Meediakriitikat

Maailma rallitippude käekäigust

Moderators: Jaanus, KAIKUL, Strike, jagr, Erki

Post Reply
studiose
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Posts: 50
Joined: 04 May 2004, 19:18

Post by studiose »

Muff wrote:Mulle tundub, et ajakirjanikud keerasid selle boikotiga kõige rohkem kahju eestlastele, kes tahtsid uudist lugeda.
Kahtlen sügavalt, et Markko selle jama pärast edaspidi rohkem nendega suhtleks.
Sellest võitlusest ajakirjanikud küll võitjana väljuda ei saa, sest rahvas on nii kui nii kõik Märtini poolt.
Minu arvates kaotavad selles võitluses tõesti kõik.
- Ajakirjanikud tekitavad Märtinis veelgi suurema bloki ja saavad veelgi vähem intervjuusid.
- Märtini tiim ei saa pikemas perspektiivis niipalju eetriaega kui (sponsorid ja noored sõitjad) sooviks.
- Üldsus saab vähem infot.

Tülitsedes on raske ühist asja ajada. Ja uute tippude kasvatamine kahtlemata peaks olema kõigi ühine asi. Kahju, et asjalood on sellised nagu nad on.
Jaanus
Moderaator
Moderaator
Posts: 5671
Joined: 15 Jan 2003, 11:54
Location: seal kus ralli
Contact:

Post by Jaanus »

Ma pakun, et ka negatiivne reklaam on reklaam ja selle boikotiga seoses tänases postimehe netiportaalis avaldatud artikkel koos 200+ kommentaariga näitab, et rahvale läheb teema korda ning Markko rallitiim sai hulga tasuta reklaami oma sponsoritele, isegi rohkem kui mingi neljarealine jupp õhtulehes oleks neile andnud.
studiose
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Posts: 50
Joined: 04 May 2004, 19:18

Post by studiose »

Jaanus wrote:Ma pakun, et ka negatiivne reklaam on reklaam ja selle boikotiga seoses tänases postimehe netiportaalis avaldatud artikkel koos 200+ kommentaariga näitab, et rahvale läheb teema korda ning Markko rallitiim sai hulga tasuta reklaami oma sponsoritele, isegi rohkem kui mingi neljarealine jupp õhtulehes oleks neile andnud.
Jah, seekord on päevalehtede negatiivne suhtumine omaette sündmus ja teenib kõvasti vastukaja, aga pikemas perspektiivis juhtub tõenäoliselt lihtsalt see, et päevalehtede negatiivse suhtumise tõttu räägitakse Märtini tiimist meedias vähem kui muidu oleks räägitud.

Kes meediast sõltub, sel ei tasu meediaga riidu minna.
tax
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 844
Joined: 23 Feb 2003, 22:20

Post by tax »

Kommentaar postimehe kodulehelt:
"palju need ajakirjanikud üldse rallyt kajastanud on, eriti Eestis toiminud rallysid, hea kui mõni uudistenupp tuleb"

Ja tegelikult õige ju on, et see rallit kajastav rubriik on aastatega vähemaks jäänud. Mäletan, et paar aastat tagasi võis mõne ralli või F1 etapi kohta lugeda pea leheküljepikkuseid jutte, kuid nüüd mingi väike kastike lehekülje paremas servas.
tax eriti ei tea, mida räägib
Kolin
Moderaator
Moderaator
Posts: 19363
Joined: 23 Feb 2003, 12:43
Location: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 10
Contact:

Post by Kolin »

tax wrote:Kommentaar postimehe kodulehelt:
"palju need ajakirjanikud üldse rallyt kajastanud on, eriti Eestis toiminud rallysid, hea kui mõni uudistenupp tuleb"

Ja tegelikult õige ju on, et see rallit kajastav rubriik on aastatega vähemaks jäänud. Mäletan, et paar aastat tagasi võis mõne ralli või F1 etapi kohta lugeda pea leheküljepikkuseid jutte, kuid nüüd mingi väike kastike lehekülje paremas servas.
Nii ta paraku on jah :?
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
kajakas1
Hooaja Rallivõlur
Hooaja Rallivõlur
Posts: 1034
Joined: 10 Jun 2004, 10:53
Location: Tallinn-Rakvere

Post by kajakas1 »

Nagu ka mainitud on mingi osa süüst ka Markkol endal aga see pigem juba tema iseloomu ja temperamendi küsimus. Ülbust ei tahaks sealt eriti välja lugeda.

Aga need boikoteerijad ajavad küll naerma, lambakari. Markko on paha poiss muidugi, no ei saa tema eraelust midagi teada. Samas niikui missi-laurale helistad, kohe sädistab, et kus ja mis ja kellega. :D vot on pressisõbralik. Kui miski järgmine uudis Markkost tuleb, mida müüa annab esilehel küll siis boikoteerijad jälle kirjutama hakkavad. Aga see Berendson on küll miski kompleksidega vend.
Kas sellist WRC'd me tahtsimegi?
Beef
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1021
Joined: 31 May 2004, 20:49
Location: Tallinn

Post by Beef »

Naerma ajab kogu see olukord. Tundub nagu tegu oleks viie aastastega mitte täiskasvanud meestega.

Ma siin ei hakka oletama, kes kuidas kummaga käitunud on sest ma lihtsalt ei tea seda ja pole minu asi ka eriti. Kui üks koht ei kirjuta loen mujalt. Millest mina aga aru ei saa on see, et igaüks teab milline aasta Markkol olnud on. Milleks siis need solvumised, boikoteerimised ja inimese tüütamine vajalik on ükskõik mitu korda ta varem nendega suhtlemisest keeldunud on.

Mul on üks hea idee ka. Võtaks mõne uue teema ette.
lenc
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 292
Joined: 15 May 2004, 08:00

Post by lenc »

Loodan, et kõik need suured "spordiajakirjanikud" loevad tänast Postimeest:

http://www.postimees.ee/130106/esileht/sport/188657.php
http://www.postimees.ee/130106/esileht/ ... 188658.php
lenc
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 292
Joined: 15 May 2004, 08:00

Post by lenc »

jolev
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 802
Joined: 04 May 2003, 11:47
Location: Suure-Jaani
Contact:

Post by jolev »

lenc wrote:SL Õhtulehte ikka loevad:

http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=189599&r=20
See artikkel tasub läbi lugemist!
rallinarkar
kajakas1
Hooaja Rallivõlur
Hooaja Rallivõlur
Posts: 1034
Joined: 10 Jun 2004, 10:53
Location: Tallinn-Rakvere

Post by kajakas1 »

Aga kui see tõesti tõsi on, et algatas seee Kaljuveer :evil: :evil: See on ETV sporditoimetuse ja spordisõprade suurim vaenlane. Kui ma kuskil kuulen, et Kaljuveer miskit kommenteerib, olgu see näiteks jalka MM, ma keeran heaga mujale.
Kas sellist WRC'd me tahtsimegi?
Karl
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 348
Joined: 05 Feb 2003, 11:47
Location: Tallinn

Karl

Post by Karl »

Viimased leheartiklid näitavad, et on olemas ikkagi kaine suhtumisega inimesi ja nende hääl jõuab ka leheveergudele (pean silmas siis R.Lepiksoni ja kahte ,,Postimehe'' artiklit)!
Aga õige ta on, selline labane käitumine ajakirjanike poolt laieneb inimeste silmis kõikidele ajakirjanikele.
Ja homsest siis KÕIK SEE MEES Eesti autospordile kaasa elama Otepääle!:)
Karl
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Posts: 2077
Joined: 02 Aug 2005, 21:50
Location: Tallinn

Post by jens »

Vaadates seda, kuipalju on sellel teemal artikleid tehtud, siis tundub, et boikoteerimisega saavutati hoopis vastupidine efekt. Ehk siis see pressikas sai palju rohkem tähelepanu kui ilma boikotita oleks saanud=)

Boikoti eesmärk peaks ju olema asjale mitte tähelepanu pöörata, aga millegipärast hakkasid ka boikoteerijad (teistest rääkimata) oma tegevusest pasundama. Niisiis täielik ämber =)
jussis
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 196
Joined: 15 Dec 2003, 09:57

Post by jussis »

Karjuveer on eesti kõige ebakompetentsem ajakirjanik. Kuna olen ka suur jalkpalli huviline siis on mul temaga seoses ka üks väga halb kogemus, nimelt aastaid tagasi kui eesti jalka koondis treenis soojal maal ja sealt tagasi naases, komenteeris idikast karjuveer seda järgmiselt: Ei usu et nende andetute meeste saatmine päikese alla midagi neile juurde annab..., selline on siis selle mehe rahvuskoondisesse suhtumine. Ei ole mina ega ka mu sõbrad kunagi agresiivsed aga pärast seda lausutud lauset hoiti meid kinni, et me talle külge ei läheks. Temaga on selliseid vahejuhtumeid toimunud ka teistel fännidel. See mees lihtsalt oma Mcaiveri stiiliga tuleks............lasta
Siim
"till kartulis" expert
Posts: 1735
Joined: 29 Feb 2004, 17:35
Location: EST
Contact:

Post by Siim »

Siin ka SLõhtulehe "spordiajakirjanik" Peep Pahvi kommentaar:
http://www.sloleht.ee/index.aspx?r=12&id=189600

Üsna lolli juttu ajab.:)

Aga ootaks huviga Kaljuveeri kommentaari kõigele sellele. Säärase mõttemaailmaga "profesionaalne" ajakirjanik ei sobi küll ETV sporditoimetust juhtima!
mcwax

Post by mcwax »

No eks see Pahvi jutt on juba jamast välja siplemine. Ikka vaja süü kuskile ära veeretada... Uudiskünnis, uudiskünnis... just näiteks eilse Päevalehe lugesin läbi 5 minutiga (sellest kolmandik kulus koomiksitele), sest uudiskünnise olid ületanud teemad, mis seda tegelikult poleks pidanud tegema. Õhtulehte pole enam ammu õnneks kätte võtnud.

Kaljuveer - oh issand. Kuidas see mees live sporti kommenteerima lastakse, sellest pole mina aru saanud. Seni arvasin, et ta lihtsalt veidi juhmi-võitu on... aga kui sellise aktsiooni algatas... Juu siis on Märtin tallegi ära ütlenud. Samas oelgem ausad - Kaljuveerile ütleks ka mina ära intervjuu isegi amatööri tasemel jalgpalli trenni kohta, mis siin veel tippspordist rääkida.
jolev
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 802
Joined: 04 May 2003, 11:47
Location: Suure-Jaani
Contact:

Post by jolev »

Veel võtaks sõna antud teemal:
1. Tõelisel spordihuvilisel ja rallifännil ei ole probleeme ega tekita raskusi vajaliku info kättesaamisega internetist. Olgu see siis kas Märtini või kelle tahes antud intervjuu või muu rallisporti kajastav uudis. Eesti ajakirjanike ürituse boikoteerimine ei teinud vähimatki kahju tõsistele rallispordi huvilistele, sest enamus infot liigub kas välismaiste või koduste ralliportaalide kaudu ja vajalik info on alati käepärast võtta.

2. Teine lugu on hoopis aga uue rallitiimi ja noorte rallisportlaste tegevuse alustamisega. Promoüritus ei olnud ju kudagi seotud Märtini kui isiksuse või inimesega vaid antud hetkel hoopis olulisemaga----Eesti rallispordi tuleviku ja järelkasvu kajastamisega. On ju kõigile selge, et uus rallitiim teenib kõigi eestalste huve, mitte ainult Märtini või muu kolmanda isiku või sponsori huve. Sellise Eesti jaoks ( lubage öelda kasvõi Rallimaailma jaoks) olulise projekti boikoteerimine on väga kurjast ja väita, nagu see ei ületaks uudistekünnist, on pehmelt öeldes väga lapsik ja täiesti vastuvõetamatu Eesti rallispordi fännidele ja toetajatele ja ka esmajärjekorras uutele pilootidele. Nende karjäär on alles algamas ja see mida Märtin ning EAL + sponsorid on kogu Eesti rallispordi huvides algatanud, ei oma rolli ainult mitte väikses ringkonnas kihevust tekitamisega, vaid laiemas mõistes ikkagi rallispordi tuleviku kindlustamisega ja arendamisega, mille selge eesmärk on välja trügida maailma ralliseltskonna hulka. Ja kui mõni ajakirjanik väidab, et see promoüritus ei olnud uudist väärt, siis kallid ajakirjanikud, milline Eesti rallisporti kajastav uudis siis veel väärt on?

Janar Olev
rallinarkar
Kolin
Moderaator
Moderaator
Posts: 19363
Joined: 23 Feb 2003, 12:43
Location: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 10
Contact:

Post by Kolin »

See Pahvi kommentaar oli küll rohkem kui enda õigustamiseks kirjutatud. No seda ei oleks küll oodanud, et Kaljuveer selle akstsiooni korraldas. Selle mehega ei ole küll midagi rohkem teha kui osta talle Statoili Stardikas. :evil: Seda enam kui ETV kui riigi televisjoon mis seisab püsti maksumaksja raha eest st. ka kõigi rallifännide raha siis peaks just ETV hakkama üle kandma JRWC sõite kuna seal osalevad ju kaks noort ja andekat pilooti Eestist.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
Olts
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1082
Joined: 25 Mar 2003, 13:20
Location: seal kus parimad ralliteed

Post by Olts »

Kunagi oli nii. Et TV spordiuudistesse uudist saada, pidi keegi kellegile midagi andma, mis kusagil ei kajastunud. Ilmselt toimib asi nüüdki nii ja se keegi on midagi kellegile andmata jätnud.
rattaga on kah hea sõita
lenc
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 292
Joined: 15 May 2004, 08:00

Post by lenc »

Veel üks asi, mis imestama paneb, et need kirjatsurad räägivad mingist "eesti spordiajakirjanike" boikotist. Kas neil tõesti pea nii pilvedes, et peavad ennast terveks eesti spordiajakirjanduseks. No eri debiilid ikka. Kõige tähtsam press (autospordikirjanikud) olid ju kohal. Aga nemad ikka arvavad, et kui neid ei olnud, siis oli ikka suur kaotus...
Post Reply