Mis seob Sind ralliga?

muud huvitavad teemad

Moderators: Jaanus, Sport

trumm
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 556
Joined: 11 Feb 2003, 00:49

Post by trumm »

Mis mind ralliga seob?
Kõik algas umbe kümmekond aastat tagasi. Mul parima sõbra isa oli endine Nliidu sõitja( tegelikult kaardilugeja rollis), aga toona juba lõpetanud ning ise Võrus rallisid korraldas ning meid poisikesi alati hea meelega kaasa võttis. Sealt kõik alguse saigi.
Nüüd siis olen ise sellest ajast peale rallikohtunik ja ei teagi kui palju neid rallisid siin Eestis nüüd tehtud on. Praeguseks on meil noortest kuttidest kõva punt koos ja peaaegu igale Eesti etapile kutsutakse tööd tegema. Asi ei piirdu ainult ralliga, oleme ka rahvarallisid teinud, autokrosse, sprinte jne.
Kõik teevad oma tööd väga hästi ja teevad seda suurest huvist rallispordi vastu, sest rikkaks sele tööga nüüd küll ei saa, kui huvi ei ole siis pole kla mõtet seda teha.
Suur unistus oleks ise ka kunagi kaardilugeja tööd proovida.
Muide see sama sõber praegu jätkabki "peretraditsioone" ning tegi tebüüdi kaardilugejana eelmine aasta ning kohe tuli ka Eesti meistritiitel klassis E7.
Selline siis minu story!!!
jaanp
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Posts: 8
Joined: 26 Jan 2004, 20:19
Location: Harjumaa

Post by jaanp »

see vist jah nagu haigus: korra proovinud ja ei saa enam lahti (mind tõmmati kunagi purjejahi meeskonnast rahvarallile kaardilugejaks (oskasin aega arvutada, kuna jagasin seda va tüürimehevärki :) ). ei saanudki peale esimest võistlust enam purjejahile tagasi: järgmine rahvaralli tuli peale ... . olen ise ka rahvarallisid korraldanud (vene ajal), autoga orienteerunud ja sportrallitki nuusutanud (nii piloodi kui kaardilugejana). siis 1985 sai nagu asi otsa ja ... nüüd panen aga jälle pihta (sukka enam ei näe kududa, mis siis muud kui kaarti lugema). asi hoopis vingem kui enne (nüüd astuvad autod ikka kõbusamalt edasi) ja mind jälle täielikult endasse imenud.
siit moraal: SEE ON RAVIMATU HAIGUS! :)))
Erki
Kiddo soon 5000!
Posts: 5497
Joined: 19 Jan 2003, 13:58
Location: Tallinn

Post by Erki »

jaanp wrote:siit moraal: SEE ON RAVIMATU HAIGUS! :)))
Ja meil kellelgi pole selle vastu midagi!!! (kuni see meie rahakotile mõjuma hakkab :roll: :) )
gaas on endiselt laiffi
fännid
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Posts: 11
Joined: 12 Jan 2004, 13:02
Location: tartu

Post by fännid »

Ralli pisik sai alguse vanematelt. Suurel sovhoosi ajal käidi ikka Rallidel lausa IKARUS bussiga ja ööbiti telkides. Sai käidud kõikidel Vasalemma krossidel rahvaga. Olin siis veel alla 10 vana. Aga ise sai sõidetud karti mingi 2 aastat.Nüüd omaperega ikka rallide ja krosside fänn jua eks ika see tehnika pisik on kah sees.
RS
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Posts: 48
Joined: 14 Apr 2003, 13:25
Location: Tallinn

Post by RS »

Nii, et mis mind siis seob ralliga? Vot ei saa aru sellest, ilmselt on tegu mingisuguse ravimatu haigusega. Üldiselt niikaua, kui mu peakolu midagi mäletab, on nagu alati kusagil võsas oldud ja mingit üritust vaadatud, kus mootorid mürisevad. Unustamatu mälestuse on jätnud ka kastorka lõhn, mida siiani meenutan...
Autoralli aga on hoopis nähtus omaette. Kindlasti on sellele andnud tõuke eestlased MM-l. Sellest ajast, kui ise load kätte sain, pole vist ükski Eesti ralli vahele jäänud, siiani küll vaatajana. See on nagu haigus, millest kõik paraku aru ei saa. Raja ääres seistes see tolm, kütuse lõhn....***** ikka vägev on. Kui tükk aega rallit ei näe, siis selline peedi tunne tuleb peale :(
Nüüd siis sai mõõt täis ja sai otsustatud ka ise kätt proovida. Urmo ka natuke nagu omakülamees ja tegi kõva ajupesu meile selles suhtes :twisted: Ütles, et muud võimalust lihtsalt ei olegi :shock: Kogusime siis sõbraga oma viimase raha kokku ja ostsime omale ka auto. Aasta oleme nüüd Rahvarallit sõitnud. Ja nüüd on ikka täitsa per...s, enam ei ole ööd ega päeva, kui ei mõtle auto ehitamise ja sõitmise peale. Kogu suguvõsa on ka juba aktsioonis, isegi vanaema ronis juba raja äärde vaatama ja hiljem sõimas näo täis, kui kuulis, et mõned katsed tagasi katkestasime :)) Nüüd aga veedame ööd ja päevad garaazis, isad ja muud velled on ka meie auto kallal, kõigil on antud näpp - käsi - ja kõik muu ka sellele alale. Naistega on muidugi oma teema aga õnneks hakkab juba positiivses suunas looma :)) Nüüd aga kindel plaan, kui veel midagi leiame, mida rahaks kannatab teha, sügisepoole äkki hea õnne korral ka sportralli ära proovida...
Vot selline lugu. Ise ka ei saa enam aru :))
Äkki hakkan millagi ka kiiresti sõitma :p
alex

Post by alex »

Kogu suguvõsa on ka juba aktsioonis, isegi vanaema ronis juba raja äärde vaatama ja hiljem sõimas näo täis, kui kuulis, et mõned katsed tagasi katkestasime :))
:D :D :D tõeline ralliperekond.... äge
Antilera
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1069
Joined: 25 Jan 2004, 21:11
Location: Võru

hobi

Post by Antilera »

seda on huvitav jah meenutada kuidas ja millal. mis seob? no eks see miski kusagil sees mis juba päris nooruses kirkus bagikrossidele, rallidele, ja motokrossidele. Praegu aktiivselt seotud kohtunikutööga eesti rallidel. Meil jah nagu Trumm eespool rääkis huvitav ja teotahteline litsenseeritud kohtunikebrigaad noortest. eelmisel aastal kutsuti tööle nii mõnelegi rallile (tartu talv, e.o.s, lõuna-eesti, rakvere, tallinn). tehtud on nii krosse rahvarallisid kui rallisid. oleme ka kaks korda finissijoonel kivi saanud. üks kivi jooksis Ahu ratta alt teagonaalis küljeaknast sisse ja maandus tagumisel istmel (oli paras napikas). Loomulikult seob ka suur huvi markko vastu sest seda meest on jälgitud juba sellest ajast kui ta lõuna-eestis ralliteed alustas. oi jah sellest kõigest võikski ju jutustama jääma.
Evo

;)

Post by Evo »

Mehaanik olen 8)
eq
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Posts: 78
Joined: 14 Mar 2004, 00:47

Post by eq »

Äkki need, kes otseselt raja peal tegusid teevad, kribavad siia, mis autospordi alaga täpsemalt, mis autoga ja kui tulemusi on, võib ka neid mainida. Isegi oma nime võib panna :lol:
timps
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Posts: 3
Joined: 12 Aug 2004, 21:10
Location: rakvere
Contact:

Post by timps »

njah mind seob see et mul isa sõidab rallit ja kui ta veeel varem ei sõitnud sis tal sõbrad ja tuttavad sõitsid ja sis hakkasime pidevalt rallidel käima ja nyyd ostis endale ka auuto ja hakkas sõitma jääme põnevusega viru rallit ootama et jälle kaasa elada saaks
erkihps
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Posts: 31
Joined: 19 Aug 2004, 10:41
Location: Haapsalu

Post by erkihps »

ralli on mind eluaeg huvitanud...asi sai vist alguse mu vanaisast, kes sõitis omal ajal mossede ja muude sääraste autodega rallit, seejärel hakkas mu isa vanaisa jälgedes käima, alustas ta vist kardisõiduga ning läks üle rallimasinate peale, varsti hakkas isa hoopiski mehhaanikuks, ja kuni tänaseni on isa olnud mehhaanik näiteks margus murakal, dmitri mälsonil ja paljudel paljudel teistelgi, on ehitanud märtini autot kui ta veel eestis sõitis, töötas Cueks racingus.... praegu töötab ta rain kallaste alluvuses..
nii et jah, minu unistus on kaa saada rallisõitjaks aga ma arvan et rahalised probleemid seda ei luba:P
djmaddog
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Posts: 70
Joined: 26 Dec 2003, 17:12
Location: Tartu

Post by djmaddog »

Ise ma küll pole saanud ralliautosse istuda ega sõita, aga ma lihtsalt armastan rallit.Lausa uskumatu on vaadata kuidas need mehed sõidavad nii kiiresti nendel kitsastel teedel :lol:
RIP Michael Park
meelis872
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Posts: 19
Joined: 13 Jun 2005, 16:00

Post by meelis872 »

mis seob mind ralliga? otseselt ralliga ei seo mind miski...aga natuke olen seotud ringrajaga...nimelt olen ringraja kohtunik.
RaitV

Post by RaitV »

mis mind ralliga seob seob see et isa tegeleb sellega ta on tehnilises komisjonis(kunagi oli mehaanik ka) ja mina ise ka vaikselt seal kõrval aga ise olen kaks talve karikaid noppinud jääradadel ja nüüd suvel autol torud sisse ja rallisprinte sõitma :D
Rometts
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Posts: 15
Joined: 10 Nov 2003, 09:41

Rally

Post by Rometts »

Mind seob just isa kunagine krossi SAAB. Millega ta väga häid tulemusi ei saavutanud kui sealt siis see hakkas. Ükskord sai see auto ära proovitud ja kohe mulle teine Saab ostetud.
Esimene võistlus auto oli saab 900 kui oli tunda et jääb raskeks minusugusel noorel. Siis tuli osta kõige väiksem ja hea jaapanlane HONDA Crx.
Selle Crxiga sõitsin eelmine aasta: *Jäärada *Rahvarallit ( J16 III koht )*Jaanimäe karika sarja ( J16 III koht ).
See aasta olen siis asja märksa kõvemini võtnud ja sai soetatud teine crx milest ehitas RALLIKROSSI auto...
See aasta sõidab igat sarja natuke ja mõnda võtab ka natuke tõsisemalt:
*Rallikross *Rallisprint *Ringrada *Rahvaralli *Jaanimäe rallisprint *Aasta alguses ka jäärada
Autosport on mind juba ammusest väga huvitanud ja hakkab aina rohkem meeldima !!!
Honda-Racing
kala
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 574
Joined: 12 Mar 2004, 08:59
Contact:

Post by kala »

mina olen siis see "traditsioone" jätkav kaardilugeja kellest eelpool kirjutaja Trumm juba mainis, seega pikemalt midagi vist ei lisagi...
papa selle pisiku on sisse süstinud, enam lahti ei saa :twisted:
differ1
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Posts: 5
Joined: 16 Jun 2005, 13:57

Post by differ1 »

Esimene samm autospordi suunas sai astutud siis kui tuli mõte, et võiks tööle panna vana garaažis vedeleva lada. Olin siis 11 aastane. Isa pani masinal mootori kokku ja nii ma hakkasingi põldude vahel kärutama. Nii kestis see asi mbes neli ja pool aastat kui tuli mõte, et võiks võistlustele minna. Nii võtsingi osa Jaanimäe Ringi noorte rallisprindist. Seal sai aga selgeks, et originaal ladaga nagu eriti kaugele ei jõua. 2004 aasta Oktoobris ostsime Honda CRX-i ja hakkasime seda ehitama. Esimest korda jõudis auto rajale 2005 aasta veebruaris. Sellest ajast peale tegelen autospordiga tõsisemalt.
Auosport on ikkagi karm nähtus...annad sõime, võtab käe ja kõik mis selle käe otsas on:)
sniper
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Posts: 1
Joined: 27 Oct 2005, 16:30

Post by sniper »

ma ei tea miks ralli mulle väga meeldib ei teagi kas isa või vanaisa rallit sõitnud on. Aga kui rallit telekast vaatan mõtlen et ma olen neist kõigist parem kuid vaevalt...:) kuid rallisõitjaks on raske saada sest seda raha ple kuskilt võtta:(
:D
krizzka
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Posts: 34
Joined: 24 Aug 2005, 12:36

Post by krizzka »

tere
Last edited by krizzka on 08 Jul 2008, 14:11, edited 3 times in total.
Mask
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 563
Joined: 19 Sep 2005, 20:02

Post by Mask »

Mina suur ralli ja spordifänn ültse,eks see mind seobki!
Post Reply