Ott Tänaku diskussioon

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: KAIKUL, Jaanus, Strike, jagr, Erki

Vasta
Turbinaator
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 30
Liitunud: 10 Jaan 2013, 22:07

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Turbinaator »

Milles see kõvasti rügamine väljendunud on? Ott on oma intervjuudes öelnud küll jah et töö käib ja mõnel mm etapil tahab osaleda kindlasti, kuid pool hooaega on läbi ja seni pole töö vilja kandnud. Ei tahaks küll Otti maha kanda, aga praeguse seisuga panustaks mina oma raha mõnele teisele noorele.
Karlip
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2098
Liitunud: 11 Juul 2011, 02:06
Asukoht: Võru Linn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Karlip »

Tegelikult tuleb siinkohal kaasa tunda Märtinile, kes praegust olukorda vaadates, on kõige rohkem panustanud Tänaku arengusse ja tema suurde liigasse viimisesse, ning et kõik see suur raha, rohkesti paberitöö, läbirääkimised jms. on ühe aastaga visatud aia taha, kuna ei suudetud püsida WRC hooajal antud piiri peal. Kõige rohkem vist jääbki kriipima see viimane ralli, Hispaania, kus paistis, et oli Tänakule ette öeldud, et lihtsalt auto finišisse ja vaatame, mis edasi saab. Aga sai teisiti, sõideti kiiremini ja juhtus. Asvaldil ka, kus õppida oli tegelt küll ja küll.

Kui Tänak nüüd enam WRC sarjas ei jätka siis on kõik aastate töö nullitud. Niisama ka Märtin tegelikult kellegile kaela ei hüppa, ülbus paistab olevat peategelane.

See N4 autole liikumine näitab väikest arengut. Nüüd ainult jõudu ja jaksu Tänakule, et hooaja kätte saaks.

Samas pole ka see N4 auto ehitamine kuigi odav - tea kas mingid muud plaanid?
-
eWRC-Results Estonia - hoia end kursis sellega, mis toimub Eestiga seonduvalt eWRCs: http://rallifoorum.ee/foorum/viewtopic.php?f=24&t=6023
-
Soulbender
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 108
Liitunud: 26 Jaan 2012, 23:59
Asukoht: Tartu

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Soulbender »

Väga veider arusaamine :shock: minu arust on ikka parim mees see, kes kiireim on, mitte see, kellel on parimad taustajõud. See selle WRC põhja viibki, kui seal sõidavad II järgu mehed. Kõigil oli võimalik see aasta Otile kodus koht kätte näidata aga ei miskit...
Timur_P
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2853
Liitunud: 23 Okt 2011, 20:06
Asukoht: Siin

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Timur_P »

Soulbender kirjutas:Väga veider arusaamine :shock: minu arust on ikka parim mees see, kes kiireim on, mitte see, kellel on parimad taustajõud. See selle WRC põhja viibki, kui seal sõidavad II järgu mehed. Kõigil oli võimalik see aasta Otile kodus koht kätte näidata aga ei miskit...
Paraku puhtast kiirusest ei piisa, vaja on ka masin tervelt finišisse tuua. Seda enam, kui tiimi boss on andnud sellise korralduse.
skahar
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2325
Liitunud: 21 Veebr 2003, 21:05
Asukoht: Mägi-Eesti
Meeldimisi saanud: 1

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas skahar »

elame näeme - Ott on kiire aga WRCs peab ka psüühika paigas olema ning natuke nõu kuulda võtma.
Kui palju rügas Märtin ja CO enne kui hakkasid tiimide uksi "jalaga lahti lööma"

hetkel ei ole küll silmapiiril ühtegi talenti, keda võiks upitama hakata (kui Koitlal rikast ameerika onu Johni välja ei ilmu:)...aga eks näeme kunas MMil see Tänaku saaga üle läheb ning uued tuuled puhuma hakkavad, seniks kannatust.
AutoralliSuurSõber
Afka
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1452
Liitunud: 08 Mai 2003, 08:23
Asukoht: Saaremaa

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Afka »

Ega Otil siin Eestis sõites küll kellelegi silma jääda pole.Ainult meie teisi N4 sõitjaid paneb see küll rohkem pingutama ja neile on see küll positiivne,et saavad Otiga end siin võrrelda ja siiamaani ikka loputamist saavad
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 10
Kontakt:

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Kolin »

Tänaku kodukamaral sõitmine aitab muidugi teiste N4 meeste arengule kaasa. Aga WRC silmas pidades siis ei ole siin põristamisest kasu. Kui ainult nii palju, et käpp ja saabas on soojas hoitud. Ise ka hingest loodan, et ta vajaliku paberi hunniku kokku saaks ja kasvõi ühe etappi kaasa saaks teha.
Kahjuks meil siin konnatiigis on raske sellist paberi hunnikut kokku saada.
Kaasa võiks ju teha kasvõi WRC2 sarjas. Ning näidata, et suudab kiiresti sõites ka masinad korralikult lõppu tuua. Ehk tekib siis veel võimalus.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
Timur_P
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2853
Liitunud: 23 Okt 2011, 20:06
Asukoht: Siin

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Timur_P »

Eestist on väga raske leida raha kas või paarist WRC etapist osa võtmiseks. Raha leidmisel ei tule kindlasti kasuks see, et ta M-Spordist kinga sai.
öökull
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 138
Liitunud: 19 Jaan 2012, 08:45
Asukoht: Tallinn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas öökull »

natuke teemast mööda aga ma tahaks siiski ära mainida et minu meelest MM tegi väga suure vea. Ilmselgelt kõige andekam sõitja eestis on kaspar koitla, lisaks on tal ka mõistus korras..
Go Latvala!
GC
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1058
Liitunud: 16 Nov 2004, 14:17
Asukoht: keskel

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas GC »

öökull kirjutas:natuke teemast mööda aga ma tahaks siiski ära mainida et minu meelest MM tegi väga suure vea. Ilmselgelt kõige andekam sõitja eestis on kaspar koitla, lisaks on tal ka mõistus korras..
Jumala eest, hakka siis ise Koitla mänedzeriks!
Seni kuni keegi MM-l kiiruskatset pole võitnud või poodiumile pole jõudnud, usun mina pigem Oleg Grossi arvamust:
"Praegune seis on selline, et kõigepealt tuleb Ott, siis sood ja rabad, ja alles seejärel Sander Pärn, Karl Kruuda ja teised poisid."
Lithium
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5165
Liitunud: 11 Veebr 2010, 13:05
Asukoht: Tallinn
Meeldimisi saanud: 2

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Lithium »

Nii ta paraku on jah hetkel veel. Pärn on alati selline keskmine olnud, üllatas ta ainult eelmisel aastal Võrus.
Söörlöne!
sulev34
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 60
Liitunud: 20 Mai 2013, 14:35

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas sulev34 »

GC kirjutas:
öökull kirjutas:natuke teemast mööda aga ma tahaks siiski ära mainida et minu meelest MM tegi väga suure vea. Ilmselgelt kõige andekam sõitja eestis on kaspar koitla, lisaks on tal ka mõistus korras..
Jumala eest, hakka siis ise Koitla mänedzeriks!
Seni kuni keegi MM-l kiiruskatset pole võitnud või poodiumile pole jõudnud, usun mina pigem Oleg Grossi arvamust:
"Praegune seis on selline, et kõigepealt tuleb Ott, siis sood ja rabad, ja alles seejärel Sander Pärn, Karl Kruuda ja teised poisid."

100% NÕUS!!
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 10
Kontakt:

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Kolin »

GC kirjutas: "Praegune seis on selline, et kõigepealt tuleb Ott, siis sood ja rabad, ja alles seejärel Sander Pärn, Karl Kruuda ja teised poisid."
Tänak võib ju seal teisel pool sood ja raba kükitada. Aga kui ei sõida siis pole sa ka pildil.
Mis sellest andekusest kasu on kui pole vahendeid et sõita. Ainuüksi andekus ei maksa midagi. Kui Gross sedasi arvab siis aidaku mees reepeale. Tänak on kiire ja andekas. Ma ei vaidle sellele vastu. Kuid oma saare jonnakusega on nii mõnegi ukse taha paraku jäänud.
Sama seis ka Kasparil. Mees on kiire. aga pappi njetu :?
Mušina pes huija kak mašina pes rulja
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
Crapmaster
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 560
Liitunud: 11 Nov 2009, 22:41
Asukoht: Pärnumaa

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Crapmaster »

Ma saan aru, et siin on kahte leeri hoidjaid, kuid kui me ei ole näinud reaalset duelli näiteks Ott Tänak vs Kaspar Koitla, siis ei ole siin ka miskit väga sõna võtta. Siin öeldi, et saare jonnakusega on nii mõnegi ukse taha jäädud. Olen täiesti päri selle lausega. MM tegi omaltpoolt kõik, et Ott saaks oma talenti ja andekust näidata, aga no läks teistmoodi. Minu teada ei ole Märtin oma kaardilugejat vängete sõnadega kostitanud, sest toimus väljasõit.

Gross ütleb otseloomulikult niimoodi, et Ott ja alles siis teised mehed. No *****, kui ta ütleks, et Läti rallisõitja Kurvis Kraavis on esimene, siis rabad ja metsad ning siis Ott, sellest jääks natukene vale mulje kõigile ju?

Grossil on pappi niipalju, et saavad WRC-d Eesti metsade vahel tolmuseks teha, kuid Tänak sai ainult nurgas seisva Impreza. See pole ka päris nii, et kel raha on, see toetab kohe kedagi.

Ja minumeelest on Koitla alati suhteliselt vaikne ja tagashoidlik olnud oma teemadel, nii et kellegi arvamuse põhjal ei ole viisakas seda meest mutta tampida.

Aga jah, kunagi läks ju Novikovil samamoodi. Käis ja lammutas WRC autoga, oli väike paus ja nüüd lammutab natukene vähem. Kui Tänak ei saa kohe WRC sarja, miks mitte proovida ERC-d, saaks mingil määral pildil olla ja ka kätt kõvemas konkurentsis soojas hoida.

Minu arvamus siis :)
busse
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 456
Liitunud: 02 Okt 2009, 08:07
Asukoht: Aruküla
Kontakt:

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas busse »

Väga põnev oleks jälgida meie kiiremate poiste vöidusöitu samaklassi masinas. See asi oleks korraldamist väärt, samas ma usun, et ka siis leidub neid, kes ühe vöi teise nobeda mehe alla jäämist toonitaks mingi suvalise põhjusega, et a la kaardilugeja polnud see, kellega oleks tahtnud või hoopis valiti vale rehv.

kuna eesti on väike ja siin seda vaba raha, mida ollakse nöus autosporti investeerima on suhteliselt minimalses koguses, polegi kerge kellegil jõuda suurde rallisse end näitama ja jalga ukse vahele saama. rääkimata sellest, et ajad on suures rallis nagunii muutunud ja enam ei piisa andekas talent olemisest, vaid ka rahakott peab endal puuga seljas olema.

muidugi oleks tore, kui tänak saaks uue vöimaluse wrc'sse, samas keegi peab selle kinni köik maksma ja mida rohkem vett vahepeal merre jookseb, seda vähem ollakse seda nöus kinni maksma, sest uued inimesed kasvavad peale, kellele pannakse lootus, et äkki on tema see, kes sündis kuldlusikas suus.

tänakut maha ei kannaks, aga kuna täna on tal olnud nii vähe vöimalusi reaalselt eesti rallidel osaleda ja rääkimata wrc's söitmisest, siis vaikselt hakkan arvama, et vaevalt sealt midagi üllatavat tuleb.

see, et viru rallil tänak osales, oli kindlasti hea reklaam ka grossile endale + tänak oli teatud tömbenumber publikule.
sulev34
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 60
Liitunud: 20 Mai 2013, 14:35

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas sulev34 »

busse kirjutas:Väga põnev oleks jälgida meie kiiremate poiste vöidusöitu samaklassi masinas. See asi oleks korraldamist väärt, samas ma usun, et ka siis leidub neid, kes ühe vöi teise nobeda mehe alla jäämist toonitaks mingi suvalise põhjusega, et a la kaardilugeja polnud see, kellega oleks tahtnud või hoopis valiti vale rehv.

kuna eesti on väike ja siin seda vaba raha, mida ollakse nöus autosporti investeerima on suhteliselt minimalses koguses, polegi kerge kellegil jõuda suurde rallisse end näitama ja jalga ukse vahele saama. rääkimata sellest, et ajad on suures rallis nagunii muutunud ja enam ei piisa andekas talent olemisest, vaid ka rahakott peab endal puuga seljas olema.

muidugi oleks tore, kui tänak saaks uue vöimaluse wrc'sse, samas keegi peab selle kinni köik maksma ja mida rohkem vett vahepeal merre jookseb, seda vähem ollakse seda nöus kinni maksma, sest uued inimesed kasvavad peale, kellele pannakse lootus, et äkki on tema see, kes sündis kuldlusikas suus.

tänakut maha ei kannaks, aga kuna täna on tal olnud nii vähe vöimalusi reaalselt eesti rallidel osaleda ja rääkimata wrc's söitmisest, siis vaikselt hakkan arvama, et vaevalt sealt midagi üllatavat tuleb.

see, et viru rallil tänak osales, oli kindlasti hea reklaam ka grossile endale + tänak oli teatud tömbenumber publikule.

Ja oleks olnud tõmbenumber ka rally Estonial, isegi N4-ga. Mina näiteks jätangi seeaasta just sel põhjusel minemata sinna, ja usun et ma pole ainuke.
Epik
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 727
Liitunud: 06 Mär 2011, 12:58
Asukoht: Harjumaa
Has thanked: 1
Meeldimisi saanud: 2

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Epik »

No ma tõesti usun, et sa oled ainukene kes ei lähe sellepärast Rally Estoniale.
Linnakatsel ta ju ka osaleb :D
Gustav
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1883
Liitunud: 30 Okt 2008, 18:09
Asukoht: Tallinn
Meeldimisi saanud: 2

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Gustav »

Kõva rallifänn, kes ühe mehe puudumise tõttu rallit vaatama ei lähe. :D
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas jens »

soca kirjutas:Väga harva temaga intervjuusid tehakse ja alati väidab, et töö käib, et sellel aastal 3-5 rallil osaleda ja järgmiseks aastaks võib-olla leping saada, kuid ei näe mina neid pingutusi.
Selline ongi mootorisportlase elu ehk teisisõnu nn pingutuste tulemusi me ei näe ega paljudel juhtudel ei hakkagi nägema.

See, et "tulemust" ei ole, ei tähenda, et ei pingutata. Mootorisport on kallis ala ning kümned ja sajad sportlased käivad potentsiaalsete sponsorite uksi kulutamas, et mingitki ressurssi leida. Enamik sellest tööst on tühja. Mõnedel läheb hästi ja nad leiavad mingi toetuse. Suur osa aga ei leia midagi või leiavad ebapiisavalt ning kogu pingutus ongi tühja.

Nagu siin teemas räägitakse, et Märtini aastatepikkune pingutus on tühja läinud. Mis teha, see on elu. Suur osa pingutavadki ilma erilise tulemuseta, aga kirg ja tahe alaga tegeleda on nii suur, et seda siiski tehakse. Enamikud mootorisportlased maksavad peale, et osaleda. Vaid üksikud tipud suudavad nii kaugele jõuda, et hoopis neile hakatakse maksma sõitmise eest.
ra1ner
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 247
Liitunud: 23 Dets 2012, 23:12
Asukoht: Rapla

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas ra1ner »

http://sport.delfi.ee/news/auto/maailm/ ... d=66593515

Ei tea kas delfi üritas nalja teha või mis mõttes oli, aga veits imelik ikkagi. Minul jääb mulje, et debiilsusel pole piire. Või ei saa mina lihtsalt naljast aru.
Vasta