Mälestuskivi Park`le

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Siim
"till kartulis" expert
Postitusi: 1735
Liitunud: 29 Veebr 2004, 17:35
Asukoht: EST
Kontakt:

Postitus Postitas Siim »

Mälestusmärgi rajamine kogub hoogu ning paistab, et see ettevõtmine soiku ei jää.
Plaanitakse siis rajada Pirita tee äärde.

Postimees:

Linnapea Jüri Ratase sõnul toetab ta mullu traagiliselt hukkunud ning aastaid eestlase Markko Märtini kaardilugejaks olnud inglase Michael Parki auks ligi kahe meetri kõrguse monumendi rajamist Pirita tee äärde.

Tallinna linnapea Jüri Ratas ütles eile, et toetab ideed püstitada Pirita tee äärde Parki auks mälestusmärk. "Tegemist on niivõrd auväärse persooniga, et selline mälestusmärk võiks tulla küll,"; lisas ta.

"Michael oli julge ja teotahteline, tema oli see, kes viis koos Märtiniga Eesti lipu maailmas tippu,"; selgitas EALi peasekretär Arno Sillat soovi jäädvustada Parki mälestus Leroux’ ausamba juures, mis kannab kirja "Julgetele ja teotahtelistele inimestele";.

Mälestusmärk rajatakse annetuste abiga ning seni on EALi arvele raha kogunenud üleskutsete ja reklaamita.

Puudujääva raha lubas lisada alaliit ning monumendi valmistab skulptor Mati Karmin.

Mälestusmärgi kavand on Karmini peas juba küps – roostevabast terasest kuup, külje pikkusega 1,5 meetrit, seismas ühel nurgal. Millised kirjad kuubile graveeritakse, pole veel täpselt teada.

Kunstnik arvab, et kuup ei tohiks kujundina vastuseisu tekitada. "Nurgal seismine sümboliseerib rallisõitu, mis on samuti riski piiril olek," ütles ta.

Karmin nentis kahetsusega, et Parki skulptuur avatakse 20. juunil suure tõenäosusega poolikuna, sest linn ei pruugi seda ümbritsevat haljastust ja valgustust nii kiiresti korda teha.

Tallinna kommunaalameti juhataja Ain Valdmanni sõnul kaalub linn siiski võimalust, et koos uue monumendi avamisega teha korda ka Leroux’ mälestusmärk ning selle ümbrus.


pilt

artikkel
Kiiruse kummardaja
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 203
Liitunud: 07 Mär 2006, 14:14
Asukoht: Estonia

Postitus Postitas Kiiruse kummardaja »

Arvan samuti et see mälestusmärk peaks valmima koostöös mõne suurema linnavalitsusega.See garanteeriks juba regulaarse hoolduse.
Mõte panna see kuhugi katse äärde pole minu meelest hea.
Asukoht peaks olema hästi ligipääsetav ja arusaadav ka asjatundmatule
möödasõitjale.Arvan ise et järsku ikkagi sobiks Tartu paremini kuna seal
ikkagi kogu see temaga seonduv on toimunud.
Aga sobib ka Tallinn just selle Ratase toetuse poolest.
mis siis ikka
Mari
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 5
Liitunud: 05 Okt 2005, 09:28
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Mari »

Tere kõigile!

Kuna ma ei ela Tallinnas vaid Pärnus, ei tea ma ka eriti kus selles linnas on üles pandud mingid mälestusmärgid, monumendid või muu, mida nimetatakse „kunstiks“.
Kui ilmutati artikkel, et M.Karminil on valminud kavand M.B.Parki mälestuseks ja milleks pidavat saama tipul seisev kuup, siis tundus mulle, et ma olen seda juba kuskil varem näinud.
Reede õhtul sirvisin raamatut „Ralliaasta 2005“ ja mis ma leidsin – lk. 162 on pilt, kus vaprate ja teotahteliste mälestusmärgi kõrval juba on täpselt samasugune kuup!!
Tundsin seda vaadates tõsist pahameelt. Ja tahan teada, kui palju neid kuubikuid siis vaja on! Kas meie skulptorid ja kunstnikud siis tõesti peale kuubikute midagi muud ei oska välja mõelda!
Ja kas see kuubik tõepoolest väljendab kuidagi Beefi, tema elu ja tööd? Pealegi Pirital. Mis on ühist Pirital ja Beefil? Mitte midagi. Beefiga on seotud teed ja paigad Otepää ümbruses ja Tartus.
Kui me tahame jäädvustada mälestust Beefist, peab see mälestusmärk olema konkreetselt seotud temaga. Mitte et teeme mingi asjanduse valmis ja siis hakkame vaatama, kas saab seda siduda ralliga ja M.B.Parkiga.
Mälestusmärki vaatav ja võibolla eesti keelt mittemõistev inimene (väliskülaline) peab ka ilma selgitusteta aru saama, et see on püstitatud inimesele, kelle kogu elu oli ralli. See mälestusmärk peab olema arusaadav ka 10-15-20 aasta pärast meie lastele ja lastelastele.

Sellest mälestusmärgist võiks saada rallisõitjate ja -sõprade Meka, kuhu tullakse enne otsustavat võistlust, saamaks jõudu, innustust ja tuge, et teha oma töö (sõit) sama hästi, kui tegi seda Beef. Sellest peaks saama koht, kus suust-suhu liiguvad legendid Beefi tegudest ja kuhu tullakse, et mõtetes kõnelda varalahkunud sõbraga, tuua talle sünnipäevaks lilli ja süüdata mälestuspäeval küünal.

Millest me saame aru, et rallisõit on lõppenud? Need on kulunud rehvid, peast võetud kiiver ja lõpuni loetud legendiraamat. Nendest elementidest võikski kujundada Beefi mälestusmärgi. Häid kunstnikke peaks meil ju olema.
Kuigi minule isiklikult meeldiks kõige rohkem maailmameistri poodium, millele, kahju küll, Beef ei jõudnudki. Kuid oma taevastel ralliradadel võib ta ju koos R.Burnsiga maailmameistriks tulla ja siis oleks poodium kohe käepärast võtta. :-)

Mingeid kuubikuid küll näha ei tahaks, veel vähem, et neid seotaks Beefiga.
Loodan, et sarnaselt mõtlevad ka teised rallisõbrad ja me suudame ühiselt püstitada Otepääle uuele Võitjate alleele mälestusmärgi, mis väärib Beefi. Sest Beef oli Võitja!
Mari
GC
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1058
Liitunud: 16 Nov 2004, 14:17
Asukoht: keskel

Postitus Postitas GC »

Väga paljud rallisõbrad arvavad nagu Mari, aga ega see kahjuks EAL-le korda ei lähe!
Märtinfänn
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1864
Liitunud: 02 Jaan 2005, 16:32
Asukoht: Elva

Postitus Postitas Märtinfänn »

Ma kh ei saa aru miks nad teevad seda asja nii uisapäisa.Mina jään ikka Tartu või Otepää juurde.Ja kuju võiks ma ei tea-kasvõi kiiver olla.Kaugelt aru saada mis on mis.Kuubik ei ütle tõesti midagi.
Beef
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1021
Liitunud: 31 Mai 2004, 20:49
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Beef »

Mari kirjutas: Mälestusmärki vaatav ja võibolla eesti keelt mittemõistev inimene (väliskülaline) peab ka ilma selgitusteta aru saama, et see on püstitatud inimesele, kelle kogu elu oli ralli. See mälestusmärk peab olema arusaadav ka 10-15-20 aasta pärast meie lastele ja lastelastele.
Täiesti nõus sellega, et mälestusmärk peaks sümboliseerima Michaeli, kui kaardilugejat seega ootaksin ära,mis selle kuubiku peal kujutatakse.
Samas ma ei ütleks, et kogu tema elu oli ralli.
kajakas1
Hooaja Rallivõlur
Hooaja Rallivõlur
Postitusi: 1034
Liitunud: 10 Juun 2004, 10:53
Asukoht: Tallinn-Rakvere

Postitus Postitas kajakas1 »

Väga ajukas on see, et ühele nurgale toetuvat kuupi põhjendatakse sellega, et see justkui kujutaks riski rallisõidus. Ei toeta ka mina seda kuupi. Kuigi midagi konkreetset välja ei oska ka pakkuda, tunnistan. Siin lõhnab jälle selle järgi, et ametnikel on vaja linnuke kirja saada. Midagi tehakse ära ja siis kõva häälega kuulutatakse, et te vaadake ometi, millega me hakkama saime.

Aega on. Kui teha, siis teha korralikult, nii et see kellelegi korda ka läheks.
Kas sellist WRC'd me tahtsimegi?
sada
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 33
Liitunud: 20 Jaan 2006, 15:48
Asukoht: Enamjaolt Tallinn

Ai ai ai ai

Postitus Postitas sada »

Ei tea kas siin ka Tallinnas elavaid inimesi on? Tundub et mitte, või ei võta te seda asja piisava tõsidusega. Olles sõitnud mõned korrad Pirita teel, olen üsnagi veendunud, et selle ääres on mingit sorti monument, suur metallist varrastega asi. Kellele ja miks see seal on? Hea küsimus, arvan ma. Sama saatus ähvardab ka "kuupi". Selles piirkonnas on parkimine suur probleem, saades pargitud ei ole mugav seal omaette mõtiskleda või sõbraga juttu vesta, kuna pirita tee on 4-realine ja väga tiheda liiklusega. Seega olen väga nõus Mariga, et mälestusmärk Beefile peaks olema seotud ainult ja ühemõtteliselt temaga, nii asukoha kui ka väljanägemise poolest ehk, mitte abstraktne ja kõrgelthinnatud kunst "ohu piiril kõlkujatele". Olen natuke endast väljas selle kuubi pärast ja seetõttu ehk kirjatükk pisut segane, aga ehk saite aru mu punktist. JÜRI RATAS ARVAS ET... Andke andeks!
kollionu
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 542
Liitunud: 20 Jaan 2006, 16:14
Asukoht: Hullunurme

Postitus Postitas kollionu »

Sada, sinu jutt on sulatõsi!
kollionu
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 542
Liitunud: 20 Jaan 2006, 16:14
Asukoht: Hullunurme

Postitus Postitas kollionu »

Arvatavasti ei te Ratas isegi seda ,kes Beef oli?
max07
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 3
Liitunud: 07 Mär 2006, 13:55
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas max07 »

Mälestusmärk tuleks rajada ikka kohta, mis on autoralli ja Beefiga seotud ja vaevalt see rohkem unustuste hõlma jääks, kui mingi kuubik kuskil vedelemas.
Ja kindlasti mitte ei tohiks see mittemidagi ütlev mannetu kuubik olla, mis vist mingi trendi või moe värk hetkel ja igalepoole püsti püsti pannakse, või siis ei viitsita mõelda ja natuke rohkem vaeva näha.
Mälestusmärk peab ikka vihjama kuidagi mälestatavale inimesele ja tema tegemistele, olgu see siis kiiver, kaart, auto jne..
GC
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1058
Liitunud: 16 Nov 2004, 14:17
Asukoht: keskel

Postitus Postitas GC »

Laserlõikus ning lasergraveerimine-(pleksi, puidu, paberi, plastiku, klaasi jne).Kleepsude valmistamine.

Max 07, sul ju eeldused mälestusmärgi tegemiseks olemas!?
max07
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 3
Liitunud: 07 Mär 2006, 13:55
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas max07 »

GC kirjutas:Laserlõikus ning lasergraveerimine-(pleksi, puidu, paberi, plastiku, klaasi jne).Kleepsude valmistamine.

Max 07, sul ju eeldused mälestusmärgi tegemiseks olemas!?
Kui kuidagi abiks saan olla, mix mite.
GC
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1058
Liitunud: 16 Nov 2004, 14:17
Asukoht: keskel

Postitus Postitas GC »

Kui kedagi peaks huvitama!
http://www.epl.ee/artikkel_318016.html
Mari
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 5
Liitunud: 05 Okt 2005, 09:28
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Mari »

http://www.epl.ee/artikkel_318016.html? ... b3dc33d73a

Nüüd ongi käes see, mida ma kartsin ja pelgasin. Kas tõesti EAL ei tunne huvi selle vastu, mida arvavad rallisõbrad? Kui palju on räägitud sellest, et Beefi mälestusmärk ei sobi Piritale, et sellele tuleb leida koht, mis on seotud Märtin-Parki sõitudega ja võitudega. Nagu herneid loobiks vastu seina!
Krusa - Sina oled olnud ühenduses EAL-ga, kas siis mitte kuidagi ei ole võimalik neid kallutada Lõuna-Eesti poole? See mälestusmärk ei pea mitte Tallinnas olema! Ja kindlasti mitte kuup.
Tahaks väga loota, et sellises ebakindluses mälestusmärk Beefile üldse paigaldamata ei jääks!
Mari
Krusa
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3057
Liitunud: 19 Juul 2005, 21:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Krusa »

Saatsin EALi päringu, et mis järgmiseks plaanitud.
Eames
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 3
Liitunud: 19 Apr 2006, 04:14
Asukoht: Alpes-Maritimes

Postitus Postitas Eames »

Mida hr. Märtin arvab mälestuskivist ja selle asukohast? Oli ju Park tema sõber ja partner. On keegi kuulnud midagi temalt?
Vitra.com
kajakas1
Hooaja Rallivõlur
Hooaja Rallivõlur
Postitusi: 1034
Liitunud: 10 Juun 2004, 10:53
Asukoht: Tallinn-Rakvere

Postitus Postitas kajakas1 »

Eesti Autospordiliit (EAL) soovib mälestusmärgi paigaldada Parki 40. sünniaastapäevaks Pirita tee äärde Charles Leroux’ skulptuuri kõrvale, kuid eelmisel kuul otsustas abilinnapea Kalev Kallo juhitav linnakujunduskomisjon, et ei toeta seda ideed ning soovitas autospordiliidul muu asukoht otsida.

EALi president Toomas Sildmäe esitas aga eelmisel nädalal linnale uuesti taotluse Parki mälestusmärk Pirita tee äärde püsti panna ning täna kogunev linnakujunduskomisjon peaks küsimust taas vaagima hakkama. Kallo sõnul põhjendas EAL ausamba asukohta Pirita tee ääres väga nõrgalt ning eelkõige just seetõttu ei leidnud see komisjonis heakskiitu.

Parki mälestusmärgi nõustus tegema Leroux’ monumendi autor Mati Karmin ning see on praeguseks mehel juba peaaegu valmis saanud.



20. juuniks kavandatud avamisüritusele tulemisest on teada andnud näiteks Parki perekond, neljakordne maailmameister Tommi Mäkinen, kahekordsed maailmameistrid Marcus Grönholm ja Sebastien Loeb ning maailmameistrid Colin McRae ja Petter Solberg.


Eesti Päevaleht

Asi läheb väga kummaliseks. Kuu pärast avamine ja kohta pole :shock: Mulle tundub, et kyll see sinna Piritale ikka vist maha pannakse, aga kuidagi halb maik on asjale juurde tekkinud. Nii kõvasid ralliässasid eestis aga ei näe ilmselt enam kunagi nii et peab minema kohale igal juh[/i]
Kas sellist WRC'd me tahtsimegi?
GC
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1058
Liitunud: 16 Nov 2004, 14:17
Asukoht: keskel

Postitus Postitas GC »

No kohale saabujate nimekiri on juba väga muljet avaldav ja kindlasti on kohal ka väga palju rallisõpru.
Kurb on aga see, et seda mälestusmärki järjekindlalt Pirita tee äärde punnitakse!
Minu meelest peaks sellised asjad olema vähe rahulikumas ja vaiksemas kohas.
R.I.P. Michael!
aix
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 4810
Liitunud: 10 Veebr 2003, 22:47
Asukoht: Tallinn
Meeldimisi saanud: 1
Kontakt:

Postitus Postitas aix »

No nii. kas siis homsest pileteid ostma? Usun et tuleb täis maja seepärast peaks piletid varakult ära ostma.

http://www.motorsport.ee/?page=3&news=1111
Vasta