WRC Korsika

muljeid ja infot kõikvõimalikest rallireisidest nii kodu- kui välismaal ning ideid ja ettepanekuid reisikorraldajatele.

Moderator: anjusha

Post Reply
mkm
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Posts: 60
Joined: Tue Jun 17, 2003 6:26 am

WRC Korsika

Post by mkm »

Panen siia ühe lühikese loo Korsika rallist.

Olen aastaid Korsika rallile minekut vältinud. Võib olla sellepärast,et Otil ei olnud head tulemust all. Või seepärast ,et prantsuse fännidega ei ole just kõige paremaid kogemusi.

Eelmisel aastal käis kuskilt läbi,et sel aastal võib Korsika ralli olla viimast korda, kuna uued tulijad tahavad seda etappi endale jne.  Sellepärast otsustasin tulla seda legendaarset võistlust ikkagi vaatama. Olles ise suht konservatiivne inimene, suhtusin kogu sellesse reisi "pikkade hammastega".  Lendasin Helsingist Pariisi. Sealt edasi Korsikale Ajacciosse. Bronnisin matkaauto ja minek. Teades kui temperamentsed on prantslased Monte ja Saksa rallidel, olin valmis "kõige halvemaks". Kohapeal aga selgus, et kõik on super lux. Ametlikes parklates ei olnud peod hommikuni. Rahvast oli aga kõik käitusid  korralikult.  Kõik olid kuidagi liiga viisakad ja korralikud. Ainult ühel õhtul õnnestus naabritega mõni pudel veini juua ja kohalikke juustusorte degusteerida. 

Veidi pani imestama, kuidas sellises kapitalistlikus riigis on võimalik nii suurt spordiüritust tasuta korraldada. Isegi parkimise eest ei tulnud maksta. Kohe tuleb meelde Soome, kus pealtvaatajatelt tuleb iga viimane euro kätte saada. Vajadusel sai osta 75€ eest fänni paketi,kuhu kuulus palju igasugu meeneid. Selle ka ostsin. Ralli lõpuks jäi tunne,et Korsikal käivad  tõsised fännid,kes ei taha et etapp kalendrist kaoks. 

Kogu projekt läks maksma  kahele 1500€.


Rallil oli ka üks tore kohtumine. 2008 käisime naisega Uus-Meremaa rallil. Ühes kurvis pani soomlane Juho Hänninen sellise matsu,et auto jäi külili teele. Kuna teisi pealtvaatajaid ei olnud, hakkasime naisega autot kõigutama kuni see ratastele kukkus ja sommide sõit jätkus. Jõudsin veel Juhole öelda, et oled 2 õlut võlgu. Nüüd 11 aastat hiljem kohtusin juhuslikult Juhoga Korsikal. Ja tal oli see õllelugu meeles. Lähiajal pidime ka selle õllevõla lahendama.
Post Reply