Mis seob Sind ralliga?

muud huvitavad teemad

Moderaatorid: Jaanus, Sport

zazimees
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 1
Liitunud: 31 Mär 2003, 22:12

Postitus Postitas zazimees »

Tähendab mul see alles siuke viimase aja meelelahutus, sõidan sapakarallit(1.aasta).Autod on koguaeg huvitand. rallidel olen vähe käind a seeaasta tahaks soome minna.
veokamees
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 137
Liitunud: 17 Veebr 2003, 16:48
Asukoht: Võrumaa

Postitus Postitas veokamees »

Eesti rallit olen jälginud juba poisikesepõlvest. Wrc vastu tekkis suurem huvi siis kui Markko maailmas tegusid hakkas tegema. Ise sõidan viiendat aastat krossi ja üritan ka edasi sõita. See on nagu haigus kui juba alustanud oled siis ilma ei saa.
KAIKUL
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1031
Liitunud: 31 Mär 2003, 08:32
Asukoht: Mustamäe

Postitus Postitas KAIKUL »

Minu rallipisik on tulnud isa poolt, kes on ka rallit sõitnud ja sai poisikesena kaasas käidud ja hiljem ka mehhaanikuna aidatud rallidel, ise ka jää ja lumerajavõistlustest osa võetud ja noorterallisid kaasa sõidetud, aga kahjuks nõuab see ala natuke liiga palju finantsi, mistõttu tuli kõrvale tõmmata. Aga nüüd saan oma närvikõdi kätte väikevennale mehhaanikuna ringrajal kaasa elades.
Ants
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 151
Liitunud: 12 Apr 2003, 00:31
Asukoht: Läänemaa

Postitus Postitas Ants »

No kuna ma ennast siin registreerisin, põhjus - AO-s on vaikus, siis püüan ka mõne sõna sekka öelda. Tegelikult olen ma ainult pealtvaataja olnud ja üsna pikka aega juba. Vene ajal sai ikka kõik rallid ja rallikrossid läbi käidud, kuskil keldris on vist veel hunnik plakateid alles. Minek oli siis ikka tõsine, õhtul minema, öösel sõitsime mõned katsed läbi ja jäime huvitavasse kohta pidama, hommikul pandi ju rada kinni. Selle aja jooksul on ikka üsna palju nähtud ja õigel ajal õiges kohas oldud. Mõnikord sai ka Kalju Märtinil külas käidud, ainuke väike tutvus rallisõitjatega. Siis olin alles üsna poisike, aga vanemad autojuhid tundsid Kaljut hästi ja kuna meil kõigil oli ühine rallihuvi olin mina ka seal pundis! Viimasel ajal on huvi piirdunud rohkem interneti ja televisiooniga, kuigi E.O.S - il olen seni käinud, kunagine kodukant ikkagi, Tallinna ralli läheb ka lähedalt mööda, paar katset ikka vaatan ära. No ja viimased aastad on ka üks väike kohustus - Valge Daami julgestus. See nagu rohkem vastik töö (on ju "igasuguseid" seal liikumas, enamus siiski arusaajad), kuigi midagi ikka näeb ka. Aitab vist küll selleks korraks, vaja veel tööd ka teha!
tyyp
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 230
Liitunud: 01 Mär 2003, 08:03

Postitus Postitas tyyp »

Ei julge ennast täiesti rallifänniks nimetadagi. Alles 2002. aasta algusest jälgin rallit tõsisemalt, peamiselt interneti vahendusel. Kohal olen seni käinud ainult ühel rallil: EOS 2002. Sügavamalt uurin WRC rallisid, Eesti kohalikke rohkem nii poole kõrvaga. 90-ndatel (kui olin alles poisike, nüüdki alles 18) teadsin ainult, et on olemas sellised mehed nagu McRae, Sainz, Auriol, Mäkinen, Kankunen ja veel mõned ning Eesti sõitjatestki mäletan vaid vaid Raidamit ja hilisemast ajast muidugi Märtinit. Vott:)
Kiirem, kui kunagi varem
eix
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1573
Liitunud: 08 Mai 2003, 18:26
Asukoht: Rakvere

Postitus Postitas eix »

Hakkasin WRC-d jälgima siis,kui Mäkinen hakkas mehetegusid tegema.Sealt see pisik ja huvi kasvama hakkasid.Ja loomulikult nüüd kui oma mees mehetegusid teeb on see pisik kasvanud selliseks,et neelan ahnelt kõike mis puudutab WRC-d ja ka kodust järelkasvu.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Olen rallit teadlikult jälginud nüüd juba kuskil 13 aastat. Eesti rallisid käinud vaatamas juba 80-ndate keskel, kui isa sõitis. Siis olid peamiselt öö rallid ning ema võttis meid lapsi kaasa, et isale öösel raja kõrvale kaasa elama minna kuigi pahatihti sai seal magama jäädud. No ei jaksanud 7 aastase poisikesena kell kolm öösel üleval olla. Kuid hilisemast ajast on käidud alates 1994-ndast aastast praktiliselt kõiki Eesti rallisid vaatamas käidud ja lisaks viiel korral ka Soomes. Esimene kord oli 1998, kus terve ralli ajal nägime peale enda pundi veel kahte Eesti gruppi ja soomlased nähes Eesti lippu karjusid "Erki voita!" ning Märtinist ei teadnud seal keegi veel miskit. Kahjuks ei ole veel sportrallit ise sõitma saanud (kuid igal juhul on see üheks eesmärgiks, mis peab oma elu jooksul ära tegema). Eelmine aasta sai rahvarllil kätt proovitud. Igal juhul on ralli puhul tegemist alaga, mida jälgin spordist ainukesena (nojah, vormelit piilun ka vahel, kuid see ei tõmba nii nagu ralli).
siilikärss
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 47
Liitunud: 14 Mai 2003, 20:17
Asukoht: Tartu linn

Postitus Postitas siilikärss »

No minu rallihuvi ilmselt tekkis juba poisikesena,veel vanal hallil veneajal,kui isa ikka mind kaasa vedas vaatama rallisid Lõuna-Eesti teedele.Ei teagi miks,aga eriti on sellest ajast meeles Karilatsi katse....
Vahepeal oleks nagu auk,st.et ei mäleta,et oleks väga kõva jälgija olnud.Aga jälle suurem huvi tekkis siis kui alustas oma rallisõitja karjääri Lada 08-ga MARKKO MÄRTIN! Tundus,et seda poissi tasub jälgida....ja tunne ei ole petnud mind!
Tegelikult olen ka mõelnud,et minu rallihuvi on ilmselt sellest,et hea meelega oleks ise seal autoroolis....aga pole selliseid rahalisi võimalusi olnud ja nii ma siis elangi Markkole ja teistele headele sõitjatele kaasa....Tore oleks kunagi kasvõi kaarti lugeda,nagu foorumi algataja Carlos....noh,eks elu näita.
Cosworth
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 127
Liitunud: 06 Juun 2003, 17:55
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Cosworth »

alles eelmise aastal hakkasin ikka tõsiseks rallifänniks. vaatan nyyd igat rallit internetist ja muidugi tahaks koha peale minna, aga sõbrad eriti ei huvitu sellest. :( keegi perekonnas rallisõitja ei ole. aga juba väiksest peale tahtsin saada kas rallisõitjaks või ... . isegi ei tea kuidas see rallisõit meeldima hakkas. MM tõusul olen ikka silma peal hoidnud peale seda, kui ta akropolise rallil kunagi corollaga 5. tuli(kui mälu ei peta)

tahaks isegi kunagi ralliautos sõita ja ka roolis olla! :D
Erki
Kiddo soon 5000!
Postitusi: 5497
Liitunud: 19 Jaan 2003, 13:58
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Erki »

Kes ei tahaks :)
gaas on endiselt laiffi
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 12
Kontakt:

Postitus Postitas Kolin »

Otseselt ma ralliga seotud ei ole. Hakkasin Rallit jälgima aktiivselt siis kui Eesti televisoon tegi iga etappi järel kolmapäevati rallist kokkuvõtte ja jälgin siiamaani. Muidugi neti püsiühendus on nüüd jälgimise ja uudiste kätte saadavuse palju lihtsamaks ja mugavameks teinud ja seda tänu Rallifoorumi tekkele
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
nimh
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1195
Liitunud: 12 Mär 2003, 11:58
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas nimh »

Rallihuvi tekkis seoses Markko Märtini esiletõusuga, varem jäi see ikka Vormel Ühe kõrval tahaplaanile.
Aastal kaks tuhat kuuskümmend
saab teoks see, millest puudust tunti,
piloodid nr. 1 ja 2 taevastel radadel
viimaks üksteiselt mõõtu võtavad,
ja käia lasevad sellisel võitlusvaimul,
mida pole aegadest saati nähtud
minna
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 44
Liitunud: 14 Juul 2003, 12:22
Asukoht: tartu

Postitus Postitas minna »

minus tekitas rallihuvi vanaisa. tema vedas mind ja teisi lapselapsi muudkui krossidele. raja ääres oli sõpradega tore vestelda ja samas suurte silmadega jälgida kihutavaid autosid!
ja hetkel on boyfriend see, kelle suure autospordi armastuse tõttu olen "sunnitud" antud teemaga kursis olema :)
Boink
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 445
Liitunud: 12 Juul 2003, 23:28
Asukoht: Eestimaa

Vastan

Postitus Postitas Boink »

ma üldiselt fännan üldse motorsporti!
RudiTurbo
F1 ekspert
Postitusi: 1352
Liitunud: 09 Mai 2003, 23:42
Asukoht: Paldiski

Postitus Postitas RudiTurbo »

Kui hakata mõtlema siis olen ralliga päris seotud juba lapsepõlvest, tegelikult rohkem üldse motospordiga, sest rallit akkasin siis jälgima kui Märtin sinna jõudis ja see oli siis minu jaox täitsa ootamatu, et mingi eestlane kuskil ralli MM-il.Minu lapsepõlve seos motospordiga on vist palju tänu minu isale, kuna ta sõitis ise kunagi sikliga ja käis isegi võistlustel ja ta oli tõsine M.Schumacheri fänn tänu millele hakkasin ka mina vormeli fänniks ja kunagi sain sünnipäevaks ka kardi.Ja Eesti ralliga olen ka olnud seotud juba lapsepõlves, olen sündinud ju Vasalemmas.Vasalemmas ju Eesti üks kuulsamaid ralliradu.
<Gener_AL> what was the name of that rally driver early nineties juhan kankernaun ... he was an awsome driver ...
www.liveforspeed.net
RudiTurbo
F1 ekspert
Postitusi: 1352
Liitunud: 09 Mai 2003, 23:42
Asukoht: Paldiski

Postitus Postitas RudiTurbo »

a ja praegusel hetkel elab minu vanaema Keila metsas, kus lähedal on siklite krossirada.
<Gener_AL> what was the name of that rally driver early nineties juhan kankernaun ... he was an awsome driver ...
www.liveforspeed.net
Tan
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 626
Liitunud: 24 Mär 2003, 22:32
Asukoht: Saue

Postitus Postitas Tan »

Vasalemmas ikka rallikrossirada mitte rallirada :D , kuigi jah on seda ju aastaid kasutatud ka "Tallinna rallidel" kiiruskatsena.
Erki
Kiddo soon 5000!
Postitusi: 5497
Liitunud: 19 Jaan 2003, 13:58
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Erki »

Ma ei näe üldse vahet rallikrossil ja rallil :oops: Minumeelest rallikrossis polda mitmekesi rajal. Või ollakse? Kas see pole mitte autokross kus mitmekesi ollakse?
gaas on endiselt laiffi
Sparco
Hooaja Kaval Ants
Hooaja Kaval Ants
Postitusi: 1232
Liitunud: 28 Veebr 2003, 14:23
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Sparco »

Erki sa teed nalja või tõesti ei tea?????????????????ok kui ei tea siis-ka rallikrossis ollakse mitmekeisti rajal ja võisteldaxe selle peale kes esimesena finiši joone yletab...........a ma arvan et sa ajasid rallisprindiga segamini kus ollakse rajal yksaaval ja võrreldaxe aegu......vutt..
Erki
Kiddo soon 5000!
Postitusi: 5497
Liitunud: 19 Jaan 2003, 13:58
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Erki »

Eieieieieiei
Ma tean mis asi on rallisprint väga häste. A.G.A. nt. rally.ee-s on kaks alajaotust: autokross ja rallikross. No rallikrossi kohta pole sealt palju uurind aga olen näind seal piltidelt et autokrossis olakse mitmekesti rajal. Niiet mis vahet on rallikrossil ja autokrossil? Polegi vahet ja et on mingi kala neil sees seal or what?
gaas on endiselt laiffi
Vasta