Eestikeelne legend seletatud?

muud huvitavad teemad

Moderators: Jaanus, Sport

Toomas
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Posts: 59
Joined: 13 Feb 2003, 21:10
Location: Tallinn

Eestikeelne legend seletatud?

Post by Toomas »

Kust võiks leida eestikeelse legendi tähiste/sümbolite seletusi? 30 P2 10 P4 neg. 10TV1? Inglise, rootsi jms keelseid on leida aga eestikeelseid mitte.
Jaanus
Moderaator
Moderaator
Posts: 5671
Joined: 15 Jan 2003, 11:54
Location: seal kus ralli
Contact:

Post by Jaanus »

Oota kuni Carlos online tuleb :P tal need legendi sümbolid kõik selged :)
tarvvi
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Posts: 87
Joined: 12 Mar 2003, 16:15

Post by tarvvi »

need mis sul seal on tähendavad..: 30 meetrit parem kurv ja 2 raskusaste 10 meetrit paremkurv ja 4 raskusaste negatiivne(kurv on kaldu väljaspoole) ja 10 meetrit trampliin vasakkurv raskusastmega 1
Erki
Kiddo soon 5000!
Posts: 5497
Joined: 19 Jan 2003, 13:58
Location: Tallinn

Post by Erki »

Kipun arvama et need arvud märgivad käiku millega kurvi läbida.
tarvvi
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Posts: 87
Joined: 12 Mar 2003, 16:15

Post by tarvvi »

heh.. miks sa seda kipud arvama? oleneb juhist ... need võivad olla nii käigud kui ka raskusastmed
Erki
Kiddo soon 5000!
Posts: 5497
Joined: 19 Jan 2003, 13:58
Location: Tallinn

Post by Erki »

Raskusastet sõnastaks mina endale, et mida suurem see on seda ettevaatlikum tuleks seal olla.
tarvvi
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Posts: 87
Joined: 12 Mar 2003, 16:15

Post by tarvvi »

nojah.. arvatavasti 8)
Erki
Kiddo soon 5000!
Posts: 5497
Joined: 19 Jan 2003, 13:58
Location: Tallinn

Post by Erki »

Aga minu loogika ütleb et mida ettevaatlikum seal oled seda aeglasemalt sa seal sõidad ja selline süsteem ei ütleks (mulle :oops:) eriti kurvi kuju kohta. Kuigi jah, antud oli väike legendi jupp ja seal võis muidugi enamat kirjas olla.
favoriit
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Posts: 89
Joined: 03 Apr 2003, 10:01
Location: Tallinn

Re: Eestikeelne legend seletatud?

Post by favoriit »

Toomas wrote:Kust võiks leida eestikeelse legendi tähiste/sümbolite seletusi? 30 P2 10 P4 neg. 10TV1? Inglise, rootsi jms keelseid on leida aga eestikeelseid mitte.
30 meetri pärast kurv paremale(kõige lihtsam seletusele 2 on kella järgi võttes kella kahe peal)siis kümne meetri pärast parem neli(kellal nelja peal)negatiivne tähendab seda et tee kaldub väljapoole,edasi kümne meetripärast trampliin(hüpe)koos kerge vasaku kurviga(kell 11tunni peal).Loomulikult ei ole autos tundidest mingit juttu.Kaardilugeja ütleb selle jutu nii``kolmkümmend parem kaks,kümme parem neli negatiivne,kümme trampliin vasaku ühega.
Everything is possible in this buisness(M.Grönholm)
Toomas
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Posts: 59
Joined: 13 Feb 2003, 21:10
Location: Tallinn

Post by Toomas »

Nagu ma aru saan, kasutatakse erinevaid süsteeme ja tähiseid (vrdl nt. http://www.rallynews.net/notes/index.htm). Minu üks eesmärk oleks tegelikult aru saada rahvarallil kasutatavast legendist (kust oli ka väike näide võetud). Ja oleks ju tore kui kuskil oleks neid mõisteid, lühendeid ja tähistusi seletatud. Ehk oleks mõnel veel kasu.
Mr. Parki koolitusele nagu sellepärast trügima päris ei hakanud :)
Nitro
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Posts: 38
Joined: 02 Apr 2003, 17:04
Location: tallinn

Post by Nitro »

hee...vot favoriidi legend on hästi loetud. jah see oleneb täiesti juhist kuda talle meeldib sõita kas käigu järgi või kurvi raskusastme järgi.
kipubki nii olema et kiiremate autodega jõuabki ainult legendi käikude järgi lugeda, muidu läheb veic kiirex....
Kristo
---
---
Posts: 3475
Joined: 15 Jan 2003, 12:16
Location: Everywhere
Contact:

Post by Kristo »

Kurvi tähistavate numbrite jaoks üsna mitu tähendust, alates käigust ja lõpetades tõepoolest enam-vähem kelllaosuti näiduga.

http://www.rallifoorum.ee/index.php?go= ... ile&id=203

Siin üks leht veidi sota-puta legendi, 2002 Vasalemma katsest, äkki keegi viitsib veel oma legendist siia näidise visata ja siis oleks veidi lihtsam ka seletusi anda ja süsteeme võrrelda?
Kasuta ikka turvavööd ka!
tarvo
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Posts: 95
Joined: 18 Feb 2003, 11:10

Post by tarvo »

kui ma nüid õieti mäletan on see legend tartu rahvarallilt ja seal jah kella järgi oli korraldaja poolt kirjutatud, kusjuures päris hea oli selle järgi sõita. kui ma üles leian võin eelmise aasta suveralli vasalemma katse (4km) üles visata kuhugi (läbijalutades kirjutasin)
Tarvo
umm
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 673
Joined: 16 Feb 2003, 13:31
Location: Tallinn

Post by umm »

To Carlos: kui tegu on eelmise aasta Vasalemmaga, siis mulle tundub, et teil kiired kurvid on suur number ja aeglased väiksem? Või ma eksin. Kuskil peaks olema endagi kirjutatud sama rada, vaatan, äkki leian, siis oleks sama katse algus võrreldav?
Kristo
---
---
Posts: 3475
Joined: 15 Jan 2003, 12:16
Location: Everywhere
Contact:

Post by Kristo »

Nii on. Kiiremad on suurema numbriga.
Kasuta ikka turvavööd ka!
umm
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 673
Joined: 16 Feb 2003, 13:31
Location: Tallinn

Post by umm »

Mnjah, ükskord tuleks legendid ära vahetada, ja siis aja peale sõita, rahval oleks mida vaadata - kiirest tullakse teine käik põhjas ning kellad ripakil ja aeglasse väänatakse nii, et võsa käib kahte lehte :)
Kristo
---
---
Posts: 3475
Joined: 15 Jan 2003, 12:16
Location: Everywhere
Contact:

Post by Kristo »

Siis vana hea kaardilugeja trikk tuleb appi, et enne aeglast viskad legendi maha ja paned käed aegsasti vastu lage :D
Kasuta ikka turvavööd ka!
umm
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 673
Joined: 16 Feb 2003, 13:31
Location: Tallinn

Post by umm »

esimese poolega olen nõus, mis selle legendiga enam teha, aga käsa vasta lage ma küll ei paneks, krt kui lappama läheb, siis oht et käsi rullumise ajal katuseserva ja maa vahele jääb :(
Millsi Pillilt tuleks õppust võtta ja käed oma suurma varanduse juurde viia :)
Ristis hambad annavad natuke ilmet juurde :?
Kristo
---
---
Posts: 3475
Joined: 15 Jan 2003, 12:16
Location: Everywhere
Contact:

Post by Kristo »

Nicky Grist pani alati käed vastu lage. Samas Aleksander Käol Portugali MM-etapi eelsest testist kurvad kogemused sellega seoses. Sõrm vist jäi lae ja puuri vahele.
Kasuta ikka turvavööd ka!
dfg
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 171
Joined: 23 Sep 2003, 18:41
Location: Tallinn

Post by dfg »

kui siin on 30 P2 10 P4 neg. 10TV1

sellest saan ma aru,et 30 P2 aga 10 P4... paneks sellise asja kirja

....30 P2 ja P4 Sest suureml osal on need kaugused nagunii u silma järgi paika pandud. Tripi ei ole selliseks asjaks ju vaja. Kui on mingi pikk sirge,kus pole silmal yhestki tugipunktist kinni haarata,et kus u võiks olla see mahapööre vms, siis peaks olema see kaugus täpsemalt paigas. Aga kui on mingi kiire metsavahel tulek ..: P2 150 TV1 100 V2 30P2! Sellise rea loed veel normaalselt ...aga vahest läheb kaardilugejal nagunii kohutavalt kiireks ja legendi mingi liigset iformatsiooni panna pole mõtet. Enese jaoks võib ju panna ,aga kõike nagunii lugeda pole vaja. ja kui juht kuuleb 30 P2 ja P4 ,siis sellest peaks piisama :) ja sel 10 m ei ole vajadust...

rahvarallist legendist ei tea kahjuks absoluutselt mitte midagi.
Post Reply