Ott Tänaku diskussioon

Maailma rallitippude käekäigust

Moderators: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Post Reply
SLy
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1376
Joined: Mon Mar 14, 2005 2:39 pm

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by SLy »

ah mis see aava ikka ralli asjadest teab, siin palju teravamaid pliiatseid :D
muhk
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1965
Joined: Sat May 01, 2010 5:59 pm

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by muhk »

Urmo Aava wrote:Esikümne lõpetanud Tänak kaotas võitjale Jari-Matti Latvalale 3.34,0. Mõnel teisel rallil võinuks sellise kaotusega olla koht palju kõrgem, kuid seekordse kihutamise omapära seisnes selles, et enamik sõitjaid püsis lõpuni teel.
just see iva, mida siin kõrva taha peaks panema. jah, ka mina "lootsin" või siis arvasin, et eest rohkem sõitjaid ära kukub, ent ei. tase on MM-l tõusmas, mis kokkuvõttes ju igati positiivne ja arvestades, et 2a pärast veel üks tehasetiim liitub.
soca
Rallifoorum 24/7
Posts: 11133
Joined: Fri Jan 13, 2012 3:22 pm
Location: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by soca »

Saksas oleks näiteks sellise kaotusega olnud 8s (Ott oligi seal 8s aga kaotust 4.26) ning Montes 7s.

Areng on kindlasti toimunud hooaja jooksul Otil kuid sama head arengut või isegi paremat näitab Paddon minu meelest. Mõlemal ka käsil teine aasta WRC masina roolis. Paddon on samamoodi Sardiinia rallist alates järjest stabiilsemaks ja kiiremaks läinud. Saksa oli Paddoni jaoks Otist veel kehvem ning lõpetas ralli 9-na, Korsikal tundus esimeste katsete järel, et seis on sama kuid järgmistel päevadel näitas arengut ning kiiremaid aegu olles ühel katsel isegi 3's. Kokkuvõttes kaotas Paddon Korsikal 1.53 ning oli 5's, Saksa oli kaotust 4.46 ning oli 9's.

Tänakul on MINU MEELEST üldse sellistel aeglasematel ja keerulisematel rallidel pikk maa veel minna, et tippudega konkurentsis olla. Kiiretel rallidel on ta üks kiiremaid kindlasti.

Aga eks igal ühel tuleb oma asi omal ajal :)
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
STI
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 950
Joined: Thu Feb 13, 2003 8:34 pm
Location: Tallinn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by STI »

Tegelikult tark sõit Tänakult nagu siin eelpool juba mainiti. Kui ei ole õiget tunnet siis puruks sõita pole mõtet ja korja parem kogemust keset teed sõites ja legendi parandades. Vaatame ajalukku-
Märtin Korsikal:
2001: 6. (5:21 kaotust)
2002: 8. (5:20 kaotust)
2003: DNF
2004: 1.

https://www.youtube.com/watch?v=UieN5WzfGsc
Attachments
2015-10-05_15h59_11.jpg
2015-10-05_15h59_11.jpg (9.92 KiB) Viewed 4926 times
KidrA
Rallifoorum 24/7
Posts: 2225
Joined: Sun Nov 27, 2005 3:22 pm

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by KidrA »

Aava jutuga võib nõus olla ja samas on lõike, millega ei saa nõus olla.

Nõus võib olla, et Tänak on muutunud professionaalsemaks ja igast küljest paremaks, see ei jää vast ühelegi rallisõbrale märkamata.

Aga antud ralli oli ikkagi halb, sellest ei saa üle ega ümber. Konkureeriti kohati Prokopi ja WRC2 sõitjatega. Seal ei ole midagi head, kuidas seda ka ei üritaks moonutada. Ja loota ainult konkurentide katkestamisele, on samuti väär. Õige tulemuse näitab just see ralli, kus konkurendid püsivad teel. Halb ei olnud ju mitte ainult koht vaid tähtsam - ikkagi täiesti olematu tempo mida näidati.

Seda võis rohkem katsete läbimiseks WRC autoga nimetada, mitte ralli sõitmiseks.

Midagi positiivset selles ei olnud. Sama ja vähema kogemusega mehed näitasid kaks korda paremaid aegu, nii et ainult kogematuse taha ka peita ei saa.

Oldi lihtsalt seekord teistest aeglasemad ja nii lihtne see ongi. Siiamaani pole seda minu arust juhtunudki ja Tänak võib tõesti öelda, et see võis ta halvim ralli olla, mingis mõttes on tal isegi õigus. Oma osa mängisid ekstreemsed olud.

Nüüd on igaühe enda valik, kas leida siit midagi positiivset või olla kriitiline. Mina hindan neid, kes on õigel ajal kriitilised, ehk siis peale Prantsusmaa rallit ja kes laulavad õigel ajal kiidulaulu, ehk siis peale Poolat. Iga ralli on erinev ja hinnangute andmises tuleb proovida olla õiglane.

Lõppude lõpuks on oma sõidu üle kõige kriitilisem kindlasti Tänak ise ja tehakse kindlasti korrektuurid tulevikuks. Selles mõttes olen ma väga positiivselt meelestatud.
Lithium
Rallifoorum 24/7
Posts: 5165
Joined: Thu Feb 11, 2010 1:05 pm
Location: Tallinn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by Lithium »

Oleks lepikusse pannud kohe alguses ja pärast järgmise aasta jaoks legendi teinud sellise kiirusga, oleks kõik oma pomisemise lõpetanud ja üks DNF kulub lõpuks ära .. aga mehed, kui näed, et kindlustunnet pole siis ju pole mõtet ennast meelega puuotsa sõita, pigem kogemusi koguda ja legendi parandades lõpuni sõita. Ilus punkt korjatud ja järjekordne lõpetamine kirjas. Vaadake seda ilusat seeriat tegelikult alates Portugalist, kahju sellest Sardiiniast ainult.
Söörlöne!
jens
Rallifoorum 24/7
Posts: 2077
Joined: Tue Aug 02, 2005 9:50 pm
Location: Tallinn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by jens »

Olen KidrA jutuga põhimõtteliselt nõus.

Korsika on tõenäoliselt WRC kalendris Oti nõrgim ralli. Aga vähemalt see nn achilleuse kand tuli nüüd välja.

Mis puudutab kaotust võitjale, siis tasub meeles pidada, et mitu pikka kiiruskatset jäeti üldse ära. Oleks ralli läbitud selle normaalses pikkuses, võime sinna u 2 minutit veel otsa lisada.
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Posts: 3574
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:08 pm

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by -huviline2- »

Selline heietamine ei vii ka kuhugi. Oleksid on pahad poisid...
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19357
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by Kolin »

jens wrote:Olen KidrA jutuga põhimõtteliselt nõus.

Korsika on tõenäoliselt WRC kalendris Oti nõrgim ralli. Aga vähemalt see nn achilleuse kand tuli nüüd välja.

Mis puudutab kaotust võitjale, siis tasub meeles pidada, et mitu pikka kiiruskatset jäeti üldse ära. Oleks ralli läbitud selle normaalses pikkuses, võime sinna u 2 minutit veel otsa lisada.
Minevikust on välja tuu üks mees veel kes ei saanud kitsastel asfalt teedel hakkama. See mees oli Burns. Ta tunnistas ise ka, et sellistes oludes tuleb tal klastrofoobia peale.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
ponx
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 681
Joined: Fri Aug 05, 2005 4:12 pm

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by ponx »

No see ralli oli pas* ja löga+ burgaa mis möllas. Kui rada oleks kuiv ja pole neid nö märgasid kohtasid siis tõenäoliselt ei oleks kohe alguses ka seda ebakindlust olnud.
Frank
Rallifoorum 24/7
Posts: 3012
Joined: Mon Feb 17, 2003 1:45 pm
Location: Tallinn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by Frank »

Oli mis oli, nüüd aeg edasi liikuda.
"Come on, you can see more than that"
soca
Rallifoorum 24/7
Posts: 11133
Joined: Fri Jan 13, 2012 3:22 pm
Location: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by soca »

leidsin sellise asja https://vimeo.com/140566436


mäletatavasti oli paar nädalat tagasi sponsoritele promo üritus
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
rs7
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 258
Joined: Tue Feb 01, 2011 7:19 pm

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by rs7 »

Tänak kirjutas Autolehe kolumnis, et auto saadi Korsikaks küll testis väga heasse seadesse, kuid sõidu kiirus oli ikka peas kinni.
Tore kuulda, et auto saadi seadesse. Annab lootust, et kui mõistus paika saab, siis võib head tempot oodata Hispaanias. Ise loodan, et Saaremaal hullamine annab härrale hea emotsiooni kaasa :)
soca
Rallifoorum 24/7
Posts: 11133
Joined: Fri Jan 13, 2012 3:22 pm
Location: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by soca »

Palju Õnne Sünnipäevaks! Eks me kõik tea mis kõige parem kink oleks :)

Õnnitlused ka tiimilt https://twitter.com/MSportLtd/status/654574078569934848
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
Mart_
Rallifoorum 24/7
Posts: 2128
Joined: Thu Oct 07, 2010 1:58 pm

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by Mart_ »

Miskit kokku kribatud jälle:

Tänak on hübriidrallil taas õpipoisi rollis

Keegi saab täisversiooni visata?
Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them -a desire, a dream, a vision.
maailmameister
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1282
Joined: Fri Apr 03, 2009 4:21 pm
Location: Raasiku

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by maailmameister »

Täna publikukatsega algaval Hispaania rallil sõidetakse reedel kruusal, nädalavahetusel asfaldil ehk Ott Tänak üritab teha võimalikult hea alguse ning siis minimeerida kahjusid.

Malcolm Wilsoni, M-Sport rallimeeskonna omaniku ja juhi jaoks, jääb 2012. aasta 15. oktoober ilmselt elu lõpuni meelde. Mitte seetõttu, et tegu oli tema hoole all oleva noorpiloot Ott Tänaku 25. sünnipäevaga, vaid just siis andis autotootja Ford ametlikult teada, et loobub ralli MM-sarjas osalemisest.

M-Sport oli Fordi ametlikku ralliprogrammi ajanud 1996. aastast ja nõrgema mehe oleks uudis viinud murdumiseni – läksid ju tehasetoe kadumisega manalateele teiste seas ­Mitsubishi, Toyota, Peugeot, Subaru ja Škoda meeskonnad. Ent täpselt kolm aastat ja üks nädal hiljem on Fordid jätkuvalt MM-sarja stardirivis ning eesmärgiks viimaste aastate kõrgeim koht.

Seda mitte muidugi individuaalselt: Elfyn Evans on üldarvestuses seitsmes, tänavu taas meeskonnaga liitunud ­Tänak üheksas, ent meeskondade seas jahitakse Evansi kahe ja Tänaku ühe poodiumikoha abil jätkuvalt hõbedast karikat: MM-tiitli kindlustanud Volkswagenile järgnevad Citroën 184, Hyundai 183 ja M-Sport 170 silmaga.


"Sihime mõlema ekipaažiga head tulemust, mis lööks lõkkele meie jahi teisele kohale tootjate arvestuses," sõnastas ka Wilson Hispaania etapi eesmärgi.

Kruusalt asfaldile

Hispaania on hübriidralli – reedel sõidetakse kruusal, nädalavahetusel asfaldil. "Kui ilm püsib kena (ennustuse järgi nõnda ka läheb – toim) ja eessõitjate üles keerutatud tolm ei ole probleemiks, peaks meil olema avapäeval päris hea stardipositsioon. Ma naudin selle masinaga kruusal sõitmist ja plaan on kohe algusest endast kõik anda," rääkis ralli eelvaateks äsja 28aastaseks saanud Tänak. "Ja täpselt samamoodi asfaldil – tuleb pingutada ja leida hea rütm."

Just see viimane näib eestlase jutus vähetõenäolisem. Hooaja esimestel asfaldirallidel on Tänak ja kaardilugeja Raigo Mõlder tulnud vastavalt kaheksandaks ja kümnendaks, sealjuures kolm nädalat tagasi Korsikal tehti esitus, mida Tänak nimetas oma WRC-karjääri halvimaks. Seega ootab saarlasi ees lihtne ülesanne: reedel kihutada kuis tolmab ja nädalavahetusel olla võimalikult kiire, et mitte eelnevat tööd lörri lasta.

Väledust on Tänak Hispaanias näidanud varemgi: mälestusväärsel 2012. aastal võitis ta kaks kiiruskatset ja oli 75 minutit isegi ralli liider. Lõpuks jäi ralli katki avarii tõttu. Tollest kogemusest ega ka mullusest, kui eestlane juba teadis, et temast saab M-Spordi tehasesõitja, rajaga tutvumas käimisest Tänakul enam suurt kasu pole – 51 protsenti ralli trassist on tänavu uus.

3,2 kilomeetrit pikk ­Barcelona publikukatse algab täna õhtul 19.08. Reedesel kruusapäeval on katsetel pikkust 128,6, nädalavahetuse asfaldisõidul 199,45 kilomeetrit. Teise eesti ekipaažina on Hispaanias WRC2 klassis stardis Mait Maarend-Mihkel Kapp.
"If you're in a hurry there's no time to lift." Ott Tänak, Rally Poland 2016
maailmameister
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1282
Joined: Fri Apr 03, 2009 4:21 pm
Location: Raasiku

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by maailmameister »

http://www.wrc.com/en/wrc/news/october/ ... 2-12-.html
Siin siis originaal lugu Tänakust. Delfi tegi lühendatud tõlke.
"If you're in a hurry there's no time to lift." Ott Tänak, Rally Poland 2016
soca
Rallifoorum 24/7
Posts: 11133
Joined: Fri Jan 13, 2012 3:22 pm
Location: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by soca »

Kisub kuidagi kurvaks mul see tunne tuleviku suhtes, kui Walesis ka jamad siis vist karjäär läbi
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
Mart_
Rallifoorum 24/7
Posts: 2128
Joined: Thu Oct 07, 2010 1:58 pm

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by Mart_ »

soca wrote:Kisub kuidagi kurvaks mul see tunne tuleviku suhtes, kui Walesis ka jamad siis vist karjäär läbi
Don't põe. Oled juba unustanud evelinilvese lubaduse?
Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them -a desire, a dream, a vision.
Gustav
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1883
Joined: Thu Oct 30, 2008 6:09 pm
Location: Tallinn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by Gustav »

Mart_ wrote:
soca wrote:Kisub kuidagi kurvaks mul see tunne tuleviku suhtes, kui Walesis ka jamad siis vist karjäär läbi
Don't põe. Oled juba unustanud evelinilvese lubaduse?
DMack WRT? :)
Post Reply