Viimsi ringraja poolt või vastu

autode ringarajasõidust Eestis, Lätis ja Leedus

Moderaator: Strike

Vasta
KuriUss
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1484
Liitunud: 07 Mär 2003, 18:29
Asukoht: Sibulaküla
Kontakt:

Postitus Postitas KuriUss »

Palju see eelarve neil siis on?

Ma siin huviga jälgin seda, kuidas riigilt Viimsi ringraja tarbeks raha välja pumbatakse. Kui see neil läbi peaks minema siis on küll üsna hale lugu. Hakkame siin siis teisejärgulisi ringrajavõidusõite korraldama ja unustame ralliteema täiega.
Kristo
---
---
Postitusi: 3475
Liitunud: 15 Jaan 2003, 12:16
Asukoht: Everywhere
Kontakt:

Postitus Postitas Kristo »

Kurzeme eelarve erineva info põhjal 10-12 miljonit meie raha.

Mõnisada miljonit ringraja jaoks oleks tõesti väärt investeering. Ohjah, a mis ma rallifänn ikka hakkan seda ringrada maha tegema. Suht külmaks jätab samade kurvide nühkimine.
Kasuta ikka turvavööd ka!
KuriUss
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1484
Liitunud: 07 Mär 2003, 18:29
Asukoht: Sibulaküla
Kontakt:

Postitus Postitas KuriUss »

Ma käisin Viimsi vallavalitsuses selle ringraja detailplaneeringut vaatamas, üks tuttav nimelt hakkas muretsema, et ega krunt, mida ta osta kavatseb väga ringrajahääli täis ei saa olema. Krundiga nagu väga hullu polnud, aga projekt nägi välja küll lahe. Tüübid eeldavad, et saavad raja valmis ca 60 milliga, see on paras utoopia eriti arvestades seda, et osa pappi loodetakse kultuuriministeeriumilt saada.
Lisaks ei ole seal kohta, kuhu seda rada laiendada kui kunagi peaks tekkima vajadus vingema keskuse järele.
Ja siis muidugi veel Viimsi liiklusprobleemid, mistõttu tekkinud koormus ilmselt võistlusepäeval kogu Viimsi poolsaare liikluse ummistab.
Kõige lahedam nüanss oli, et detailplaneering oli valla volikogust läbi lükatud 3 päeva enne KOV valmisi ja avalik arutelu korraldati nii kavalalt, et kohal oli vaid 2 rajaehitusega seotud inimest. Põnevaid nüansse oli seal veelgi.

Aga kuskil on osavad reformierakondlased, kes seda asja susivad. Ja siis kui see asi läbi peaks minema tuleb riigil kindlasti iga aasta sinna pappi rõõmsalt juurde lükata ning kogu muu mootorispordi toe võib ilmselt ära unustada.
KAIKUL
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1031
Liitunud: 31 Mär 2003, 08:32
Asukoht: Mustamäe

Postitus Postitas KAIKUL »

KuriUss kirjutas:Palju see eelarve neil siis on?

Ma siin huviga jälgin seda, kuidas riigilt Viimsi ringraja tarbeks raha välja pumbatakse. Kui see neil läbi peaks minema siis on küll üsna hale lugu. Hakkame siin siis teisejärgulisi ringrajavõidusõite korraldama ja unustame ralliteema täiega.
Sa inimene ei ole võib olla viimasel ajal ringrajavõistlustel käinud, et nimetad seda nii teisejärgulisteks, minu arvamus asjast on küll see, et las ehitavad korraliku raja valmis ja küll siis neid niinimetatud "esmajärgulisi" võistlusi ka korraldama hakatakse.
KuriUss
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1484
Liitunud: 07 Mär 2003, 18:29
Asukoht: Sibulaküla
Kontakt:

Postitus Postitas KuriUss »

Ma pole mitte ringraja vastu vaid selle mentaliteedi vastu, millega seda ringrada rajatakse.

1. Koht on jabur, terroriseeritakse kohalikke elanikke ja tekivad räiged ummikud.

2. Eelarve on väga kahtlane – 60 milli ei ole kindlasti piisav ja juba 20 milli jagu plaanitud laenu tagasimaksmine võib sellise objekti puhul keerukaks osutuda. Tegelikud kulud on päris kindlasti palju kõrgemad.

3. Projekti on arendatud läbi poliitiliste kokkulepete avalikkuse eest peidetud kujul. Näit detailplaneering kinnitati 3 päeva enne KOV valimisi, mis ei ole iseenesest ka hea poliitiline tava.

4. Arvestades, et projekti taga on juhtivaid reformierakondlasi viitab asi sellele, neil on ilmselt selge nägemus sellest, kuidas edasine riigi tugi ringrajale välja näeb.

5. Juhul kui ringrada saab riigi toe taha siis on tegu niivõrd kuluka objektiga, et see sööb ära ka potentsiaalsed mootorispordiinvesteeringud ja toetused lähitulevikus (samamoodi söövad Kunstimuuseum ja Estonia pidev remontimine rahasid, mida võiks kasutada reaalseks kultuuritegevuseks).

6. Fakt on see, et ringrajasõidu esmatasandiks on kart, mille sõitmiseks seda ringrada tingimata vaja ei ole ja rahvusvahelisi mootorispordi suurvõistlusi siia niikuinii ei suudeta tuua (infrastruktuurgi ei toeta neid).

S.o. minu meelest on tegu lühinägeliku prjektiga, mida miskid entusiastlikud kodanikud oma rõõmuks teevad, aga paraku läheb see asi kõigile teistele hiljem väga kalliks maksma.
Vasta