Hooaeg 2014

maailma populaarseim mootorispordiala
Vasta
mcwax

Re: Hooaeg 2014

Postitus Postitas mcwax »

No Button oli peale turva-auto lahkumist minu mäletamist mööda 5. kohal - ja siis hakkasid tast konkurendid paremalt ja vasakult julmalt mööda pressima, kuni mees oli punktidelt väljas (võimalik, et siis masinal viga oli küljes juba sel hetkel) - enne turvaautot oli Button suht kenasti liiklemas (kas nüüd just Mersude järel kohe kiiruselt, aga palju puudu ka polnud). Magnussen aga oli aeglane terve sõidu.
Kõige rohkem kaotasid turvaautost Williamsid, mis muidu sõitsid poodiumi piiril, aga turvaauto järel äkki top10 lõpuosas olid.
viplala
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11801
Liitunud: 10 Dets 2011, 18:38
Asukoht: Haabneeme
Meeldimisi saanud: 1

Re: Hooaeg 2014

Postitus Postitas viplala »

soca kirjutas:Kahjuks just eilset sõitu ei näinud. Viitsib keegi pajatada mis seis enne safety car-i oli? Button siin väidab, et nad olid ainult mersudest sõidus aeglasemad et mitmendad sis mclarenid enne katkestamist olid?

Hulkenberg valis ikka väga vale aja kvalifikatsioonis eksimiseks, nüüd varastas siiani mannetu olnud Perez kõik hiilguse endale. Mitte, et mul Perezi vastu midagi oleks aga olen suurem Hulkenbergi fänn. Aga hea nii öelda "damage limitaion" Hulkenbergi poolt ikka, 11-lt 5ks. Nüüd nagu öeldud jah, FI teisel kohal ja Hulkenberg üldis kolmandal kohal.
Kui varem on olnud mannetu siis seekord olid Perezil rohkem tahtmist ja julgust ning need möödasõidud tõid talle ka selle 3 koha.
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Hooaeg 2014

Postitus Postitas soca »

viplala kirjutas:
soca kirjutas:Kahjuks just eilset sõitu ei näinud. Viitsib keegi pajatada mis seis enne safety car-i oli? Button siin väidab, et nad olid ainult mersudest sõidus aeglasemad et mitmendad sis mclarenid enne katkestamist olid?

Hulkenberg valis ikka väga vale aja kvalifikatsioonis eksimiseks, nüüd varastas siiani mannetu olnud Perez kõik hiilguse endale. Mitte, et mul Perezi vastu midagi oleks aga olen suurem Hulkenbergi fänn. Aga hea nii öelda "damage limitaion" Hulkenbergi poolt ikka, 11-lt 5ks. Nüüd nagu öeldud jah, FI teisel kohal ja Hulkenberg üldis kolmandal kohal.
Kui varem on olnud mannetu siis seekord olid Perezil rohkem tahtmist ja julgust ning need möödasõidud tõid talle ka selle 3 koha.
Selge. Nagu ütlesin siis sõitu ma ei näinud. Ja ongi hea kui Perez kiiremaks läheb, lahe kui FI suudab tipp tiimidele vastu panna.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
cali
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 725
Liitunud: 20 Mai 2003, 12:40
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaeg 2014

Postitus Postitas cali »

Kes siin väitis, et F1 on igavaks läinud? :D
Pole üldiselt suurem asi F1 fänn ja eile mõtlesin, et proovin terve sõidu algusest lõpuni ära vaadata. Parimaid sõite mida ma oma elus näinud olen ja ega eelmised on ka suht OK olnud, turbo lõrin ka meeldib - krt peale Schumi domineerimist (tappis minu jaoks F1 vaadatavuse) on taas tulnud duhhi F1 tõsisemalt jälgima hakata.
Allu12
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1128
Liitunud: 12 Nov 2011, 13:31
Asukoht: Kuressaare

Re: Hooaeg 2014

Postitus Postitas Allu12 »

mina otsustasin ka hooaja alguses et vaatan kõik etapid sel aastal ära. Ja no päris vinge on ikka! Olgu, võibolla esikoha peale jääb võitlus veidikene nõrgaks (kuigi bahreinis just andsid hamilton ja Rosberg mõnusa lahingu) aga no võitlust ja kõike on ikka iga etapiga aina rohkem ja rohkem... bahreinis oli üks vingemaid etappe mida ma elus näinud olen, ülikõva!
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaeg 2014

Postitus Postitas jens »

cali kirjutas:Kes siin väitis, et F1 on igavaks läinud? :D
Pole üldiselt suurem asi F1 fänn ja eile mõtlesin, et proovin terve sõidu algusest lõpuni ära vaadata. Parimaid sõite mida ma oma elus näinud olen ja ega eelmised on ka suht OK olnud, turbo lõrin ka meeldib - krt peale Schumi domineerimist (tappis minu jaoks F1 vaadatavuse) on taas tulnud duhhi F1 tõsisemalt jälgima hakata.
Taolisi etappe, kus toimub esikoha peale duell ja ka mujal on palju segadust, on suhteliselt harva. Enamik etappe on siiski pigem Malaisia-laadsed. See on elu reaalsus. Aga igal juhul täiesti juhuslikult juhtusid õiget etappi vaatama.:)
Crapmaster
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 560
Liitunud: 11 Nov 2009, 22:41
Asukoht: Pärnumaa

Re: Hooaeg 2014

Postitus Postitas Crapmaster »

cali kirjutas:Kes siin väitis, et F1 on igavaks läinud? :D
Pole üldiselt suurem asi F1 fänn ja eile mõtlesin, et proovin terve sõidu algusest lõpuni ära vaadata. Parimaid sõite mida ma oma elus näinud olen ja ega eelmised on ka suht OK olnud, turbo lõrin ka meeldib - krt peale Schumi domineerimist (tappis minu jaoks F1 vaadatavuse) on taas tulnud duhhi F1 tõsisemalt jälgima hakata.
Mina ütlesin, et igav on! :D

Aga ei, viimane etapp oli juba täitsa vaadatav.
raulito
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 843
Liitunud: 06 Jaan 2009, 23:49

Re: Hooaeg 2014

Postitus Postitas raulito »

Stewart-Haas tiim on saanud loa järgisel aastal sarjas osalemiseks. Ukse taga ootamas on Forza Rossa! kellega on seostatud kunagist HRT ja Jordani/Midlandi/Spykeri tiimiijuhti Colin Kollest. Ameeriklastel veidi alla aasta aega uueks hooajaks valmistuda ehk läheb neil paremini kui 2010 liitunutel.
muhk
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1965
Liitunud: 01 Mai 2010, 17:59

Re: Hooaeg 2014

Postitus Postitas muhk »

raulito kirjutas:Stewart-Haas tiim on saanud loa järgisel aastal sarjas osalemiseks. Ukse taga ootamas on Forza Rossa! kellega on seostatud kunagist HRT ja Jordani/Midlandi/Spykeri tiimiijuhti Colin Kollest. Ameeriklastel veidi alla aasta aega uueks hooajaks valmistuda ehk läheb neil paremini kui 2010 liitunutel.
aga kas on siis saanud loa või on neil nagu kohustus liituda? et kui ei leia vahendeid siis ei liitu sarjaga lihtsalt, mingeid trahve ei järgne? paar aastat tagasi oli US GP nimeline meeskond ka kohekohe ühinemas. käisid mingid ilged arendustööd aga lõpuks vajus ikkagist ära. samas Haas on ikkagi ennast tõestanud meeskond juba
viplala
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11801
Liitunud: 10 Dets 2011, 18:38
Asukoht: Haabneeme
Meeldimisi saanud: 1

Re: Hooaeg 2014

Postitus Postitas viplala »

Vahelduseks ajalugu võrdluseks. F1-s boksipeatused võrdluses 1950 vs 2013
http://biertijd.com/mediaplayer/?itemid=47217
mcwax

Re: Hooaeg 2014

Postitus Postitas mcwax »

Oh jah, olid ajad.
Boxipeatuses võtab juht rahulikult kiivri maha, võtab kohvi... sõidab T-särgis.
Olid ajad...
viplala
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11801
Liitunud: 10 Dets 2011, 18:38
Asukoht: Haabneeme
Meeldimisi saanud: 1

Re: Hooaeg 2014

Postitus Postitas viplala »

No nii Stefanole võeti king kapist välja http://www.autosport.com/news/report.php/id/113446
calderon
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3364
Liitunud: 05 Juun 2010, 19:30
Asukoht: Kuppelmaastik

Re: Hooaeg 2014

Postitus Postitas calderon »

muhk kirjutas:
raulito kirjutas:Stewart-Haas tiim on saanud loa järgisel aastal sarjas osalemiseks. Ukse taga ootamas on Forza Rossa! kellega on seostatud kunagist HRT ja Jordani/Midlandi/Spykeri tiimiijuhti Colin Kollest. Ameeriklastel veidi alla aasta aega uueks hooajaks valmistuda ehk läheb neil paremini kui 2010 liitunutel.
aga kas on siis saanud loa või on neil nagu kohustus liituda? et kui ei leia vahendeid siis ei liitu sarjaga lihtsalt, mingeid trahve ei järgne? paar aastat tagasi oli US GP nimeline meeskond ka kohekohe ühinemas. käisid mingid ilged arendustööd aga lõpuks vajus ikkagist ära. samas Haas on ikkagi ennast tõestanud meeskond juba
Pigem ikka saanud loa, Kohustust liituda ei saa olla, asi läheb seadusevastaseks. Aga seljuhul peavad vist reegleid kõvasti ümber tegema või peavad kaks tiimi loobuma. Kui ma õieti mäletan siis on F1- s masinate arv stardis piiratud 22 masinaga. Või lihtsalt kvalif neli viimast starti ei pääse isegi siis kui sõidavad 107% sisse
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaeg 2014

Postitus Postitas jens »

Veel üks etapp vahepeal olnud. Bahrein oli erand, nüüd oli taas n-ö igavapoolsem etapp.

Mercedesele neljast neli. Näis, kas Rosberg suudab edaspidi oma vormi parandada ja Hamiltonile tiitlikonkurentsi pakkuda.

Tagapool on Hülkenberg kenasti sekundeerumas Alonso ja Red Bullide heitlusesse "best of the rest" tiitlile. Räikkönen pole selle masinaga veel kohanenud - Lotus sobis talle paremini, seal sai ta üsna ruttu hoo sisse.

Lotus vaikselt areneb, Euroopa hooajast peaksid hakkama juba punktid tulema. Ilusti esineb veel 19aastane Kvjat.
mrali
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5214
Liitunud: 21 Aug 2003, 11:41
Asukoht: Tallinn, Lääne-Eesti
Kontakt:

Re: Hooaeg 2014

Postitus Postitas mrali »

Kuulukad seoses Ukrainas toimuvaga räägivad, et Sotši etapp võidakse boikotina ära jätta. Kuigi võimalik asendus Bakuu näol olla olemas ...

EI imestaks, kui Bernie järgmisena...nt Phönjani GP teeks suure juhi ja õpetaja Kim Jong-Uni protežeerimisel.
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaeg 2014

Postitus Postitas jens »

raulito kirjutas:Stewart-Haas tiim on saanud loa järgisel aastal sarjas osalemiseks. Ukse taga ootamas on Forza Rossa! kellega on seostatud kunagist HRT ja Jordani/Midlandi/Spykeri tiimiijuhti Colin Kollest. Ameeriklastel veidi alla aasta aega uueks hooajaks valmistuda ehk läheb neil paremini kui 2010 liitunutel.
Väikese süvenemise järel tundub see Forza Rossa üsna "kahtlane" seltskond ja ei tundu, et neil oleksid mingid tugevad taustajõud. Haas on ehk lootustandvam, aga... elame-näeme. 100% liitujat hetkel ei näe. Juba käis läbi, et võib-olla Haas seab sihiks hoopis 2016 liitumise...

Re: Sotši etapp.

Bahreini näide ütleb, et Bernie't poliitika ei huvita niikaua kuni pole tegu otsese julgeolekuohuga etapi toimumise piirkonnas. Palju räägitakse potentsiaalsetest EL-i sanktsioonidest, aga seni jääb natukene arusaamatuks, kuidas F1 sellega seotud võiks olla või kuidas see F1-te mõjutab. Sest see oleks vist ainuke viis, kuidas etapp saaks ära jääda - kui luuakse mingid "kõrgemad" tingimused kui Bernie enda tahe.
mrali
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5214
Liitunud: 21 Aug 2003, 11:41
Asukoht: Tallinn, Lääne-Eesti
Kontakt:

Re: Hooaeg 2014

Postitus Postitas mrali »


Bahreini näide ütleb, et Bernie't poliitika ei huvita niikaua kuni pole tegu otsese julgeolekuohuga etapi toimumise piirkonnas. Palju räägitakse potentsiaalsetest EL-i sanktsioonidest, aga seni jääb natukene arusaamatuks, kuidas F1 sellega seotud võiks olla või kuidas see F1-te mõjutab. Sest see oleks vist ainuke viis, kuidas etapp saaks ära jääda - kui luuakse mingid "kõrgemad" tingimused kui Bernie enda tahe.

Üldiselt - ütlen välja, et suurim asi, mida F1 vajab, oleks Bernie kadu sarja juurest IGAVESEKS - ma ei imestaks nende Bahreinide ja Bakuude kõrval ka seda, kui varsti on ka Krimmi GP, nt Sevastoopolis Musta Mere Laevastiku ristlejate taustal, karikaandjateks rohelised mustade maskidega mehikesed.

See tehnika areng (uued mootorid jne) on minu arust, arvestades autotööstuse trende, ainuvajalik - WEC-is nt on ka mootoreid väiksemaks tõmmatud (Porsche uuel prototüübil 2 l V4 biturbo koos hübriidajamiga ja keegi ei hala müra jne teemal). Arvestades, mida seniilne vanamees varemgi autospordis teinud - sportautode MM-i, ITC jne jne hävitamised, F1 Aasia jampsetapid jne, oleks suurpuhastus vajalik.
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Hooaeg 2014

Postitus Postitas soca »

mrali kirjutas:

Bahreini näide ütleb, et Bernie't poliitika ei huvita niikaua kuni pole tegu otsese julgeolekuohuga etapi toimumise piirkonnas. Palju räägitakse potentsiaalsetest EL-i sanktsioonidest, aga seni jääb natukene arusaamatuks, kuidas F1 sellega seotud võiks olla või kuidas see F1-te mõjutab. Sest see oleks vist ainuke viis, kuidas etapp saaks ära jääda - kui luuakse mingid "kõrgemad" tingimused kui Bernie enda tahe.

Üldiselt - ütlen välja, et suurim asi, mida F1 vajab, oleks Bernie kadu sarja juurest IGAVESEKS - ma ei imestaks nende Bahreinide ja Bakuude kõrval ka seda, kui varsti on ka Krimmi GP, nt Sevastoopolis Musta Mere Laevastiku ristlejate taustal, karikaandjateks rohelised mustade maskidega mehikesed.

See tehnika areng (uued mootorid jne) on minu arust, arvestades autotööstuse trende, ainuvajalik - WEC-is nt on ka mootoreid väiksemaks tõmmatud (Porsche uuel prototüübil 2 l V4 biturbo koos hübriidajamiga ja keegi ei hala müra jne teemal). Arvestades, mida seniilne vanamees varemgi autospordis teinud - sportautode MM-i, ITC jne jne hävitamised, F1 Aasia jampsetapid jne, oleks suurpuhastus vajalik.

Täiesti nõus. Päss on liiga vana ega mõtle enam adekvaadselt.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
viplala
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11801
Liitunud: 10 Dets 2011, 18:38
Asukoht: Haabneeme
Meeldimisi saanud: 1

Re: Hooaeg 2014

Postitus Postitas viplala »

Ega boksimeeskonna elu pole ka mingi chill. Vähemalt Ferraris :)
http://www.gpupdate.net/en/videos/4862/ ... -pit-stop/
mrali
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5214
Liitunud: 21 Aug 2003, 11:41
Asukoht: Tallinn, Lääne-Eesti
Kontakt:

Re: Hooaeg 2014

Postitus Postitas mrali »

88-aastaselt lahkus meie seast kolmekordne eksmaailmameister Jack Brabham. R.I.P...
Vasta