Eestikeelne legend seletatud?

muud huvitavad teemad

Moderaatorid: Jaanus, Sport

Driver1
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 165
Liitunud: 27 Aug 2003, 14:06
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Driver1 »

Kui kuulata eesti kaardilugeja tööd ja kui kuulata prantsuse rahvustest kaardilugejat siis võime järeldada, et eesti kaardilugejal jääb sõnade vahele ruumi,aga prantslane seletab kogu aeg vahet pidamatta,niiet prantslastel on suhteliselt raskem s6ita,aga s6itmis keel on nende oma teha.
alex

Postitus Postitas alex »

Nagu juba ennegi öeldud, on igal juhil kiiruslegend vägagi erinev, mõned kirjutavad sisse ka väga palju lisajuttu selle kohta, mis ohud ähvardavad sind kraavis või põllul, teised aga ei kirjuta midagi liigset, arvestades et sõit on ja jääb ainult teele.
Driver1
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 165
Liitunud: 27 Aug 2003, 14:06
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Driver1 »

Aga kindlasti on ka probleemiks ka enda emakeele sõnade pikkus.
Rasmus
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 841
Liitunud: 11 Sept 2003, 09:16
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Rasmus »

põhimõtteliselt- vahet pole mida sa sinna kirja lased panna, pea asi et kaardilugeja sulle vajaliku infi õieti ette loeb. ja nendest nn distansidest. need meetrid ei pea olema üldsegi mitte nii täpsed, tähtis on see, kui kiiresti see lõik läbitakse. ehk siis 10 legendis võib vabalt ka 25m olla, aga kuna see lõik läbitakse kiirelt, siis see 10 annab asjast täpsema ülevaate-pidurdusmaa on lühem näiteks. sellise legendi koosamiseks on vaja kas kõvasti kogemust, või siis tuleb see "hoo" pealt koostada (see on üks paljudest legendi variantides millega mina olen kokku puutunud). mõni jälle tahab et kõik pandaks trip meteri järgi kirja, palun väga, ka nii võib.
alex

Postitus Postitas alex »

rasmusv kirjutas:need meetrid ei pea olema üldsegi mitte nii täpsed
Eks iga sõitja kirjutab oma legendi erinevalt, aga meetrid on vägagi tähtsad ja seda eriti näiteks lõuna eestis, kus on trampa trampa järgi ja kui sa ikka väga täpselt ei tea, kui palju sul peale hüpet maad on, võib sõit väga valusalt lõppeda.
Tährik
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 47
Liitunud: 30 Okt 2003, 18:34
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Tährik »

Lõuna eestis olgu kõige muuga kuidas on aga okse kotid võiksid nii mõnelgi mehel kaasas olla....
alex

Postitus Postitas alex »

Tährik kirjutas:Lõuna eestis olgu kõige muuga kuidas on aga okse kotid võiksid nii mõnelgi mehel kaasas olla....


:silly: küll see võib olla kohutav, kui süda pahaks läheb, eriti veel, kui autol on totaalne amordipuudus ja sumbutaja on suunatud salongi. Aga nali naljaks... tean et see on päris mitmel kaardilugejal probleemiks... ja just legendi kirjutamise ajal.
Djb
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 353
Liitunud: 20 Nov 2003, 17:36
Asukoht: Pärnumaa

Postitus Postitas Djb »

Olen kuulnud et Duval sõidab kurvi kiiruse järgi :roll:
:evil: B - group - too fast to race:evil:
alex

Postitus Postitas alex »

Djb kirjutas:Olen kuulnud et Duval sõidab kurvi kiiruse järgi :roll:
kuda selline legend välja näeb?
Optik
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1148
Liitunud: 21 Veebr 2003, 21:40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Optik »

Djb kirjutas:Olen kuulnud et Duval sõidab kurvi kiiruse järgi :roll:
Pressiteade: Duval katkestas spidomeetri rikke tõttu :P
nopea kun norsu
Antilera
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1069
Liitunud: 25 Jaan 2004, 21:11
Asukoht: Võru

nii ja naa

Postitus Postitas Antilera »

jajah. tegelikult on nii, et on mingid põhitõed ja kirjutamata reeglid millest ja kuidas legend koosneb aga tegelikult see ikka väga individuaalne asi. kellel tähendab kurvi järgne nr. käiku kellel raskusastet, kellel kella suunda jne. üpris asjaliku ettekujutuse saab ka rauam-poomi kodukalt. www.rauam-poom.ee seal on ka klipp kuidas seda loetakse ja seletus legendist.
Vasta