Ott Tänaku diskussioon

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Vasta
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas KidrA »

soca kirjutas:Loodan väga et Vatanen saab Autoliidu presidendiks ning Ott saaks oma rahad kokku ja tulemusi näidata, arvan et sis saaks Vatanen oma tutvustega võib olla midagi Oti jaoks teha.
Ma ei tea otseselt, mis ülesanded Autospordi Liidu presidendil on, seega ei oska ma ka öelda kui hästi keegi sinna ametisse sobib aga ühte peab Vataneni kohta ütlema, kui ta midagi teeb, siis ta teeb seda südamega ja minu arust see ongi kõige tähtsam. Samuti on ta läbi aegade olnud väga suur Eestlaste sõber ja kus iganes ma tema intervjuusid lugenud olen, kus on olnud mõni sõna Eestist siis on need alati olnud läbinisti positiivsed. Kunagi kirjutas isegi terve artikli Eesti kohta kui kiitis Lennart Meri ja Ilvese tegemisi ja tegi maha Haloneni. Väljaspool Eestit paremat kandidaati annab leida.
Karlip
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2098
Liitunud: 11 Juul 2011, 02:06
Asukoht: Võru Linn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Karlip »

Ärme väga kõrvale ka lähe. Oleme ikkagi WRC all ja teema on Ott Tänak.
-
eWRC-Results Estonia - hoia end kursis sellega, mis toimub Eestiga seonduvalt eWRCs: http://rallifoorum.ee/foorum/viewtopic.php?f=24&t=6023
-
Lärri
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1084
Liitunud: 11 Jaan 2012, 20:00

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Lärri »

Asjasse tuuakse selgust homses Autolehes: http://www.autoleht.ee/uudised?id=7519
skahar
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2325
Liitunud: 21 Veebr 2003, 21:05
Asukoht: Mägi-Eesti
Meeldimisi saanud: 2

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas skahar »

tundub, et tuleb kordustrükk siis autolehel:)

Tore kui keegi lühidalt siia ka kokkuvõtte kribaks mõne lausegagi, neile, kes ei saa seda osta.
Tänud
AutoralliSuurSõber
muhk
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1965
Liitunud: 01 Mai 2010, 17:59

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas muhk »

skahar kirjutas:tundub, et tuleb kordustrükk siis autolehel:)

Tore kui keegi lühidalt siia ka kokkuvõtte kribaks mõne lausegagi, neile, kes ei saa seda osta.
Tänud
küll postimehed ja delfid sellest pasundama hakkavad, kui midagi konkreetset tilgub sealt.
kes "kollast" kirjandust ei loe, siis kindlasti sport.err.ee hoiab ka kursis.
kala
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 574
Liitunud: 12 Mär 2004, 08:59
Kontakt:

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas kala »

Väga mõistlik lugemine ja teeb nii mõndagi selgeks. Aga jah, eks kollane press saab nüüd sellest 10 eri versiooni trükkida. Kahju on kui see Otti saaga hakkab ka nädalavahetusel Lätis toimuvat varjutama, ehk Läti info ei ületa uudistepiiri.
bluuford
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 341
Liitunud: 24 Aug 2004, 15:22

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas bluuford »

Tänapäeval on nii, et uudis genreerib uudise ja nii satutakse tsüklisse. Ma arvan, et tegu on just hea asjaga, sest tekib tsükkel, kus inimestel tuleb ralli jälle meelde ja siis vaadatakse, et omad poisid sõidavad just ERC-d ka jne..
Ralli! Ja kõik muu ununeb...
ivar80
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 978
Liitunud: 30 Mai 2007, 10:36
Asukoht: Pärnu

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas ivar80 »

Märtini jutust võib välja lugeda, et olukord on lootusetult hapu. Väga kahju. Eks me kõik lootsime, et ehk ikka midagigi on varuks...
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas jens »

Lugesin just artikli läbi. Karm hinnang Otile, aga Markko on asjale lähedal ja teab nüansse. Huvitav on väide, et paremate tulemuste korral oleks leping tänavu edasi kehtinud. Nii et see ei olnudki Fordi tehasetoest sõltuv, aga kust oleksid sel juhul rahad tulnud? Sest tänavu peavad kõik Fordi rooli keeravad mehed raha tooma (v.a Neuville, keda väidetavalt toetab sõber Katarist).
Eero
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 193
Liitunud: 18 Okt 2012, 14:01

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Eero »

Õhtuleht on kokkuvõtte Autolehe intervjuust teinud
http://www.ohtuleht.ee/508255
kala
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 574
Liitunud: 12 Mär 2004, 08:59
Kontakt:

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas kala »

MKD
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1659
Liitunud: 08 Veebr 2008, 19:28
Asukoht: Tallinn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas MKD »

Märtin räägib Oti kohta täpselt seda, mida mina ja mõned realistlikumad inimesed veel siin foorumis terve hooaja on rääkinud. Ma ei taha tagant järele targutada ja mõjuda "saite nüüd" aga sõbrad, tulevikus kritiseerides ja sõimates neid, kes meie meeste tegemisi kritiseerida julgevad, võiks natukenegi juttu analüüsida ning mõelda, mitte pimestuda ja mõelda vaid sinisilmselt, et asjad ongi nii ilusad..

Teisalt, Märtin võiks EALi presidendi tooli koha pealt üsna vait olla, on tallegi seda kohta pakutud, kuid Härra suvatses hoopis juhatusest lahkuda, tea, kas teda häirib, et Vataneni esitasid presidendiks tema endised sõbrad, eesotsas Grossiga. Presidendi roll on esindada, suhelda inimestega ning eelkõige olla meedia jaoks kättesaadav, ma väga kahtlen, et Märtin suudab end nii muuta aga sellise staatusega sa ei saa öelda Delfi debiilikutele, et "sorry mehed, teiega ma ei räägi, suhtlen vaid ralliekspertidest ajakirjanikega".

Mis puutub M-spordi lepingusse, siis mis vahet seal on, kust see raha oleks tulnud, tõde on see, et oleks saanud sõita.. ja ei katkestatud raha vaid tulemuste pärast. Meile võib ju tunduda ebaõiglane, et testida ei saanud ning ehk kohati nõutigi liiga palju aga samas, paljud väljasõidud leidsid aset teisel või kolmandal päeval. Hooaja alguses võrreldi Oti edenemist Märtiniga ning suuresplaanis aasta alguses need asjad nii olidki, kuid erinevalt Otist, Markko oskas oma talendi ära kasutada ja sõita ka väheste kogemuste najal lõpuni ning saavutada kõrge koht mitte just kõige nõrgemas konkurentsis.

Muidugi, avameelsuse eest tuleb kiita, oli ka juba aeg, et Oti tegemisi juhtiv mees sõna võtaks..
Rallijutud ralliblogis.. http://www.rallinaut.ee/ |
Raiko
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 194
Liitunud: 17 Juul 2010, 18:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Raiko »

kala kirjutas:Kahju on kui see Otti saaga hakkab ka nädalavahetusel Lätis toimuvat varjutama, ehk Läti info ei ületa uudistepiiri.
Äkki selgitaksid ?
Karel
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 57
Liitunud: 10 Mär 2012, 19:38
Asukoht: Tallinn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Karel »

Kahju tõesti, et Ott oma võimaluse käest lasi. Peab hakkama pöialt hoidma Kruuda tegemistele, kellel on hetkel hea võimalus ennast tõestada + ka tema vanus. Loodetavasti vähemalt tema võtab asja mõistusega ja jõuab tippu, mida Ott ei suutnud teha.
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas jens »

MKD kirjutas: Mis puutub M-spordi lepingusse, siis mis vahet seal on, kust see raha oleks tulnud, tõde on see, et oleks saanud sõita..
Noh, nii palju on vahet, et kui raha üldse kusagilt ei tule, siis puhtfüüsiliselt ei saa sõita.

Aga eks Märtin/M-Sport tea paremini oma rahaallikaid kui meie ja võimalik, et neil on/olid mingid allikad, millest avalikkus teadlik pole.

Muus osas aga pole millegi üle imestada. Tippsport on karm heitlus. Muidugi rahast oleneb palju, aga seda enam tuleb n-ö kallitel aladel mistahes võimalused maksimaalselt ära kasutada, muidu pikka juttu pole. Elu läheb kiirelt edasi. Keegi ei jõua kallist lõbu kaua kinni maksta, kui see end ära ei tasu.
bluuford
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 341
Liitunud: 24 Aug 2004, 15:22

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas bluuford »

Ärge nüüd Otti päris maha ka kantke. Nagu senimaani on näha olnud, siis on ta õppinud ikka läbi raskemate teede. Saarlaste värk ja Saarlaste jonn, minu vanaema oli ka Saaremaalt ;-) Eks seesugused raskused teevad ikka tugevamaks, eriti veel kui oled noor. Õppetund on saadud, paar rallit on juba kõrvaltvaatajana vaadatud ja on olnud aega analüüsida oma tegemisi, vigu jms.

Eks Markkol läks ka alguses üle kivide ja kändude. Keegi oskab öelda mitmel MM-rallil ta esimeset 10-nest löpuni jõudis? kas oli see number äkki 4? Tal oli ainult see vahe, et tehasemeeskonda jõudmine toimus samm-sammult, oli aega analüüsida ja mõelda vead läbi ning siis targemalt edasi minna. Tänak aga pörutas ühelt rallilt teisele ja seesuguse möllu käigus oleks ilmselt olnud tarvis vahepeal aeg maha võtta ja mõtted korda seada. Nüüd on tal see võimalus.
Ralli! Ja kõik muu ununeb...
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas jens »

bluuford kirjutas: Eks Markkol läks ka alguses üle kivide ja kändude. Keegi oskab öelda mitmel MM-rallil ta esimeset 10-nest löpuni jõudis? kas oli see number äkki 4? Tal oli ainult see vahe, et tehasemeeskonda jõudmine toimus samm-sammult, oli aega analüüsida ja mõelda vead läbi ning siis targemalt edasi minna. Tänak aga pörutas ühelt rallilt teisele ja seesuguse möllu käigus oleks ilmselt olnud tarvis vahepeal aeg maha võtta ja mõtted korda seada. Nüüd on tal see võimalus.
Kui ma õigesti mäletan, katkestas Märtin oma esimesel tehasehooajal (2001) peamiselt tehniliste probleemide tõttu. Enne seda oli ta erasõitja ja see on teine asi. Nagu Märtin ütles nüüd Tänaku kohta, oli too ka 2012 põhimõtteliselt tehasesõitja.
bluuford
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 341
Liitunud: 24 Aug 2004, 15:22

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas bluuford »

Eks vanasti oli rohi ka rohelisem, päike ilusam ja taevas sinisem. Fakt on see, et ükski algus pole lihtne ja järeldusi tuleb teha ja ome tegevusi tuleb analüüsida.
Ralli! Ja kõik muu ununeb...
GC
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1058
Liitunud: 16 Nov 2004, 14:17
Asukoht: keskel

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas GC »

Ma arvan, et kui Oti eelmist hooaega tervikuna vaadata, siis kiirus, mille pealt edasi minna oli ju väga hea. Ei usu mingil juhul, et Wilson juuniori stiilis stabiilse sõiduga oleks Ott kedagi rohkem veennud! Millegagi Ott Wilsonit pahandas, aga ei usu, et need olid katkestamised...
Strike
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5917
Liitunud: 06 Juun 2003, 11:58
Meeldimisi saanud: 2

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Strike »

See millega Ott Wislonit nö pahandas oli ma pakun see, et meeskonna eesmärk nr.1 oli rallid lõpetada ehk koguda võimalikult palju kogemusi, et juba uuel hooajal alustada tugevalt põhjalt, kõik rallid ja katsed läbinuna. Nagu me kõik teame, siis päris mitu rallit jäi lõpetamata ja nendest ligi pooltel ei olnud tegemist tehnilise rikkega, millega kaasnes meeskonnale kulutused. Ei saaks öelda, et meeskond polnud nende kulutustega arvestanud, sest sellises spordis kui ralli tuleb ikka sellised asju ette, kuid siiski kui on eesmärk lõpetada, siis ka seda loodetakse. Nagu ka Markko enda intervjuus ütles, et Oti taset arvestades oleks pidanud see eesmärk olema lihtsasti saavutatav. Mul on siiralt kahju Otist ja loodan, et ta saab veel oma võimaluse, kuid samas Markkoga nõus, et ennem seda peab Ott sügavalt peeglisse vaatama ja endalt küsima, et kas ta ikka ise tegi kõik eelkõige meeskonna huvides või olid enda tahtmine ja huvid suuremad?
Mis puutub Markko 2001 esimest tehasehooaega ja Oti esimest täishooaega, siis neid ei saa kahjuks võrrelda, sest ajad olid teised. Mitte muru polnud rohelisem ja taevas sinisem vaid esiteks oli stardis seitse tehasemeeskonda, viis maailmameistrit ning kolm tulevast maailmameistrit. Konkurents oli meeletult tihe ning iga ralli stardis oli ralli võimalik võita ligi kümnel sõitjal. Kuna viimased aastad ei ole rallile just kõige positiivsemalt mõjunud just meeskondade osas, siis Ott alustas esimest WRC täishooaega kui meeskondasid oli kaks ning veel lisaks Mini, keda enam 2012 ei saanud nimetada tehasemeeskonnaks. Ralli võitude eest heitles reaalselt 3-4 meest olenevalt rallist ja ülejäänud jagasid nö kohad nendest tagapool. Seega minu arvamus ja rõhutan see ainult minu arvamus on see, et neid kahte ajastud, kui alustas Markko sõitmist ja kui Ott ei saa võrrelda. Olen nõus sellega, et Ott oli tubli ning saavutas esimesel hooajal poodiumikoha mida Markko ei suutnud, kuid olgem ausad Markko saavutas aastal 2001 kahel korral punktikoha (tol ajal said MM võistlustel punkte esimesed 6 võistlejat) ning ma arvan, et selles konkurentsis võrdub see tänapäeva arvestuses poodiumikohaga.
Proud supporter of Angry Duck

Aitäh sulle Michael nende unustamatute hetkede eest
Michael Park R.I.P
Vasta