgi nimel.. kui juba teha, siis lihtsalt natuke suurem kogus ja makstakse lihtsalt a'la printimine kinni.

väga head näevad särgid välja!
ma ise vahetaks Raigo ja Oti nimede/allkirjade pooled ära.. praegu küll vist pandud selle järgi, et üks istub vasakul teine paremal(kui auto näoga siia poole).

endal kahjuks raja äärde pole võimalik see aasta minna ning seega ei hakka ostma.
busse
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 456
Liitunud: 02 Okt 2009, 08:07
Asukoht: Aruküla
Kontakt:

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas busse »

blizzard kirjutas: Kas ollakse huvitatud ka valmistoote ostust?
mis hind?
Lärri
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1084
Liitunud: 11 Jaan 2012, 20:00

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Lärri »

CTR kirjutas:
Lärri kirjutas:Teine ja vahest olulisem küsimus on, et nende müümine on selgelt ebaeetiline (ja ilmselgelt sanktsioneeritav) tegevus juhul kui see pole Oti ja Raigoga kooskõlastatud.
fännisärk ebaeetiline? :shock: :roll:

ärge nüüd lolliks ka minge oma tarkuseteradega.. ilmselgelt ei plaani blizzard hakata seda tegelema ärilise eesmärgi nimel.. kui juba teha, siis lihtsalt natuke suurem kogus ja makstakse lihtsalt a'la printimine kinni.
Palun loe nüüd uuesti: " ... nende MÜÜMINE on selgelt ebaeetiline ..."

Kuidas on siit võimalik välja lugeda, et ma nimetasin fännisärki ebaeetiliseks? Ma hoiatasin heast tahtest inimest võimalike ebameeldivuste eest, mitte ei väitnud, et blizzard plaanib bisnesit tegema hakata. Capiche?
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3574
Liitunud: 13 Veebr 2006, 17:08

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas -huviline2- »

Sessuhtes peab nõustuma Lärriga, et palju kaubamärke ja allkirju siia särgile on pandud (väga kena särk muide!) ning ma ei usu, et kooskõlastades eitav vastus tuleks.
blizzard
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 867
Liitunud: 01 Okt 2010, 18:47

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas blizzard »

-huviline2- kirjutas:Sessuhtes peab nõustuma Lärriga, et palju kaubamärke ja allkirju siia särgile on pandud (väga kena särk muide!) ning ma ei usu, et kooskõlastades eitav vastus tuleks.
See on iseenesest mõistetav, et enne kui asi käiku läheb suuremalt, tuleb eelnevalt aru pidada ja arvamust küsida asjaosalistelt endalt.
Lithium
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5165
Liitunud: 11 Veebr 2010, 13:05
Asukoht: Tallinn
Meeldimisi saanud: 2

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Lithium »

Aga siis teeb igaüks endale ise. :D
Söörlöne!
paevavaras
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 78
Liitunud: 13 Veebr 2003, 23:18
Asukoht: Tln

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas paevavaras »

Väga kena särgikavand blizzard! Sellisena ostaks endalegi. Mida võiks muuta, kui üldse, siis seljal rehvimargi logo asendamist eelpool palju kommitud Oti kiirustamise lausega (shrift võiks logo omaga samaks jääda ja puna-mustaga võiks kiri olla kujundatud).
maailmameister
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1282
Liitunud: 03 Apr 2009, 16:21
Asukoht: Raasiku

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas maailmameister »

Väga ilus särk!
"If you're in a hurry there's no time to lift." Ott Tänak, Rally Poland 2016
mcwax

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas mcwax »

Kenad särgid tõesti. Kui tellimuseks peaks minema, siis oleks ka kindlasti huvitatud (päris kindlasti kohe kraega variandist).
Vasta