Hooaeg 2015

maailma populaarseim mootorispordiala

Moderaatorid: Jaanus, Erki, RudiTurbo, mrali, nimh, Frank

Vasta
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Hooaeg 2015

Postitus Postitas soca »

Ei tea jah, ikka hulgi ikka hulgi, sest ei kusagilt järsku see uudis tuli.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
hull
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 717
Liitunud: 06 Aug 2005, 12:42
Asukoht: tallinn
Has thanked: 2
Kontakt:

Re: Hooaeg 2015

Postitus Postitas hull »

Seal kus lõppeb asfalt....
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaeg 2015

Postitus Postitas jens »

Button tegi minu arust üsna tugeva hooaja ning selles mõttes on tema jätkamine üsna õigustatud. Seevastu Magnussen oma debüütsõidu 2. kohale ja veel paarile heale sõidule eriti midagi lisada ei suutnud - tundub pigem üsna Pérezi klassist sõitja. Arvestatava tõenäosusega võib see tähendada, et taanlase F1 karjäär ongi nüüd läbi saanud... Meenub Jan Magnussen, kes pidas Stewartis vastu küll peaaegu poolteist aastat, aga jah...

Näis, kas järgmine McLareni noorsõitja Vandoorne osutub neist kahest andekamaks - sai ta hakkama üsna tugeva hooajaga GP2-s.

Alonso vs Button. Alonso on juba kahel korral tugevad tiimikaaslased alistanud üsna selge vahega - Massa ja Räikkönen. Lisaks tasub meenutada, et enne 2005. aastat oli ka Fisichella väga kõrgelt hinnatud. Näis, mida Button suudab - tema reputatsioon on ilmselgelt nüüd kaalukausil nagu eelpoolmainitud sõitjatel. Erinevus seisneb seekord küll selles, et nüüd vahetab Alonso tiimi, mitte ei tule teised sõitjad uude keskkonda - näis, kas see midagi määrab. Teise vägeva ehk Hamiltoni vastu sai Button üsna 'ok'-lt hakkama.
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Hooaeg 2015

Postitus Postitas soca »

Ma ise oleks Magnusseni jätnud, arvan et Button sõidab maksimum 1-2 aastat ja siis lõpetab karjääri nagunii. No Magnussen jäeti kolmandaks sõitjaks selles mõttes saabki peale Buttoni lõpetamist uuesti proovida.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaeg 2015

Postitus Postitas jens »

soca kirjutas:Ma ise oleks Magnusseni jätnud, arvan et Button sõidab maksimum 1-2 aastat ja siis lõpetab karjääri nagunii. No Magnussen jäeti kolmandaks sõitjaks selles mõttes saabki peale Buttoni lõpetamist uuesti proovida.
1-2 aastaga liiguvad asjad F1-s päris kiiresti edasi. Siis on tõenäoliselt Vandoorne selleks, kes uksele koputab. Või veel keegi uuem.

Grosjeanil õnnestus küll pärast pausi tagasi tulla, aga selleks pidi ta GP2 sarja ülekaalukalt võitma veenmaks tiimibosse, et ta tõepoolest on potentsiaalselt hea sõitja.
raulito
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 843
Liitunud: 06 Jaan 2009, 23:49

Re: Hooaeg 2015

Postitus Postitas raulito »

Iseeneset olnuks loogilisem valik Magnussen kui Button aga huvitav on muidugi see et kaks kõige kogenenumat mees ühes tiimis. Kahe peale kokku osaletud ligi 600 etapil.
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaeg 2015

Postitus Postitas jens »

raulito kirjutas:Iseeneset olnuks loogilisem valik Magnussen kui Button aga huvitav on muidugi see et kaks kõige kogenenumat mees ühes tiimis. Kahe peale kokku osaletud ligi 600 etapil.
Ilmselt sai määravaks siin see, et hooaja lõpuks alistas Button Magnusseni üsna selge vahega. McLaren ise kõhkles valikuga üsna kaua ja ma arvan, et ideaalis nad eeldasid, et Kevin on piisavalt hea ja temale saab tuleviku ehitada, aga nii ei kukkunud välja. Hooaja alguses ja veel keskel ootasin Magnussenist üsna palju, aga lõpupoole hakkasin kahtlema, kui palju temas annet ikkagi tegelikult on. Ja lihtsalt hoida sõitjat sellepärast, et ta noor on, kuigi tulemusi ei too, pole ka mõtet. Red Bull teeb seda eriti karmilt - kes pole superstaar, saadetakse minema, kuigi näiteks Vergne on minu arust üsna hea (vähemalt tugev F1 keskmik).
Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaeg 2015

Postitus Postitas Frank »

soca kirjutas:Ma ise oleks Magnusseni jätnud, arvan et Button sõidab maksimum 1-2 aastat ja siis lõpetab karjääri nagunii. No Magnussen jäeti kolmandaks sõitjaks selles mõttes saabki peale Buttoni lõpetamist uuesti proovida.
Ei tohi unustada, et Alonso on Buttoniga samas vanuse klassis.
"Come on, you can see more than that"
mcwax

Re: Hooaeg 2015

Postitus Postitas mcwax »

raulito kirjutas:Iseeneset olnuks loogilisem valik Magnussen kui Button aga huvitav on muidugi see et kaks kõige kogenenumat mees ühes tiimis. Kahe peale kokku osaletud ligi 600 etapil.
Läbi hooaja teise poole siin olnud pidevalt kommentaarid sarnases stiilis, et Magnussen jääb ja Button läheb. Mina küll aru ei saa kust need jutud tulnud? Button oli sel hooajal Magnussenist üle igast asendist... ja pika puuga. Minuarust oleks olnud just ääretult ebaloogiline, kui hetkel oluliselt kõvem mees oleks minema saadetud ja aeglasem alles jäätud - seda enam, et vaevalt nüüd Magnusseni PR väärtus ka kõrgem on kui Buttonil.
Võidusõidu maailmas noori kõvasid mehi tuleb peale pidevalt - nagu juba mainitud siin eelpool. Selle paari aastaga, mis Button veel tegusid teeb, jõuab Magnussenile mitu asendajat peale kasvada (või suudab mees ise kiiremaks areneda).
Timur_P
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2853
Liitunud: 23 Okt 2011, 20:06
Asukoht: Siin

Re: Hooaeg 2015

Postitus Postitas Timur_P »

Mingi aeg käisid jutud, et Alonso tahtis teise masina rooli just Buttonit. Kuna McLarenis on 2015 aastal palju uut, siis tahtis ta, et tiimis oleks kaks kogenud sõitjat.
raulito
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 843
Liitunud: 06 Jaan 2009, 23:49

Re: Hooaeg 2015

Postitus Postitas raulito »

On Caterhami tuleviku kohta mingeid uudiseid ka olnud? Vimane uudis oli vist see et võivad kasutada 2014 aasta autot?
mrali
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5214
Liitunud: 21 Aug 2003, 11:41
Asukoht: Tallinn, Lääne-Eesti
Kontakt:

Re: Hooaeg 2015

Postitus Postitas mrali »

McLaren - njah, ikkagi vanakeste tiim ja see mulle ei istu - kuigi, Räikkönen tuleks neist vanakestest veel kõige esimesena, ilma mingi halastuseta minema lüüa F1-st - eks tema hoidmine mulle (ok, ega Räikkönen on mulle ka alati vastumeelseim F1 sõitja olnud) meenutab ainult s**a pilpal hoidmist. Veidi ikka tuleb meelde 2004-2005, kui Culte-Villekaid julmalt reanimeeriti.
mcwax

Re: Hooaeg 2015

Postitus Postitas mcwax »

Mulle jälle tundub täpselt vastupidi. "Vanad peerud" on iseloomuga. Uued poisid tulevad peale nagu mingid näotud võidusõidu PR robotid. Nii kehv kui näiteks Coulthrad ka oli, oli ka temas mingi... isiksus, iseloom. Rääkimata siis Alonsost, Räikonenist, Schumacherist, Buttonist, Webberist (varasema aja legende ei hakka üldse mainima).
Praegused "staarid" - Vettel, Rosberg, Ricciardo, Kvyat, Magnussen, jne ei tekita mitte mingit emotsiooni isiku tasemel. Võitis - jah tore; ei võitnud - jah tore.
Viimane selline "isiksus" kes edukalt F1'te sulandus oli minu meelest Hamilton.

Ok,ok - võibolla teen noortele meestele natuke liiga, ja peaks pisut aega andma neile atra seada. Aga mingi näitaja see siiski on, et näiteks Hamiltoni nägu-ja-tegu oli mulle selge juba peale esimest-teist etappi, kus ta sõitis. Aga näiteks Kvyat või Ricciardo... hoolimata sellest, et viimane võitis sel aastal 3 etappi ja näitaks Vettelile ikka väga konkreetselt koha kätte (au ja kuulsus talle selle eest), ei suuda ma hetkel meenutada, mis nägu see mees on...
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaeg 2015

Postitus Postitas jens »

Noorus vs vanadus. Ja muud kriteeriumid. Hehee.

Minu jaoks seisneb asi eelkõige sõitja kvaliteedis ja talendis. Ning ma usun, et ka tiimid jälgivad neid asju üsna teraselt. Meenutagem, et 2013 sõitis Button kõrval Pérez ja sel aastal Magnussen. Mõlemad noored saadeti minema ja Buttonit hoitakse edasi. Ja kindlasti mitte mingi arusaamatu sümpaatia pärast "vanakese" vastu ega ka sellepärast, et tal on huvitav isiksus, vaid et ta on hea sõitja ja andekam kui need noored kutid. See, et need noored kutid oleksid Buttonist paremad ehk 10 aasta pärast, kui Button vanaks jäänud, on ebaoluline - tiimid peavad hindama asju lähema paari aasta perspektiivis.

Mis puudutab isiksusi, siis ma ei tea, millele keegi tähelepanu pööranud on, aga minu arust on Ricciardo üks äärmiselt vahva sell. Alati lõbus, naeratav, hea jutuga. Üsnagi karismaatiline ilma kompleksideta võidusõitja. Ja seda ma hindan. Igatahes rohkem kui nn drama queene. Näiteks Alonso on kahtlemata eriline võidusõitja, aga nagu oleme näinud, on tal aeg-ajalt kombeks konflikti sattuda, mis on märk keerulisest isiksusest.
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaeg 2015

Postitus Postitas jens »

Frank kirjutas: Ei tohi unustada, et Alonso on Buttoniga samas vanuse klassis.
Üks huvitav statistiline nüanss. Alonso ja Button on kahepeale kokku startinud 501 Grand Prix'l, mis peaks olema läbi aegade rekord tiimikaaslaste seas. Barrichello-Schumacher (2004), Mansell-Patrese (1992), Button-Barrichello (2009) jäid kõik sellele summale alla. Muidugi aitab kaasa ka asjaolu, et nüüdisajal on etappide hulk suurem - enam-vähem regulaarselt 19 või 20.
mrali
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5214
Liitunud: 21 Aug 2003, 11:41
Asukoht: Tallinn, Lääne-Eesti
Kontakt:

Re: Hooaeg 2015

Postitus Postitas mrali »

PDVSA kannatab väga kõvasti langevate naftahindade all, nii et Maldonado rahakotiga võib ka peagi suht pizdets olla...
raulito
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 843
Liitunud: 06 Jaan 2009, 23:49

Re: Hooaeg 2015

Postitus Postitas raulito »

Siis on ka Lotusega pizdets võib karta.
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaeg 2015

Postitus Postitas jens »

Ega puhtalt rahakoti peal karjääri tegemine pole kunagi eriti jätkusuutlik. Toetajate majandusolukord võib iga hetk muutuda ja tavaliselt muutubki. Heal juhul mõned hooajad peetakse vastu, kui vaadata kõikvõimalikke nn paydriverite näiteid. Oskustel põhinev karjäär on igatahes kindlama peale minek, aga eeldusel, et saad oma jala kindlalt uksevahele. Teatavasti üldiselt üle 10 sellise sõitja F1-s korraga ei ole, kes tõepoolest pikka ja ka enam-vähem edukat karjääri seal teeksid.

Ühe erandina suutis minu mälu järgi Andrea de Cesaris terve aastakümne osaleda, kuigi ma nii täpselt ei mäleta, kas ta osalemine igal aastal ka rahakoti põhine oli. Pedro Diniz pidas vastu ka tervelt kuus hooaega (1995-2000). Maldonadol on seljataga juba neli hooaega, mis on isegi üsna palju. Aga ilmselt on see vaid aja (ehk lähiaastate) küsimus, mil tema päevad F1-s loetud on.
viplala
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11801
Liitunud: 10 Dets 2011, 18:38
Asukoht: Haabneeme
Meeldimisi saanud: 1

Re: Hooaeg 2015

Postitus Postitas viplala »

Esimene vormel ja tema nina ka siis avalikustatud sellel aastal
Williams FW37 http://www.autosport.com/news/report.php/id/117405
Veel http://www.f1fanatic.co.uk/2015/01/21/n ... -williams/
Pilt
Pilt
raulito
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 843
Liitunud: 06 Jaan 2009, 23:49

Re: Hooaeg 2015

Postitus Postitas raulito »

Vasta